Dcera má období vzdoru. Jak jdete na prcky, když zlobí?

zutinka
7. črc 2013

Nevím,zda to sem patří. .Ale potřebovala bych poradit! Mám 3,5letou dceru a vůcec neposlouchá.Já už nevím opravdu co sní! Poradíte.Dělám nejspíš něco špatně ☹ Jak jdete na vaše prcíky,když zlobějí? Moc děkuji!!!

speedygon
7. črc 2013

Jsme na tom stejně...teda občas se zadaří a poslechne, ale někdy zlobí hodně...a když jí něco říkám(že má udělat např.) a jí to nevyhovuje, naprosto to ignoruje 😠 .....ale zas někdy je zlatá a pomůže sama od sebe.... 😵

pavca87
7. črc 2013

Ahoj maminky 🙂 nakoukla jsem do tehle diskuse,protoze se nam posledni 3mesice stava,ze dcera (2,5roku) taky zacina ignorovat co ma nebo spis nema delat.Nekde jsem slysela,ze v tomhle obdobi tak do 4let je to docela normalni,takovy obdobi vzdoru,ale nevim.Obcas to neni zadna sranda...

speedygon
7. črc 2013

@pavca87 jj, přesně...občas jsme už zoufalí a naštvaní...tím spíš, že příchod Tomáška se hodně úřiblížil...ale slíbila a slibuje, že bude pomáhat, tak uvidím, co bude, když ji opravdu zapojím...ona kolikrát pomáhá moc ráda...ale záleží na náladě 🙂

martan_i
7. črc 2013

U nas zatim zadna krize neprisla, ale treba to bude dobrá rada: zkuste literaturu: Respektovat a byt respektován, Jak mluvit,aby deti poslouchali a poslouchat,aby deti mluvily, Vychvavame deti a roste mě s nimi, Sourozenci bez rivality....neco z toho se dá najít na www.uloz.to jako PDF.