Dávate botičky, když dítě učíte chodit za obě ručičky?

pisturik
2. kvě 2012

Ahoj, chci se zeptat jestli když jste venku, a deťatko učíte chodit za obě ručičky, jestli dávate normálni botičky. Nevím jestli mám už koupit, nebo počkat až bude sama chodit. Doma jsme pouze s ponožkama, někdy capačkama. Děkuju.

luciebx
2. kvě 2012

Zalezi jak moc mas aktivni ditko. Pokud se ti stamo stavi a chce chodit tak urcite koupit kvalitni obuv. Aby se nozka hezky tvarovala a aby mela podporu. Na boso urcite ne.. capacky nejsou k chozeni urceny, zalezi jak stary mas taky ditko.. jsou deti ktere za rucicky chodi hodne brzy ale nez se sami pusti muze to klidne pul roku trvat.. pokud udelate 5 min chuze za rucicku za den.. tak mozna botky ani jeste potreba nejsou.. ale pokud behate pravidelne.. tak uz vazne koupit..

spagatice
2. kvě 2012

Mě to tak trošku přijde jako provokace a ne otázka? To se nudíte a chcete tady vyvolat hádku o tom, že nemáte učit chodit miminko za ruce, ale že máte čekat, až začne chodit samo 😝 ? Je tu dnes nějak moc nových diskuzí a otázek od nově registrovaných uživatelek 😅 , tak se mi to nějak nezdá 🙄

kacenkaharris
2. kvě 2012

Ja zase nesuhlasim s luciebx. Dietatko ma byt cim viac bose, pripadne v botickach bez pevnej podrazky, vtedy sa budu nozicky tvarovat prirodzene tak ako sa maju, ved preto sme sa bosi narodili!

hojda
2. kvě 2012

Na boso ano, ale ne na tvrdé podlaze, kterou máme většinou doma! existují speciální botičky na přechodnou dobu mezi chůzí a lezením

rozarka65
2. kvě 2012

Já nevím...první dítko dostalo botičky,až když začala chodit...a Eli teď dávám celokožené capáčky a jen na ven,když leze po zemi...a botky dostane zase,až začne chodit...A téma chození za ruku, podobné jako chodítka by se nemělo,i když se to dělávalo...ale na to se tazatelka neptala...

pavcza
2. kvě 2012

Chodili jsme na rehabku a tam mi paní kladla důraz na botky s pevným kotníkem hned, jak se dítko začne stavět, aby se dobře tvarovala klenba i na doma, natož ven. Když začal si stoupat, ptala se mě, jestli už chodí za ruce, ale nesmí být vytáhlé. Takže úplně to špatně není a v téhle fázi bych určitě už boty dala, zvlášť venku.

karmenta
2. kvě 2012

nám řekl ortoped že má právě chodit na boso na tvrdé podlaze. Za ruce bych nevodila, nechala bych až si začne dítko chodit samo. Pak bych koupila kvalitní boty s pevnou patou.

rennu
2. kvě 2012

jedni lékaří tvrdí boty kotníčkové zdravotní jiní zase bosky doma, takže to je stejně 50 na 50 🙂 Tak at si každý vybere 😉

baris
2. kvě 2012

já bych boty koupila a dávala - holkám jsem dávala boty na venek, i když ještě nechodily - chtěla jsem se vyhnout pak problému, že nebudou chtít boty 🙂

Co se týče učení chození dítěte za obě ruky - ze začátku přece nejsou ještě stabilní a chtějí chodit držet za obě ruce, pak za jednu a pak až se pustí. Teda u nás tak to bylo a snad nebudu ukamenována. Ale doba od chození za obě ruce k samostatnému chození je různě dlouhá. U starší to trvalo cca 1 měsíc, u mladší 2 týdny 😀

Takže pokud nebudeš svoje dítko tahat jak opici, ale jen držet za obě ruce jako opěru, tak v tom nevidím problém

sarihy
2. kvě 2012

Po tvrdém podkladu by děti vůbec neměly chodit bez bot..tzn. že na doma určitě bačkory nebo ještě lépe sandálky, na ven kotníkové boty s pevnou patou nebo pevné sandálky. A k vodění za ruce se radši vyjadřovat nebudu...

