Dcera málo přibírá. Můžu ji dávat kaši místo mléka?

knobloska
17. lis 2008

Máme doma 8 měsíční slečnu a od 6. měsíce nám málo přibírá. Dr. to strašně řeší, máme UM. Jí docela dobře - ráno 160ml mlíka s polovinou rozmix banánu, dopoledne 100 ml ovocné přesnídávky, usíná s 150 ml mlíka, odpo pak maso-zelenina, tak 180 ml, pak kolem 5. zase mlíko 150ml, a večer kaše, a to někdy i 180 ml. Chtěla jsem se zeptat - můžu jí namísto toho mlíka přes den dávat takovou řídkou rýžovou kašičku? Třeba by po ní více přibírala. Díky za všechny rady.

andy80
17. lis 2008

knobloska: kamarádce dr doporučila už ve 4. měsících ať dá ráno a večer místo mlíčka kaši, protože jí malý málo přibíral. Ale opravdu málo.

jitka711
17. lis 2008

Mojí malý je přes 8 měsícu aváží 7kg. Je drobná od narození. Měla 3150kg. Moje doktorka to neřeší. Řekla, když prospívá nemám to řešit ani já. Prý bude mít v roce kolem 9kg. Některé děti, tak jako moje malá jsou aktivní a všechnu energii vydají pohybem. A myslím si, že se říká, že od 6 měsíce děti málo přibírají. Pokud tvoje malá je spokjená a není hladová, tak bych to neřešila. Jak píšeš, tak si myslím, že tvoje malá vypije mlíka dost. Moje pije jen 150ml a to jen v noci. Jinak jsme na příkrmech 🙂

knobloska
autor
17. lis 2008

Jitka, malá měla porodní váhu 2610g, takže fakt prcek 🙂 . V 6 měsících měla 7,5 kg, pak jí převážila při očkování předminulý týden a ta váha se nezměnila. Já si taky říkám, že ty dětičky si to udělají po svém, nemůžu jí přeci cpát, když nechce víc.
Sandy díky, s tou kaší to zkusím, snad nám trochu přibere 😉

jitka711
17. lis 2008

Já když jsem chtěla, aby se mi víc zasytila tak jsem jí přidávala do mlíka taky rýžovou kaši, ale ted už to nedělám.
Jinak malá mi od 6 měsíce přibrala jen 1,5kg 🙂

jjaanca
17. lis 2008

Čau holky, ta moje princezna měla porodní váhu 3,33 kg, v 6měsících 6,17kg a v 8měsících 6,6kg. Takže dost bída. Já malou kojím, tak nevím kolik toho vypije, ale příkrmu nesní víc než 60ml.
Doktorka mi doporučila Sinlac od Nestlé, je to nějaká speciální výživná kaše. Ještě jí nemáme.
Nemáte s ní náhodou někdo zkušenost????

knobloska
autor
17. lis 2008

Ahoj, já jsem si myslela, že je to kaše vhodná pro děti s alergií ma BKM. Nevím nic o tom, že by byla třeba více sytivá.

kakauko
17. lis 2008

Knobloska: Myslím si, že tvoje malá je úplně v pořádku a popravdě nevím, proč tvoje dr. z toho dělá vědu! 😲 Vždyť přece ve všech knihách a příručkách píšou, že největší váhový přírustek je v prvním půlroce, pak pomalu klesá.. A taky že nemusí být pravidelný, že nekdy za 14 dní nemusí nabrat nic a pak třeba za 14 dní pul kila!! 😉 Moje dr. mi tvrdí (a shoduje se to i s tím, co jsem našla na netu), že orientační váh.přírustek má být v půl roce dvojnásobek porodní váhy miminka a v 1 roce trojnásobek porod.váhy! Ale říkala, že to spíš platí u těch drobnějších dětí, ne u moc velkých jedlíků.. 😉 Moje malá měla 2,78 kg když se narodila a teď v 6 měs. 5,85 a dr. byla úplně spokojená, že je to optimální a že by jí podle toho pravidla klidně stačilo 5,5 kg... 😅 Jinak malá je stále plně kojená, teď pomalu začínáme s mrkvičkou atd.🙂 Takže buď úplně klidná..

kakauko
17. lis 2008

Joo, ještě jsem zapomněla... Koukni do té příručky, která je součástí zdrav.průkazu dítěte, tam najdeš tabulky, kde si propojíš výšku s váhou a uvidíš, jestli roste podle lajny... Nemusí jet tou střední lajnou, ale důležité je, ať roste zhruba plusminus kolem té stejné lajny, ať zkrátka nekolísá moc nebo hlavně neklesáš...tak mi to říkala moje dr. 😉

jjaanca
18. lis 2008

knobloska: já jsem dostala od doktorky na ten Sinlac leták. Hned na titulní straně je napsáno že je určena mimo jiné pro "malé nejedlíky". A vevnitř je pak napsáno, že má vysokou energetickou hodnotu a že je určen pro nemluvňata která vyžadují pokrmy s vysokou energetickou hodnotou např. malé děti které mají malé váhové přírůstky.

iris
18. lis 2008

náš malej měl při narození 2610g, teď při roční prohlídce 9110 g - je drobnej, papá mi krásně, doktorka jeho váhu neřeší, prý aspoň nebude na zimu moc těžkej 😀 Prostě to není váhovej přeborník, ale prospívá

ygreen
18. lis 2008

já dávala rýžovou kaši od 4 měsíce do mlíka, vždy odměrku, 2, protože malej trpěl na průjmy. Dávala jsem nemléčnou sunarku, nestlé, nebo hipp - sunarka voní po vanilce a tolik nezahustí, nestlé krásně zahustí a je chuťově výborná a hipp taky hodně zahustí. Hami nemléčné dělá obyč, banánovou a broskvovou - chuťově dobrá, ale taková hrudkovitá (ta kaše je z takových větších šupinek).
Ale tedy podle toho, co píšeš, tvoje dcerka baští docela normálně.
Můj syn jí docela málo často, ale větší porce - ráno 230UM, poledne zelenina 250ml, odpoledne ovoce 190ml, večer rýžová kaše 170ml, noc 230UM a k tomu tak 150ml čaje - ale Tobík je velikej má v 5 a půl měsících 9500g a 75cm. Měl ale i velkou porodní váhu - 4500g.

jjaanca
18. lis 2008

Tak ten Sinlac je moc dobrej, Lucince moc chutná, to jsem ráda, budu ho dávat často, snad to pomůže 🙂

knobloska
autor
18. lis 2008

JJanca, díky, vyzkouším ho 😉 . No s námi je to tak, že malá chytla před 14 dny střevní virózu a měla jí 8 dní. Byly jsme v nemocnici, měla dietu a hrozně zhubnula ( přes půl kila ). 5.11. vážila nejmíň, 7150g. Dr. jí pořád kontroluje váhu, dneska má zpátky těch 7500g. Ona to hodnotí tak, že na 6 měsíční vážila stejně jako dnes. Podle mě by tedy měla vzít za výchozí váhu těch 7150. Nemusím ani říkat, že se to dítě nedá hned po týdenním průjmu nacpat, že prostě chvíli trvá, než se " zají ".
Jí vím, že není hubená, ale znáte to: samé grafy a tabullky. 😖 Naše dr je moc šikovná, ale s tou váhou mě někdy trochu štve 😒