Dáváte miminkům čajíky na klidnou noc, dobré trávení?

petulka25
14. říj 2011

Ahoj maminky mám 5 týdenní miminko! malá byla první 3-4 týdny hodná-papala spinkla.kojilajsem ji co 1 hodinu!!ale pak se to zlapšilo co 2-3 hodiny!!poslední týden je malá neklidná,uplakaná,nechce bý tv postýlce ani v lehátku-chce být jen na rukách a to taky někdy kňourá! dáváte miminkám nějaké čajíčky-na klidnou noc,na dobré trávení,atd atd......??děkuji

kathy.skal
14. říj 2011

ahojky. Já v tomhle věku ještě jen kojila. Je možné, že zrovna víc roste, tak bych kojila, jak si malá žádá. Každopádně čajík dáváme od HAMI - pro dobrou pohodu, je asi od třetího týdne, bylinkový, a kdyby nebyl tak drahý, sama bych ho pila na litry 🙂

petulka25
autor
14. říj 2011

jj já taky jen kojím a kdyby nebyla taková nervozní tak nic nedávám,ale říkala jsem si že to jen zkusím!!uvidíme.....ale děkuji za radu -zkusím si ho koupit!

petulka25
autor
14. říj 2011

@kathy.skal jj já taky jen kojím a kdyby nebyla taková nervozní tak nic nedávám,ale říkala jsem si že to jen zkusím!!uvidíme.....ale děkuji za radu -zkusím si ho koupit!

luthien.k
14. říj 2011

@petulka25 , čajíky jsou pro děti, které nejsou přikrmované, zbytečné, jestli se Ti zdá nervózní, může to být hlady, kolem šestého týdne může nastat růstový spurt, kdy je dítě víc hladové a chvíli to trvá, než se "přenastaví mlíkárny" 🙂 Takže klidně častěji koj. I po zavedení příkrmů, kdy se doporučuju učit prcka pít i něco jiného, než mléko, je lepší dát obyč. vodu, tou se nic nezkazí, rozhodně ne slazené čajíky (proč zvykat dítě na sladkou chuť, sladké má mlíčko 🙂)
Pokud pláče hodně, může jít o bolesti bříška, a to už vůbec není vhodné dráždit nějakým čajem, raději ber probiotika, jako prevenci, přes MM je to nejlepší volba, aby se dopomohlo dozrát prckovu trávení.

petulka25
autor
14. říj 2011

@luthien.k ahoj děkuji za odpověd..prdíky to nejsou-to je jiný pláč...včera večer plakala pořád- nakojila jsem ji 20,00 a myslela že do 23 vydrží a prd-do půlnoci chtěla ještě 2x,ale pak usnula a spala do 4 !!!takže asi růstový spur....uvidíme ,počkáme. takže kojit i co hodinu?

luthien.k
14. říj 2011

@petulka25 klidně, nebude to tak pořád, neboj 😉 Já si s hodinama hlavu nelámala, s prvním dítětem jo, aby se mu nemíchalo mlíko v břiše a podobné nesmysly, ale s druhým už ne a daleko větší klid a pohoda. A probiotika určitě ber, je to hodně dobrá věc je přes MM dodávat, preventivně, obzvlášť jestli máte třeba v rodině nějaké alergie. I na imunitu. Dobrý je Infants Dophilus plus.

petulka25
autor
14. říj 2011

@luthien.k ty probiotika jako pro mě????jinak manžel má v rodině-teta a bratranec -jsou atopici!! a kolik to tak stojí?

petulka25
autor
14. říj 2011

@luthien.k jinak ještě mě napdalo kojit pořád......i přesto,že už může mít k pěti kg???nato,že má 5 týdnu je velká... a to může mít pořád hlad?

luthien.k
14. říj 2011

@petulka25 , přesně, pro Tebe (stojí asi 150 Kč), ta atopie je u dost vzdálených příbuzných, to by mělo být OK (rozhodující je, zda je u přímých příbuzných nebo u většího počtu těch vzdálenějších).

Že by malá přibírala moc, to se neboj, v prvních měsících jim váha může letět nahoru hodně a pak se to zpomalí, až se začnou hýbat 😉

kalo
14. říj 2011

@petulka25 Nedávej žádné čaje! Když je dítě kojené, žádné čajíky min.do 6-7 měsíců nepotřebuje... 😉 Vydrž!!!! 😉

ciernavila
14. říj 2011

ani ja by som caj nedavala. Maly za celeho pol roka ochutnal caj len raz. A aj ked bolo teplo radsej som prilozila aspon na chvilu k prsu aby sa napil predneho mlieka. Na caj ma cas po pol roku.

ciernavila
14. říj 2011

a neboj, mne maly pil spociatku aj 40 minut a vydrzal ledva hodinu a pol interval. Teraz aj tri-styri hodiny, v noci vstane raz na kojenie medzi 2-4. A napapa sa za 5 minut.

petulka25
autor
14. říj 2011

@luthien.k moc děkuji za rady 🙂 za všechny
@kalo
@ciernavila holky děkuji takže se budem snažit to vydržet....🙂

popellka
16. říj 2011

Ahoj holky,

no tak my jsme na UM a mě by spíš zajímalo, kdy s čajíkem vůbec začít? jestli až začnu s příkrmama nebo už teď?