Dcera je agresivní na koťata. Máte zkušenost?

popelka.miri
19. čer 2009

Ahojky, potřebuju poradit s malou...máme 2 týdny 2 koťata a ona když je vidí a má je před sebou, tak do nich kopne nebo bouchne nebo na ně hází hračky 😕 Hrůza...já se nejdřív bála, aby kočky neubližovaly malé, ale teď se bojím, že ona udělá něco jim...Nemáte někdo zkušenost s tímto chováním? Já jí vysvětluju, že se to nesmí, plácnu jí přes ruku, když to udělá, ale nic nezabírá...když se na ní zlobím, tak se hned přitulí a chce nakojit, asi jako že to žehlí 😀

nadik
19. čer 2009

No my to máme podobné máme malého Yorka, chce jí tahat a furt jí leze do pelíšku a když jí chce hladit tak jí učím ať jí hladí po zádech a dělá malá Besinka,ale když se chvilku nedívám tak jí bere za hlavičku a to se jí nelíbí. Také než se malá narodila tak jsem se bála jak se snesou, protože Beska děti nemusela vždy na ně vrčelaa hladit se nenechala, ale teď jí dětičky tahají a už si zvykla. Je to ale jiná situace než u vás, jak píšeš 2 týdny tak to malá bere asi jako když jí koupíš hračku.... ☹

popelka.miri
autor
19. čer 2009

Když ona to zezáčátku nedělala, naopak je ignorovala, nebo opravdu byla hodná...dokonce první dny jsem našla kotě u ní v postýlce, leželo u ní a ona si sama hrála a nic mu nedělala! 😒 Ale teď se asi zcvokla 😅 Taky jí ukazuju, že má dělat jen malá a že má čiči bebí, ale nějak to nezabírá ☹

nadik
19. čer 2009

No tak to je těžký.... mě taky přijde,že si jí někdy nevšímá a někdy naopak prostě každý den je to jinak.... mám pocit,že mezi 1-2 rokem to bude asi nejhorší už teď je to furt, nechto, nedělej to, polož to, nesahej tam.... máme doma taky pěknýho raracha.... Jinak jsem rozhodnutá,že žádné další domáci zvíře nechci ,krom tedy rybiček, ty si necháme 🙂

sarinkam
19. čer 2009

A nemůže to být žárlivost na objekt tvýho zájmu? I to nakojeni by tomu odpovidalo

popelka.miri
autor
19. čer 2009

No, to určitě žárlí, to je jasný...ona je totiž tady benjamínek jen se mnou, bez táty, ani babičky se nepřetrhnou (moje určitě ne, extchyni nikdy neviděla 😒 , dědové tdaky ne...takže jediný koho má dospěláka, jsem já a pak sourozenci, kteří jí tedy hýčkají...takže je zvyklá být obletovaná a to kojení jí v tom utvrzuje 😅
Ale přece se nepřestanu mazlit s kotětem, když jsem ho pořídila a děti se s níimi taky hodně mazlí...nevím, jak to mám dělat 🙄
Naštěstí koťata nejsou taky agresivní na ni...nedávno jsem ji viděla, jak nese kotě, ale držela ho blbě pod krkem 😕 , protože z toho nemá rozum, tak jsem kotě zachránila a to se líně odvalilo a nic...jiná číča už by škrábala, kousala a prskala 😖

draga
20. čer 2009

popelko buď v klidu...my máme kočku od narození malýho teda už jako dávno předtím než se narodil byla doma kočka, pak teprve přišlo mimčo...to už Málce bylo cca 5 let....malej kočku má moc rád, bylo to dokonce jedno z prvních jmen co uměl...ale teď je ve věku kdy zkouší co si asi může dovolit...chvíli jí honí, pak jde a kopne jakoby do ní...on se teda zatím netrefil, protože kočka utíká jak blesk...přitom se s kočkama mazlí apod. dle mého je to opravdu zkoušení co si může a nemůže dovolit...tak mu trpělivě vysvětluju, že se to nesmí, že to čičinku bolí...navíc naše kočka není vůbec mazlivá, takže občas probíhá boj, kdy Dála zažene číču někam do kouta ta začně strašlivě syčet a vrčet a prskat...no je to boj 🙂) určitě musíš být hodně trpělivá a vysvětlovat, že se to nedělá...jo a jinak jsem slyšela i názor odborníka, když nedávno nějaké 10 leté děti utrápily králíčka, že prý je v nás nějaký pud a teprve postupem času to odeznívá, že jsme lovci či co 🙂)

side
20. čer 2009

náš malý taky "terorizuje" zvířata. Po kočce každou chvíli něco hodí nebo na ní šlápne, tahá jí za ocas atd. Na druhou stranu jí ale dává svoje sušenky. A taky jakmile vidí brouka, okamžitě ho zašlápne 😖

popelka.miri
autor
20. čer 2009

TY dětičky jsou kruťasové 😅 !!
Já si teda sama za sebe pamatuju, že jsem byla spíš taková hodná na zvířátka, nepamatuju si, že bych jim chtě-nechtě jako malá ubližovala, spíš mi vadilo, když jsem viděla jiné děti, jak to dělají 😕
Jde o to, že kočky jsou osobnosti a pamatují si, když jim někdo nedělá dobře a mohou se pak mstít, třeba močit jim do postele, to dělají rády a tak...takže se bojím taky toho, aby to ta číča blbě nepochopila, jako že jí chce trápit a pak malou nezačala nesnášet 😖 a podle toho se pak i chovala...můj první kocour nesnášel mého exmanžela, choval se k němu hnusně a kocour se pak mstil třeba tak, že chodil sr... do vany a kousal jak divej 🙄

draga
21. čer 2009

popelko podle mě to dělaj ty dětičky jen když jsou menší pak už mají snad víc rozumu a hlavně vidí i doma, že zvířátkům neubližujeme...no ale co naplat...nějak to období musíme přežít...naše potvora se malýmu zatím nijak nemstí naopak spí s ním v pokoji, schválně za ním chodí a provokuje ho...asi vycítí ty číči, že jsou to lidská mláďata a nějak se nad tím povznesou...jo to vztah k bývalýmu to byla jiná...toho taky Málka nesnášela a to byl mazec...mu chytala nohy, skákala a syčela ....ale s kaděním nikdy nevyrukovala asi je to přece jen dáma 😀 😎

popelka.miri
autor
21. čer 2009

Draga, jak jsi psala o tvém bývalém a kočce, že ho nesnášela, můj kocour taky mýho ex nesnášel, asi tdy číči vycítí dobrýho člověka a podle toho se k němu chovaj, ne 😀
Jinak, moje koťata k němu taky pořád nejdou...asi ho taky odhadli 😉
)Jinak hlásím, že malá už dneska na číči je celkem hodná, asi dostává rozum a zvykla si, dokonce u ní dneska v postýlce v noci Macík ležel, tak to tak asi strašné taky nebude 😎