Dáváte prckům na odrážedlo / motorku helmu?

alterna
21. dub 2010

Holky chci se zeptat na vase zkušensoti. Nase decerka má hemu, nosí jí na kole, když ji vezem. Chtela jsem se zeptat ale zda dáváte dětem helmu i na odrážedlo takovou tu malou motorku.díky

kalerat
21. dub 2010

My dáváme 🙂

aurecon
21. dub 2010

Zatím s ním venku nebyla, ale určitě dávat budu. Spadnout a rozbít hlavu si může i z malé motorky a nejen z kola.

alterna
autor
21. dub 2010

J8 právě take chci dát, vubec nevidim ze by dítka v okolí helmu meli. jen na takova ta odrážedla první kola. Ale na motorce vubec ne, přitom si mužou pekně natlouct.díky

aurecon
21. dub 2010

alterna: U nás v ulici jezdí všechny děti s helmou na hlavě i na motorce. A co se týče bezpečnosti, tak bych se nedívala, jak to dělají ostatní, ale zařídila bych se podle sebe 🙂.

kalerat
21. dub 2010

Já jsem některé děti s helmou na motorce viděla, ale je pravda, že jich moc nebylo. Malej jezdí jako drak a spadnout může kdykoliv, takže radši helmu než úraz hlavy ☹

alterna
autor
21. dub 2010

to je pravda
dik

kristi
21. dub 2010

já na motorku nedavala

vojtisek2007
21. dub 2010

na tu odrážecí motorku jsme taky helmu nedávali

malovani
22. dub 2010

Taky jsme na motorku nadávali...

malovani
22. dub 2010

nadávali = nedávali...

pattie
22. dub 2010

Naše Bětka zatím na motorce jezdí dost pomalu a pořád z ní slejzá, takže helmu nedáváme, jak začne drandit víc, tak jí dáme

minea
22. dub 2010

Tak tohle je téma přímo pro nás! Helmu má dcera schovanou od ježíška, ale na motorku-odrážedlo ji zatím nedostávala. Teď se to změní, a tohle berte jako odstrašující případ: Před pár dny z motorky spadla při rozjezdu (zaseklo se jí přední kolo v kanále) přímo na pusinku. Docela šok, celá od krve, hrozně opuchla, no jeli jsme do nemocnice. Utržená uzdička pod horním rtem, uražený kousek zubu a proražený ret, naštěstí vše vevnitř, neměly by zůstat jizvy. Myslím, že helma by to zmírnila, je tam nad čelem takový ten přesah, o který by se pád ztlumil.

hroznatko
22. dub 2010

my na tu malou motorku se 3 koly nedáváme. ale plánujeme koupit takové to kolo-odrážedlo a na tom už jedině s přilbou.

shaula
23. dub 2010

Já bych se řídila tím, jak rychle na tom děcko drandí. Jestli jezdí jako drak, tak určitě helmu. Jestli jezdí co noha nohu mine, tak to asi nemá smysl, větší nebezpečí mu hrozí při upadnutí při chůzi - je to výš 😉

janula34
23. dub 2010

Suhlasim so shaulou. My na motorku nedavame ale na odrazadlo-kolo ano. Prilbu ma aj ked je v sedacke ked ideme na bicykle.

zzuzinda
28. dub 2010

Zdravím všechny. My na odrážedlo-motorku helmu dáváme od začátku. Náš Adam je dost živej a dost ulítanej a už si několikrát natloukl. Už jsem si říkala, že mu snad budu dávat helmu i doma 🙂 . Naštěstí je Adam hrdej, že může nosit helmičku, protože táta i strejda mají motorky a oba jezdí s helmou, takže on je jako oni a naprosto samozřejmě bere, že musí mít na motorku helmu.- Navíc má jeho kamarádka odrážedlo - kolo a on si ho s ní vždycky vymění, takže jsem ráda, že je aspoň trochu chráněnej. A takhle si aspoň zvykne, že když na něčem jezdí venku, tak helma musí být.

heryna
28. dub 2010

My dáváme samozřejmě.Tohle mě tedy ani nenapadlo, že bych nedávala, když jdeme ven.Na zahradu nedávám, tam je všude tráva.