Dávaly jste dceři náušničky? V jakém měsíci? Kde? Jak?

teleelen
22. lis 2013

Dobrý den, maminky, mám 3 měsíční dcerku a babičky "tlačí" ať už dám náušničky. Dávaly jste je tak brzo? Pediatr na mě koukal jak na vraha, když jsem se zeptala, že je chci dát a dal mi adresu na ORL, tam mi řekli, že je nastřelují, myslela jsem si vždy, že je lepší uši propíchnout nezarostou pak.
Jak jste na tom vy maminky z Prahy, jaké máte zkušenosti? Dáváte náušničky, nebo necháte holčičky bez parády, nebo to odkládáte a jaké máte zkušenosti s nastřelením, je to v pohodě? Děkuji Helena

medvidek
22. lis 2013

My jsme nechávali dceři dát náušničky po prvním očkování a máme je klasickou metodou od naší pediatričky. Trošku se jí jedno ouško zanítilo, ale nic hrozného, za chvíli se vše zahojilo. A kdybych měla zase dceru, tak by měla náušničky zase odmalička. 🙂

kettynka1234
22. lis 2013

Dávali jsme naušničky asi ve 2 - 3 měsících po prvním očkování. Dávali jsme nastřelovat ( je to šetrnější a rychlé) Malá plakala - nebolelo jí to, spíše se lekla.

melca
22. lis 2013

Obě moje dcery náušničky mají,tohle je věc pro mě automatická . První je měla píchlé při odchodu z porodnice,druhá cca v 1.měs na orl,vše v pohodě u obou 🙂 Ale pokud tlačí nějaká babička,tak to teda ne 😝 Babičkám je po věcech okoro dětí velké prdlajs,nejsou jejich matky,měli svoje děti,nemají co tlačit a nutit svoje názory a ještě mít tu radost aby u kde čeho mohli být,no teda 😕 Každého věc,zda píchne uši či ne,jen mě to k holkám prostě sedí víc 😉

kalo
22. lis 2013

Za mě ano...sama je nosím (a ráda), pak vysvětluj holce, proč je mám já a proč mají všechny holčičky ve školce náušničky a ona ne. Pak takové to: až se sama rozhodne...to nadělá ještě víc bolesti a problémů, než to nechat miminku. (Ps:prý je to nejlepší píchnout mezi 4-5měsícem, to ještě není vytvořená chrupavka)

pavlise
22. lis 2013

Náušničky jsem malé nechala dát přesně ve třech měsících (chtěla jsem dřív, ale paní doktorka chtěla až po hexavakcíně) a jsem za to strašně ráda. Už to má za sebou, ani si tu proceduru už nepamatuje a nebude to muset jednou řešit a stresovat se z toho. Už to má prostě vyřešené a v budoucnu buď bude naušničky nosit nebo ne, to už je na ní. Uši ji propichovala paní doktorka, protože nastřelování nedělá. Pokud to ale budu muset řešit někdy v budoucnu znovu, tak už jedině nechám nastřelit - a to ani ne tak kvůli té proceduře, ale malou pak bolelo to čištění lihem, což se myslím u nastřelených nemusí... Obecně je lepší, čím dřív tím líp - protože v roce už si na ta ouška mohou vědomě šahat, tak aby si s tím něco neudělaly.

kasparci
22. lis 2013

My ano, v necelych 4 mesicich

jituliiii
22. lis 2013

Miluju takove reci, az dcera bude chtit, necha si je pichnout😀 Ja jsem teda vdecna mame, ze mam hned od malinka, dokud si to dite nepamatuje, pac kazda holcicka podle me nausnicky chce, patri to k ni....ja dala sve dceri nausnicky hned po ockovani, vlastne jak nam nabidla mudr🙂

pampeliska1
22. lis 2013

V porodnici v den propuštění 🙂

klaire22
22. lis 2013

Na konci šestinedělí 🙂

markkketa
22. lis 2013

@jituliiii nechápu proč hodnotíte názor někoho jiného ironicky jen proto, že se liší od Vašeho... Navíc, když je holčička starší, dají se náušničky nastřelit a myslím, že to si taky moc pamatovat nebude
Moje holčička je zatím taky nemá a nemyslím si, že by o něco přišla, když se na ně zeptá, až bude starší, ráda jí je dám.

pajapoj
22. lis 2013

Ve 4 měsících po prvním očkování. Šly jsme na ORL tam jsem si vybrala jaký chci, doktorka je nastřelila. Malou to vůbec nebolelo, lekla se tý rány, brečela všeho všudy půl minuty, bylo to šuplup hotový 5 minut i s výběrem náušnic a placením.

