Dcera málo jí. Jsem z toho už unavená

tominka29
21. čer 2008

ahoj holky, je tu někdo se stejným problémem, moje holčička malo jí. Já už jsem z toho úplně unavená. Když ji mám jit krmit tak mám husí kůži kolik toho sní a jestli ji to bude chutnat. Má rok a váží 8400g takže je takový kostlivec. S manželem se hádame, on v tom problém nevidí. Ona sní tak 150g až 180 a konec. O mlíčku vůbec nemluví, vypije 120ml někdy 150. No co vám budu povídat. Fakt trápení. Závidím maminkám, které mají jedlíky.

majka07
21. čer 2008

tominka, vůbec si z toho nic nedělem, jsme na tom obdobně. V roce měla 8850g hlavní je, že prospívá a je zdravá. Mlíka dáme s bídou 100ml večer teď nechce ani kašu. Zkus jí dávat třeba během přestávek na jídla piškot, nebo třeba naše si oblíbila kukuřičný tyčinky.

cherub
21. čer 2008

holky, tak naše Nikolka měla v roce 8300g a když sní na oběd 80g čehokoliv, tak slavíme 😅 běžně máme přesnídávku na dva dny, jogurtu sní taky jen půlku... ráno, v poledne, večer a v noci kojím. Doktorka říkala, že ji nutit do jídla nemám, však ona by si řekla, kdyby měla hlad 🙂

majka07
21. čer 2008

do jídla se nutit nemá, taky nám to říkla mudra, když nechce tak ať nedáváme 😉

jetynka
21. čer 2008

Ahojky, mám stejný problém, malá vážila v 1roce 8,8kg, mlíka sní taky nějak mezi 150-200ml, maso nechce, přílohy taky ne a to nemluvě o kouscích, to se téměř vždy poblije. Takže je jenom na jogurtech, mléku, občas kaše, přesnídávky a sem tam ovoce, někdy mi sní kupované ale to je výjimka,prospívá dobře, teď v 14měsících má 9,6kg, doktorka říkala že ji nemám do jídla nutit, jinak nebude pak jíst vůbec, takže nelamte si holky hlavu, některé děti sní všechno, některé se musí nutit.

tominka29
autor
21. čer 2008

to jsem ráda, že v tom nejsme sami. Hlavní je že jsou zdraví. Akorát ty pohledy lidí a známých, jakobych byla špatná máma, která neumí navařit aby se dítě najedlo. Švagrová pořád říká, jejda ta je hubená. Fakt je to na nervy. Snad mi rozumíte.

majka07
21. čer 2008

tomi, takové řeči neposlouchej. Kámoška má klučíka a ten měl v roce 12 kg a té zase říkali jak je tlustej a přitom je i hodně vysokej, má 81 cm, ale dle její švagrový je tlustej.

ria80
21. čer 2008

Tak já vás asi trumfnu. ☹ Budu ráda,když Michalka bude mít v roce 8 kg,ale myslím,že spíš ne.
Připadá mi,že bude mít ještě mín než v 10. měsících.Ted málo jí.Vynechala kojení,takže o to přišla.Napije se jen ráno.K obědu sní jak kdy,ale víc než 200 gr ne.Kromě toho jogurt,přesnídávku,kaši.Taky začla dost často blinkat.Dneska zrovna snědla kaši a půlku vyblinkala.
Jinak mezi jídly jí nic nedávám,naopak musím koukat,aby ani moc nepila,protože i to jí stačí k tomu,aby pak nejedla.Kdybych jí dala třeba UM,tak pak nesní zase jídlo,takže to vyjde nastejno.
Doktorka z nás asi nebude mít radost.

Jinak je veselá,zdravá,spokojená,hezky spinká.Nic jí nechybí.Nutit ji teda nebudu,však ona se vyhladovět nenechá.Ale taky nevím,co dělat.

berynka
21. čer 2008

Ahojky,
naše malá měla v roce necelých 9kg a s tím jídlem sice dělá dost fóry... třeba když zuří, kroutí se v židličce a vyrazí mi lžičku z ruky, tak 😠 😠 😠 , ale sní(vypije) tak 210ml mlíka ráno, pak jogurt 150gr nebo kaši 180gr, k obědu maso-zelenina 180gr (občas střídáme s mlíkem 240ml), odpoledne přesnídávka asi 180gr a večer mlíko 210ml. Má ráda piškoty, zamilovala si jablka a samozřejmě loudí, co jím já (když ale dám porci pro ní, tak to zas ne-e). Ale zase kaká hodně a hodně často a je k neutahání.

