Dcera má téměř 3 měsíce, nosí řemínky a nepase koníčky

holly1
26. led 2009

Dcera bude mít za týden 3 měsíce. Již více než 8 týdnů má řemínky na nožičkách, za týden jdeme s řemínky na kontrolu, ale není jisté, že nám je sundají. Bohužel dcera ještě nepase koníčky. V první polovině prosince - tedy po šestinedělí začala na bříšku zvedat hlavičku, teď je na tom mnohem hůř. Před 14 dny jsme byli u pediatra, který zjistil, že malá dává hlavičku stále na jednu stranu, takže jsme dostali za úkol ji spíše centrovat na střed a učit i na druhou stranu. To vychýlení je myslím už dost srovnané, koníčky ale nepase stále. Dr. radila přidržet zadeček a hladit podél páteře - pár dní to celkem fungovalo, ale už asi týden nezabírá ani tohle. Když ji položím na bříško, má ručičky v pěst, začne si je ocucávat, ale hlavičku zvedá jen nepatrně. Spíš má snahu lézt, resp. se plazit, zvedá zadeček. Nevím, jestli na to můžou mít vliv ty řemínky. Můžeme jí je sundat jen na půl až hodinu denně, ale i když je nemá, stejně nepase. Má někdo zkušenost s podobnou situací? Nevím, jak často ji na to bříško pokládat - dělám to tak dvakrát denně, ale jen na chvilku, protože se jí to samozřejmě nelíbí, takže začne za chvíli kňourat. Celkem mě to trápí a nevím, co udělat pro zlepšení. Nějaké cvičení bychom s řemínky pravděpodobně dělat stejně nemohli. Na kontrolu k pediatrovi jdeme až za deset dní. Prosím poraďte někdo, kdo měl podobný problém nebo o tom něco ví.... děkuju moc.

beruska2x
26. led 2009

hele ve 3 mesicich bych se nebala, samo kazde dite je jine ale nas malej zadne prekazky nemel a zacal past tak v druhe polovine 4 mesice, byl linej proste, pak to desne rychle dohnal, ted se uz prekulil z bricha na zada a sije sebou jak 10 certu.... je to pro ni taky zmena ty reminky, nech ji cas at se srovna

holly1
autor
26. led 2009

Beruska, díky za uklidnněí. Já jsem si dneska přečetla, že každé dítě ve třech měsících by mělo mít koníčky zvládnuté; jinak mu hrozí rehabilitace. Té bych se opravdu ráda vyhnula, vím, že u toho děti hodně pláčí, nechce se mi ji trápit. Já doufám, že nám ty řemínky za týden už sundají, tak třeba se to potom zlepší.

beruska2x
26. led 2009

to je blbost, fakt to ma kazdy jinak....uvidis jeste ostatni predhoni 😉 😉 malej nejdriv jen lezel na brisku a vrazil si palec do pusy nebo knoural a ted ho to desne bavi.... 😀

holly1
autor
26. led 2009

🙂 .... no já jsem asi trochu úzkoslivá, už těch komplikací u nás bylo tolik, že bych nerada další, tak snad se to taky u nás zlomí 🙂

ilci
26. led 2009

holly, náš malej začal zvedat hlavičku a trochu pást až teď o víkendu, má taky ručičky v pěst a radši si je žmoulá v pusince
taky má spíš snahu lézt, odráží se nohama
určitě se neplaš, nás sice poslala dr. na rehabilitaci, ale jdeme až skoro za 14dní, jsou dlouhé čekací lhůty

beruska2x
26. led 2009

my jsme ty zacatky taky meli krusny, kolika, s kojenim problemy, mel zloutenku hrozne dlouho, osypanej a ja zanet ucha po porodu no des ale ted je v pohode a je zlaticko usmevavy, zapoj manzu a babicku a vydrz, kolem toho 3 mesice se hodne veci upravi samo 🙂 😉

ilci
26. led 2009

jj, my taky žloutenka, nepřibíral, chudl, já zánět v prsu, lítali jsme po nemocnicích, teď zas přibral moc (dokrmuju UM), zase je bledej, tak chodíme pravidelně na krev 😀

