Dáváte dítěti prevenci na imunitu v období chřipek?

aabbccc
1. únor 2011

prosím o informace, děkuji....klidně od roka.... 🙂

stylly
1. únor 2011

Ano imunostimulátor -Beta glucan,..a dělám mu odšťavněněné šťávičky z pomeranče,kiwi,...atd 😉

mataharyy
1. únor 2011

Nedávám nic, spoléhám na pestrou stravu (i když to je zážitek, když mi dítě nechce jíst...) a procházky na čerstvém vzduchu 😉 Zatím je v pohodě, když nepočítám že mu sem tam teče z nosu 🙂

hojda
1. únor 2011

Dáváme týdně polovinu Oscillococcinka rozpuštěného v trošce vody a já ho beru taky a nebereme malého do supermarketů🙂

mamkamarketa
1. únor 2011

multitabs s probiotiky. ovoce ji malo 😒

judit22
1. únor 2011

Dávám na doporučení Rakytníkový sirup, hodně ovoce, zeleniny a teď v období chřipek neberu do obchoďáků ani moc do kolektivu

kikimaruska
1. únor 2011

Dávám od roka pravidelně, at je období chřipek nebo není, protože malej trpí hodně na onemocnění a měl i stravovací řežim špatný dost dlouho, díky zdr.problémům. Zkoušela sem rok Marťánky sirup, ale výsledek žádný, dost lidí včetně dr.mi pak řeklo, že je to tahák na peníze a jen hu...us, co nezabírá. Dr.doporučila Multisanostol a tuk tuk..nemocnost se opravdu snížila. Na doporučení máme připraven i Imunoglukan, ale ten je až od 3 let...příp.na předpis od roka. Díky té stravě má i Lactobacílky Baby-vysýpací kapsle do mlíčka a kojenecké mléko s probiotiky pije 2x denně.

daisynka
1. únor 2011

nám velice pomáhá oscillo je to bezva, na bolest v krku třeba homeogene 9 učinkuje to i na mě, teď jsem těhu a málo co můžu tak mi homeopatika dost pomáhají při bolesti v krku a chřipce

brisalek
1. únor 2011

Na imunite nejlepe podle me pobyt na cerstvem vzduchu, dostatecna pestra strava (bilkoviny, tuky, sacharidy) a ovoce se zeleninou co nejvice domaci (bohuzel ta dnesni co je sice porad k mani, ale moc vitaminu nema , ze🙂 ).
Jak psala judit22 nebrat do obchodaku...v chripkovem obdobi.
Jsem zasadne proti cpat se nejakyma umelyma vitamina, ktere jsou jen doplnek stravy takze nikdo neprokazal ucinek a jsou vetsinou jen markentingem. To jaky to ma negativni vliv nam bohuzel reknou az za desitky let, kdy budou propagovat neco jineho🙂. Takze nedavame🙂🙂
Doted mela dcera 2x slabou rymu bez teplot jinak byla zdravoucka...tuk, tuk, tuk🙂 . Je to ale hodne i o genetice, kterou moc neovlivnime.

marecek4
1. únor 2011

ovoce zeleninka a ještě jsme teď koupili multitabs,ale ten nedáváme denně,spíš jen když už někdo doma něčím hrozí

deyana
1. únor 2011

dáváme čajík na imunitu, hodně ovoce - banány, jablíčka a tak.. Naše malá teda zatím měla 1x rýmu a 1x vysoké horečky, jinak je zdravá, tak možná to má vliv. Denně jí ovoce a zeleninu, občas dám šťávu z mrkve, džusík..

jaru30
1. únor 2011

Dávám jednou týdně homeopatika oscillo a občas kápnu pár kapiček citronu do přesnídávky 🙂

sarihy
1. únor 2011

Každý den bez ohledu na roční období Laktobacílky Baby + vitamíny (střídám Imunoglukan, Marťánky a Multisanostol)

