Dcera často škytá. Máte zkušenost?

hanule05
9. únor 2009

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na jednu věc, možná je to hloupá otázka.

Naše Anička často škytá, vlastně vždy, když se začne smát, nejen při "záchvatu" smíchu, ale i při "mírném smání". Taky dostane škytavku při větší námaze, třeba když jsme venku a ona běhá.

Takže má třeba škytavku i desetkrát za den. Mně to nepřijde normální, ale doktorky jsem se zatím neptala.

Aničce budou v květnu dva roky, tak se mi už na tu miminkovskou škytavku zdá velká.

Nemáte s tím zkušenosti? Je to normální nebo má nějaký problém?

Děkuji za rady

gilotek
9. únor 2009

My jsem sice mladší, ale škytavka nás trápí taky. Často. Čekám kdy to přejde samo, protože na ní nic nepomáhá 😅

elly
9. únor 2009

Ahojky..sice s tim zkusenosti nemam..ale jak pises..myslim, ze na detskou skytavku je mozna uz velka...
No me mamka vzdycky rikala, ze to neni zdrave..pry to namaha srdce...ale nevim co je na tom pravdy a nechtela bych te nejak strasit..urcite bych se poradila s dr. 😉
Nekdy pry staci kostka cukru..nebo na chvili vzit no naruci...jinak nektere deti i skytaji treba ikdyz jsou hodne prucurane nebo hodne piji...
Hodne zdaru.. 😉

garfieldmail1
9. únor 2009

Taky škytáme snad každý den, ale tak jednou dvakrát. Kdyby syn škytal takhle často, tak bych doktorce přinejmenším zavolala. Ještě jsem nikde nečetla, že by děti mohly takto často škytat. Za zeptání nic nedáš 😉 A pak dej vědět i nám, co kdyby... 😠

lenerka
9. únor 2009

ahoj

tak naše Kačka škytá už co byla v bříšku
pak i když byla miminko
teď už to má méňě,ale není den,aby si nezaškytala

no nevím,ale když jsem byla ve 20letech na trhání mandlí
tak tam byl s náma pán,který se léčil na škytavku(měl snad i operci)
bylo to strašný,vedle něho sedět u TV
si to ještě pamatuju,ta škytavka byla šílená a pán chudák škytal pořád až z toho byl vysílený

určitě bych se zeptala Dr.nás to čeká také
držíme palečky

leonik
11. únor 2009

Ahoj, dcera škytá dost ještě teď ve 3 letech. Taky když má záchvat smíchu, nebo i během dne. Někde jsem slyšela že to způsobuje vzduch který se dostane k bránici 😕 Ale taky co byla ještě v břichu, tak škytala neustále. Doktorky jsem se na to taky ještě neptala.

nissi
15. kvě 2017

Ahoj, jak jste to řešily, prosím, dále? Naše malá má před dva roky a od malička, když se začne smát nahlas, tak začne škytat. Když je po jídle, tak dokonce zvracet. Řešily jste to, prosím, nějak s Dr? Přemýšlím, zda s tím počkat 3/4 roku na tříletou kontrolu nebo volat a řešit už teď. V břiše mi škytala hodně a to druhé mi teď v pupku taky pořád škytá. Jako miminko trošku blinkala, ale žádný reflux to nebyl. Budu ráda za zkušenost po těch letech... DĚKUJI!

bajunka24
30. srp 2021

Ahoj, je tu někdo kdo by se pobavil o škytavce znova? Mám dceru skoro 7 let a už 5 měsíc mi škytá... ne každý den ale někdy je to i 4x za den. Vyšetření máme hotová. Jediné co je ještě ve hře je psychika. Je hodně citlivá - po mamince, ale byl i problém ve školce a to se táhlo 3 roky. Teď jde do školy. Stačí ji se napít a hned to přestane. Máte někdo prosím nějakou radu? Strašně mě to trápí. Děkuji. B.