luciferek
26. led 2009

holly, tak to je přesně náš případ... nám dali v 1 měsíci na ortopedii peřinku mezi nožičky (ne řemínky). Malá v té době už krásně zvedala hlavičku musím napsat, pak jsme šli na kontrolu k obvodní dětské lékařce a ta řekla, že se jí zdá, že otáčí hlavičku jen jedním směrem a neumí to, co by měla a poslala nás na rehabilitace (musím napsat díky bohu a zavčas)!!! Paní doktorka na rehabilitacích nás málem okřičela, proč pořád dávají rodiče zapravdu ortopedům (a jak to má asi maminka vědět, že??? 😠 😠 😠 , nikdo mi o tom nic neřekl) a řekla nám, ať se na tu jejich peřinku "vykašleme" a začneme s malou cvičit, ukázala nám různé cviky na točení s kýčlema a spoustu dalšího. My pak peřinku opravdu nedávali (a to podotýkám, že nás na ortopedii pořád strašili, že jí můžeme sundat jen v krajních případech, aby jsme to ani nedělali) a malá pak ležela v postýlce nehnutě a pokroky žádné...
Při kontrolách na ortopedii nás pak pan doktor vychvaloval, jaké jsou vidět pokroky, jak je malá šikovná a my si vždy s manželem opravdu ťukali na čelo a smáli se, protože malá měla peřinku v šuplíku. Možná to bude některým maminkám připadat nezodpovědné, ale možná je naše Vanesska nyní v pořádku a umí to co umí.
Dle rehabilitační doktorky se kýčličky vyvíjí postupně a není je třeba násilně křivit, u nás peřinku nezvolili zrovna v ideální velikosti a tak se malé začaly kýčličky ještě více ohýbat... dodnes chodíme na rehabilitace (teď už jdeme na kontrolu po půl roce), ale nezapomenu jak jsme s ní cvičili Vojtovu metodu, já u toho brečela, mála byla ve stresu, ale pomohlo to a díky za to 🙂. Teď vím, že pokud dají naší další holčičce zase podobnou věc, půjdu nejdřív za rehabilitační a zeptám se co a jak... Je to každého věc, ale toť má zkušenost.

holly1
autor
26. led 2009

luciferek, koukám se, že jsi taky z Prahy, mohla bys mi dát kontakt na tu rehabilitační, pokud jsi měla nějakou dobrou...? No my už řemínky asi donosíme (trochu doufám, že už jen týden), ale možná se té rehabilitaci taky nevyhneme...

dvojka
26. led 2009

pro uklidnění,naše první dcera na břichu mechtěla být vůbec a pak ve čtyřech měsících se jí to zalíbilo a měla 4,5 měsíce a koíčky už vesele pásla!
Doktorka to nijak neřešila a já teda taky ne.

luciferek
26. led 2009

holly, určitě dám, byla a jsem s ní max spokojená, je to doktorka, která nás vždy překontrolovala a jinak jsme chodili k rehabilitační sestřičce, tak ti pošlu kontakt do IP přímo na tu doktorku 🙂. Nám tu peřinku neměli v plánu odstraňovat tak brzo, tak nevím, asi to máte jiné...

holly1
autor
26. led 2009

luciferek díky. My jsme měli mít řemínky původně 8 týdnů, s tím, že to samozřejmě může být déle. Nakonec to vychází, že jdeme na kontrolu po 9,5 týdnech. Už minule nám řekli, že se to výrazně zlepšilo, takže doufám, že už budeme bez nich. Ještě týden.

fim
26. led 2009

Holly, té rehabilitace se kdyžtak vůbec neboj. Já byla na nervy, když jsem zjistila, že jsme odesláni vlastně na Vojtovku a teď? Když jsem líná a s malým necvičím, tak je ukňouranej. Ale jakmile ho svléknu a řeknu: "Jdemdecvičit", chcechtá se, zvedá nohy, prostě se těší. 😵 Plakal vdycky jen u drky, doma snad nikdy. 😉 A ujišťuju tě, že to děláme správně. 😉
Jinak malej pase třeba už docela dobře, ale spojuju to s obdobím, když už docela pěkně držel hlavičku na odříhnutí.... jak dáváš říhnout ty? Já teda vysoko na rameno a on když chce, tak se narovná a drží hlavu. Třeba by to bylo jako příprava. 😎 Ale jinak jak píšou holky - netrap se tím, každé dítko je jiné. A až se bude moct malá volněji pohybovat, tak se ti rozeběhne, že ji ani nedohoníš. 😵

romi73
26. led 2009

luciferek, taky máme peřinku, zatím teprv tři týdny a ještě zbývá měsíc do další kontroly. nechávám ji kromě přebalování a koupání ještě tak půl hoďky ráno a půl hoďky večer bez peřinky, aby se pěkně protáhla a svobodně si poprděla 🙂 a mám z toho ale špatné svědomí. a jakou jste měly diagnózu? my máme jednu nožku 1B (to je ok) a druhou 2A. ty rehabilitační cviky by mě dost zajímaly, můžu tě také požádat o kontakt?

holly, hodně jsem o tom teď na internetu četla, hlavně diskuse o dětech, které to nosily dlouho, třeba do 8-9 měsíců. ono se prý v těch řemínkách naučí i přetáčet, sedat i snad nějak lézt, ale hlavně - všechny maminy psaly, že jakmile se to dětičkám sundalo, tak rychle během pár dnů dohnaly to, co zameškaly, tak asi nemusíš mít strach. i když já ho trochu mám, tak se snažím dávat ji na břicho, jak to jde a moc se jí to nelíbí, strašně maká a pomáhá si řvaním, slintá. taky nechci, aby se opožďovala, no ale co naděláme, oni to doženou, hlavně ať jsou nožky v pořádku, že bude pást o 2 měsíce později je lepší než problémy s kyčlema, říkám si. hlavičkou naštěstí kroutí na všechny stranym ale na spaní preferuje mít ji napravo, tak jsem taky chvíli měla strach, že je problém, ale pak jsem přišla na to, že je to proto, že když ji má nalevo,tak na nás nevidí, když usíná no a tak ji polohuju - jednou leží tak a podruhé spí s hlavou na opačné straně...