crca
1. únor 2011

Dávám občas Pikovit,ale ne nějak pravidelně,spíš čerstvé ovoce,zeleninu,ten Pikovit dávám hlavně kvůli vit.D,na letošní zimu nám ještě předepisuje Vigantol a když dojde,tak dávám tenhle Pikovit než se dokopu zase k dr pro recept 😀 ,ale spíš pomeranče,mandarinky,banány,okurku,rajčata......,jinak teda moje dr.to nemá moc ráda,když se dávají tyhle umělotiny dětem mladším 3 let kvůli tomu,že si tělíčko potřebuje taky trochu tu imunitu obrnit samo 😉 Takže ano dávám,ale jen v nouzi 😉

petra_m
7. únor 2011

V období chřipek davame pikovit s probiotiky.na posileni imunity ale i ovoce 😉

coxa
7. únor 2011

sřídáme Engystol, Imunoglukan a Lymphomiosot

babulinkab
7. únor 2011

dávám probiotika tak 1x týdně a každý den multisanostol, ještě jsme letos nebyli nemocní - ťuk, ťuk

romana29
7. únor 2011

jakmile něco takového koupím, do týdne jsme nemocní 😀 .
Takže už nedávám nic, nemocnej je stejně furt 🙄 , ovoce a zeleninu, otužování, nic nepomáhá, hold až to jaro nás vysvobodí - doufám 🙂

petruskaaa
9. únor 2011

Dávali jsme Rakytníkový sirup a teď Marťánky sirup.Jinak každý den ovoce či zeleninu 😉

kalerat
9. únor 2011

Pravidelně od roku a půl hlíváčka + marťánky

trpaslikg
9. únor 2011

Pikovit a pak rozpustný celaskon, mam jednu tu tabletu rozlamanou na osminky 🙂

suik
9. únor 2011

Zatím kojím, tak malá snad má imunitu ode mne, teď se snažím chránit hlavně sebe - výborně mi pomáhá oscillococinum. Malé občas dvě kuličky taky rozpustím ve vodě a dám na lžičku. Taky používám aromaoleje, u malé ale opatrně.

jiji
9. únor 2011

Já dávám Imunoglukan a nejen v období chřipek. Malá byla často nemocná, asi tak od půl roku. Naštvala jsem se, když měla dva a kousek, poradila se v lékárně a v září jí nasadila Imunoglukan. Měla ho do března a za tu dobu měla jednou slabej náběh na zánět průdušek a možná nějakou lehkou dvoudenní rýmu. No, a protože se nám to velmi osvědčilo, tak jsem loni v srpnu nasadila totéž, od září byla ve školce a držela se teda až teď do ledna. Sice občas soplila, ale nebylo to nic dramatickýho, aby do té školky nemohla. Teď teda padla s laryngitidou, po vyléčení byla tři dny ve školce, zas nějaká záhadná teplota plus k tomu rýma, ale už je zase dobrá, tak snad jsme si to zase na půl roku vybraly 😉
Na Imunoglukan nedám dopustit, ale vím, že někomu nezabírá vůbec ...

evi3
9. únor 2011

Do 2 rokov nič, pestrá strava, hodne sme chodili vonku, v podstate v každom počasí - bola v pohode -2x do roka soplík. Keď začala v 2 rokoch chodiť do jasličiek, tak sirup Imunoglukan cez zimu - zvládla to celkom v pohode -sem tam nejaký soplík a kašel. Teraz nedávam nič, malá chodí do školky, chodia vonku škoro každý deň, každý deň chodíme zo školky pešo, je pestrú stravu a asi podedila imunitu po mne a je to v pohode.

klarka1
9. únor 2011

my dáváme Pikovit 😉 nevím zda tímto nebo dobrou imunitou, ale Ondra nestoná (ťuk, ťuk...)
http://www.zbozi.cz/p483347-pikovit-sirup-150ml...

kamilakop
9. únor 2011

Rakytníček a Marťánky... 😉

didi07
9. únor 2011

chemii žádnou nedávám, souhlasím s brisalkem - ale ovoce, zeleninu a pobyt venku (byť se mi někdy nechce) + zakysané mléčné výrobky. v období chřipek žádné dětské koutky nebo procházky v hypermarketech 🙂. zatím se mi osvědčilo, kromě jedné virózy je malá stále zdravá, přestože v září nastoupila do školky.

lukza
9. únor 2011

mě doktor doporučil homeopatika oscillococconul a dávat jen jeden vršel denně jako prevenci