Starší dítě se těžko rozhodne, že náušnice chce nebo nechce, bude se prostě bát, že ji to bude bolet, bude mít zbytečný stres a pak jí může být klidně líto, že ostatní holčičky je mají a ona ne 😒

Pokud má dcera náušnice nebude pak chtít nosit tak si je jednoduše vyndá ale teď je má.

ivaflo
22. lis 2013

Tak ja uz mam nausnicky pripraveny. Zastavam nazor, ze nausnicky k holcickam patri a pichnout je jako malymu miminku, aby si z toho moc nepamatovala. Nazory jako "nenecham si do ditete pichat" mi prijdou mimo misu - co delate, kdyz jdete na ockovani nebo odebirani krve?..... A kde je problem? Kdyz holka nebude nausnice pozdeji chtit, tak si necha dirky zarust... Podle me vetsina holcicek driv nebo pozdeji mit nausnice bude chtit a diky pokrocilymu veku a rozhodnuti matky nepichat do miminka si tu bolest hezky prozijou...Holky jsou paradnice...ja bych bez nausnic byt nemohla...

petule12
22. lis 2013

Mám obě zkušenosti -
první dcerce klasicky píchaly uši ve 3 měsících myslím. Bylo to docela traumatizující, teda asi hlavně pro mě, propíchnout pak tam dát náušnici, bylo hodně krve.....ale pak se zklidnila a celkem dobré, museli jsme teda hýbat a protahovat což se občas neobešlo bez protestů...

druhá dcerka dostala náušničky teď v 6 měsících, nechala jsem na ORL nastřelit, jako ten zvuk té pistole je teda hodně hlasitý, i já se lekla, malá zabrečela, ale za chvíli v pohodě a o ničem nevěděla. S ničím nemusím hýbat, nic nehnisá.

Takže za mě, bych nechala nastřelit.

Velice příjemná a milá paní dr. i sestřička na ORL v Kateřinský u I.P. Pavlova 😉

qitecek
22. lis 2013

Napíšu vlastní zkušenost. Rozhodla jsem se o naušnicích sama v 10 letech. Nechávala jsem si je nastřelit, byl to nepříjemný zvuk přímo u ucha, ale nebolelo to, jen cvak cvak a šla jsem pryč. Poté jsem promazávala framykoinem, nenastaly žádné problémy.

olusenka
22. lis 2013

Mám 3měsíce starou holčičku, náušnice jí dávat nechci. Myslela jsem, že tchyně a manželova babička mi budou dělat problémy, ale ne, vypadá to, že tohle moje přání respektují. Mě to přijde zbytečné, moc se mi to ani nelíbí u tak malých miminek. A´t se později sama rozhodne.
U mě to rodiče udělali stejně, já se sama rozhodla v 19letech (stejně ale nosím mikádo, náušnice moc vidět nejsou, nestřídám je, nenosím každý den jiné, nesnesu jiný kov než čisté zlato nebo chirurg. ocel), a stejně mi to pak mamka vyčetla. 😉
Nechala jsem si je nastřelit (ve zlatnictví). Problém z počátku byl a to takový, že pistole ty půlky náušnic stlačí moc k sobě, ucho je moc stisklé a začaly mi obě dírky hnisat. Stačilo by možná obě půlky náušnic (byly to ty nasazovací, část se dá zepředu, část zezadu, nic visacího) dát trošku víc od sebe hned po nastřelení. Musela jsem na kožní, dr. mi napsala antibiotickou mast Bactroban (jestli se dobře pamatuju), a brzo bylo po problému.
Co je lepší ohledně nějakých těch drah na uchu apod. , to nevím. Nastřelení musí být každopádně rychlejší a snad i méně bolestivé.

