Dáváte dětské jogurtíky?

oli26
27. pro 2011

Malemu je 20 mesicu a jeden jsem mu koupila na zkousku, ty bile nechce?

asus
20. led 2012

u nás dáváme Jihočeský jogurt ten u nás boduje a jogobela taky Holandie 🙂 ,dobra máma fuj to je nejhorši jogurt co je 😝 activia si myslim že neni pro děti dobra

werunka21
20. led 2012

Některé "jogyrty" bych zakázala prodávat. Dobrá máma a podobné levné náhražky....fuj ble. A ještě na to udělají chutnou reklamu jak je to pro děti dobré 😒

werry
20. led 2012

dáváme také bílý jogurt + občas trochu přesnídávky do toho, jednou jsme byli s mojí mamkou nakoupit a chtěla kupovat takové ty lipánky a to, co má na obalu obrázek, tak sem jí přečetla složení a jak se zděsila, když jsme si přečtli, že to obsahuje rumové aroma!!! takže jedině jogurt, ale občas také dám něco jiného, ale číst složení.

zanet2009
20. led 2012

To je sice hezké, že to takhle řešíte, ale pochybuju, že až děti dáte do školky, tak že tam budou dávat jogurty typu holandie apod., tam kupují dětem bohužel podle ceny.

Jinak já teda malé dávám activii bílou sladkou, samotný bílý jogurt mi nechce.

micanek
20. led 2012

Tak u nás vedou kostíci , bobík a bílá activia...... je super jak kostíky nikdo nedává a v obchodech je to pořád vybraný 😀

bertica.h
20. led 2012

my dávame hollandiu obom holkám.čo je detský jogurtík neviem,poznám len jogurty 😀

ketra
20. led 2012

Tak já dávám tak jako většina bílé jogurty, nejvíc Bio bílý jogurt od Olmy, občas chocenský. Občas smíchám s ovocem nebo ovocnou přesnídávkou. Většina ostatních jogurtů jsou pěkné s*****, ke kterým se samozřejmě někdy dostane - iluze si nedělám, ale věřím, že když ho tím nekrmím, tak to bude spíš občasné a snad mu to ani nebude moc chutnat 🙂.

Neřekla bych, že kostíky nikdo nedává. Je to jako s těmi úžasnými šťávami typu Jupík. Sice se obecně ví, že to není dobré pro nikoho, natož pro děti, ale zase je a bude spousta rodičů, kterým to bude jedno. Tím se nechci nikoho dotknout, je to čistě můj názor.

miri9
22. led 2012

já dávám taky jen to, co jsem ochotná pozřít sama....bílé, smetonové choceňské nebo florian, z Kunína. a zanet, s tou školkou to není až tak 100%. malý teď začal chodit a jejich "slazené" přesnídávky prostě nosí domů, to on nepapá. dá si s chutí to, čím jsem ho krmila dosud, takže můj názor: dokud je máma hlavním zdrojem přísunu jídla, ať vybírá to nejzdravější a ono se to časem zafixuje. přece jen ty náhražkové dobré mámy, jogurt srdíčko apod nejsou vůbec k jídlu.

kathy.skal
25. led 2012

My dáváme jogurty cca od devíti měsíců - začínali jsme bílým Choceňským a Hollandií, pak jsme přimíchávali kvalitní domácí marmošku do toho, teď už holky baští ovocné - choceňský, florian nebo jogobellu - podle toho, co zrovna "letí" v akci.
Hodně čtu složení - jak je v tom škrob místo smetany a kdejaká chemie, neberu to, to bych sama nejedla, natož tím živit rostoucího prcka.
Občas jogurt prostřídáme např. se zakysanou smetanou s rozmačkaným banánem - mám co dělat, abych to těm dětem nesnědla 😀

anysek85
25. led 2012

Ne, nedala jsem a ani nedám. Pokud by bílé odmítal, mixnu mu do nich banán nebo jiné ovoce. Hlavně nekupuj "dobrý mámy a táty", to je největší humus, stačí kouknout na složení. To bych svému dítěti fakt raději přisladila Holandii.

bachovyesence
25. led 2012

Jestli dětským jogurtem myslíš nějakou Dobrou mámu (což ani není jogurt) a podobně, tak nedávám. Dívám se na složení, jak to obsahuje škrob či nějaké další fuj kromě mléka a ovoce, tak neberu. Sama bych to nejedla, tak to nebudu dávat dítěti. Případně se na složení dívám sem: http://www.chemievjidle.cz/podrobne-hledani-pot...

sarlotta
25. led 2012

Nekupuju žádné výrobky jen proto, že je na nich dětský obrázek nebo nápis dětský 😀 😀 😀
To je zavádějící, marketingový tah.

Každý se rozhodne co svému dítku dá nebo ne. Já čtu složení a podle toho se řídím.

Nejlepší je bílý neslazený jogurt a čerstvé ovoce.

Z tvarohů pak Lipánek, bio Matylda.... stačí si to přečíst 😎

hpaja
25. led 2012

Syn měl jogurt až do 12m, kvůli možné alergii a začala jsem dávat Holandii nebo Choceňský bílý. Asi od 18m začal bílé odmítat, takže jsem mu do nich přimíchávala ovoce, to mu ale moc nejelo. Zkusila jsem tedy ochucený Choceňský nebo ochucenou Holandii. Asi od 2 let kupujeme ovocnou Jogobellu, ta mu chutná stále. Jiný jogurt už ani nechce (kromě Olmy Delikates ananasového, to jsem si jednou koupila pro sebe a teď ho mají s dcerou 1x týdně, ten jim teda jede 🙂 ) Pak teda má občas Milko tvaroh vanilkový nebo čokoládový a občas tvarohovou activii. Dceři jsem dávala od 8m Holandii, ale to mi snědla tak 3 lžičky, zkusila jsem tedy ještě bílý Choceňský, taky nic moc a nakonec jsem jí kupovala bílý řecký. Ten jedla asi do 12m, pak zjistila, že syn má něco jiného a ten svůj už nechtěla a od té doby jí dávám také ovocnou Jogobellu.
Dobrou mámu atd. jsem nikdy nekupovala, kostíky jsem jednou zkusila, když si je syn sám v obchodě vybral, ale nějak nadšený z toho pak nebyl, znovu už je nechce 🙂

kaaca11
29. led 2012

Dr. nám na roční prohlídce řekla, že můžu naší malé dávat Pribináčky, Lipánky, tučné smetanové jogurty a tvarohy. Je totiž moc hubená, váží v roce jen 7 550 g. Od 8 měs. jí dávám bílou Activii, ale po té se tolik nepřibírá. Tak jsme teď najeli na ty vydatnější 🙂

many
29. led 2012

tak já dávám od 8 měsíců bílý jogurt Holandii a míchám jí buď s banánem nebo s přesnídávkou 🙂 a ve 20ti měsících už bude určo jíst i jiný 🙂

zuzimila
30. led 2012

Taky nekoukám na značku, ale na složení!!! Hollandii jsem dala jednou, pak jsem se právě zaměřila na zadní část a zjistila, že Clever, Albert...jogurty mají stejné složerní jako Selský od Hollandie a kupuju tyto. A hlavně: I Clever nebo Albert mají stejného výrobce jako Selský od Hollandie 😉 Nejlepší je samozřejmě Jihočeský ve skle, ale ta cena je trochu neúnosná..i když občas mu dopřejeme 🙂 Dávám pouze bílé, bez příchutě.

Pribináčky, Tvaroháčky, Lipánky nedávám - zbytečně drahé, zbytečný cukr, zbytečná zahušťovadla...atd. Když tvarohový dezert, tak dám lžíci pylnotučného tvarohu do jogurtu a je hotovo 🙂

Mimochodem: náš Zdenda je držen dost zkrátka stran zdravé výživy, žádné sladkosti, žádné přislazování, strava domácí, v létějsem zavařovala přesnídávky z ovoce.. a přesto má 13 měsíců a 12,5 kg. Takže bych nespoléhala, že po Pribináčku nebo Lipánku dítě přibere 😒 ...........

vendullka
4. únor 2012

Do roku a půl jsme vydrželi jen na bílých, teď už dáváme různé, na jaký má chuť, Jednou za 14dnů dostane třeba i kostíka, ale nejradši má smetanové ovocné.