Dcera málo jí. Jsem z toho už unavená

tominka29
21. čer 2008

ahoj holky, je tu někdo se stejným problémem, moje holčička malo jí. Já už jsem z toho úplně unavená. Když ji mám jit krmit tak mám husí kůži kolik toho sní a jestli ji to bude chutnat. Má rok a váží 8400g takže je takový kostlivec. S manželem se hádame, on v tom problém nevidí. Ona sní tak 150g až 180 a konec. O mlíčku vůbec nemluví, vypije 120ml někdy 150. No co vám budu povídat. Fakt trápení. Závidím maminkám, které mají jedlíky.

poupe
24. čer 2008

sisstin schvalne jsem koukla kolik jsme mely v 8m a 7,250kg a v 15m mame 9kg,takze budete asi taky drobny,rocni prohlidka:zaver-drobna,ji taky dost,ale proste ma asi dobry zazivani, 🙂 taky furt slysim ta je hubena...

maja26
24. čer 2008

holky schválně jsem se dívala na vaše fotečky a obě máte moc hezké děti uplně normální,nám taky pořád někdo říká že je malá hubená,ale je normální lepší než aby ve dvou letech vážila 15kg.Hlavně že jsou zdravé a krásné dětičky 😉

sisstin
24. čer 2008

maja: no já mám 155cm a 49kg 😅 v 6letech 15kg 😅 😅 😅 MP je zas hora, cvičí a má 173cm a 90kg 😅 😅 😅 😅 ..ale podle mě je po mně..ale naše Dr. genetiku v tomto neuznává 😠

sisstin
24. čer 2008

maja:tak jsem koukala na Mařenku, a je to normální holčička, já jsem byla ještě hubenější 😅

poupe
24. čer 2008

nase mala bude po tatkovi(hubenej na kost)ma stesti ze neni po me 😉

sisstin
24. čer 2008

ono se to taky jako může změnit..já byla do 6vyložene kostlivec...v 10jsem se docela pěkně spravila u babičky 😅 😅 😅 a před maturou jsem měla asi 59kg, což je u mě už skoro na hranici nadváhy 🤐 takže já se ted jako s jídlem docela držim a cvičim..pže jinak bych byla koule 😅

poupe
24. čer 2008

ja prestala kojit a se sladkym je to hruza, ☹

maja26
24. čer 2008

Já jsem do sedmé třídy byla jako kost pak jsem dostala první menstruaci a už jsem byla koule 😀 pak jsem začala pracovat zhubla jsem a pka jsem otěhotněla a zase jsem kulička 😉 ,doufám že Máří nebude po mě 😅

janinac
24. čer 2008

Majko ono nejde o to, že má dobrou váhu, ale diskuze se jmenuje "málo jí" a tak jsem napsala co trápí mě...nevím, možná přibírá ze vzduchu, ale za minulý týden zhubnul kilo...když do něj nacpu během dne jednu přesnídávku a jednu 100ml mlíka tak si myslím, že prostě jí málo...a není to jenom teplem, s tím jídlem bojujeme od půl roka, co jsem přestala kojit. Ale pořád slyším, že má dobrou váhu a jak je akorát...ale prostě nejí.
To co napsala Sis, že její Peťko sní...tak to je jídlo pro Adámka na dva...možná dva a půl dne. Takže se omlouvám, jenom jsem napsala svůj názor na to, že Adámek taky jí málo...a taky nevím proč.

Jinak jste si tu psali o váze jak děti a váze teď...tak já jsem měla v roce 13kg a pak jsem vytáhla a teď mám na 174cm nějaký 57kg a s tím jsem spokojená...takže si nemyslím, že je nějaká úměra mezi váhou dětí a pak v dospělosti...každý se pak prostě vyvíjí jinak 😵

kordulky
24. čer 2008

Ahojky tak jsem konečně tu malá včerejší noc byla 2x vzhuru a z toho teda 1 jedla mlíčko a dnes zase jedla jakoby už nikdy neměla dostat 😀 a doufám že bude postavou po tatínkovi protože já od 1 třídy bojuji s nadváhou i těd ☹ bojuji.A jak už jsem psala nevadí že nejedí hlavně aby pili u nás pijeme denně i s nocí 2l věčně lítám doplnovat lahev.oni tu chut na jídlo dostanou a pak se budeme divit 😀

majka07
25. čer 2008

Jani já vím jak se ta diskuse jmenuje, ale hlavně su reagovala na tohle, co napsala tominka

