Dcera je pořád napnutá. Je to v pořádku?

bolk
23. led 2009

Ahoj,
chtěla bych se s vámi poradit. Mám téměř 5ti měsíční holčičku, která je velmi aktivní. Koníčky pásla už v šestinedělí, ale až teď zjišťuji že asi ne úplně správně. Hodně zaklání hlavičku,v leže se občas hodně zaklání a prohýbá až do luku. Když leží na zádech a tak má roztažené ručičky a napnuté nožičky a vůbec není uvolněná. Když si hraje s hračkou, tak má ručičky před tělem ale nožičkymá spíš napnuté. k tělíčku je dává vždycky pochvíli. Je to v pořádku nebo byste uvažovali o nějaké rehabilitaci? Jinak teď už pase na natažených rukách, což by možná taky ještě neměla, ale hlavně zaklání tu hlavičku. K dětské doktorce jdu za delší dobu(čekáme až bude mít hexavakcínu) a naposledy jsme tam byli ve 3 měsících a nic neříkala. Děkuji moc

minea
23. led 2009
geminis
23. led 2009

bolk,
vždycky můžeš dr. zavolat a zkonzultovat to s ní. Pokud máš pochyby. Navíc pokud je problém, je zbytečné čekat až na dlouho, kdy půjdete k dotorce. Třeba bude nutná rehabilitace, Vojta nebo Bobatha. Nebo vás aspoň pošle k neurologovi, ať se na berunku podívá.
Tady Ti holky napíší svůj názor, ale za zdraví dítěte zodpovídáš Ty. Já když jsem na pochybách, vždy volám dr. Raději se 100x zeptám než si pak něco vyčítat. Takhle z popisu je těžké něco říkat, každé dítě je jiné.
Držím pěstičky, třeba bude malá jen moc aktivní a ještě to neumí všechno zpracovat.

bolk
autor
23. led 2009

Díky, já se jí chystám zavolat v pondělí. Jen mě zajímalo, jestli někdo neměl podobný probém, i když chápu, že popis je něco jiného než když to člověk vidí na vlastní oči.
minea díky - už jsem na ty strány narazila a právě tam se psalo o tom záklonu hlavičky

aluskas
24. led 2009

Ahoj Bolk, dle toho co píšeš, bych si určitě vyžádala konzultaci u neurologa. Také jsme měli mírnou hypertonii, ale Mathiásek je předčasně narozený, takže jsme byli na neurologii sledovaní preventivně každé tři měsíce. Záklon hlavičky nás trápil dlouho, ale už se to srovnalo.
Držím palce!

bolk
autor
25. led 2009

Tak jen pro zajímavost. Emička nám včera spadla z postele, taže jsme pro jistotu jeli do nemocnice a tam nás vyšetřoval mj. neurolog a to docela dlouho. Na záklon nic neříkal. Nožičky a ručičky měla úplně předpisově u sebe a nebyla natažená. Když jsem mu říkala jak jepořád napnutá tak taky nic neříkal. Jen říkal, že si myslel, že už je starší. Takže snad dobrý ještě se pak zeptám naší doktorky. Díky všem za odpovědi.

janulka21
29. zář 2010

Ahoj, máme stejný problém se zakláněním hlavičky, ale v leže na zádech a ve spánku. Doktorka už nás poslala na Neurologii na Polikliniku Prosek. Nemáte některá zkušenosti s tou to neurologií případně se stejnými problémy? Díky za odpovědi

pacesova
29. zář 2010

@janulka21-nechci Tě nijak strašit. Nám je 16.měsíců a záklonama trpíme pořád. Pravidelně vojtíme 4x denně. Ale nemůžeme se srovnávat, my máme v papírech DMO - snad lehčí forma. Uvidíš, co vyšetření. My máme hlavně trupovou hypotonii.

janulka21
30. zář 2010

pacesova: jééé, to mi ani neříkej ☹ a jaký cviky cvičíte? Anetka neděálá úplně záklon, ale jako když se otočíš na levou stranu a zakloní se a prohne se, nevím jak to pořádně vysvětlit, takže to bude asi něco maličko jinýho, ale stejně.
Tak Vám držím moc moc palečky, aby to malýho přešlo co nejdřív. A to bude dělat celý život? Nebo jaký to má vliv a jak se to bude projevovat v budoucnu? Volala jsem si na neurologii na objednání, jenže mají tenhle týden dovču ☹

pacesova
30. zář 2010

Nikdo neví-prognózy nám nikdo nepoví. Šimon zaklání hlavu, místo aby se otočil, se skoro zlomí. Asi ten obmotaný pupečník. Ale je to lepší tím cvičením. Udrží se na nohou,ale prdku má v kuchyni a hlavu v obýváku. Krok sám neudělá. Snad to vycvičíme. Chceme třetí, tak nám musí pomoci. Cvičíme 20 minut - máme celkem 6 cviků na obě strany. Jestli chces, poslu ti odpovědi z corpusu kvůli cvičení, ale jsou šité spíš na nás. Napiš mi na interku svůj majl.pu Anetce