janeses
22. čer 2008

Berynko, tobě se zdá, že Ti jí holčička málo???Máme doma 14. měs. Nellinku a jí hodně podobně, jak ta Tvoje...mě se zdá oproti jejím vrstevnicím (máme 2 kamarádky s ročníma holčičkama), že malá jí nejvíc...Ráno vypije 180-200-UM, kolem 10 hod. má jogurt (stane se, že sní i půlku a má dost), na oběd má polívku (pár lžiček)potom druhé, sní 150-200g max., kolem 3 pije mlíko (dám jí do něj 3-4 sušenky) 120-180ml-jak kdy...po páté dá ještě přensídávku někdy půlku, ale většinou celou...nakonec večeři, ale tu jí až kolem 8 hod- 200ml kaše s mix. ovocem....zdá se mi, že má určitě dost, váží 10,20 a měří 79cm 🙂

poupe
22. čer 2008

tak u nas je jinej problem,ji dost presto nemame ani 9kg ☹

berynka
22. čer 2008

janeses: když jsem porovnala, co tady psaly ostatní, tak jí právě asi až dost 😀 , ale je to houžvík. Zatím se teprve učí chodit, tak jsem ráda, že to nemusím tahat (ty kila) 🙂 . S tím jídlem válčíme v tom smyslu, že když není dost nejezená, tak kňourá, zlobí a nic s ní není, takže vim, že určité množství jídla do ní vpravit musím, aby byl klid.
Nemyslím si, že když samo dítě nemá takovou potřebu jídla, že to je problém a ty kila taky přece nemusí být přesně podle tabulek 🙂 .

odetka
23. čer 2008

Ahoj holky, tak to jsem ráda, že nejsme sami. Malá měla v roce jen 8,20 kg. A nejvíc mě štve, když mi všichni říkaj jak je hubená. Bála jsem se, že mi doktorka vynadá, ale ta naštěstí řekla, že je to akorát. Prý lepší než kdyby byla tlustá. Vůbec mi nechce jíst taková ty tužší jídla s kousky. Pořád by obědvala jen polívky. Jak má nějakej kousek, tak to hned plive. Teď jsem jí drobet naučila na omáčky, ale knedlík musím hodně rozmačkat vidličkou. Jak jste své broučky naučili jíst normální dospělácká jídla? Samozřejmě málo slaná a nekořeněná.

ivetalopourova
23. čer 2008

Ahoj holky, moje malá měla v roce necelých 8 kg, což jsem čekala, jí málo.. Jen že má pouze 2 zuby a nemůžu jí dát třeba chléb s něčím namazaným nebo nic co se musí kousat. A ty mixované věci už jí taky nejedou, ani se jí nedivím, je to pořád dokola. Takže jíme jogurty, kaše, mléko a už fakt nevím, co jí dát. V poslední době nechce ani masozeleninové příkrmy, které do nedávna jedla. Fakt už nevím, co jí dát jíst..Máte nějaký tip?

majka07
23. čer 2008

ivet a kolikrát denně malá jí? My ve vedrech vůbec nechceme svačit, takže sváča o půl desátý činí nejvíce 5 lžiček jogurtu a odpoledne taky tak 5, ve vedrech jíst vůbec nechce, zato hodně pije

lennis
23. čer 2008

Holky, my měli dny, kdy malej snědl za celý den 5 lžiček něčeho, zkoušela jsem vše možný, když nejedl jedno, tak druhý, nebo třetí, furt chtěl jen mlíko ode mně, nic jinýho, ale žádná sláva to není, na roce měl 9,7kg, vyhublej není, má hezký bříško, faldíky moc ne, ale furt byl veselej a hodně energie, byla jsem z toho taky taková mrzutá, že nejí "normálně", ale prostě asi nepotřeboval, snažím se hodně čajíka nebo šťávy. Ale za den mi vypije jen 240ml něčeho a to se musí jooo hodně snažit, často ani to ne, ale chce ode mně třeba i 5x za den i víckrát, přijde a cucne, já mám zas pocit, že budu kojit věčně 😉 , taky nevím jestli to dělám dobře ....
IVET - zkus mlíko namixovat s banánem, meruňkou, jogurt s trochou tvarohu a hodně ovocem, jinak mně teda nic nenapadá, ještě já zkoušela Meltu s koj mlíkem a do toho chleba nebo rohlík, když neměl zuby, nebo i piškot, ale jestli se bojíš lepku, tak teda nevím. Ny začínáme teď meruňky, melouna nechce a okurku občas rožvejká, ale aspoň nějaký ovoce či zeleninu, to do něj nacpat je u nás nadlidský výkon.

kordulky
23. čer 2008

Ahoj odetko já jsem naučila naší malou jíst tak že sedíme všichni u stolu na hraní má svojí lžičku a velkou lžíci a mističku .Zatím to funguje nechávám ji i aby jedla sama i když rukama a mezi ji jěště dokrmuji.Jinak z toho že děti málo váží si nic nedělejte martinka má necelých 10 kg a někdy jí dobře někdy mín a někdy jenom ovoce hlavně aby pili to zduraznovala i mudr.

