Dcera málo jí. Jsem z toho už unavená

tominka29
21. čer 2008

ahoj holky, je tu někdo se stejným problémem, moje holčička malo jí. Já už jsem z toho úplně unavená. Když ji mám jit krmit tak mám husí kůži kolik toho sní a jestli ji to bude chutnat. Má rok a váží 8400g takže je takový kostlivec. S manželem se hádame, on v tom problém nevidí. Ona sní tak 150g až 180 a konec. O mlíčku vůbec nemluví, vypije 120ml někdy 150. No co vám budu povídat. Fakt trápení. Závidím maminkám, které mají jedlíky.

knobloska
27. únor 2009

Já jsem do ní takhle jednou nacpala jogurt, ne úplně násilně, otvírala pusu, ale bylo to po "nenene" a apk se hrozně pozvracela.
Já sama jsem hubená a moje mamka taky, celá rodina. Celé dětství nás posílala dr do ozdravovny a moje zlatá maminka to razantně odmítala. Jsem jí za to moc vděčná, pže je to byla jako výkrmna dětí? 😀
Manžel je alergik a u malé se teď objevil atopický ekzém, příliš pestrou stravu si tedy dovolit nemůžeme. Teď má ještě hroznou rýmu a teplotu a za celý den snědla tak 100 mlíka, 5 piškotů a ovocnou přesnídávku. No moc dobře jí kočičce mojí není ☹ .
Jo a v půl roce měla 7,5 kila, takže ten přírůstek taky stojí za prd 😒

kacamar
27. únor 2009

selu, ja ji zatim taky nenutim, ale dlouho to tahkle nepujde - musi prece pribirat....
tohle ma po MM - ten jako maly taky nic nejedl - davali mu hroznovy cukr na podporu chuti a byl jak kostlivec az do 18ti. Ja uz jsem smirena s tim, ze nebude zadny velky jedlik, ale hlavne at nehubne 😕

kacamar
27. únor 2009

knobloska, nam pribirala do toho 10.mesice podle tabulek a od ty doby jako kdyz utne 😖

selu
27. únor 2009

kacamar, chapu 😔
knobloska, taky MM je atopik a mala mela ekzemek do 6ti mesicu, pak se to prikrmama podivne zlepsilo 😕 a at se berusce ulevi
jinak ja kdyz rekla jedne me kamosce, kolik misa vazila v roce, tak mi rekla, ze to jeji syn mel ve ctyrech mesicich 😀 ...neresim to 😝

knobloska
28. únor 2009

Kacamar, to je fakt blbý, když hubne. Rodinný dispozice ale určitě zafungovali. Mám doma knížku a tam se píše: " Pokud se vám zdá, že vaše dítě jí málo, zcela určitě se pletete, pže dítě není předurčeno k tomu, aby hladovělo". Možná, kdyby je pořád u dr nevážili, tak budeme i my více v klidu. A také kdyby neexistovaly ty pitomé tabulky. 😠
Selu díky, nám se ten ekzém objevil až teď ☹

cazadora
28. únor 2009

knobloska přesně jak píšeš, mě vynervovali až doktoři a už to prostě nedokážu neřešit 😖 a ty tabulky to je horor myslim si že je teď i víc buclatějších dětí než bylo za nás a proto ty naše prďolky tak vyčnívaji, já když byla malá nikdo neřešil že sem vyžle. Teď malou mudra váží i když jdem jen pro razítko

korduna1
1. bře 2009

Cazadora: jsem z Kročehlav, Tuchlovice znám. Taky mě vynervovala dr., že neodpovídá tabulkám, ale teď to nějak neřeší. Což mě zase děsí, že by to nějak měla řešit.Jo a já taky byla vyžle, ale né prý taková, jako moje malá. Měla jsem alespoň oblíbená jídla, což malá nemá. A jaké jste měli ta vyšetření?My akorát krev a sono ledvin a to bylo ok..

