Dcera málo jí. Jsem z toho už unavená

tominka29
21. čer 2008

ahoj holky, je tu někdo se stejným problémem, moje holčička malo jí. Já už jsem z toho úplně unavená. Když ji mám jit krmit tak mám husí kůži kolik toho sní a jestli ji to bude chutnat. Má rok a váží 8400g takže je takový kostlivec. S manželem se hádame, on v tom problém nevidí. Ona sní tak 150g až 180 a konec. O mlíčku vůbec nemluví, vypije 120ml někdy 150. No co vám budu povídat. Fakt trápení. Závidím maminkám, které mají jedlíky.

cazadora
18. zář 2008

no a to divadlo co kolem jídla probíhá to je druhá věc ale to už snad ani neřešim když sní výše napsaný dávky jsem spokojená(víceméně). krmíme v lehátku páč v židličce je to nemožný, musím jí střídat kuchyňské náčiní aby se zabavila,zpívám rve mi nohy do pusy kope do mě do lžičky u flašky ječí jako že už nebude pak po ní někdy čapne a dopije někdy ne prostě jako hrůza

kar.la
19. zář 2008

Cazadora ☹
TeĎ mě napadlo, jak tady holky psaly, že na podporu k jídlu jsou i vitamíny, tak my třeba dáváme Multi-sanostol, je to sirup, obsahuje i vit. B, na těch vitamínech je přímo napsáno že podporují chuť k jídlu. Mám ¨pocit, že co je dávám, tak malá líp jí, tak třeba by bylo dobré to vyzkoušet...

cazadora
19. zář 2008

kar.lo děkuju za radu zkusim se zeptat v lékárně pokud by to pomohlo vyzkoušim to, mě nenapadlo že něco takového existuje a mudra taky nic neříkala

vilca
19. zář 2008

Ahoj holky, naše malá taky strašně málo jedla, tak jsem zkusila vařit "jinak". Prostě jiná jídla, než jsem doposud vařila. A najednou začala krásně jíst. Zkuste, co udělá změna kuchyně - např. tak, že zkuste jíst jeden oběd u babičky. Třeba děťátku jen nesedí vaše "chutě". Někdy to chce prostě jen změnu chutí... 😉

cazadora
19. zář 2008

vilco natálka jí takhle mizerně už od kojení, a teď je na skleničkách protože moje vařený odmítá a u babičky už jsme to taky zkoušeli ☹ ale super že Vám to pomohlo

vilca
19. zář 2008

Aha, tak to mě mrzí... Dovedu si představit, jak ti je, když víš, že to do ní prostě dostat musíš, ale jde to jen ztěžka... 😔
Tak držím palce, ať třeba ty vitamíny zaberou... 😉

avasvecova
23. únor 2009

Ahoj, asi jsem s křížkem po funuse, ale po přečtění příspěvků, kde si maminky stěžují že mají malé děti, větišinou přes 8 kg, tak pro mě by to byla nádhera. Moje dcera měla v roku 6,5 kg a 70cm. Opravdu leckterá půlroční dítka byla větší a jsou větší než ona. Takže si maminky vůbec nezoufejte. Už mi bylo opravdu někdy i do breku. A s jídlem jsme na tom stejně jako většina tady. Ještě zkusím ty vitamíny o kterých tu píšete. 😒

skurinka
23. únor 2009

ahoj holky tak moje mala mela v roce 7260gr a 71cm.od mimi spatne jedla za den me treba vypila 150ml UM jsem byla hotova .tak jsem od 3 mesicu davala polivky atd.jsem si taky moc nepomohla .a ted ma ve 2 letech a 7 mesicich 12kg a zda se my tlustoucka a ma dr me uvedla v omyl ze nektere deti maji v roce 12kg.ale ted ji uz parada.takze holky vydrzet.kolikrat jsem brecela ze me urcite umre jak je hubena.ale ted je dobre. 🙂

leonik
24. únor 2009

ahoj, taky máme u dcery problémy s jídlem. Neměla potřebu třeba celé dopoledne nic sníst, maximálně si dvakrát kousla do chleba, pak až si dala trochu oběda 😒 Dr. jí brala krev kvůli chudokrevnosti, prý kvůli nedostatku železa může být taky nechutenství. Tak kapeme v sirupu Aktiferrin a řekla bych že se to zlepšilo.

