Dcera má odstáté ouško. Spraví se to?

janeses
16. zář 2007

Ahoj holky, prosím o radu...mám skoro 5 měsíční holčičku a poslední dobou jsem si všimla, že jí odstává jedno ušičko, druhé má krásně přilehlé....nemá s tím některá skušenost, myslíte, že se to ještě správí???Dávám jí teď spinkat na boček na to odstávájící ouško, ale nevím jestli je to k něčemu...díky moc ahojky 😵

apricots
16. zář 2007

no já znám spousta případů, kdy se děcko narodilo s nějakýma ouškama a pak v průběhu pár měsíců se ty ušiska úplně změnila...já myslím že se jí to ještě může změnit, dokud roste...

sarkabrezen
17. zář 2007

ahoj janeses, my máme něco podobného, malá se narodila s krásně přilehlýma ušima a teď jak si je tahá a občas špatně přilehne, tak jí začínají pěkně odstávat a navíc každé ucho jinak 😅 no taky doufám, že se to časem nějak upraví

kacabacka
17. zář 2007

to bude asi daný geneticky, podle mě nazáleží na tom, jestli si je tahá, nebo si na nich neleží.... 😕

sarkabrezen
17. zář 2007

no já myslím, že má na to vliv když si je hodně tahá nebo přilehává, protože kdyby to měla geneticky, tak je má odstáté už od narození...

kacabacka
17. zář 2007

sarka: to bych neřekla, třeba nos se taky mění až s věkem....

januskaababoo
17. zář 2007

sarkabrezen, ony se ty lulinky na nas domluvily nebo co, moje si je taky taha jak se vzteka...hihi

janese...male taky odstava jedno usicko, ma to uz od narozeni, ona jak tam byla u me dlouho tak si ho vytvarovala 😝 , nic si z toho nedelej, bud se to upravi, nebo ji narostou vlasky a schova to....

kacabacka...ono jak si je taha, tak to fakt meni tvar, ale jasne, ze pokud ma v genech plachty, tak je bude mit... 😉

janeses
autor
17. zář 2007

díky holky za rady, no nevím jestli to má už od narození, ale asi ne, protože jsme si toho všimli teprve teď, u nás v rodině nikdo plachťáčky nemá, tak nevím po kom by to měla...od mala mi spinkala více na jedné straně, tak možná proto, a to odstávájící má taky často přilehlé, takže si taky myslím, že se to může vytvarovat....no uvidíme jak se to vyvrbí v budoucnu🙂)))

kristi
17. zář 2007

my mame odstaty usi obe dve.....ale vuuuubec nas to nesere 😀 😀 😀

romana27
22. zář 2007

jé, tak nám taky odstává jedno ouško, od narození rád spinkal na pravé straně a tak je jaksi divně zkroucený a druhý je normální.
No ale dívala jsem se do albíček a řada miminek má uši jak plachťáky 😀 .

Jen teda nevím, u nás asi nemůžu čekat, že to zaroste vláskama 😀 , dlouhovlasí kluci se mi fakt nelíbí 🙂

Zkouším ho taky dávat spinkat na pravý, ale i když mu ho "spravím", tak stejně nakonec hlavou pohne a je to jenom horší, tak spí nalevo 😕

andilek
29. pro 2007

tak jedinou věc, kterou má Ondra po mě a néééééé po tatínkovi jsou ouška, a zrovna mu musí obě dole u lalúčků odstávat 😠 😅 jinak to neřešíme, vlasama to schovávat nehodlám, protože budeme mít na 100000% kudrnáče a já nenávidím kudrnatý vlasy a ještě k tomu u kluků 😠 😝 😅

andilek
29. pro 2007

jó a divím se, že tu nepřispěla Alčatko.j 😅 😀

janeses
autor
29. pro 2007

Ahojky, všimla jsem si, že se tady obnovila tahle diskuze, já ji založila, tak chci jen napsat...malá je dnes 8 měsíců a to ouško se jí už spravilo, takže to bylo asi tím, že si na tom druhém ležela více....jako ještě jí trošilinku odstává, ale úplně minimálně, nejde to ani poznat...porostla jí hlavička, tak se to asi spravilo....jsem ráda, mějte se hezky páááá 😵

sarkasa
29. pro 2007

holky, tahání na to vliv opravdu nemá. já mám taky jedno ucho odstáté po tátovi a jedno ne. malej se narodil s přilepenýma ouškama, každý říkal, že nemá uši po mě a teď je mu 5 měsíců a jedno ouško už se otáčí.
ale já bych si stím hlavu nedělala, není to nakažlivé a umřít se z toho taky nemůže.

