Dávaly jste dceři náušničky? V jakém měsíci? Kde? Jak?

teleelen
22. lis 2013

Dobrý den, maminky, mám 3 měsíční dcerku a babičky "tlačí" ať už dám náušničky. Dávaly jste je tak brzo? Pediatr na mě koukal jak na vraha, když jsem se zeptala, že je chci dát a dal mi adresu na ORL, tam mi řekli, že je nastřelují, myslela jsem si vždy, že je lepší uši propíchnout nezarostou pak.
Jak jste na tom vy maminky z Prahy, jaké máte zkušenosti? Dáváte náušničky, nebo necháte holčičky bez parády, nebo to odkládáte a jaké máte zkušenosti s nastřelením, je to v pohodě? Děkuji Helena

stavrost
22. lis 2013

Dcerám jsem nechávala náušnice nastřeli rychlost bez krve než si všimly že se něco děje už je měli v uších 🙂 Bylo jim kolem půl roku na doporučení dětské lékařky jsme čekali až po očkování 🙂

satalicka
22. lis 2013

Taky jsme nechávali dcerce nastřelit náušničky, vše proběhlo bez pláče. Přijde mi to lepší. Potvrdila mi to i naše dr. která mi doporučila, kam zajít na ORL. Dcerce v tu dobu bylo taky půl roku.

lucieandrlova
22. lis 2013

Naúšničky jsme nechali nastřelit. Dle pediatričky to je lepší, méně bolestivé. Nastřelení nám udělala pediatrička. Po prvním očkování, později už nechce dělat - miminka si za ouška tahají a pak už dítě nepřinutíte...
Na nastřelení má výběr asi ze 3 druhů. (Dali jsme růžové, byla roztomilá.) Pak se to sundá a vymění za zlaté. Celou dobu měla uši v pohodě, jen jsme lihovali...
Já bych to neodkládala, až bude velká. Sama bych se teď bála jít k nastřelení, tak jak bych mohla potom nutit dceru? 🙂 jsem ráda, že to rodiće vyřešili za mě, když jsem byla miminko... 🙂
Pokud nosíte naúšnice, tak je bude chtít dcera taky. Oni se po maminkách "opičí".
Jinak my máme výbornou pediatričku na Ládví. Pokud budete chtít, napište do IP, pošlu kontakt.

adelaz
22. lis 2013

Já bych náušnice ráda dala, ale můj manžel razí názor, že by si dítě mělo vybrat samo jestli náušnice chce a říct si o ně... Takže musím počkat až bude umět mluvit a pak ji naučit větu: Maminko chci náušničky...😀

mufinka26
22. lis 2013

Já sem dceři dala naušničky v šestinedělí, dělala nám to naše dětská doktorka 😉 ale je to jedenáct let 🙂

vrana
22. lis 2013

U první dcera dětská dr. řekla že až v půl roce, tak jsem čekala a pak šla ke kamarádce na dětskou chirurgii, kde ji to normálně píchli. U druhé dcery jsme měli novou lékařku, ve 3 měsících jsem nechala nastřelit naušnice přímo v ordinaci. Úplně bez problémů 😉

terezkax
22. lis 2013

ve 3 měscích nám je nastřelila pediatrička

leni78
22. lis 2013

Čekám miminko a zatím nevim pohlaví. Pokud to bude holčička, veškeré zásadní zásahy nechám na ní. Je to její tělo a ja jsem tu od toho, abych ho chránila. Sama jsem jako dítě náušnice měla, ale obešla bych se bez nich, protože v pubertě jsem si s kamarádkou propichala uši jako cednik a pupik následoval. Jazyk nemam, tetování taky ne, ale třeba si jeste nechám něco udělat. Proč to píšu. Veškeré nevratné estetické zásahy jsou jen a jen moje právo, nejsem žádné tele, aby mi někdo propichoval uši jen proto, ze se mu to líbí. Navíc zákrok probíhá často bez přítomnosti matky, nikdy bych dítě z ruky nedala, ani ho sama nikam nepichala. Babička ať se stará o svý uši. 😉

llluckaaa
22. lis 2013

Naše babičky si můžou plácat co chtějí, já se rozhoduju podle svého vědomí a svědomí a to mi říká, že si má dcera o takových zásazích do těla bude rozhodovat sama. Takže náušnice nemá, nechybí jí a zatím se na ně nechystáme 🙂

edeltraut
22. lis 2013

Ve třech měsících první dceři a v pěti druhé - druhé to hodně hnisalo a jednou jí vypadla naušnička a když jsem si toho všilmla, tak dírka byla zarostlá.... takže jsme stejně bez naušniček. Až bude starší, tak plánuji nastřelit - jestli vůbec 😀.
U první dcery byly pro mně naušnice "nutností" - každá holčička je má, ale u druhé jsem moc nechtěla, nakonec to chudinka podstoupila zbytečně ☹

monaida
22. lis 2013

Ve 3 měsících, po prvním očkování. Nastřelení je rychlé a myslím, že hodně šetrné - plakala jen těsně potom a spíš mi přišlo, že se lekla toho cvaknutí.