korduna1
24. únor 2009

skurinka> ahoj, prosím tě a od kdy ti začala malá jíst normálně, pomohlo něco, nebo to bylo spontánní?

astrane
24. únor 2009

Musíte ale brát v potaz poměr výška-váha.70cm je v roce celkem málo a váha kolem 7,5-8 kg by tomu asi odpovídala...Důležitý je,jak vám ti drobečci prospívají celkově,jestli jsou spokojený a všechno jim dobře funguje.JInak od známé vím,že se to spravilo ve školce🙂a kamarádka má taky 8 měsíční dítě a váží sotva 7 kilo(já měla opačnej problém-ve 3 měsících 63cm a 7,15kg!,v půl roce už měřil 75cm a vážil 9 ,25kg-jen kojenej)to se prostě ovlivnit nedá...(může to souviset se štítnou žlázou nebo se zmíněným nedostatkem železa-pokud ne,tak jsou prostě takoví....-však oni z toho časem vyrostou... 😉 )

skurinka
24. únor 2009

ahoj korduna-no zacala pak "jist"kolem roku a pul.davala jsem ji to co synovi.ten byl jedlik.nesqika s mlekem ,piskoty s mlekema trochu granka ,toastovy chleb s natikracim syrem ale smetanovym-snidane pak svacina banan kdyz snedla pulku jsem byla nadsena.obed hodne polevky .spenat.tedtoviny ryzi treba jen se stavou s masa kdyz jsem delala.pak jogurty a veca to co bylo na obed a nebo co bylo na snidani.a varila jsem jidla co by ji mohli asi chutnat.a jdyz nic nechtela tak jsem ji proste chytla a alespon pulku musela snist.myslim treba ze snidane ,obed ,vecere.jo a nedelej to kdyz nachystas a mala ti rtekne ze to nechce ze chce neco jineho ,proste nehrozi a musela jist.je to trochu drasticke ale pomohlo to.a jeste jsem ji koupila sanostol jsou to vitaminy a pry tp podporuje chut k jidlu.a musis vydrzet vim ze je to tezke ale musis.a ted mladou odhanim od lednicky 🙂

korduna1
25. únor 2009

Skurinka: díky. Nám už je 21 MĚS. a zlepšení zatím moc nevidím. Někdy je to trochu lepší, ale spíše máme horší dny. Vařená jídla a polévky skoro vůbec nejí. Nechce je ani když jí nic jiného nedám.Jí jen rohlíky, lipánka, ovoce, chleba se sýrem, dětské sušenky, sýry. Ale zkouším to dál a dál a doufám, že jednou jís bude. Ten sanostol jsme měli a žádné zlepšení.
Měj se 🙂

ivee
25. únor 2009

Ahoj holky, tak my máme stejný problém - v roce 68cm a 6,72 kg. Jsem nešťastná, protože malá prostě jíst nechce ☹ sem tam do něčeho dloubne, i když se snažím jí dávat co dvě hodiny aspoň něco malýho, je jí to jedno. K obědu sní tak max 5 lžiček, sváča to je trochu jogurtu a kousíček jablka, druhá sváča nic nebo max 2 piškoty a k večeři trošičku kaše a pak mlíko 120 ml. Víc nevypije. V dubnu máme jít na odběry moči, krve atd. a já se bojím už teď, jaké budou výsledky. Ona by ráda jedla to, co jíme my, nebo to co vidí někde na návštěvě (křupky, chlebíčky atd.), jenže to samozřejmě nesmí. Zkoušela jsem už, že jsem jí dala to, co máme my (nesolené a nekořeněné), ale ona stejně ukazuje do našeho talíře a svoje prostě nechce.

skurinka
25. únor 2009

ahoj ivee-tak ji dej co jite vyma rok tak trochu slane a korenene uz muze.me tenkrat dr rikala ze kdyz chce jist to co my tak ji to mam dat.a zacala krasne jistjestli jedes podle nejake knizky tak se na to vykasli.normalne ji dej nvase jidlo.potrebuje taky ochutnavat nove chute.normalne ji nakrm a uvidis.ja jsem zacala detem korenit a solit od 9mesicu jen trochu aby to melo trochu chut a tak.

