Dcera má na hlavě dvě místa, kde nerostou vlasy

gandy
23. únor 2008

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo stejný problém. Naše malá má na hlavičce dvě místečka kde jí nerostou vlásky, jinde vlásky má, ale dvě místečka totálně bez vlásků ani jeden chloupek. Na fontanele jich taky moc nemá a co tam má, tak to nevypadá že by jí to rostlo. Už v porodnici nám dr. říkala že bychom měli zajít ke kožní, ale nevím co by tam s tím udělali?? Dr. říká že je to holka, že bude mít dlouhé vlasy a vidět to nebude, ale radši ke kožnímu zajdu... 😨

xjanex
23. únor 2008

Tak o tom slyším poprvé že by na některých místech nerostly vlásky,ale asi je to normální,jsou miminka která mají vlásky vzadu a vepředu nějaké to chmíří 😀 ,nebo naopak,mají je vzadu vyšoupané od ležení,ale vůbec bych se nebála že vlásky neporostou,ale pokud chceš mít jistotu zda je vše v pořádku zeptej se dr 🙂

gandy
autor
23. únor 2008

No to jo, to má vlásky ošoupané vzadu na hlavičce, ale tohle jsou vyloženě místečka jak lisina, vůbec nic tam neni. Kdyby to byl kluk, tak to tak neřeším, ale takhle.. Dr. v porodce napsal vyloženě jako vrozená vada......

xjanex
23. únor 2008

Aha,to opravdu slyším poprvé,tak to bych asi na to kožní zašla,tím nic nezkazíš když se dr na malou podívá,přece jen je to odborník,možná existují nějaké vitamínky na podporu růstu vlásků,ale to už ti asi řeknou tam...

majka07
25. únor 2008

gandy, my máme plešku vzadu 😀 ale už jí zarůstá. Neboj vlásky narostou, ale u každého miminka to trvá dýl. Od známé měla taky malou plešku a zarostlo jí to až v roce a 2 měsících.

besinecek
25. únor 2008

Ahoj, naše malá to má taky, hlavně v zadu, teda tam neměla ani vlásek a začaly ji tam růst až teď na konci devátého měsíce, tak nezoufej určitě to naroste. A roste to pomalu, já ji to sem tam po koupání natřu tělo. mlékem a fakt to začalo růst.

kupinka
25. únor 2008

Malému to začíná taky teď všechno dorůstat 😉 Tak neboj... 🙂

dzej
26. srp 2008

holky chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte jak pečovat o vlásky. Malé strašně rychle rostou, už jí to leze pomalu do očí. Mám ji to zastřihnout nebo spíš česat na bok?? Je mi to líto stříhat, ale lechtá jí to a šudlá si pak očička. díky

gilotek
26. srp 2008

Hm tak to my máme zase problém že krom pár chlupů nemáme na hlavě nic 😀 A to malému bude 8 měsíců 😉

svoma
26. srp 2008

Dzej já jí to češu na stranu hned po umytí,drží jí to tam,protože jinak je taky má v očích,a teď,co už je větší,tak má sponečku. Stříhat se prý mají až po prvním roce.

motol
26. srp 2008

gilotek:my máme to samé,pár chloupků,ještě blondáček,takže to vypadá skoro jako pleš a to už nám taky bude 8měsíců,ale měse to docela líbí 🙂

nikitka26
26. srp 2008

Náš malej má taky slušný číro,takže jsme ho už jednou asi v půl roce stříhli, jen ty přední vlásky, co mu lezly do očí. Ptala jsem se na to kadeřnice a prej je to jenom pověra s tím stříháním až po roce.

slunicko552
26. srp 2008

Ahoj tak malý taky neměl vlasy na několika místech.Začly růst až tak v 7měs.Jinak má celkově na hlavě jenom chmíří a to má 13měs. 🙂

svoma
26. srp 2008

Jinak my neměly vlásky vzadu ještě v 8. měsíci,asi jak pořád ležela,ale teď už konečně začaly růst i tam. 🙂

Vím,že s těma vláskama je to jen pověra,ale stejně počkám do roka,už je to jen dva měsíce. 🙂

gilotek
26. srp 2008

motol: u nás to bude taky asi blonďáček 😉

dzej
26. srp 2008

no my taky počkáme do roku...uděláme to jak svoma říká, budem česat na bok. Jen kdyby to bylo neunosný, tak šmiknem ofinku 😀 jj vzádu to máme taky trochu kratší a lysinky...jak pořád točí hlavičkou

petja
28. srp 2008

malýmu začaly vlásky růst víc až teď.v 9.měsíci.Manža byl prý u holiče porvé až ve 2 letech,tak asi proto 😀 Já jsem byla kudrnatej andílek už v půl roce....

knobloska
21. únor 2009

Ahoj, také máte doma plešounka? Kristýnce bude rok, ale nemá žádné vlásky, jen na temeni má takové kolečko, a tam je má asi 5cm dlouhé. Všechny dětičky kolem nás už jsou vlasaté, takže v tom nechci být sama 😀 .

mispuli
21. únor 2009

Míše bude rok a vlásků má taky pomálu,spíš na temeni,ten starší na tom byl stejně a jaký má teď páčo 😀

laetti
24. únor 2009

My máme taky dlouhé vlásky až do očiček a zezadu vyšoupanou plešku 🙂 Akorát poslední dobou se jí vlásky zacuchávají a má pár pramínků vzadu jakoby zdredovaných, nejde to rozčesat, takže jí to asi budu muset ustřihnout. Nemáte zkušenost jak tomu zabránit?