alcatko.j
29. pro 2007

Andilkuuuuuuu 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 Na co narazis 😀 😀 😀 Neluska ma kraaasne prilehla ouska, obe dve 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenycka
29. pro 2007

No, tak my jedno ouško vůbec nemáme, máme vývojovou vadu, takže buďte rády, že máte obě, i když třeba trošičku odstátý!!!!

andilek
29. pro 2007

alcatko, a já teda potřebuju nový brejle, nejlépe dna od půlitrů 😝 😀

alcatko.j
29. pro 2007

Asi ano, potrebujes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Leny 😔

anatanka
29. pro 2007

Sarko, mrkla jsem se na Adelku do alba - a tohle rozhodne nejsou odstata usiska!!!!!!!! 😉

Jinak na usi bych asi kaslala. Napr. ten nos je videt vic, o ten se u maly zase bojim ja, mame v rodine velikananansky frnaky... ☹ 😢 😖

terezt
15. led 2011

Ja teda jeste k tem odstatym ouskum.... 😉 Nasi male se jedno ousko proste odklapi. Je to tim, jak se nataci na strany, tak jedno ousko se ji ohne a preklopi do normalni polohy. No a to druhy se nepreklopi a zustane odstaty. Myslite, ze se s tim da neco delat? Treba jestli pomuze dat ji cepicku, nebo celenku. Nerada bych, aby mela odstata ouska, i kdyz ja ani manzel nemame, ale babicka jo a pry tim dost trpela... No a co se tyka te operace, ja vim, ze se to da, ale kamaradky dcera na tom byla pred 3 roky a uz ma usi opet zpatky odstate... 😠

terezt
21. led 2011

Vsichni mate ouska prilehla? To vam teda zavidim.... 😉 Ja vim, je to jen vada na krase.... 😒

sofieanna
21. led 2011

ahoj, ja kdyz jsem se narodila, tak jsem mela hodne odstaty usi, proste plachty 🙂 a nezmenilo se to, tak v 16ti letech jsem sla na prisiti, protoze jsem nemohla mit ani culik, ted mam dite a bala jsem se aby nemel po me ty usi a nema, ma je prilehly, sice ne uplne u hlavy jako kdyz se narodil, ale nema je odstaty, a myslim ze uz ani nebude...
takze si myslim, ze uz se to asi samo nespravi...potom muze jit prisit to jedno ... 😉

eloana
21. led 2011

@terezt ahoj decra ma krasna ouska po me:DDDDD synovi bohuzel jedno ousko nahore odchlipuje.....nema je vyslovene odstale,ale nahore se odklapi:((( je to z naseho pohledu to prave- kdyz mu dam cepicku tak chvilito je lepsi, ale pak se to zas udela -uvidime do budoucna

terezt
23. led 2011

@eloana no, nam se odklapi leve, taky nahore, kdzy se otoci, tak to zustane. Ja zatim davam celenku. Ty davas cepicku i doma?

terezt
23. led 2011

@sofieanna diky za reakci. A tobe to po tom prisiti uz vydrzelo?

eloana
23. led 2011

@terezt no malej ted nosil neb mel zanet stredniho ouska - nevim pomuze to na chvilku a pak se zas odklapi

sofieanna
23. led 2011

@terezt ano vydrzelo, je ale pravda, ze jsem slysela, ze se to nekomu i vratilo, ale to nevim cim je.. a operace neboli, prave jsem na tom byla az v tech 16ti..ale mela jsem z toho mindraky furt, jen jsem se bala jit na to, ale nic to neni ..