astrane
25. únor 2009

Mě nesolený jídlo nejedli nikdy 😖 Dokud tam nebyly aspoň 2 zrníčka soli,tak nesnědli nic...tak jsem od 8 měsíců do polévek apod do talířku tu trošku přidala a najednou jim to chutnalo... 😉

cazadora
25. únor 2009

holky já fakt tak od roka neřešila co natálce dám prostě když chtěla naše tak to dostala kdyby chtěla jitrnici dostane jí, prostě si myslim že u těhle dětí je lepší že sní něco než nic oni toho stejně nesní tolik aby jim to ublížilo a moje zkušenost je že stejnak nakonec sní i toho je n trošku. Natálce bude rok a půl a momentálně už měsíc nejí nic jinho než v noci sunar se sušenkama a přez den mlíčko skaší od nestlé prostě nic jinýho nepozře sem tam zobne něco mezi jídly ale to je v řádech drobků ☹ ale je spokojená po lékařský stránce nic tak se nedá nic dělat díky bohu za to mlíko ono jí to snad už přejde. Momentálně má 78cm a 8,5kg.

korduna1
26. únor 2009

Cazadora:ahoj koukám, že jsi také z Kladna a také máš stejný problém s jídlem. U nás také vyhrává v noci sunar, přes den rohlíky, ale jinak nic moc.Já vůbec neřeším co jí dát a co ne, dala bych jí i hamburger, kdyby ho chtěla, ale ona nechce.. ☹

ivee
27. únor 2009

Holky, zkoušela jsem jí dát naše jídlo, jen trošku míň kořeněný (já totiž koření dávám docela hodně), takže dostala polévku a pak omáčku a výsledek je - 2 lžičky polévky k obědu a 3 lžičky omáčky k večeři. 😖 Dneska jdu volat dr., protože jinak to hádě bude o hladu už úplně a my teď honíme každý deko, bojím se dalších vyšetření. Už jsem si užili, když se narodila a nerada bych byla zase měsíc v nemocnici ☹

skurinka
27. únor 2009

ivee ahoj no a co kdybys ji proste vzala a proste to musi snist.do mensi mysly jednu zberacku polevky a musi jist.je to drsne ale ja tak naucila malou jist.

ivee
27. únor 2009

Skurinko, už jsem to zkoušela, že jsem ji prostě nechala v židličce a trošku jí i nacpala do pusy, nebylo to k ničemu a navíc se bojím, abych jí to jídlo neznechutila úplně.

skurinka
27. únor 2009

hmm tak to uz teda nevim.mala se taky stekala ale pak proste jedla.a tvoje mala kvuli tomu nejezeni byla v nemocnici,nebo jsem to spatne pochopila?

cazadora
27. únor 2009

skurinko tak tohle by u nás taky neprošlo, když nechce tak nechce a basta, bude ječet kopat do mě mydlit rukama pak se klidně i pozvrací tudy cesta nevede, a říká se že se nutit nemaji ale to víme všechny že nejde.

korduno koukala jsem taky že jsi z kladna 😉odkud jste? my bydlíme v tuchlovicích ale vyrostla jsem na kladně. a s tim jídlem přesně jak píšeš kdyby chtěla hamburger dostane ho. jinak když něco chce tak to dostane ale končí to jak píše ivee sní toho malinko takže to neni o tom jestli jí něco chutnáí nebo ne

astrane
27. únor 2009

Ivee-ale ona je prostě i hodně maličká,a pokud nějak extra neroste,tak to nepotřebuje....Určitě bych se stavila k Dr,jestli to není třeba tou štítnou žlázou nebo něčím...
A jak jsi byla velká v roce ty a tvůj manžel?Ono je to i dědičný-v některých rodinách jsou nejedlíci a malý děti...Kamarádka má taky drobečka,ani v 8 měsících ještě neváží,co můj syn ve 3 a její starší dítko taky blbě jí-mě přijde že vůbec..Má 4 roky a sní tři lžičky a stačí...Ani jeden neměl a nebude mít víc jak 8 kg v roce.Ale jsou spokojení,aktivní,nevypadají nijak vyhuble....A amjí to po mamince-taky měla v roce cca 7 kg a dneska má 170 cm a je to normální pěkná ženská... 😉

