Dcera málo čůrá. Co vaše miminka?

misellll
28. led 2010

Ahoj holky včera když jsem malou přebalovala po třech hodinách zjistila jsem,že vůbec za ty tři hodinky nečůrala,plenka byla naprosto suchá.A takhle to bylo i další přebalování,taktéž po třech hodinách.No když jsem jí přebalovala dneska ránno plenka byla docela počůraná,ale to taky bylo za celou noc protože dneska poprvé spinkala celou noc(což je divné)no a teď jsem jí zase přebalovala po hodině a zase nic!!!Vždy jsem byla zvyklá,že plenka byla vždy počůraná.Podotýkám,že je na Um a už papá příkrmy,tudíž jistě nejde o to,že má málo papání....Nevíte jestli to něco znamená a stává se to i některým vašim miminkům.Děkuji za každou radu

sayast
28. led 2010

miselll, nevim jestli ti moc poradim, spis ne ☹. ja dceru kojim, nic mi jist nechce,piti do ni taky zadnym zpusobem nedostanu a ze se snazim. cura mi taky malo. nejdriv 4 plinky za den (ale ne ze by byli nejak moc),pak tri a vcera dokonce jen dve ☹. dr to vi a rika ze dehydratovana neni, ze se mam snazit aby pila nebo ji vic redit prikrmy, ale ze ji kojeni staci. tak nevim jak u tebe kdyz jste na um. pije ti caj?

rimmel
28. led 2010

no bud malo pije alebo ma nejaky zapal, urcite by som kontaktovala lekarku a minimalne sa jej spytala. 😉

misellll
autor
28. led 2010

saiast:No moc čaj nepije,ani já jí ho moc nenabízím,lékař mi jednou říkal,že ano děti na um nepotřebují žádné jiné pití prý v tom um je ta voda,kterou prášek ředím a to prý dítěti stačí.Do teď bylo vše ok čůrala celkem hodně.Ala včera prostě dvakrát po třech hodinách uplně suchá plýnka ☹ .rimmel počkám až se probudí teď spinká a pokud nebude mí t počůranou plenu ani tentokrát pujdu sní k dokorovi ☹ Holky děkuju

rimmel
28. led 2010

no tvoj doktor je dost hlupy potom 😒 to uz aj ja co kojim,viem ze deti na um potrebuju aj ine tekutiny ..teda ked zacnu s prikrmami ci v lete v horucavach.

drzim palce misell a neboj nebude to nic vazne 😉

misellll
autor
28. led 2010

Jo ještě jsem chtěla napsat v noci spinkala,ale pořád se kroutila to s tím asi nemá nic společného že?Ani jako neplakala,měla zavřené oči a prostě se jen kroutila,jako když jí bolí bříško,ale neplakala 😕

misellll
autor
28. led 2010

rimmel:děkuji,takže asi začít dávat čají k víc,že ne jen třeba když má škytavku nebo v horkách?

rimmel
28. led 2010

miselll jooj tak to ja neviem , niesom doktor 😅 a ano, ja by som ponukala vodicku, nie caj..ale to je moj osobny nazor..neni nic spatne na cajiku 😉

sayast
28. led 2010

miselll,urcite bych ji caj nebo vodu nabizela at pak nemate stejny problem co my 😔 . i kdyz vy mate vyhodu ze barunka je zvykla na flasku 😉

rimmel,mas zhruba stejne staryho chlapecka s julkou,kolik mate plinek a kolik ti tak vypije? myslim tekutiny,ne kojo. dekuju 😉

rimmel
28. led 2010

sayast moc mu tekutin nedavam, nakolko mliecko staci kojim casto ale uz som zacala v poslednej dobe davat viac vodicky a vypije denne tak co ja viem hrncek ..neviem ozaj kolko ml...

a plienok..no menim tak kazde 2-3hodinky

rimmel
28. led 2010

tipnem takych 20-60ml vodicky?