jjaanca
1. bře 2009

cazadora a kolik teď má tvoje holčička? A jak to budeš řešit? Napadá mě jen sonda do břicha - to snad ne. Jak jsem už psala, odhaduju, že moje Lucka nebude mít v roce ani 8 kg. Moje sestřenice má holčičku, ta měla 8kg v 15 měsících. Ono to záleží na konkrétním doktorovi. Moje doktorka v tom nevidí problém.

knobloska
1. bře 2009

Moje dr, ač jsem s ní spokojená, tohle tedy řeší až moc. Probíhá to asi takhle: "Dáváte kaši na noc?"" Ano, jistě". Kaši malá nenávidí a cpát jí tím nebudu. Ale když to přiznám, budu poslouchat přednášku o tom, že tu kaši by opravdu měla....Ona má dny, kdy papá docela pěkně a pak zase skoro nic...Kdyby mi samozřejmě delší dobu odmítala jídlo, tak s tím sama za dr půjdu.

jjaanca
2. bře 2009

A co by ti doktorka řekla na to, že toho sní málo a víc do ní nedostaneš? Tu kaši bys měla....... ale když jí prostě nechce, tak jak to máš podle ní udělat? 😨

knobloska
2. bře 2009

To nevím, asi abych se víc snažila 😅 . Já jí prostě do jídla nenutím, jen jí ho nabízím. Dneska třeba jedla docela dobře, chutnal jí i oběd 🙂 . Když do ní večer nacpu kaši, a to sní tak 4 lžičky, už pak nechce žádné mlíko; a když vynechám kaši, vypije i 250ml mlíčka. Takže myslím, že jsem zvolila tu lepší cestu.... 🙂 . Zatím není příliš hubená, váží 8,5 kila a měří 75cm. Je drobnější, to ano, ale dr asi zapomíná, že se narodila s 2,6 kg a 45cm.

jjaanca
2. bře 2009

No je na tom rozhodně líp než Lucka. Ta se narodila 3,33kg a teď má míň než tvoje Kristýnka.

knobloska
2. bře 2009

Já myslím, že jestli nezačne víc jíst, tak se začne postupně více a více váhově propadat vzhledem k věku. U nás bydlí holčička, která ( teď jí budou 4), odmala moc nejedla. A i teď...od všeho jen uždíbne. A váhově je úplně normální. Každému stačí jiné množství jídla a někdo je holt tlustej, jinej hubenej... 😉 . Ještě k té holčičce od nás¨- kamarádím se s její mamkou a víte, jak to dělá? Uvaří oběd, malá se v tom hrabe, padne otázka, jestli to bude jíst...nebude..šup, letí to do koše s komentářem, však ty hlady neumřeš. A něco na tom bude, malá nemá vystresovanou matku a tak ani ona nemá trauma z jídla. Pak se normálně pokračuje svačinou. A dobrůtky se dávají, i když se nedojí oběd. Není to špatný model.
😉

cazadora
3. bře 2009

jjanco natálka má teď 8,5kg v 17m sondu určitě ne nic jí nechybí má dost všech živin a to co má mít(z výsl krve). Vyšetření nám dělali, krevní už několikrát, na potrav alergie, už dvakrát UTz všeho, (hrtanu, hlavy žaludku ledvin a všeho co je cestou), pak všelijaký vyšetření ze stolice a víc už asi ani nevim

jjaanca
3. bře 2009

knobloska - "dobrůtky se dávají i když nedojí oběd" no já nevím, dovedu si živě představit ja malá nechce oběd a pak se nacpe třeba oplatkama - to by se mi nelíbilo 🙄
cazadora no vidíš, vyšetření jsou v pořádku, tak jak bys to chtěla řešit?

