Dáváte miminku do postýlky polštář či klín pod hlavičku?

janapazderkova
24. bře 2017

Ahoj maminky. Jen se chci zeptat, davate miminku do postylky polstarek nebo klinek pod hlavicku? Nebo spi mimi bez nej? Nazory se ruzni, nekdo dava nekdo az pozdeji...diky ☺

listopadka1
24. bře 2017

do roka by mělo být úplně bez polštářku. my mámeod narození bez polštářku a nestěžuje si 🙂

kamste
24. bře 2017

pokud je to myšleno kvůli ublinkávání, pak se dává klínek pod matraci nebo se podkládají nohy postýlky, aby byla krční páteř rovně
pokud to je myšleno kvůli "útulnosti", pak existují různá "hnízda"

my polštářky nepoužívali ani u jednoho z dětí - jen měkkou látkovku pod hlavu (v případě ublinknutí se to uklízí líp)

verca156
24. bře 2017

Ahoj já dávala pod matraci jen srulovanej ručník. Matrace u hlavičky byla mírně vyvýšená a nyní sem jí to obdělala cca do 5 měsíců.

stratilikova
24. bře 2017

Pod hlavičku sa nemá nič dávať. Obe deti spávali na kline asi 3m, tak dlho som ich aj polohovala (striedavo ľavá a pravá strana). Boli na ňom celé, nie len hlavou. Inak polstar pod hlavu až po 2r.

puresin
24. bře 2017

@janapazderkova Do cca 2let spaly deti uplne bez polstarku, ted ho maji, ale bud dost vykuchany, nebo ten veliky 70x90, na kterem zase lezi skoro celi. 🙂 Vsichni tri jako mimca dost ublinkavali, takze podlozena postylka.

meta123456789
28. bře 2017

Já jsem dávala malé klín...byla hodně blicí miminko. ale ležela tam rovně, byla zvedlá celá, ne že by měla zvrácenou jen hlavu. Jinak po odsranění klínu (asi v půl roce) jsme polštářek nedávali a malá ho měla až od cca 2 let