Dáváte miminku čepičku doma?

marbo
3. únor 2012

ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli dáváte miminkům čepičku doma.máme v místnosti cca 21-22 stupńů a na spaní v ložnici cca 19,5-20,5.já jí nedávám,ale ted mě nahlodala babička, která tady byla,že se dřív dávaly čepičky prý i doma. mám 2 měsíční holčičku.děkuji za rady a odpovědi.

denousek
3. únor 2012

nene my jsme teda doma čepičku nedávali...

dolda
3. únor 2012

Je to úplně normální teplota, my jsme to doma měli taky tak a čepičku jsem nedávala 🙂

lucik...
3. únor 2012

Ahoj,čepičku doma bych rozhodně nedávala - pokud miminko není nějak studené a nemá hodně nízkou teplotu tak nevidím důvod...

jasekd
3. únor 2012

Rozhodne ne, ani v porodnici ji nemeli, oba byli zdravi a donoseni. Teplotu mate krasnou, to se nase deti kolikrat valely po zemi nahate. Podle me za babicky byla teplota doma o hodne nizsi, proto se davaly cepicky 🙂

helcas
3. únor 2012

jezis, ne, my mivame v loznici i 17 stupnu a cepicku jsem nedavala ani jednomu miminku..jen na ven, aby je neofouklo..cepicku jsme davala vlasnte jeste Marketce v nemocnici, protoze byla nedonosena, ale kdyz nas propustili domu s 2,2kg, uz jsem ji nedavala, teplotu uz umela docela regulovat..

berenika39
3. únor 2012

Ony to babičky myslí určitě dobře, ale zkus se jí zeptat, kdy by s tím dáváním čepičky přestala? 😉 Malá už je velká, šestinedělí za vámi, zdravý kojenec, my taky přece nenosíme doma čepici🙂.
Dětem se dává někdy po narození - když jsou nedonošené, nebo mají známky nezralosti (neumí si ještě udržet těl.teplotu) - čepičky, v porodnici, ale doma, kde je příjemně, je to zbytečné. petr se narodil dřív, v porodce byl v kulichu, v srpnu 😝 , ale po pár dnech to nebylo potřeba.

sussanah
3. únor 2012

ja davala jen asi tyden po porodu pres den (mame tak kolem 20st) a v noci asi sestinedeli (v noci mame kolem 17st). Davam jeste obcas vecer na prvni hodiny noci kdyz je maly po hodne teple koupeli.

maruja
3. únor 2012

myslím že je to na doma zbytečné, teplotu doma máte suprovou 😉

katka_mel
3. únor 2012

Ahoj. Já jsem čepičku dávala i v půl roce v létě, ale jen proto, že malá měla trošku klapaté uši. Jinak bych asi nedávala. 🙂 😉

peroli
3. únor 2012

Nedávám a nikdy jsem nedávala.. teplotu máte super, takže není potřeba.. 😉 babička to určitě myslí dobře ale ona asi mluvila o době kdy ještě doma nebylo ústřední topení (podle toho kolik jí je) anebo když už bylo tak maminky tehdy vychovávaly podle rad svých maminek nebo babiček a ty ještě topení neměly.. tehdy se čepičky opravdu dávaly 🙂

kammka
3. únor 2012

ve dvou měsících už ne..ale v šestinedělí to není od věci, přecijen v bříšku bylo dost přes 30 stupňů 🙂

micanek
3. únor 2012

ne..nikdy jsem doma nedávala.

kathy.skal
3. únor 2012

Ani já jsem nedávala 😉

zanet2009
3. únor 2012

Já jsem dávala asi do dvou měsíců, pak už ne, takže ve tvém případě už asi nedávej.

weri1
3. únor 2012

nedávala měli jsme teplo doma

bunicka
3. únor 2012

Také jsem nikdy doma čepičku nedávala 😉

leentilka
3. únor 2012

Ani já jsem čepičku nedávala 😉

e.vik
3. únor 2012

Jsme nedonošení a čepičku jsme nedávali doma ani v nemocnici. Tam nám to dokonce zakázali, i když jsme chtěli větrat. Čepici prý jen na ven.

dana3262
3. únor 2012

Nedavala. Zdrave donosene dite potrebuje pres hlavu luftovat 😀 My mame doma okolo 18'C a capku jsem davala kdyz jsem maleho davala spat do vyvetraneho pokoje treba na 14'C, ale ve 2mes ve 20'C urcite ne. Pro dite je horsi prehrati nez mirna zima.

zdeniii
3. únor 2012

Určitě nedávat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mnoem horší je přehřátí než prochladnutí!! A v takovéto teplotě rozhodně zima není. Čepičku jen na ven! Dávaj raději ponožky, ať má hlavně v teple nožičky

tyrisa
12. únor 2012

nee

ja.na81
12. únor 2012

ne, nedavala... teplotu doma mame priblizne stejnou jako u vas...

marecek4
12. únor 2012

dávala i nedávala-podle toho,kdy se narodili a co vyžadovali,takže kluci horkokrevní,oba na léto-čepička byla zbytečností,Mírovi jsem ji nedávala ve 14 dnech ani ven jaký byly pařáky,Ráďa se narodila v zimě a doma jsem měli celkem chladno takže čepku měla a Ter ta měla ráda něco na hlavě,plínku,čepku-bylo jí to jedno,hlavně že měla zakryté čelíčko,zato v zimě si čepičky ukázkově sundávala 🙂

milada2
12. únor 2012

Vůbec ne, ani novorozenci, natož ve dvou měsících

hadeline
12. únor 2012

Ne vubec. Mudra prohlasila, ze doma je to zbytecnost.

ludmilad
12. únor 2012

ne

bocinka
12. únor 2012

Já jsem teda nedávala, a to se malá narodila v prosinci, ale koukám holky, že máme doma oproti Vám horoucí peklo 😅 😅 😅

anka.
12. únor 2012

Jako vetšina tady: ne, opravdu nikdy jsme nedávali čapku na doma.

kachen
12. únor 2012

Ted jsem male obcas v noci dala. Doma mame zimu a dite je plesaty. Mne byla zima na vystrcenou ruku, tak ji musela byt na vystrcenou holou hlavu 😀

mysiiickaaa
12. únor 2012

ne, malá se i tak potí na hlavičce tak s čepičkou by to bylo ještě horší