skurinka
3. bře 2009

no me se to taky nezda -nedoji obed a dostane dobroty.takze deti nejsou hlouhe a v hlavicce jim to pracuje az mooc dobre.takze kdyz nebudu jist obed tak stejne dostanu dobrotu,tak ten obed nebudu jist vubec.podle me toto reseni je blbost.-no ale at si to dela kazdy podle sveho.ze

cazadora
3. bře 2009

jjanca řešit to nejde jen bych si přála aby začala jíst aspoň svoje dávky hlavně něco jinýho než mlíko 😉

korduna1
3. bře 2009

Cazadora: mě dr. zatím na žádná jiná vyšetření poslat nechce, ale já bych chtěla, abych měla klid. Řekla sis o ně, nebo tě dr. poslala sama?Ten ultrazvuk hrtanu a žaludku, to mě taky napadlo nechat malé udělat... 😕

cazadora
3. bře 2009

korduno, mě na všechna vyšetření poslala dr. vše bylo z její iniciativy, ke komu chodíte? my k janouškový

knobloska
3. bře 2009

Já bych to také tak neudělala. Ale u nich to funguje docela dobře, malá toho nezneužívá. Jen jí netrestá za to, že nedojí nebo jí něco nechutná.

korduna1
4. bře 2009

My chodíme k Dimový k nám do Kročehlav, je dobrá, nemůžu si stěžovat, ale jen s tím jídlem to nějak moc neřeší. Prý malá přibírá, i když málo, tak asi není co řešit 😒

jjaanca
4. bře 2009

Včera mi malá vyzvracela večeři a dneska oběd ☹ Zvrací vám dětiobčas? Nevím jestli mám hned letět k doktorce nebo ještě počkat jestli bude zvracet víckrát.

korduna1
4. bře 2009

Ahoj, malá mi zvrací jen když na ní leze nějaká viroza, to vždy začíná zvracením, jinak ne, uvidíš jestli bude mít teplotu, pak zajdi dr.

lucie81
4. bře 2009

kačamar:mám 18měs.holčičku.Jednu dobu jsme to měly přesně,jak vy-malá mi nechtěla nic jíst.Většinu dne mi pila jen mlíko.Já už z toho byla úplně zoufalá.Dr.mě uklidnovala,že je to takový období a přejde to samo.Na žádný vyš.nás neposlala.At jí nenechávam hladovět a dám jí aspon to mlíko.Pak mi kamarádka poradila jednu dr.co se zabývá homeopatií a myslim,že nám to dost pomohlo.Ty homeo jsou prý na úpravu trávení a celkově na posílení imunity.Moc jsem nevěřila,že to pomůže.Ale opravdu asi po měsíci se mi malá docela rozbaštila.Neni sice pořád žádný jedlík,ale je to určitě lepší!Tak se držte a snad bude brzy líp!

korduna1
5. bře 2009

Lucie díky, taky té homeo moc nevěřím, ale asi to zkusím někam zajít, po přečtení tvého článku...

jjaanca
5. bře 2009

Jak se ty homeopatika jmenují? Zkusím se na ně zeptat své doktorky (vyzná se i v homeopatikách).

lucie81
5. bře 2009

Ahoj holky.Nevím,jak se ty homeo jmenují....dala nám to dr. u ní přímo v ordinaci.Ale můžu tam kdyžtak zavolat,jak se jmenují.....taky jsem tomu moc nevěřila,ale už jsem byla dost zoufalá.Malá mi odmítala jíst skoro všechno....jen,jak už jsem psala pila to mlíko...a naše dr.se k tomu stavěla tak,že je to jen obdobím a samo to přejde.Asi má pravdu,ale já z toho byla na nervy,že malá nejí.

jjaanca
5. bře 2009

No a kolik vážila... třeba v roce?

lucie81
5. bře 2009

V roce měla necelejch 9 kg,ale ona se narodila s 1660gramy,takže na nás je to v pohodě....ted má tak 11kg.

korduna1
5. bře 2009

To je dost 11 kg. Moje málá má 21M a má teprve 9 kg..Prosím zjisti jak se ti homeo jmenují, také se zkusím zeptat své dr.