kacikaci
2. kvě 2012

na boso i venku, pokud to bude možné, třeba běhat po trávě může na boso, jedině tak se klenba posílí tak, jak má a svaly na noze budou ok..tím, že dítě bude šlapat na překážky (ne ty, které ho mohou poranit), se noha posiluje, svaly se zatínají..bota klenbu rovnou odepíše..

jankadudova
2. kvě 2012

Ja bych trochu zklidnila emoce 😉 muj syn tapani miluje a vyzaduje ho. Sam nechodi jeste, potrebuje se pridrzet. Neni to z me strany zadna "vyuka chuze", ale proste on ma z tech PAR KRUCKU radost. Tak kliiiid 😀
Ale tak ted odpoved - na doma nic a na ven sandalky.

timbouctou
2. kvě 2012

no to byl zvláštní ortoped 😕 přece chodit naboso se má po trávě, písku nebo třeba ušlapané hlíně, ale po betonu či linu, prkenné podlaze a pod je to nepřirozené, proto se mají dávat botky s pevným kotníkem. Klidně může být i měkká podrážka, ale kotníčky by mělo něco držet, jinak totiž, když se podíváte z větší vzdálenosti, má každé děcko sklon kotníky vbočovat dovnitř a pak mají ploché nožky.

trija
2. kvě 2012

Tak co jsem slyšela názory od lékařů atd. tak když se dítko samo postaví a chodí kolem nábytku mají se začít dávat botičky s pevným kotníčkem. pokud se teda mimčo postaví samo a stojí na celé plošce nohy, pokud ne a stojí třeba trochu bokem, tak nejdříve bez botiček a až pořádně stojí tak pořídit botičky. naše malá chodí kolem nábytku, papučky jsme pořídili,ale nedáváme je vždy. za ruce ji neučím chodit, takže venku ani nechodí, to až bude sama doma chodit.

vlckulka
2. kvě 2012

Jéjej, tady je to zase samá chytrá matka 😠 😠 Ono je chodit za ruce a chodit za ruce!! Když budu tahat za ručičky dítko, které se ani neumí postavit na nožičky, tak to asi dobré není, ale když venku poskytnu oporu ťapajícímu a kolébajícímu se dítěti, které chce za každou cenu jít, jen zrovna nemá po ruce žádnou skříň či křeslo, tak proč bych mu ty ruce nedala?? 😕 Když mi doma holky chodily kolem nábytku, tak jsem je venku občas za ručičku vzala a nic negativního to na nich nezanechalo. V tuto dobu už měly samozřejmě pořádné botičky.

lynks
2. kvě 2012

V Africe děti boty nemají a rostou z nich úžasní běžci (i maratonci) a s plochýma nohama problém nejspíš nemají.

kajalka
2. kvě 2012

V úvodu rovnou napíšu, že jsem fyzioterapeut, takže o daný problematice něco málo vím.
Vázat dětskou nožku do pevný boty bych přirovnala k tomu dávat mu např. kolínka do pevný ortézy a znehybňovat je. Popř. zavřít dítko do dřevěný krabice a čekat, že za pár let vyleze zdravý silný dítě. Nevyleze. Stejně tak, jako z pevný boty nevyleze stabilní kotník. A kde nefunguje kotník, nefunguje ani klenba. A nejen to, nefungujou ani kolena, kyčle jak mají, tudíž se vše přenáší přes pánev na páteř a dál k hlavě.
A k ortopedům - potřebujou nový pacienty. Stačí se chvilku pohybovat ve zdravotnictví, aby člověk pochopil, jak obrovskej byznys to je a kolik peněz tyje do kapes lékařům z každýho novýho pacienta.
Používejte selskej rozum, věřte tomu, že příroda nás udělala v nejdokonalejší možný formě. Každej lidskej výmysl je jen na škodu a na tahání peněz.

saminomimino
2. kvě 2012

až dítě více chodí,spíše až pouze chodí,dávat boty,jinak se nožka špatně tvaruje,postavení prstů má špatný návyk a celkově se kazí přirozený pohyb,deformace nožky má pak špatný vliv na páteř a celý pohybový aparát,naše malá už sama chodí a chodí více než leze a dávám stále jen kožené capáčky,špatně došlapuje,jen ven když je škaredě dostane kvalitní koženou botku a tu má na noze minimální dobu,jak bude nožka srovnanější dostane papučky,hodně,pokud to jde chodit venku bosé 😉