Dcera denně vstává v 5 hodin ráno - dá se to nějak posunout?

barbarra
7. únor 2019

Dcerce ma 11 m. Rano vstává v 5h. Mne SOVE to opravdu nevyhovuje. Nehledě na to, že tim budime zbytek rodiny.
Pak kolem deváté už je unavená a jdem do kočárku a na nákup. Usne třeba k půl desáté a spí tak do půl dvanácté. Další spaní pak ma tak od půl čtvrté do půl páté. V sedm se jsem koupat a v osm obvyklé spí. V noci se i často budí a to prý kojene děti mají.
Poraďte prosim, co s tim brzkým ranním vstáváním.
Zkousela jsem davat spat pozdeji ale to nam vubec nevyhovuje, starsi dcera usina taky kolem te osme a rada bych, aby usinaly podobnou dobu. Chci mit taky chvili volno od obou Přes den si nemám kdy lehnout,starší dcera už přes den nespí.

olga_
7. únor 2019

@barbarra Nepotěším tě, protože se s tím podle mojí zkušenosti nedá dělat nic moc. Starší (teď má 4 a 1/4 roku) vstával v pět zhruba do svých 2-2,5 let. Pak se to začalo posouvat zhruba na půl šestou až šestou. Teď ve 4 vstává třeba v šest, v půl sedmé. Mám ještě osmiměsíční dvojčata a ta ze začátku spala třeba do půl sedmé, což bylo blaho nejvyšší, párkrát i do osmi apod., ale ustálilo se jim to opět na pátou (resp. někdy i 4:50 - každá minuta se počítá 😵). Do šesti je udržím v ložnici (manžel spí se starším v pokoji), pak teda předávám manželovi, který jde většinou se všemi třemi dětmi dolů a já ještě tak hoďku spím...

cuuza
8. únor 2019

U nás se v roce posunulo vstávání z půl šesté na půl sedmou. Jednou za čas se splete a spi do půl osmé 😆

leilinka1234
8. únor 2019

U nás bylo podobné období. A nešlo s tím dělat nic. Jen to prostě přečkat. Občas vstala v 6, občas ve 4, jednou dokonce v půl 3 :D ono z to skončí... ;) trvalo to tuším rok.

lstuchlova
8. únor 2019

Prostě se jí tak vstávat chce, s tim asi nic neuděláš...
Dcera vstává mezi 4:30 a 5:30 a chodí spát v 19:30. Pak spí po obědě cca 1,5 hodiny. Je jí 13 měsíců, spí takhle už dlouho a stačí jí to. To spaní má evidentně po mně, dýl jak v 5:00 jsem nevstávala ani 12 let zpátky a chodím spát o půlnoci.

lv
8. únor 2019

Nic.. u nás se vstavalo 4:30-5, den co den.. zlepšilo se to az tak ve 4-5 letech, ted spí jak krtek a těžce budim do školy.

verionka
8. únor 2019

Také jsme to měli stejně, včetně časů denního spánku. Jednou přes den začal spát tak v roce a půl, teď je mu 22 mesicu a spí přes den stále jen jednou, usíná kolem osmé a konečně jsou poslední dobou i dny, kdy spí i do sedmi, ale to je fakt výjimka, jinak tak v šest... Vydrž, bude se posouvat za dva měsíce čas, tak by mohla spát také do šesti 😊

iivetaak
8. únor 2019

U nás podobne a neudělám s tim nic. Dcera vstává od roka kolem pate. Jsou ji tři roky a vstává stále stejne.

dzogobela
8. únor 2019

Bohuzel, nepomuze nic... dcera zacala kolem 8 mesicu vstavat v 6 a vydrzelo ji to fakt dlouho. Pak bylo obdobi, kdy spala treba do 7, ale zase se vratila k 6. Ted ji to naposledy rozhodila zmena casu, zase vstavala asi mesic v 5:50, v 6... Ale nastesti (tuk, tuk) od Noveho roku spi tak do 7:30. Jeji 2,5 roku a pocitam, ze se to jeste bude menit. Hlavne, az zacne byt driv svetlo a budou zase rvat ptaci 😀

g_m
8. únor 2019

@barbarra Nic s tím neuděláš 😉 Prostě to tak má. Mám dvouleťačku a miminko. Starší se ještě na podzim tak 3x za noc budila prostě jen tak (není kojená, UM nemá v noci už víc jak rok) bez důvodu. A nikdy nevstávala pozděj než o půl sedmé. Teď máme miminko (5m) a to se budí taky po páté.

normalnimatka
8. únor 2019

myslim, že nenaděláš nic. leda počkat, až z toho vyroste. případně bych zkusila nějaký byliny spací nebo podobně...
mně osobn by to stávání asi vadilo víc, než to, že mám míň času sama pro sebe večer a opravdu zkoušela dát spát dýl. a ani to ale někdy nemusí pomoct:D

kittyy17
8. únor 2019

Z toho vyroste, do osmnácti 😂

Do té doby se musíš přizpůsobit a změnit ze sovy na slepici 😁 zkus zatáhnout žaluzie

kittyy17
8. únor 2019

Až začne chodit do školky, tak budeš budit v sedm a bude řvát, ať jdeš pryč. A o víkendu v šest ráno nachystana u televize na pohádky. My jsme se ségrou nebyly jiné 😉

misicka1988
8. únor 2019

@barbarra Když oni děti v tomto věku spí zhruba 10 hodin v noci. Tobě tedy jak jsem počítala 9, ale spí 2x denně. Většinou jakmile začne spát jen jednou, vychazi to potom cca na 10 hodin v noci. Dcerka 2 roky spí ještě po obědě, chodí tedy spát večer později - mezi 22-22:30. A ráno se probouzí cca v 8:30-9 hodin. Nám to takto vyhovuje. Kdyby chodila spát ve 20:00, vstávala by nám ráno v 6 hodin. Až bude chodit do školky, bude to zase celé jinak 😊

bayt
8. únor 2019

@barbarra Syn se taky dost nad ránem budí. Takže já spím s ním a ještě ho většinou na ty dvě hodiny ukojím, to zabírá. Syn zase usíná třeba i v jedenáct a to je teprv peklo, protože večer nic neudělám, nemám někdy čas na manžela atd.

palacinka_marmeladova
8. únor 2019

Nic s tím dělat nejde.Jen to přežít.Syn mi takhle vstával skoro rok,zlepšilo se to až když si odboural spaní dopo a odpo.Taky jsem zkoušela psí kusy a bylo to vždycky jen horší.Teď spí přes den hoďku a půl od cca 12 do půl druhý,usíná mezi sedmou,osmou a vstává mezi šestou,sedmou ráno.Má dva a čtvrt roku.

miba10
8. únor 2019

@barbarra naší malé je 14 a půl měsíce. Od malička vstává s 6 ráno. Už jsem si na to zvykla. Občas sice padám na tlamicku, ale dobrý 😁 Teď se jí spánek upravil takže ráno v šest vstaneme a jde spát kolem 11 hodiny a spí 2-3 hodiny. Pak večer kolem 6 koupeme a mezi 18:30 - 19hodinou už chce spát. V noci se budí 1-3x jak kdy. Teď ji rostou stoličky tak je to jak na houpačce. Beru to z té druhé stránky, víc toho za den stihnu 😂