sacvi
22. lis 2013

Moje 4letá dcera naušnice nemá 😉 Až bude sama chtít nechá si píchnou třeba rovnou 3 😀

zuza01
22. lis 2013

Máme nastřelené po prvním očkování. Vůbec o tom nevěděla. Nastřelovala je doktorka, nikdy jsme nečistili, netočili atd. a překvapilo mě, že ouško ani nezčervenalo. Takže bez problémů. Já jsem byla ve čtyřech letech v nemocnici, kde mi náušnice sundali. Dírky zarostly, tak jsem po tom byla na znovu propíchnutí. Z toho mám trauma dodnes 🙂 Takže pokud chcete dát, nečekejte.

barthia
22. lis 2013

My dali hned po šestinedělí, takže malé bylo asi měsíc a půl. Měla je nastřelené a byly jsme u toho já i moje mamka. Malá brečela, jenom že se lekla, byla to chvilinka. Doktor říkal, čím dřív, tím líp. Ani jsme nelihovali a uši byli o.k. Teď jsem moc ráda, že je má. Na vítání občánků je měli už všechny holčičky. Náušničky jí moc sluší a aspoň je hned vidět, že je to holka. Mě je mamka dávala ve dvou letech a to jsem se hrozně bála a řvala jsem jako tur. A kamarádka taky nechala dcerku, ať se rozhodne sama a její holčička je moc chtěla, ale bála se bolesti, takže nakonec se odhodlala až v sedmi letech a byla z toho hrozně nervózní. Myslím, že každá holčina je chce mít a čím dřív tím líp. Pak se ty děti jen zbytečně bojí.

reynocek
22. lis 2013

Nechávali jsme nastřelit u dětské doktorky v pěti měsících. Vše bez problémů.

hojda
22. lis 2013

Rozhodně nastřelit, méně komplikací a méně bolestivé pro dítě. Máme náušničky nastřelené od Marušky, má i přístroj na měrení bodů, ale popravdě ten hrot je tak velký, že u dítěte zabere velký kus ucha a jinam se to stejně píchnout nedá. Dávali jsme v 5 měsících, ty ouška jsou strašně malá, takže dříve bych nedávala, to říkala i ta Maruška, že se to hůře trefuje u těch malých, pak to doktoři střelí nebo píchnou nakřivo a ona to po nich pak opravuje. FAtk si s tím vyměřením vyhrála, nevěřím, že nějaký dr. by tomu věnoval tolik času, když má plnou ordinaci za zády 😒 .

luciksima
22. lis 2013

já je nechala malý nastřelit v 2,5 měsících po prvním očkování...chtěla jsem at je má co nejdřív a mě se moc líbí holčičky s náušničkama tak proto 🙂

lorreine
22. lis 2013

Ja som najprv nausnice dat chcela, ale manzel o tom nebol presvedceny. Za jeho zady by som to samozrejme neurobila. Cas bezal a nasa Dianka uz bola velka na nastrelenie, takze je bez nausniciek a ak bude chciet v buducnosti, tak jej ich samozrejme nastrelit dam, ale a bude chapat, ze to bude boliet a vydrzi to. Pocitam, ze to bude tak v siestich rokoch.
Inak ale nazor, ze dievcatka MAJU mat nausnicky nezastavam. Som alergicka na poznamky typu: a vy mate "este chlapecka"? Niektorym malym miminkam dievcatkam tie nausnice vylozene nepristanu a tak divne im na usiach visia. Ale to je skor o vybere nausnic rodicmi.

sonik05
22. lis 2013

Dala jsem je ve 3 měsících, po první hexavakcíně. Malá je měla píchané jehlou, už bych dala jedině nastřelit. Jedna dírka dost dlouho hnisala a máme problém s výměnou náušniček do teď...jde tam prostě špatně. Takže za mě když náušničky, jedině nastřelit.

laurital
22. lis 2013

U starší dcery jsem počkala, až je sama bude chtít, což bylo v sedmi a půl, když jsem nechávala v sedmi měsících nastřelit náušnice mladší dceři.
Nejsem zastánce píchání uší před uplynutím šesti měsíců.Mmj i proto, když pominu zdr. důvody, že je často problém na tak malém oušku udělat dírku symetricky.

alkena
22. lis 2013

Byli jsme dávat asi v pěti a půl měsících. Dětská nás poslala na ušní, že ona to nedělá (kvůli strachu z nesouměrnosti). Na ušním nám je píchali (P11), zahojeno krásně a bez problémů. Malé se v podstatě nelíbilo jen to, že jsem ji pevně držela bez možnosti pohybu, celé píchnutí a nasazení náušnic byla otázka chvilinky.
Nicméně rozhodnutí dát, nedát jsem brala podle sebe, nechat to tehdy rodiče na mě, tak náušnice asi nemám, jsem srab a v tomhle bych se bála bolesti. Ale jsem ráda, že náušnice mám. Manžel v tomhle dal na mě. Ale pokud jde u vás jen o tlak babiček a vy nejste přesvědčeni, tak bych asi nedávala a počkala, až jednou bude malá chtít.