"to jsem ráda, že v tom nejsme sami. Hlavní je že jsou zdraví. Akorát ty pohledy lidí a známých, jakobych byla špatná máma, která neumí navařit aby se dítě najedlo. Švagrová pořád říká, jejda ta je hubená. Fakt je to na nervy. Snad mi rozumíte "

a na to, že Vám snad nikdo neříká že jste hubený 😉

maja26
25. čer 2008

Janinac,ale moje Mařenka jí uplně stejně jako tvůj malý už jako miminko moc nepila mlíčko pak moc nejedla přesnídavky,když vydím jiné děti co pořád něco tlačí do hlavy tak bych to taky někdy chtěla zažít u mařenky,ale to nehrozí a nevím co stím dělat snad jen nechat to tak.Jak říká můj taťka až bude mít hlad tak se nají a u ní to opravdu naštěstí tak je.

beranek
25. čer 2008

Ahoj, naše dcera pije mlíko jen ráno, asi 150-180ml, jinak ho už nechce, jinak jí přesnídávky, masozeleninové příkrmy a večer kaši, čaj celý den, několik měsíců jí pořád stéjně, žádné sušenky, piškoty,jen kukuřičné křupky, a 10,5 měsících měla 9,5kg, vůbec jsme nechápali, kde to vzala 😉
Prostě každé dítě je jiné a určitě se to ještě bude měnit 🙂

maja26
25. čer 2008

tak to podle mě ji hodně beranku,teda ne hodně ale dost.Na to že moje malá pila do jednoho roku 90ml mlíka sice 3krát deně,ale normálně děti kolem ní pily už 190ml 😒 jogurt nikdy nesnědla celý a oběd ani nemluvím 🙄 .ale přeci to do ní nenacpu násilím 😉 když ji to stačí

kacici
25. čer 2008

ahoj holky,taky nevim co se s malou deje - donedavna ji vsichni chvalili jaky je jedlik(fakt toho snedla hodne) a ted posledni mesic hruza. Jediny co me vypije je mlicko v noci - skoro 500ml 😅 ,pres den si da k snidani jen 3 lzicky jogurtu,k obedu ani ne 100g masozelen. prikrmu,k svacine tak 50g presnidavky a vecer 100ml kase.Krupky,rohlik a susenky pres den jen zuzla a haze bafanovi,ktery je jak becka.Nevim co s ni,snad ji to staci,vazi kolem 9kg,tak ma z ceho cerpat. A to jsem si stezovala kdyz jedla krasne a snedla vsechno co dostala 😅

pelmisek
25. čer 2008

kacici já myslím, že je to jen přechodné období (pár jsme si jich taky zažili) a 9 kg je super
nerostou jí zoubky?

poupe
25. čer 2008

tak u nas co jsem prestala kojit(ve13m.) se mliko nepije,zkousela jsem vse mozne,proste nechce,takze rano piskoty,susenky jogurt,ale to neni pravidlo,svacina v 10h ovoce,obed maso,v cemkoliv,rekla bych tak 200g,svaca jogurt,lipanek,mlecnej rez,neco z toho a vecere ta je slaba,max 0,5-1 rohlik nebo chleba s necim,kase odmita,vlastne jsem si vsimla,ze odmita teply sladky jidla,tak proto je jak vyzle

kacici
25. čer 2008

Pelmisek - rostou ji zoubky(za 14 dni ji prorezaly dva),mas pravdu. Ale tohle trva uz skoro pres mesic a tak nevim,neni to dlouho,aby to bylo k zoubkum?Predtim byla fakt jedlik 250g k obedu bylo malo a krupky nebo rohlik snist cely za den nebyl problem. Ted vsechno jidlo zahazuje,pomalu se desim ji kazdy den krmit,treba je to i k tomu pocasi,snad se to zmeni.Dekuju za uklidneni,ze je to jen prechodne,netusila jsem ze k zoubkum muze byt az takova nechut k jidlu

pelmisek
25. čer 2008

kacici to asi budou fakt zoubky, my jsme teda experti přes nejedení a zoubky a ještě očkování to byl vždycky průšvih 🙂 držíme palečky ať to ten tvůj jedlík nezapomene 😉
já jsem ráda když Verča spapá k obědu 200g a už s manžou oslavujeme 😀