veronikanel
23. lis 2013

Nás babička také natlačila,ale dnes jsem ráda 🙂
Bohužel jsme byly později,než normálně,na doporučení dr. jsme vyčkaly na všechny očkování.Píchat "ušinky" jsme šly v půl roce.Ráno jsem jí vzbudila dřív než byla zvyklá a nechala jsem jí hladovou,hned k dr.na píchání - řvala jsem víc než ona 😀 Po píchání mlíčko a byla tuhá 🙂 Po probuzení ani nevěděla,že na něčem bolestivém byla 😉

sarkar
23. lis 2013

Za mě naušnice ano, z výše zmiňovaných důvodů. Nechávala jsem si v 15ti propíchnout pupík a už nikdy víc, takže i malou chci ušetřit tohoto traumata 🙂 A myslím, že většina holčiček ty náušnice prostě chtít bude a když ne, tak je nemusí nosit a dírky nechá zarůst. Osobně takovou ženu neznám 🙂 A že je to zásah do jejich života, to sice jo, ale to je i rozhodnutí, že ony budou ty "jiné"...pak zas musí čelit útokům z řad vrstevníků, že jsou takové a makové, přijde mi to jedno a to samé, ale pořád je lepší nějaká dírka v těle než holčička, kterou šikanují, protože její maminka jde proti davu 😉
Babičky taky trochu "radily", ať je nechám dát co nejdřív, ale počkala jsem do 5,5 měsíce a nechala jsem nastřelit. Paní přijela až za námi, malá nebrečela, akorát se lekla, ale ihned jí to přešlo. Ouška nehnisala, nikde žádná krev, nemusela jsem čistit, jen jednou jsem otřela tyčinkou namočenou v tom lihu s benzínem, po 3 týdnech výměna a stále v pohodě 🙂

abalajda
23. lis 2013

Me osobne pichali usi hned v sestinedeli,bylo to asi brzo,ale byla jina doba,pichali se usi jeste jehlou. Dceri jsme je nachali nastrelit v peti mesicich a nemela zadne problemy. Pozdeji bych se bala kvuli pozdejsimu prendavani nastrelovacich nausnic za klasicke. Kamaradka davala holcicce pichnout usi ve ctyrech letech a prendavani bylo priserny...

jasekd
23. lis 2013

Moje holcicka je nema. Nausnice na malych miminkach se mi nelibi, stejne tak ty ruzne celenky a masle na plesatych hlavach 😅 Tak jsem si rekla, ze pockam, az si rekne sama. Cca ve 2 letech o ne sama projevila zajem. Ja mam pichle tri dirky, ale ted nausnice temer nenosim, videla je u me segry, a ze je chce taky! Protoze uz dlouho krasne mluvi, tak jsme se presne domluvily, jak to bude probihat, co se bude dit, jak si nausnicky vybere a pak chvili vydrzi malou bolest. Prisla do ordinace, vybraly jsme, doktorka to zacla pripravovat, a Vendulka odbehla k hrackam. Kdyz jsme ji volaly, odmitala si prestat hrat a jecela, ze ted zadny nausnice nechce, ze TED si hraje. Takze jsme za velkyho kravalu odesly, venku zacla natahovat, ze ale CHCE ty nausnice, tak jsem ji rekla, ze po te ostude, co udelala, uz ma smulu. A tak u nas tema nausnice prozatim skoncilo 😀

evly
23. lis 2013

My zvažovali,zda dát nebo to nechat na ní,až bude větší,ale minulý týden jsme nechali nastřelit,malá měla 4 měsíce a za sebou 3 dávky očkování.Nastřelila nám to dětská dr. Malá si pobrečela,ale pak to zaspala v kočárku a jakoby nic,vše je ok,čisté,nesahá si na to,nic. Ale shodli jsme se s manželem,že bez naušniček se nám líbila víc,prostě takové miminko,teď už je to velká holka 🙂

ashlee
23. lis 2013

laura byla na nastřelení naušnic v 7 měsících ,měsíc po 1 očkovaní.
Moje teta mi řikala že s druhou dcerou jela u z porodnice s naušnicemi.

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz