Dáváte dětské jogurtíky?

oli26
27. pro 2011

Malemu je 20 mesicu a jeden jsem mu koupila na zkousku, ty bile nechce?

olicek
27. pro 2011

Malému je 9 měs., dávám od Hami a bílou sladkou aktivii. Ve 20 měs., už bych dávala i ovocné, třeba dobrá máma 😉

zlatouch
27. pro 2011

Nevím, čemu přesně říkáš dětský jogurt, ale koukni na složení, když nenajdeš konzervanty (pak by se to vůbec nemělo jmenovat jogurt!), stabilizátory (např.škrob, želatina, ne že by byly škodlivé, ale zrovna v jogurtu by být nemusely...), barviva (třeba přírodní typu extrakt z červené řepy je OK, ale je to jak u stabilizátorů, nic, co by tam muselo být) naopak hledej živé kultury (jogurt je musí obsahovat!) a nejlépe i přídavek probiotických kultur. Pokud na to nemáš nervy, spolehni se na to, že když se to opravdu jmenuje jogurt, bude to dobrý - pozor na jogurtové krémy, dezerty atp. 😒 Nezmiňuju se o takových těch ceráliích a jiných sypacích výmyslech, to je jiná věc.

ja.na81
27. pro 2011

nedavam 🙂 S jogurty jsem zacla, kdyz bylo malemu 9 mesicu, zasadne jsem davala bilou Holandii (nebo neco na jeji zpusob, neziju trvale v CR), proste aby to byl opravdu jogurt a ne neco, co si na jogurt jen hraje 😉 Ted od roku obcas dostane i treba tu Holandii s ovocem (nebo proste jiny kvalitni ovocny jogurt), ale prioritu maji stale bile jogurty, i kdyz ted mu k nim davam ovocnou presnidavku (ty kupuju tedy pouze bez pridaneho cukru)... nebo od babicky domaci marmeladu do bileho jogurtu 😉

blandik
27. pro 2011

ne, je tam škrob, barviva a stabilizatory...zkusila bych osladit medem bílý jogurt...

gilotek
27. pro 2011

co považuješ za dětské???

Když bílý jogurt nechce, tak mu do něj zamíchej přesnídávku nebo rozmixuj s čerstvým ovocem. Je to jistě lepší než kupované ochucené.

A nechci se nikoho dotknout, ale "jogurt" dobrá máma je pěknej hnus. Stačí se kouknout na složení

hasky24
27. pro 2011

ve 20 měsících bych už jogurty dávala normálně - bio olma ovocné jsou super 🙂 a nebo selský- 🙂 náš Jiřík od 1 roku jí úplně vše 🙂

eloana
27. pro 2011

🙂 tak mozna budu za strasnou matku, ale nejak to extra neresim- snazila jsme se to hlidat do roka...synovi je 18 mesicu a ji s nami normalni jidlo - nesolim mu to tak a nekorenim.... jsem z vesnice, takze mam na vyber ze 3 jogurtu a bobika)

mamkamarketa
27. pro 2011

souhlas s @gilotek ''jogurty'' typu dobra mama bych diteti nedala. jinak co se tyce detskych jogurtu takove ty kostiky, se smoulama a pod je hnus je to sladky jak ****** navic modifikovany skroby, stabilizatory, arabska guma a pod sr**** (mimochodem aktivia taky neni zadny zazrak) mam 3lete dite a z ''detskych'' jogurtu ji akorat bio matildu a obcas ty s to kravou od yoplait co nemaji ecka. jinak mu chutnaji bio jogurty z billy-nase bio nebo jak se to jmenuje 🙂

miskadis
27. pro 2011

Ve 20 měsících bych také dávala jogurty normálně, ale u nás nemají moc úspěch.
Pořád Sárince nabízím všechny možné jogurty, ale ona to moc nechce, občas sní lžičku, ale to je asi tak všechno. Jednou, když jsme s jogurtama začínali, jsem jí dala bílej jogurt bez příchutě, a pak jsem si ho musela sníst sama 😠 🙂

drakenn
27. pro 2011

Tak já jsem oběma klukům dávala jogurt od narození. Každé ráno lžíčenku bílého živého jogurtu. To kvůli prdíkům a zaklepu, netrpěli na to!! Od půl roku jsem je jogurtem začala normálně krmit. Dnes má mladší rok a ráno zbaští celý kelímek bílého na snídani. Oslazované mu zatím nedávám, nevadí mu to. Starší baští jak bílý, nemá s tím problém, tak oslazené.

carodejnice
29. pro 2011

U nás bohužel bílé jogurty nezabodovaly ☹ Jedí jenom jogurty s čokoládou ☹ Kupuju choceňský jogurt, který je hustý a je to jogurt. Zkoušela jsem koupit bílý a dát jim do něj trochu kakaa, aby to mělo hnědou barvu, ale neuspěla jsem.
U babičky bohužel taky ochutnaly kostíky, takže k jogurtu vyžadují "kuličky". Vyřešila jsem to slunečnicovýma semínkama, naštěstí se nechaly alespoň tímhle oblafnout.

mpavlinka
29. pro 2011

Nikča jogurt miluje, střídám bílé s ochucenýma 🙂 Bobíky a Kostíky zatím nemám v plánu dávat...

sarihy
29. pro 2011

Starší dcerka ze začátku bílý jogurt nechtěla, tak jsem jí ho míchala s přesnídávkou a postupně měnila poměr složek tak, až jsme se dopracovaly k samotnému jogurtu...a teď vlastně ani žádný jiný jogurt nechce...občas si dá ovocnou Hollandii nebo Activii nebo Matyldu či Tvaroháčka, ale stejně obyčejná Hollandie vede na plné čáře. Mám takový pocit, že lepší než dávat ty všechny možný vymoženosti jako Kostíci atd. je snad lepší ty jogurty úplně vynechat a nahánět mléčné výrobky v sýrech atd. K nám do lednice teda Dobrá máma a Kostíci nesmí a jen tak smět nebudou...

luciebx
29. pro 2011

my zacali davat jogurty od pul roka mozna 8 mesicu.. ja neziji v cr ale v UK a tu jsou jogurty pro deti ktere se davaji jakmile se zacne s prikrmama.. ovocne.. a malymu to chutna.. jinak davam jogurt na dennim poradku.. malymu chutna jak bily tak ovocny.. vanilkovy nebo coko moc nechce.. byli sme u nasich a zkouseli sme termix a to mu moc nejelo ale pak si dal.. jinak ja teda moc na slozeni nekoukam.. ale jinak v cr bastil tvarohacek, pribinacek, termix - obcas, a myslim tu dobrou mamu mel taky.. ve 20 mesicich ditko muze vsechno.. ja souhlasim s @eloana.. taky davam ditku vse.. vsak od roka se rika ze ditko sni vsechno.. za dob nasich babicek a dedecku se tyhle prkotiny neresili.. a taky zijem.. ted se resi kdejaky prd ..

smardik
29. pro 2011

ze začátku jsem dávala bílé, když už je nechtěli tak jihočeský, holandii. Starší syn má ted 3 roky, mladší bude mít 2 a kupuju Matyldu, bio z Billy-ted přesně nevím název, Florian a chocenský. Jogurty typu dobrá máma mi domů nesmí, jogurt to vidělo tak z velké dálky - kluci ho jednou dostali od babičky tak jsem jim ho dala co budou říkat a po první lžičce se ošklíbli a šli do ledničky pro svůj. občas zavřu oči - u babičky a dělám že to nevidím a dostanou pribináček-ale je to tak jednou za 14dní napůl tak to zas tak neřeším.

jsou velcí ale tak nějak jídlo řeším pořád, základy co jim dám já ted budou mít celý žívot.

cervena_vila
29. pro 2011

Dětské, jako třeba kostíky? 😀 To k nám nesmí přes práh.
Jednou jsem si přečetla složení takového jahodového jogurtu. Bylo tam všechno možné, ale ani jedna jahoda. Hlavně paprikový extrakt a extrakt z červené řepy 😝 Prostě mňamka.
Jinak o želatině a škrobech - to je jen na zahuštění, ale kdo by dobrovolně jedl jogurt s prasečími kopýtky?

My máme jako základ bílý jogurt, kamarádka, co dělá v jogurtech mi potvrdila, že značka je víceméně jedno, když tam není nic navíc. Ovocné kupujeme taky, ale teď přes zimu máme menší spotřebu.

spaagetka
29. pro 2011

Dávám Hollandii, buď bílou, do které dám občas ovoce, ale mívá i ovocnou 😉

orchidie
29. pro 2011

do roka jen bílé holandie a activii, moc male chutnaly s presnidavkama ovocnyma. Ted asi od 14-15mesicu uz obcas dame i baby lipánek (je s jogurtem) a obcas jako mnamku normos pribinacek.
Ovocne jogurty, kostiky, dobra mama a spol nekupujeme ani pro nas, tak to nehodlam ladovat do deti.
Jinak si nejradeji delame v jogurtovaci vlastni jogurty, kde zakladem je prevareny mliko a trocha jineho jogurtu (vetsinou holandia) a ty jsou nej 😵

zuhur
29. pro 2011

Dáváme zásadně bílé jogurty a na ovocné ho radši ani neučím 😉 Dávám Selský - ten je kyselejší a nebo Choceňský - sladší a moc dobrý.

berenika39
29. pro 2011

Od osmi měsíců nic jiného než Choceňský bílý nechce. A to mu bude tři a půl. Denně, bud k snídani s hrnem mléka nebo na odpolední sváču. Čekám odměnu z Chocně za odběr nebo množstevní slevu.
Dítko může všechno, to je sice pravda, ale ne to, co bych nejedla ani já🙂.
Obyčejné bílé jogurty jsou dobré v tom, že v nich nic není🙂.