cazadora
27. únor 2009

astrane to co píšeš je pravda, já měla v roce 8,5kg takže taky menší. a přesně pokud jsou děti veselé aktivní nezaostávají nějak ve vývoji a testy jsou v pohodě musíme se snažit to řešit co nejmíň ikdyž je to těžký, oni ty děti hlady neumřou a opravdu holt vystačej jen s málem

knobloska
27. únor 2009

Já se přidávám k nejedlíkům. Malá má v 11 měsících 8,5 kg, dr neustále řeší, že je hubená. Ráno sní pár piškotů a trochu jogurtu, v poledne má tak 100ml mlíka, ve 2 příkrm...to jak kdy, někdy 150, někdy 200. Odpoledne jablíčko nebo půlku banánu, pak třeba ještě trochu mlíka nebo přesnídávky. Na noc vypije 250ml mlíka a v noci už většinou nic nechce, jen pití.Taky si myslím, že jí to stačí, já i manža jsme hubení, tak asi nemůžeme mít baculíka. Malá už docela dlouho umí dělat nenene a když nenene jídlo, tak holt nechce a cpát jí nebudu, akorát bych jí to znechutila. Dr vždycky odkývu, že papá hezky, pže nebudu poslouchat, že by měla víc...
Jsou dny, kdy nechce téměř nic, jen piškůtky a ovoce 😒

jjaanca
27. únor 2009

knobloska, to Lucka měla v 10měsících 7,13 kg. Váhový přírůstek za předchozí 2 měsíce 0,5kg, to znamená že v roce nebude mít ani 8kg. Sou to pěkný boje s jídlem. Ona odmítá jídlo tak, že mi práskne do lžičky a jídlo lítá všude.
200 nikdy nesnědla. Ale zjistili jsme, že jí při reklamách v televizi. Takže krmíme v židličce, to sní pár lžiček, pak řev a vztekání. Tak jí musím vyndat a pustit televizi a najít reklamy. To pak fascinovaně kouká a otvírá. Někdy krmim třeba hodinu jenom při reklamách. Představte si, že když dávali na Nově Vesničko má středisková, ta nedávali mezi tím ani jednu reklamu, tak šla spát skoro bez večeře
😅

selu
27. únor 2009

knobloska, nase misa mela v roce necelych osum a pul kila 😉 a ted taky bojujeme, ale spise jenom s hlavnim jidlem...teplym, rano v pohode chleba s necim, popripadne jogurt+rohlik, pred obedem presnidavka taky v pohode ale jakmile ji dam kolem druhe hodiny teple jidlo, vezme si uplne max 3 male lzicky, pak si serve gryndak (mame na suchy zip) a je konec jezeni, ale presne jak pises, ovoce nebo piskoty by mohla valit cely den 😅 ...no zatim to nehrotim, trva to ted tak tyden,m ozna ji jen rostou stolicky 😕 co ja vim...

kacamar
27. únor 2009

diky za toto tema. nase mlada taky nechce temer nic jist. v 10m vazila 9,3kg, v 11m taky 9,3 a ted v roce ma 9,1kg ☹ cely den lita a je vesela, ale neji a tim padem hubne. ja uz taky nevim, co s ni mam delat. zacla jsem ji varit polivky a omacky - normalne to solim, davam masoxy apod. páč jinak by mi to nejedla. k snidani ma tak 3/4 bananu, k obedu tak 100g vareneho doma, a pak uz do vecere temer nic nesni - uzdibuje suchy rohlik nebo krupky, nekdy ji dam sunar a k veceri ma zase sunar. kase, presnidavky, ovoce, jogurty, pudinky - nic z toho nechce. za 10 dni jdeme na rocni prohlidku, tak budu chtit po doktorce asi nejake vysetreni - pac takhle to dal nejde.
nasilim ji taky nedonutim - proste zavre pusu a jist nebude a basta. kdyz ji to nacpu do pusy, tak to vyplivne 😠

selu
27. únor 2009

kacamar, nasilim to nema cenu, taky to tak neresim, pac vim, ze by udelala to co vikinka 😒