misellll
autor
28. led 2010

sayast tak určitě odedneška začnu dávat tekutiny holky díky 😉 rimmel takle čůrala i malá každé dvě až tři hodiny.No jsem zvědavá až se probudí jestli plenka bude počůraná ☹

sayast
28. led 2010

ja teda malou kojim taky temer porad aby to aspon nejak dohnala,nicmene fakt cura min a min ☹.

my meli nejdriv 4 plenky denne (ale ne extra pocurany), pak tri a vcera jen 2, za cely den. a ne moc 😢

rimmel
28. led 2010

juj baby tosa mi nevidi spravne, tkato malo curat...hmm fakt asi by bolo dobre aby ste obe kontaktovali doktora, nech vam to vysvetli co sa deje a nestresovat, nic to byt nemusi, ozaj to moze byt tym ze maju malo tekutin ;)

sayast skus ponukat vodicku pocas jedenia z poharika, po jedeni..a hocikedy..najpr nebude moc chciet ale zvykne si..a casom bude pit ako o zivot 🙂

misellll
autor
28. led 2010

holky já vím,že v porodnici nám jedna sestřička říkala,že málo počůraných plenek znamená málo jídla.Jako,že děťátko má hlad,tak nevím,ale u mojí malé pochybuji.A co ty syast nemůže to být tím,přibívá ti na váze?

rimmel
28. led 2010

misell ak ste iba na mliecku tak ano, ak ma malo mokrych plinok znamena to ze nema dostatok mliecka.

sayast
28. led 2010

rimmel,ja vyzkousela snad uz vsechno ☹. flasek,pitek a tomu podobnych veci tu mam tolik ze bych si mohla otevrit kram 😅. zkousim vodu,ruzne caje,stavy... jediny co jsem moc nezkousela jsou domaci stavy, tak dnes letim koupit odstavnovac a uvidim. jestli se to dnes nezlepsi,zitra volam dr.

od rana se fakt snazim a dostala jsem do ni jen 10 ml pres strikacku a to se u toho vztekala. coz nevim jestli je taky dobre ji tak "nutit" 😒

sayast
28. led 2010

miselll,julka ma necelych 12 kg, takze pribira dobre 😉
ja myslim ze je to spis nedostatek tekutin.

misellll
autor
28. led 2010

syast:pomalu na domácí šťávičky hrozí alergie,ale zase je to dobré na vitamíny 😀

sayast
28. led 2010

miselll, nebudu zkouset nic tropickyho nebo alergeniho 😉. a zas uz neni nejmensi, tak pomalu zacit muzem 🙂

misellll
autor
28. led 2010

sayast:no jo teď koukam teprve kolik vám je 😀 Tak to vy už můžete já má m doma taky připravený odšťavňovač 😀

aponchie
28. led 2010

sayast to mate lautr to same co u nas..ja mam celej avent sauvinox proste vsecko a nic ani ten blbej hrnek z DM drogerie ee.prisla na to jak to zmacknout a vilit na sebe cele 😝 co budes odstavnovat?a budes to redit asi ze?

sayast
28. led 2010

apon,ja mam doma vse od nejlevnejsich po nejdrazsi,manzu uz z toho omyva, protoze neni tyden (pomalu den) abych nepritahla z mesta zas neco novyho 😅 a nic ☹.
zacnu asi jablickem. no uvidim co budou mit v nabidce a nakoupim 😀. redit asi jo. teda jablko nevim jestli se musi 😕 . ale ty drazdivejsi urcite. me prave rekla dr at zkusime to, ze by to mohlo hodne pomoct a ze by ji to mohlo chutnat a zaroven mit cerstve vitaminky

germik
28. led 2010

sorry,že vam vtrhnem do diskusie 😉 Misellll,myslím že tvoja malá fakt malo pije, vidíš to na nepočuraných plienkach.. A to bol fakt blbý doktor ktorý povedal že dieta na UM nepotrebuje tekutiny... 😠
Práveže tým že ste na UM a začali ste aj príkrmami tak URčITE musíš dávat tekutiny. My máme od začiatku problém s pitím tekutín, pomaaaly sa to zlepšuje a zistila som to hlavne tým,že malá začala byt nejaká unavená a stále nejaká ospalá,tiež to bolo tými nepočuranými plienkami.....