duracell79
22. lis 2013

Máme skoro dvouletou a bez náušnic. Nevidím smysl v tom, proč by je musela nutně mít. Je to zásah do jejího těla a nutnost nějakého přežitku, že holka má mít náušnice. Neodsuzuji, ale zároveň nechápu maminy, co to nechají udělat bezmocnému miminku. Je to jako nějaký masochistický rituál... O propichování části těla a jiných zásahů, které slouží pouze jako "okrasa", by si měl každý přece rozhodovat sám. Já si své píchání uší z 6měs. pamatuji!! Vím kdo tam byl, jak to tam vypadalo a kdo mi to dělal. Možná proto mám na téma, píchání uší, averzi. Až si malá řekne, že by je chtěla, tak jí vše vysvětlíme a podpoříme jí v tom. Plánuji, že to pak i oslavíme... Ale já, za ní v tomhle, rozhodně rozhodovat nebudu. 🙂

kytkakvete
22. lis 2013

Chápu, babičky si na takové věci potrpí, rozhoduj se ale podle sebe ne podle babiček. Naše dcery nemají ani jedna, až budou starší rozhodnou se sami, taky se mě někteří ptaly proč nemají naušnice že to nejsou holčičky a neni to ono 🙄 a jedinou odpovědí bylo že jim je prostě nechci dávat 😉

lajla
22. lis 2013

nedavam, nedala a ani zatim nemam v planu 😉

zzuzinda
22. lis 2013

Bára naušničky nemá, dáme jí je, až si řekne. Už se zajímá o moje, takže počítám, že až půjde do školky, tak je chtít bude. Necháme je nastřelit. Já mám naušnice píchané i nastřelené a to nastřelení je "příjemnější". Upřímně, docela mě potěšilo, kolik maminek nenechalo miminku píchnout naušničky - někdy na mě divně některé maminky koukají, že Bára nemá nic v ouškách🙂 Jen čekám, že jak na to půjde Bára, Adam bude chtít taky 😉

loupacek
22. lis 2013

Babičky můžou tlačit do čeho chtějí, rozhodnutí zda dát nebo nedat je na vás. Moje doktorka nastřeluje po druhé hexe, moje holka dostala náušnice v 9m. Vyměňovala jsem někdy po roce. Nikdy si za ně netahala, nic nehnisalo.

betelgeuzz
22. lis 2013

Taky jsem zastánce toho, že dítě se má rozhodnout samo. Babičky se taky ptaly, chtěly naušnice kupovat, ale řekly jsme, že počkáme. Starší ne začala chtít nedávno, viděla je na holčičkách ve školce a řekla, že je chce. Řekli jsme jí, že půjdem k paní dr a ta jí je nastřelí, že to trochu bude bolet. Souhlasila, takže jsme přišly k naší dr, která je nastřeluje, tam si vybrala naušnice. Dr jí nastřelila první, bylo vidět, že jí to trochu zabolelo, hned jsem jí dala zrcátko, tak si spokojeně ucho prohlídla a nechala si nastřelit i druhé. Mladší samozřejmě chtěla taky, po prvním uchu začala plakat, tak jsme ji musely na druhé podržet a trochu to pak obrečela. Ale kdyby je neměla, tak bude řvát doma, že je chce taky. Bylo hezké vidět starší, jak byla z naušnic nadšená, že dostala něco, co si moc přála. Za tohle mi stálo za to počkat. 🙂 I mladší se pak chodila spokojeně dívat do zrcadla a všem je ukazovala.

honeypet
22. lis 2013

Moje sestřenice to teď řešila u sedmileté dcery. Nechala nastřelit, když šla do školy a vzhledem k tomu, že malé jedno ouško začalo silně hnisat, skončili dokonce v neděli na pohotovosti s tím, že v pondělí půjde na sál, kde jí to v anestezii budou muset řezat. Nakonec to v noci prasklo samo, ale musí denně chodit na převazy. Sama mi teď doporučovala, neb taky čekám holčičku, abych nechala nastřelit už miminku.

anetka1701
22. lis 2013

Moje dcery dostanou náušnice až si řeknou... Babičky "tlačily" taky a bylo jim to prd platné - prostě to je rozhodnutí holek a hotovo. Nehodlám si zbytečně dělat díry do dětí... Navíc se mi náušnice na malých miminkách vůbec nelíběj a nepůsobí to na mně dobře (můj osobní názor, nikomu ho nevnucuju). Starší se už párkrát nad náušnicema pozastavila, ale nikdy o ně nestála a neřešila je... Takže až to přijde a řekne si, dostane je.

janulka1980
22. lis 2013

@teleelen davala som dcerke nastrelit nausnice ked mala 6mesiacov a ockovanie. kupil sme ich v ordinaciu, vkusne, malinke, rozkosne. myslela som, ze sa mi to nebude pacit, ale naozaj boli akurat pre mimco. cela akcia bola velmi rychla, samozrejme, ze plakala, ale trvalo to par minut, pri odchode sa, sice so slzami na licach, ale na doktorku smiala 😵
ziadna krv, ani zapalene uska...po 6tich tyzdnoch som jej dala biele zlato...prave dnes...mame doma slecnu 😉