maja26
23. čer 2008

Ahoj moje malá má dva roky a taky toho moc nepojí,zlepšilo se to jak se naučila jíst sama,ale nic moc někdy vydrží celý den jen na pár lžičkách 😒 .Doktorka mi řekla že vypadá dobře a že když ji to stačí tak to nemám moc řešit.A teď jak je takové vedro tak nebude jíst asi vůbec 😉

majka07
23. čer 2008

nám se problém jídlo táhlo od porodky, vůbec nechtěla pít, já bohužel nekojila, takže byla na UM do půl roku mě to docela trápilo, ale pak jsem to hodila za hlavu, no a co že nemá pupek jako jiné děti, zdraví je nejdůležitější. Mudr říká že je v pohodě, já si to taky myslím a že někdo něco řekne.... na to prdím. Teď jak už jí s námi u stolu, tak jí zajímá všechno jen ne jídlo a když jí dám misku a by se krmila sama, tak do pousiny strčí tři lžičky a pak chce krmit spíš ona nás 😀

Spíš bych potřebovala radu jak ji v klidu udržet v židličce 😀 Nevíte někdo?

kordulky
23. čer 2008

Ahojky zrovna dnes nechtěla nic večeřet ani mlíčko s kaší ani těstoviny tak jsem jí nenutila pak okolo pul osmé si s námi dala melouna a šla spát. Snad jí nebudu muset krmit v noci . 😀 Jinak je udržet v židličce to dá práci já ji dávám její příbor pak velkou lžíci a mističku někdy hračky a pak nám pomáhá pejsek máme ho doma a když jdeme jís tak si vyskočí na židli a kouká na martinku a dokud tam je tak je malá docela vklidu 🙂

majka07
24. čer 2008

kordulko tak jak jste spinkali?

Já teď zabavuju tím, že se furt dokola ptám jak je veliká, paci paci, prosím prosím, moty moty, atd. atd. Ale ne vždy je to ok. 😀

janinac
24. čer 2008

Ahoj...máme stejný problém. K obědu mi sní tak třičtvrtě skleničky (Hami atd) a ke svačince občas nesní ani celou přesnídávku....alespoň že hodně pije...jinak jsou to fakt boje ☹

majka07
24. čer 2008

Jani, vy alespoň máte dobrou váhu 😉 a v teple je to s jídlem horší to už mě na to mudra připravila.

Jinak dneska jsem měli zatím jen 90 mi mlíka a nic jiného, hlad nemáme, zato už má v sobě 700 ml vody a čaje z toho asi 400, to su zvědavá na oběd, ale je spokojená a to je hlavní 🙂

bera
24. čer 2008

ahoj 🙂 tak my teď taky máme poslední dny problém s jídlem, na oběd sní 3 lžičky, vzhledem k naší váze (jen 9 kg), ale jak psala Majka, důležité je, že jsou zdraví 🙂 a teď je to asi tím vedrem... 😒

maja26
24. čer 2008

bera 9kg na jeden rok je dobrá váha tak vážila i moje malá a dr.říkala že to je o.k. 😉 taky nejí jen pije my to máme jako majka07 ,teď má dva roky a váží cca 12-13kg ono už to tak richle nejde nahoru jako do jednoho roku.
Já myslím že i když nejí tak má dost sil když pořád jen běhá a směje se asi ji to fakt takhle stačí 😀

bera
24. čer 2008

maja to máš pravdu, jen dr. to tak nevidí 😖 v roce měla 8,8 a ted ma asi tech 9, ale mě to nějak netrápí 😅

maja26
24. čer 2008

Tak to já jsem přišla v jednom roce k doktorce a stresovala jsem že vůbec nechce jíst a sestra se podívala na malou na ty její nožičky měla takové špekáčky i když nevím z čeho a řekla mi že si nemám dělat hlavu,že vypadá skvěle a to měla 9kg a ještě mi řekla,že už nebude tak moc přibírat tak ať se nelekám že to tak je od jednoho roku rostou do výšky 😀 Někdy má takové šoky a normálně sní celý oběd,ale to je na oslavu to moc často nemáme 😀

majka07
24. čer 2008

My tedy v roce 8,85 kg a mudr taky nic neříkala, prý je pěkná, prospívá a vypadá na víc jak rok, že jsme vpohodě.

majka07
24. čer 2008

Jinak dnešní obídek dopadl super, dala si 150 g a už chrupká. Je fakt, že to tady dělá to, že je vlastně celej den venku jelikož tu mám babičku tak dělájí větší lumpačiny 😀

sisstin
24. čer 2008

já teda ještě nemám batole,ale kojence 😉 v 8m má 6940g a 72cm 😉 mně se zdá, že jí dost..k snídani 150mlíka nebo 120kaše, oběd 200g masa a zeleniny, svačina 200g ovoce, nebo 100g dezertu..večer tak 150-180mlíka 😕 ale neustále slýchám, jak je hubenej 😠 ..tak já teda netušim, co by takový dítě mělo jíst..mně to přijde jako úměrně k jeho věku.. 😕 to jídlo..vážit by moh víc..ale mně jako nějaká kostra nepřipadá 😕

maja26
24. čer 2008

sisstin a jak vypadáš ty nebo manžel?Můj manža má asi 70kg a 168cm takže naše malá bude asi poněm já jsem malá ale kulatá 😒 třeba je hubený potobě nebo manželovy 😉