petik77
1. črc 2008

Ahoj,ja měla taky problém se starším synem ten měl v roce jen 9 kg taky mi nechtěl jíst,ve třech měl dokonce jen 12 kg 😒 ted je mu skoro deset a jí už celkem dost a ma 24 což není taky moc a je to taky samá kost .A druhy syn ten je zase naopak jedlík bude mít tři a má 16 kilo což je asi normalní vaha ,ale je to lepší pocit pro mě že víc jí a že když přijde nějaka dětska nemoc tak nemusím mít strach ,že moc shubne 🙂 U taho staršího to pravě bylo nejhorší děsila jsem se nejvíc střevních chřipek ,ale naštěstí tím moc neprochazel 🙂

kalo
1. črc 2008

kacici: to, co si vyjmenovala sní naše malá v roce 🙂 Váží asi 7800g /což neřeším/, ale prostě si to koriguje naprosto sama...Cpát jídlo do dítěte když nechce, to prostě nejde...
.....Ono je to taky tím počasím...děti jsou jako dospělí...taky někdy není chuť..My máme období, kdy baští o 106 a některé dny toho sní půlku.... 🤐

sonije
5. črc 2008

Holky nic si z toho nedělejte, jak se děti začnou víc hýbat, tak ztrácí zájem o jídlo a protože kolem roka už rostou pomaleji, stečí jim energie z tukových zásob. Tak jsem to četla. Já hlavně hlídám, aby malej pil a na jídlo tak nekoukám. Ráno a dopoledne vypije dohromady 200 ml mléka (zkoušela jsem i kakao a nezebralo), k obědu pár lžiček polévky a pak občas třeba Lipánka, někdy ale ani to ne a večer kaše. Ale třeba dnes vyloudil u oběda od nás nesolené brambory, nepohrdne piškotem nebo tyčinkami a večer v pohodě slupně 200 ml kaše. Rozhodně se nesmí omezovat pití, aby dítě jedlo, když má žízeň, nemá pak moc hlad, tak mi to řekla mudra!Je zdravej, usměvavej a energie má na rozdávání, tak proč ho nutit jíst? A vroce má na kluka 9 kg...

korduna1
10. črc 2008

Holky ahojte! Já mám s malou taky velké problémy s jídlem. Do roku to jak takž šlo, ale nyní mi odmítá jíst cokoli slaného, chce jen jogurty, někdy kaše, lipánka, ale to je tak vše. Ptala jsem se na to doktorky, zda není něco pro chuť k jídlu, ale prý né. Já si pamatuji jako malá, že kamarádka něco takového jako děcko brala, to jí bylo asi 6 let. Mám už z toho někdy deprese, jak mi nechce jíst a proto kdyby jste o něčem věděli, co by mohlo být pro chuť, dejte vědět, budu moc vděčná.

kar.la
10. črc 2008

Ahoj holky, my měli taky problémy s jídlem.
Malá vůbec jíst nechtěla a když už jsem do ní něco potřebovala dostat, tak muselo být v zásobě 10 hraček 😅
Asi kdo si to nezažije tak nepochopí, jaké to jsou nervy 😒
Taky nám skoro nepřibírala. Od 8. měsíce se zasekla a buď stála na váze nebo hubla.
No a my bydlíme v RD s mými rodiči, kteří si teď vzali na prázdniny mého synovce a neteř.
Děcka jsou skoro celý den spolu, Adélce to neuvěřitelně prospívá, ale hlavně, když je vidí, jak se pořád něčím ládují, tak se krásně rozjedla 😵
Šli jsme třeba z procházky, koupili dětem nanuka a jak je A. viděla, začala polykat, tak jsem jí dala Bebe Brumíka a ona ho celého! snědla. Bez hraček, jen tak. To bylo pro nás před týdnem sci-fi 😀
Tak třeba by vám pomohlo taky někam do dětského kolektivu, protože děti jsou prostě opičky 😉

ria80
10. črc 2008

Na podporu chuti k jídlu je dobrý samozřejmě rybí tuk,prodává se i v sirupu,takže hnus odpadá.Ale nevím,jestli je to pro tak malý dítě.Ale od roka už by to mělo být.
Pak B-komplex podporuje chut,ale tam nevím o něčem takovým v sirupu,snad jedině Nutrolin B,to jsou laktobacily,ty taky nejsou na škodu,a b.komplex je v tom přidanej.
A nebo pak multivitaminy,pro tak malý dítě je co vím,jedině Floravital,sirup.TAky by měly aspon trochu podporovat chut k jídlu a dodají vitaminy,který dítě nepřijímá ve stravě.

korduna1
12. črc 2008

Díky Ria80, zkusím ten rybí tuk, vím, že to už říkala naše babička, akorát jsem už na to zapomněla...

