Dcera má puchýř, vypadá jak od spáleniny. Co pomůže?

ada80
6. únor 2009

Ahoj holky potřebuju radu.Mám6timěsíční holčičku a ráno jsem jí na prstíku objevila puchýř,vypadá to jako od spáleninyale nikde se nespálila tak nevím od čeho to má.Nevíte co na to pomáhá?Díky

helcah
6. únor 2009

Ahoj, rozhodně jít k lékaři. Když jsem byla malá udělal se mi puchýř na dlani a mamka mi ho propíchla, za chvíli se udělal znovu a byl modrý, takhle postupně měnil barvy až do tmavě fialova až mi ho nakonec v nemocnici museli vystřihávat, protože to bylo ložisko streptokoka. Nechci teda děsit, ale já bych s tim nic nedělala a nechala to na doktorce.

nikka.vo
6. únor 2009

Ada, určitě se nemohla někde spálit? 😕 Má to červené? Každopádně nepropichuj, nám poradili v lékárně tohle http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh... je to sice na popáleniny, ale jde taky o to, že se to k ráně nepřilepí, je tam napuštěná taková síťka něčím 😕 😅 a nehrozí, že by ten puchýř prasknul a následne se ta kůže přilepila k náplasti. 😉 Nastříkej jí na to třeba desinfekci a zalep, nebo zavaž a nech puchýř samovolně prasknout, nebo vstřebat. Důležitý je, aby se jí do toho něco nezaneslo, takže proto zavázat 😉 No a nebo si zavolej doktorce, že si četla na diskuzi, že když se samovolně udělá puchýř, že to může být streptokok 😕 což slyšim prvně ale. Helcah a nedostal se ti ten streptokok do těla právě tím, že ti máma propíchla ten puchář? 😕

britney
6. únor 2009

Nevim, zda to sem patri ale tedy me se taky lytku udelal puchyr,z niceho nic, ale mavla jsem nad tim rukou, jsem si myslela ,ze od tesnych dzin, nosim je porad.. Propichla jsem ho, ale k zahojeni se nemel, uz je asi 3 mesice a mam tam fialovy flek v kuzi, vypada jako modrina, ale neni to, tak nevim 😕
Fakt streptokok?????

nikka.vo
6. únor 2009

britney, to asi není normální 😕 , s tím bych někam zašla 😕

helcah
7. únor 2009

Britney taky jsem to tak měla, nemusí to byt asi zrovna streptokok ale může to být ložisko něčeho. No rozhodně si to nech radši vyšetřit. A nikky nedostal se mi do těla propíchnutím, samo o sobě to bylo ložisko, museli mi to zmrazit a vystříhnout i s kouskem normální tkáně aby se to už nerozšiřovalo. Je ale fakt že streptokoka v sobě mam, ale teď už se projevuje jenom v krku.

britney
7. únor 2009

Me to ale nic nedela, nehnisa, neboli -proste nic.... Ja si do toho ale porad ,,zdarala'' kdykoli to melo stropek a strhla, fuuuuj 😖 tak asi proto to tak zustalo..... 😕 vubec jsem si vsimla, ze jakykoliv odreniny se mi na lytku blbe hoji. Dokonce jsem se bala, ze to je bercovy vred 😒
Ziji v zahranici a tady se takovy ,,veci'' neresi...

jirka1985
27. srp 2014

ahoj lidi ma dcera je ji 5 let se uhodila do prstu a na tom prstiku se ji udlali dva fialovi puchyrku jako srazenina nevim ma te stim nekdo skusenosti?? 😢