je to pořád něco s těma miminama, a to je jim teprve pár týdnů...

luciferek
26. led 2009

romi, tak to přesně nevím diagnozu, musela bych to pohledat a spíš si myslím, že bych to zjistila na té ortopedii 😒 , ale určitě jsou dětičky bržděné tím stahováním, jsou téměř bez pohybu, takže bych se nebála, pak to doženou 😉 . Kontakt posílám do IP 😉

fiallinka
26. led 2009

já jsem taky pořád řešila, kdy má mimčo pást koníčky, a spousta lidí mne uklidnila, že v půlce čtvrtého měsíce to není nic neobvyklého.. 🙂, no ale zas řeším jiné věci, su blbá 🙂

holly1
autor
26. led 2009

no, člověk asi s miminkem prostě bude pořád něco řešit 😉 😉 Jsou to nároční tvorečkové 🙂

caira
26. led 2009

holly jen te chci uklidnit.. v CR se moc da na to aby dite bylo tabulkove, tady v Anglii je naprosto jiny pristup.. nase mala konicky nikdy nepasla, proste od mala nesnasela byt na brise, az ted cca pred mesicem si zacala na brisku z niceho nic hrat.. 😉 proste nektere deti na brisku nejsou zrovna spokojene.. 😉 takze klid, az se ji bude chtit tak to zacne delat taky. Ja se porad bala, ze mala nebude mit silne krci svaly, porad mi prislo, ze se vychyluje k jedne strane a pak najednou zacala byt na brisku sama od sebe, krasne rovne, lokticky na zemi a zacala plazit.. proste si na to prisla sama i bez rehabilitace a na prohlidce nam bylo receno, ze je s ni vsechno v nejlepsim poradku 🙂

jjaanca
26. led 2009

My měli abdukční kalhotky. Doktorka mi řekla, že s těma kalhotkama jí pasení nepůjde, tak že to s ní mám trénovat při přebalování když jí kalhotky na chvilku sundám. Měla jsem jí pomoct tím, že jí přitlačím prdelku dolů k podložce. Šlo nám to dobře 😉

silrej
26. led 2009

Ahojky, přidávám se do diskuze...my jsme vyfasovali řemínky ve 3 týdnech (dle našeho dětského lékaře takto brzo zbytečně), takže jsme je fakticky začali nosit až kolem 7 týdne, do té doby jsme dávali široké balení a co se týče nošení řemínků, tak jsem je malé několikrát přes den tak na půl hodinky sundávala, aby se mohla protáhnout a naučit se pást koníčky apod...a můžu říct, že to ničemu neškodilo, převážnou část dne a hlavně noci je měla a "mučit" jí v tom celý den mi bylo líto! ☹ Ono taky dost záleží na tom kam chodíte na ortopedii, protože přístup některých lékařů-ortopedů je strašný a já díky jednomu z nich málem přestala kojit jak mě vynervoval a jak jsem později zjistila, tak zcela zbytečně! 😠 A co se týče té Vojtovky, tak té bych se také nebála, protože je opravdu účinná a nám právě pomohla jak na ty koníčky, tak i na otáčení hlavičky na jednu stranu, ale máme to štěstí (musím zaťukat), že naši malou to cvičení baví a směje se u něj...držím palečky ať vše všichni zvládnete! 😉

holly1
autor
26. led 2009

díky všem, jsem si vědoma toho, že to možná předčasně zbytečně řeším, ale já si vždycky něco přečtu a propadnu panice. Za týden budu možná moudřejší - jednak uvidím, jestli nám sundají řemínky a pak co řekne pediatr, pokud pořád nebudeme pást. Z toho cvičení mám opravdu hrůzu, malá je už teď taková spíš brekavá, hlavně k večeru, takže si dokážu představit, jak by hysterčila u cvičení.

alenavy
18. led 2013

@holly1 Ahoj, nestihla jsem přečíst všechno, ale já ve 12. týdnu plašila, že malá na břiše ani ránu, hrozný řev, čumáček zabořený do podložky... Tak už jsem chtěla jít k doktorce, ale řekla jsem si, že počkám, až bude mít opravdu 3 měsíce. Nosila jsem ji v tygříkovi (nevím, jestli to s těma řemínkama jde), tam byla spokojená. No a najednou během snad ani ne deseti dní, spíš během jednoho týdne se začala točit na bok, když jsem ji pak dokulila na bříško, tak najednou krásně hlavička nahoře🙂 A včera u doktorky za to pochvala, jak jí to jde.