aponchie
28. led 2010

ja tak yja mam dudliku vsech typu a prd celej arzenal vseho a pokazd ejdeme a neco nam doporuci zkusit ,ale uz to kaslu nema to cenu asi ,jablko jako takove se vlastne nemusi ,ale zalezi jestli nebud ekysele..ja jsem varila relatiovne sladke jablko ke svacine a trepala se a nechtela to bylo to trosku kyselkave 😲 jako je to super volba pro deti co treba nechteji jist ovoce ty stavy z toho ja jeste nemam odstavnovac a nevim jakej koupit nevyznam se v tom lautr vubec 😝

misellll
autor
28. led 2010

germik:Děkuju určitě jí dneska budu dávat vodičku.No nevím proč mi to náš doktor říkal 😕 Neomlouvej se(vtrhla?)já jsem ráda za každou radu a to moc docela mě to vyděsilo,když opravdu měla vždy plenku docela dost počůranou a včera po třech hodinách dvakrát naprosto nic! ☹ No vážně jsem zvědavá jestli jí bude mít počůranou teď.A jak dáváte pít pití svým dětem vy.Když se malá vzbudí většinou je čas na jídlo.Před jídlem jí tedy pití dávat nechci aby se nějak nezasytila a pak papala a po jídle bude napapaná a určitě pití bude odmítat.Tak kdy jí ho nabídnout? 😅

anicka164
28. led 2010

Jenom k tomu pití - Mikuláš taky nic nechtěl, až mě včera napadlo dát mu vývar, co v něm vařím zeleninu na příkrmy. Toho si trochu cucnul. Pak už ne, vychladlo to, tak jsem to ohřála a zas si vzal. Asi mu to připomíná to jídlo 🙂 Tak to můžete taky zkusit. Čaj i vodu poměrně sveřepě odmítá. Vzal si teda sladkou šťávu, ale to do něj nechci lít, aby si na to nezvyknul, když je v tom cukr.
Plínek má být prý počůraných 5-6 denně... Jestli používáte jednorázovky tak můžou být jenom učůrlé a vy si toho nevšimnete, ale taky se to prý počítá. Na látkovkách to jde poznat líp (i když jednou mi taky přišla suchá a až když jsem mu jí chtěla dát po koupání, tak jsem zjistila, že byla trochu mokrá, ale jak byla zahřátá, tak jsem to nepoznala...).

sayast
28. led 2010

miselll, ja bych dala po jidle a mezi jidlem.

germik,za radu a zkusenost se nemusis omlouvat ze si vtrhla. naopak 😉. tohle neni uzavrena diskuze 😉

apon,ja do ni nedostanu ovocne presnidavky. nechce. dneska z toho mam nejakou depku jestli nedelam vse spatne 😔 .
ja koupim odstavnovac v kauflandu,maji ho ted v akci za 250 kc. kdyz to pomuze, tak pak snadno koupim nejaky kvalitnejsi...

misellll
autor
28. led 2010

anička164:no ty dvě nepočůrané opravdu nepočůrané byly. ☹ Dokonce jsem to cpala i manželovi k obličeji 😀 a shodli jsme se na tom,že je prostě naprosto suchá a hlavně,malá vždy do teď čůrala tak,že to šlo poznat a nikdy jsem nemusela zkoumat jestli je trošku nebo ne ☹

soanpe
28. led 2010

je všeobecně známo,že když se přechází na tuhou stravu ať už k MM nebo z UM, je potřeba nabízet tekutiny.
moje holka byla do 6m pouze na UM a tekutiny jsem ji nenabízela, protože dle váhy a "povinného" příjmu množství tekutin na tom byla v norme,ale s příkrmy odpadnou mléčné dávky a tudíž i mmožství tekutiny 😉

misellll
autor
28. led 2010

soanpa:Já malé dávám příkrmi,ale ona se pak vždy ještě dojede mlčkem(UM) a vypije toho docela dost 😕 tak nevím ☹