Dcera, 5 měsíců, mi odmítá od narození dudlík

stesticko1
22. únor 2011

ahoj holky nemáte někdo nějakou radu jak naučit na dudlíka,,vím že už je asi pozdě ale už sem unavená ženská,,malá od narození pořád hodně pláče ,,to byli koliky,ted nespavost nechce moc spát přes den,.a v noci se mi budí po hodině!hlad nemá...ale neusne jinak než u prsa je plně kojená...a to je ten porblém,,nechci jí uspávat u kojení v noci,,,mám doam aasi 20dudlíků a žádnej nechce plive ho nebo doněj kouše ae netahá 😖 ani flašku nechce...med sem zkoušela trošku cukru a stejně nic

simonceli
22. únor 2011

Ahoj, malá byla to samé a dudlíka jsme nikdy neměli. do 5. měsíce jsem jí taky uspávala u prsa a potom dostala olyšovou ovečku a bez ní neusne a musíme jí tahat i ven, do auta no prostě všude. A taky sjem jí začala přikrmovat, ale byl to boj, nejdřív lžičkama potom stříkačkou, až jsem jí naučila na láhve MAM mají hooodně podobný tvar jako bradavka, ale když si ji dítě vtáhne do pusinky. A taky mají portikolikový spodní ventil. No a ty láhve máme doteď. A taky sjem jí učial od 5. měsíce spát jen v její postýlce. A teď s náma neusne večer a usíná sama se svojí ovečkou. Do dudlíku bych jí nenutila když nechce. Nám se to období zlomilo a jsem ráda že nemám dudlík, že jí ho nemusím brát a odnaučovat.

zuhur
22. únor 2011

Nám Jindříšek z počátku dudlíky taky nechtěl - zabral až ten úplně obyčejný. Já bych, ale spíš než naučit na dudlíka zkusila vypozorovat, proč se Lucinka budí - nemůže jí být např. příliš teplo, nebo naopak zima? Spí v zavinovačce? Někdy pomůže jindy naopak vadí - Jindra dokud se z ní nevysoukal - nespal.
V lékárně se prodávají i čaje pro lepší spánek - s tím nemám zkušenost. Rozhodně bych nedávala med a ani cukr. Pokud nechce lahev - tak ten čajík zkusit stříkačkou nebo přes lžičku.

mufinka1
22. únor 2011

maly nam taky strasne spatne spal, jak pres den tak v noci bud nechtel nebo porad knoural, v noci presne po hodine vstavani, jedine co pomohlo bylo mliko, ja nespala snad od porodu...des bes, pak kamaradka doporucila knizku od Giny .Ford a tam je krasne popsano kdy maji deti tak cca jist a spat aby meli spravne rozlozeny den a pak lepe spi v noci, od te doby mi prcek jde v 7spat, kolem pulnoci nakrmime a spi do sedmi. Dudliku mame plnou zasuvku, od aventu pro tommee tippee po "specialne zarucene" od doporucenych a nic z toho 🙂)

napisu ti jak jsme meli den rozlozeny my podle te knizky ( to bylo na obdobi 4-6 mesicu ( je to odhadem, u kazdeho by to bylo ne uple ve stejne casy samosebou..)

7rano krmeni
9rano slofik na cca 30-45 minut
11 dopol krmeni
12h slofik - do cca 14/14.15 h
2.15-2.30 krmeni
17.30 vana
18h krmeni
19h spanek
+ jedno nocni krmeni

od te doby co jsme ho najeli na tenhle casovy rezim tak byl klid, nebyl pretazeny, spanek mel spravne rozlozeny a po nekolika tydnech se fakt naucil i spat vic pres den a ted uz spi fakt uzasne. Dodnes dekuju te kamaradce, co mi tu knizku poradila.

marecek4
22. únor 2011

med s cukrem nechej do čaje,a pokud nechceš uspávat u prsa tak zkus u nás osvědčený balón-u nás byl využitý hodně směry,sice to je opravdu záhul u nespavečka,ale ono to období za chvíli přejde,teď to vidíš jako nekonečno ale ta doba přijde,rytmicky se pohupuj a něco malé broukej do ouška a ještě poplácávat po prdelce,my tak uspávali skoro do roka

mamkamarketa
22. únor 2011

med a cukr rozhodne neeee. to je fakt asi jedna z nejhorsich veci, co muzes v tehle situaci udelat!
ja bych taky zapatrala po pricine buzeni (zizen?Teplo?zima?stesk po mamince?) co nejakou ukolebavku? to,ze nechce dudlik, tak ji ho nedavej. budes rada,ze ho nebudes muset odnaucovat 🙂
nam teda se spanim desne (a dodnes pomaha usinat) hvezda od FP hraje ukolebavku a stenu promita obrazky, malej vzdycky na to koukal a do par minut spal jak drevo

babulinkab
22. únor 2011

u nás to bylo taky tak, dcera od narození odmítala dudlík, její spaní bylo čím dál horší a od šestého měsíce to vypadalo tak, že byla v noci co hodina vzhůru (vždy jsem se ji pokoušela nakojit, ale měla jsem podezdření, že to není hladem, protože si kolikrát jen tak podudlala), potom se samozřejmě taky stalo, že někdy neusla a byly jsme v noci i několik hodin vzhůru a to spala se mnou v posteli, kam jsem ji vždy v noci přesunula po prvním probuzení z její postýlky, protože ještě ji brat v noci z postýlky, tak hle jsem jen šáhla vedle