janicka.ziv
13. črc 2008

Ahoj holky, sice mám teprve 8 měíční dítě,ale bohužel se k vám přidám. Každé jídlo je nyní pro nás boj 😔 ☹ Do nedávna malá jedla krásně-na oběd 180 masozeleniny, svačina 150ovocné přesnídávky a večer kaše tak 150ml. A hlavně jídlo byla fakt pohoda-otevírala pusinku a jedla a jedla.
Ale ted už asi 10 dnů je to děs-začalo to tím, že jakmile jí dám odpolko přesnídávku,tak už ani neotevře pusu anebo jen vyjímečně. Musím ji všelijak bavit, ošálit apod, aby ji vůbec otevřela. Pak se mi do ní podaří nasoukat max 80ml. Musím ji to prokládat rozmačkaným banánem a křupkama. Chílema tu přesnídávku jí,pak zase zavře pusu a konec 😒 ☹
Oběd někdy sní v pohodě-ale tak 140ml, ale někdy to je taky děs. Třeba dnes-měla napůl skleničku a napůl moji zeleninu. Snědla 100 a konec. Tak ji musím nechat chvíli být, pak jsem ji jakoby ten kelímek (krmím ji z Via kelímku avent)nakĺonila k puse a ona trošku jídla vypila. A pak zase začala otevírat pusu na lžičku. Tak snědla 160ml. šla jsem ji ještě přidělat a snědla 40ml.Takže dnes obr úspěch.
Ale spíš mě štve ten STYL jídla. Vím, jak krásně jedla dřív a ted to jsou boje a musím mít strašnou fantazii, aby se vůbec najedla.Nejhorší je to ovoce.

Nevíte čím to může být? Jsem z toho někdy zralá na bohnice. Nemůžu si pomalu s nikým nic naplánovat, protože nevím, jak naše madam bude obědvat a zda bude mít dost anebo pak bude chtít mlíko a nevím, jak to jídla bude trvat.

Jinak doted přibírala krásně-před 3 týdny měla 8600g,ale myslím,že je to tím mlíkem (pije MM z lahve).Nyní pije 4xdenně a celkem je to 600-850ml - každý den se to liší.

andrea1984
23. srp 2008

Ahoj,holky jste na tom o hodně lépe,naše dcera váží 10kg a ted jí budou v září 3.roky a je malá a chodíme až do Prahy na vyšetření a bude Lucinka dostávat rustové hormony,ale musím říct,že je baculatá a jí pěkně.Snídame společně,obědváme,svačíme,večeříme.Ale divím se,že váží malo.Nám doktor říkal,že kolik měří,tolik by měla i vážit.Lucinka ted pujde po prázdninách do školky,trošku se bojím,že se jim ztratí na to jak je malá,ahoj.

pomfrita
18. zář 2008

tak náš malej není sice žádnej hubeňour (11 kilo, 81cm), ale s jídlem se trápíme taky, nechápu, z čeho tak přibývá - poslední dobou jí hrozně málo (skoro nic) a kadí v průměru 5x denně. Dnes například sněd ráno malýho lipánka a k tomu jsem se ho snažila ošidit jahodovou přesnídávkou, kterou jsem lipana prokládala (no, tý snědl asi čtvrtinu), k obědu 2 lžičky masozel.příkrmu (donedávna zeleninu miloval), tak ho furt dolejvám mlíkem a bojím se, protože když nebude vůbec jíst, nebude mít žádný vitamíny, živiny, v mlíku taky není všechno...vím, že bych ho neměla nutit, ale přece nebude celej den na lipánkách nebo suchých rohlíkách (nic jiného totiž nejí) 😒

cazadora
18. zář 2008

holky tak já mám skoro roční holčičku váží teď 7200g ☹ a jídlo je boj cca od 2měsíců momentálně to vypadá takhle: snídaně 85ml mlíka svačina jogurt 120g ale cpu to do ní óběd masozel příkrm max 100g, svačina mlíko 85ml večeře 120ml kaše (začátek do flašky pak zahustit a dojí lžičkou) v noci se dvakrát vzbudí na "JIDLO" a vypije 2x 50ml, a jsou i horší časy např chce jen mlíko a nevypije víc jak 6Oml. nesnese kousky takže mixujem tímpádem odpadaji rohlíky sušenky křupky ovoce,(přesnídávky odmítá mixlé ovoce taky). vůbec nic nepije vypije max 3OML vody za celýden a noc a to už je na oslavu