lucifukafuk
30. pro 2011

male je 11mesicu basti holandie aktivie aj davame pribinacky kdyz jsoou v akci

beruskanula
30. pro 2011

malej má16m a dávám mu zásadně jen chocensky bily nebo hollandii a budu davat i dal.... nema problem spapkat samotnej bilej jogurt, chce to i zmenu, tze k bilymu cerstvy ovoce nebo dom. marmosku ci presnidavku 🙂....

lipanky, pribinacky, dobry mamy, activie apod... doma nemame 😝 a ani je nehodlam kupovat 😝 ... nejsou vubec vhodne pro deti 🙄 🤐

lucmart
19. led 2012

Hollandia - Mňam Mňam, někdy zbydou ze dvě lžičky i pro mě, jinak kupujeme ještě Kunín jogurty a mléčné rýže a mléčné krupice, Choceňský, ale dostává i bobíka, ale dobré mámy, kostíci a nevím co ještě, to tedy ne, už jsem viděla i jogurt Dobrá cena - no fuj

llluckaaa
19. led 2012

Jogurty dávám od 7 měsíců a olizuje se o nich. Ale dávám jen bílé, ty osvědčené bez nějakých zbytečností na zahuštění, barvu nebo zvýraznění chuti (hlavně bílou Hollandii a Jogobellu). Někdy míchám trochu s přesnídávkou nebo banánem, aby to nebylo na jedno brďo.
Kostíky, Dobrou mámu, Hello Kitty, Paulu nebo jiné podobné srágory nekupuji... Já se rozhoduji podle toho, jaký má výrobek složení, ne jak barevný a s jakými obrázky je obal, případně co se mi snaží nakukat v reklamě 😉

carculka
19. led 2012

my zacli na holandiich a pak mi zacla odmitat uplne tak jsem zkouseli ovocne bez zahustovadel(treba malinka,jahudka-myslim kunin)nebo jogobela,reckej,muller mix..a ted mala x tydnu nechtela vubec zadne,v kramu ji lakali kostici atd-koupili jsme jeden a zblajzla ho,ale sypani bombonku(ovoce uz vubec)do kvalitniho zabralo jen dvakrat a pak sjem objevili muller mix detsky a ten je slozenim ok 😉 tak jsem byla rada ze aspon nejaky detsky...no a ted zas papa´´kravicku´´holandii s hroz.vinem 😀

brisalek
19. led 2012

davala jsme Hollandia, chocensky, jihoceske.... ale vzdy trochu smichane s lipankem(nema konzervanty je to jen smetana a trochu cukru...) s bananem asi od 8 mesicu. Od asi 18m nechtela nic z toho a ted kupujeme zase stejne znacky, ale ochucene nebo s domaci marmeladou nebo ovocem a obcas si neco da. Kostiky, bobiky , dobre mamy a podobne nekupuju a nedavam. Ale kdyz to jednou za rok od nekoho dostane necham ji to🙂.

meleri
20. led 2012

nevim jake detske jogurtiky myslis. Protoze muj syn skoro nic jineho nez jogurty neji, tak mu kupujeme detske jogurty Nestle. zajimalo by me jaky mate ne to nazor? uz to ze nemusi byt v lednici mi prijde divne. tak mam pocit ze je to jen mliko s cukrem. jinak delam domaci jogurty ale bohuzel moc synovi nejedou :( a priznam se ze nevim cim takovy bily jogurt ochutit pro desetimesicni dite.

ivasad.
20. led 2012

Tak já nekoukám na značku, ale čtu složení. Dobrý jogurt se skládá z mléka a jogurtové/probiotické kultury. Případně ještě ovoce. Všechno navíc jsou akorát zbytečný sajrajty 😝 Kupuju bílé i ovocné kvalitní jogurty, Holandii, Zott, Choceňák (ale ten není z mlíka ale ze smetany, proto nedávám denně), Jihočeský jogurt... Přečtěte si třeba složení tolik chválené activie, co v tom je 😝 o kostíkách s lentilkama, monte apod. ani nemluvím. Teď už je dcerce rok a půl, tak když dostaneme od babiček občas lipánka nebo termix, tak jí to dám, těžkou hlavu z toho nemám, 🙂 ale spíš to beru jako pamlsek, než jídlo 😉

andelka
20. led 2012

Můj taky jí obvykle bílý jogurt - Hollandia, Jihočeský, Landliebe, Kunín, Olma, Choceňský...hlídám si aby tam bylo jen mléko/smetana a ty potřebné kultury. Sem tam dostane Lipánka (má ze všech těch podobných výrobků nejlepší složení) nebo Matyldu.
Schválně jsem se včera dívala na složení Kostíků...no to bych nejedla ani já 😝 Nedávno jsem jedla Ostraváčka či co to bylo a též 😝 našlehané tučné cosi.

anetadr
20. led 2012

já dávám bílý jogurt - jen Holandii nebo Activii a zamíchám do toho trochu domácí marmelády - Jiřík to má moc rád a já vím, co mu dávám!