Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dcera najednou kňourá, odmlouvá. Je to chvilkové období?

beatrice.h
12. lis 2008

Milé maminky, co mám dělat??? Vím, že budu vypadat jako hysterka, ale už si nevím rady a mám pocit, že mě každou chvíli odvezou. 😖 Mám 2-letou holčičku - byla zlatíčko, i stále je - ale mám pocit, jako by se v ní usídlil Ďáblík - protože jen pořád kňourá, mžourá, mňančí, nedomluvím se s ní, stávkuje mi v jídle, nekomunikuje se mnou - totální ignorace, odmlouvá, vzteká se, štípe . CHjo - copak se může dítě z ničeho nic obrátit o 360 st.???? Hledám chybu u sebe nebo ve špatné výchově, ale nic mě nenapadá - jsem už opravdu bezdradná..... Snad je to jen chvilkové období a bude to zase moje hodná beruška.

Jaké máte vy zkušenosti - ať nemám pocit, že jsem v tom sama nebo jediná. Poraďte mi prosím.... budu moc vděčná. Díky 🙂

jabber
12. lis 2008

hmmm....vzdor dvouletých? 😅 Určitě jí to zase přejde 😉

kristi
12. lis 2008

taky si myslim,ze ji to prejde casem....

petrunka01
12. lis 2008

Ahoj beatrice...neboj,jediná v tom nejsi.Ono se říká,že kolem druhého roku přichází "první puberta".Náš malej nikdy nebyl andílek,ale co předvádí v posledních týdnech,to taky nebývalo ☹ .Jakmile něco zakážeme,tak hned kňourá a natahuje,chce si to vynutit pláčem.S jídlem taky nic moc-vzteká se,že chce bonbony,ale nic pořádnýho pomalu nesní-teda do oběda jo,ale odpo byl jedl jen sladký a večeři skoro vůbec 😠 .Už nevím,co vymyslet,aby se aspoň trochu navečeřel.. ☹ A hlavně vůbec,ale vůbec neposlouchá.Abi dřív neposlechl na slovo,ale teď taky kolikrát ignoruje,že na něj mluvím.
Pokud se u vás nestala nějaká změna(hádky doma,další těhotenství..),tak to chce "jen" trpělivost.Sama vím,jak je to někdy těžké,ale nic jinýho mě nenapadá.U nás nezabírají ani tresty-zákaz něčeho,nebo třeba poslání do pokoje se uklidnit.

beatrice.h
autor
12. lis 2008

PETRUNKA01: U nás hádky vůbec nejsou, to určitě ne - možná jen se na manžela nakupilo moc práce - bo je živnostník a všichni si vzpomenou na vše do Vánoc - tak nestíhá a možná se to v něm odráží, atd. Já taky doufám, že to přejde.

S tím jídlem je to u nás samé - jen bonbonky - ty by jely, to jo - ale jídlo - neee, pak to dojídám já a taky z toho kynu. 🙂

Já doufám, že je to jen "první puberta" - jinak už fakticky vytočím číslo psychiny. 😝

Jste moc zlaté a hlavně jsem ráda, že v tom nejsem sama. 🙂

petrunka01
12. lis 2008

Beatrice..já to s těma hádkame namyslela zle 🙂 Jen,že změny v rodině by mohly vyvolat změny chování.Tak doufám,že je vše pochopeno,tak jak jsem myslela 🙂

beatrice.h
autor
12. lis 2008

PETRUNKA01 - neboj, já jsem to pochopila - my nemáme čas se hádat, bo se nevidíme. 😖 Časové vytížení - možná i to Bei špatně snáší, bo vždy táta za ní došel, teď se snaží taky, ale vím, že čas je velký nepřítel a termíny děsně tlačí - tak to z něj cítím, že je nerovzní i já. Ale snad to bude v poho v brzké době. I když to vidím až o Vánocích. 🙂

petule.h
12. lis 2008

beatrice: věřím, že to přejde, velice aktivní dítě mám také, od mnoho jmenovaných věcí už u nás upustilo, ještě je čas...bohužel...je to vzdor jak píše jabber, moje švagrová má dceriu a ta dělala to samé a 3 rokem zlom a je úplně vyměněná...náš tomík se mlátil do hlavy , te´d už dělá jen hysterier, nic na něj neplatí, řve, nechce jíst, honím ho po bytě...umlátit ho nemůžu, hlasivky bych vykřičela, dnes jsem ho zavřela na 5 min do pokoje aby se vyvztekal a ejhle dobrý a s klidem jsme dořešili jeho manýry, že chce pohádku tu a tu ... a že nechce nic jíst a snědl...chce to trpělivost, od 2 let s tím bojuji a pokaždé s něčím jiným, do toho mám 3 měsíční mimi, takže občas opravdu strašné peklo, ale dá se to zmáknout 😉

janinac
12. lis 2008

Ahoj, Petule já mám doma to samý co jsi popsala ty...akorát že mému prckovi je rok a půl a tak od roka mi tohle dělá. Jak něco zakážu a nebo i tak bez důvodu si lehne na zem a mlátí hlavou o podlahu, úplně hystericky brečí až nemůže popadnout dech....když jsem se ho snažila ignorovat tak to bylo ještě horší, on si fakt umí ublížit ☹ Hlavu měl obouchanou, nooo děs ☹ a tak jsem se na to ptala doktorky a ta řekla, že není pro mlácení nebo nějaký tresty, ale tohle jsou fakt hysterický stavy a ty se musí něčím přebít....takže plácnout přes zadeček tak aby to fakt štíplo, aby se probral z toho amoku a nebo ho osprchovat studenou vodou - na tohle nemám asi tu správnout odvahu, ale už máme vypozorovaný, že jak to přijde, tak ho plácnu a většinou to zabere a když ne, tak mu opláchnu obličej studenou vodou a je klid. Doktorka řikala, že tohle jsou stavy při kterých dětem může i zapadnout jazyk a tak to nemám nechat dojít takhle daleko...ale můžu Vám říct, že jsem z toho fakt špatná...kolikrát jsem v duchu odsoudila maminy v krámu, když se jim tam děti válely po zemi a teď mám doma to samý ☹

beatrice.h
autor
12. lis 2008

Teda, tak to se mi hodně ulevilo, že na to nejsem sama - už jsem myslela, že jsem matka Herodes. Tak vím, aspoň, co a jak - taky nejsem pro ty tresty, atd. Ale jemné plácnutí, aby to bylo spíše výchovné dítěti přece neuškodí, ale přímo bití - to nerespektují!!!! Takovej trest se mi příčí. :( Jenom je zvlášní to, že mě doma nechce jíst, ale jak jde k tetě (k moji ségři) o patro níž, která má o 5 týdnů starší dcerku Agátku, tak spolu poseděj a papají krásně spolu, ale taky mají období, že se mezi sebou štípou, bijou - ale žádná hrůza, ale řevu u toho je. 😝

Už jsem si i říkala, že začneme plánovat sourozence - ale do tohoto stavu dcerky??? 😅 Díky - eeeee ☹

Takže fandím a hlavně sklápím klobouk dolů před PETULE.H. 😎

liviky
13. lis 2008

tak naše starší zlato Vikinka ted taky prošl změnou o 360st.,ale to asi bude tím,že začíná trochu žárlit na Lilinku,doufám,že to brzy přejde,jinak m odvezou 😅 😀

Sem začni psát odpověď...

Odešli