jednou večer usla u sebe v postýlce, přetočila se na bříško a normálně spala do rána, no fakt jsem nechápala, od té doby jsem ji ještě párkrát večer, když usla přetočila na bříško, ona se pak zavrtala k mantinelu a začala mi spávat celou noc, teď už ji ani nepřetáčím, cestuje si po postýlce, jak chce

apollo11
22. únor 2011

@stesticko1 já myslím, že na dudlíka moc naučit nejde, děti ho buď chtějí nebo nechtějí, a s obojím nic nenaděláš 🙂 Moje malá ho taky nechtěla (ne že bych se přetrhla, abych jí ho nutila), pak ho asi kolem 3m vzala na milost, ale bylo to jen období a pak už jí nebavil, brala ho jako hračku a na dudlání začala i přes mou snahu upřednostňovat prsty, naštěstí ne nějak moc. V 5 měsících už ho asi nepřijme, zkus ji naučit uspávat nějak jinak (ale pokud usíná u kojení, je to pořád ještě dobré 🙂 ), důležitý je nějaký uklidňující prvek - houpání, písnička, cokoli.. časem se naučí usnout sama, ale v tomhle věku ještě vyžaduje pomoc, tak jí vyhov a určitě se to časem zlepší. Neboj se, že by byla na prsu závislá, moje malá taky dudlík nemá a kojení už ji dneska zajímá jen k nejnutnějšímu, spíš mám problém ji u toho udržet 😀

lucie777
22. únor 2011

Taky sme bojovaly s dudlíkem, na milost ho vzala někdy po 4.měsíci, a to MAM, bylo to pak opravdu lepší, stačil dudlík místo prsa.. 😀

karotky
22. únor 2011

Mám ten samý problém s nočním spaním.Sice na dudlíka zvyklý je,ale jak se hne v posteli,dudlík vypadne a hned je nespokojenost. @zuhur ,.........sice hezká rada,ale málo platná.Švagrová to se synkem(také to bylo 2.rozené dítě)měla úplně stejné a srovnalo se mu to až kolem roka.První půlrok jsem už vydržela a ten druhý snad taky nějak dám. 😅

romana29
22. únor 2011

Dudlík vzala naše malá (ač na UM a lahvičce od narození)na milost teprve nedávno.
Dokonce ho jako hodně malé miminko zvládla i vyhodit! na silnici 🙂
Zkoušela jsem průběžně skoro pořád, pak asi několik týdnů vůbec a pořád jen ten, co předtím odmítala (já pak už nové nekupovala). Teď si ho někdy vezme, jindy ne.

verra
22. únor 2011

Naše malá si vzala dudlíka až v šesti měsícíh, si místo toho cucala palec, tak jsem se naštvala, vzala všechny možné typy dudlíků, které jsme měli doma, vyvařila je a dávala jí jeden po druhém a až si začala jeden cucat a to zrovna ten, o kterém bych to předpokládala nejmíň, že si vezme - silikonový a zkosený 😀 suavinex. Teď jsem fatk ráda, že ho má, v noci cucá prso a tak jí ho vyměním za dudláka a ona spí dál. Teď nám rostou zoubky, tak se tím na nějakou chvíli taky uklidní. NEboj, třeba si ho fakt ještě vezme.

hanule05
23. únor 2011

Ahoj,
tak naší dcerce bude 10 měsíců a dudlíka teda nechce vůbec. Tak jí ho už ani nezkouším dávat. Taky usíná jenom u prsu (v kočárku usne i bez něho 😀 ), v noci se taky budí co tři hoďky (i častěji) a chce k prsu. Takže většinou spí se mnou v posteli.

Nechce ani flašku s dudlíkem, prostě nic "gumovýho", nechce ani plyšáky - nerada je ožužlává, ani takové ty žmoulací dečky. Nechce prostě nic.

A taky to není moc velký spáč, přes den spí jednom jednou, kolem oběda a pak jde spát až kolem 19:00 hodin a pak v noci je dost často vzhůru. Někdy se stane, že se v noci probudí a nejde jí usnout, trvá to třeba dvě hodiny a celou tu dobu by klidně vydržela u prsu si požužlávat a dělat blbiny, ale to nejde, to bych měla úplně zničený bradavky. To se pak někdy začne vztekat a řve až se zajíkává. Hrůůůza.

Je to vážně dost náročné, ale zatím to zvládám a doufám, že za pár měsíců se to nějak srovná. Ale musím přiznat, že tomu moc nevěřím.

Starší dcerka byla dudlíková (klidně by si dala dulda i teď 😀 ) a to byla pohodička, úplně bez problémů.

aannggiie
23. únor 2011

tak tohle znám taky.Dodneška neví co má s dudlíkem a flaškou dělat.Td už to má jenom na hraní.Od 7 .měsíce pije z hrnečku.Pořád je kojen (jenom ráno)