Dcera najednou kňourá, odmlouvá. Je to chvilkové období?

beatrice.h
12. lis 2008

Milé maminky, co mám dělat??? Vím, že budu vypadat jako hysterka, ale už si nevím rady a mám pocit, že mě každou chvíli odvezou. 😖 Mám 2-letou holčičku - byla zlatíčko, i stále je - ale mám pocit, jako by se v ní usídlil Ďáblík - protože jen pořád kňourá, mžourá, mňančí, nedomluvím se s ní, stávkuje mi v jídle, nekomunikuje se mnou - totální ignorace, odmlouvá, vzteká se, štípe . CHjo - copak se může dítě z ničeho nic obrátit o 360 st.???? Hledám chybu u sebe nebo ve špatné výchově, ale nic mě nenapadá - jsem už opravdu bezdradná..... Snad je to jen chvilkové období a bude to zase moje hodná beruška.

Jaké máte vy zkušenosti - ať nemám pocit, že jsem v tom sama nebo jediná. Poraďte mi prosím.... budu moc vděčná. Díky 🙂

jabber
12. lis 2008

hmmm....vzdor dvouletých? 😅 Určitě jí to zase přejde 😉

kristi
12. lis 2008

taky si myslim,ze ji to prejde casem....

petrunka01
12. lis 2008

Ahoj beatrice...neboj,jediná v tom nejsi.Ono se říká,že kolem druhého roku přichází "první puberta".Náš malej nikdy nebyl andílek,ale co předvádí v posledních týdnech,to taky nebývalo ☹ .Jakmile něco zakážeme,tak hned kňourá a natahuje,chce si to vynutit pláčem.S jídlem taky nic moc-vzteká se,že chce bonbony,ale nic pořádnýho pomalu nesní-teda do oběda jo,ale odpo byl jedl jen sladký a večeři skoro vůbec 😠 .Už nevím,co vymyslet,aby se aspoň trochu navečeřel.. ☹ A hlavně vůbec,ale vůbec neposlouchá.Abi dřív neposlechl na slovo,ale teď taky kolikrát ignoruje,že na něj mluvím.
Pokud se u vás nestala nějaká změna(hádky doma,další těhotenství..),tak to chce "jen" trpělivost.Sama vím,jak je to někdy těžké,ale nic jinýho mě nenapadá.U nás nezabírají ani tresty-zákaz něčeho,nebo třeba poslání do pokoje se uklidnit.

beatrice.h
autor
12. lis 2008

PETRUNKA01: U nás hádky vůbec nejsou, to určitě ne - možná jen se na manžela nakupilo moc práce - bo je živnostník a všichni si vzpomenou na vše do Vánoc - tak nestíhá a možná se to v něm odráží, atd. Já taky doufám, že to přejde.

S tím jídlem je to u nás samé - jen bonbonky - ty by jely, to jo - ale jídlo - neee, pak to dojídám já a taky z toho kynu. 🙂

Já doufám, že je to jen "první puberta" - jinak už fakticky vytočím číslo psychiny. 😝

Jste moc zlaté a hlavně jsem ráda, že v tom nejsem sama. 🙂

petrunka01
12. lis 2008

Beatrice..já to s těma hádkame namyslela zle 🙂 Jen,že změny v rodině by mohly vyvolat změny chování.Tak doufám,že je vše pochopeno,tak jak jsem myslela 🙂

beatrice.h
autor
12. lis 2008

PETRUNKA01 - neboj, já jsem to pochopila - my nemáme čas se hádat, bo se nevidíme. 😖 Časové vytížení - možná i to Bei špatně snáší, bo vždy táta za ní došel, teď se snaží taky, ale vím, že čas je velký nepřítel a termíny děsně tlačí - tak to z něj cítím, že je nerovzní i já. Ale snad to bude v poho v brzké době. I když to vidím až o Vánocích. 🙂

petule.h
12. lis 2008

beatrice: věřím, že to přejde, velice aktivní dítě mám také, od mnoho jmenovaných věcí už u nás upustilo, ještě je čas...bohužel...je to vzdor jak píše jabber, moje švagrová má dceriu a ta dělala to samé a 3 rokem zlom a je úplně vyměněná...náš tomík se mlátil do hlavy , te´d už dělá jen hysterier, nic na něj neplatí, řve, nechce jíst, honím ho po bytě...umlátit ho nemůžu, hlasivky bych vykřičela, dnes jsem ho zavřela na 5 min do pokoje aby se vyvztekal a ejhle dobrý a s klidem jsme dořešili jeho manýry, že chce pohádku tu a tu ... a že nechce nic jíst a snědl...chce to trpělivost, od 2 let s tím bojuji a pokaždé s něčím jiným, do toho mám 3 měsíční mimi, takže občas opravdu strašné peklo, ale dá se to zmáknout 😉

janinac
12. lis 2008

Ahoj, Petule já mám doma to samý co jsi popsala ty...akorát že mému prckovi je rok a půl a tak od roka mi tohle dělá. Jak něco zakážu a nebo i tak bez důvodu si lehne na zem a mlátí hlavou o podlahu, úplně hystericky brečí až nemůže popadnout dech....když jsem se ho snažila ignorovat tak to bylo ještě horší, on si fakt umí ublížit ☹ Hlavu měl obouchanou, nooo děs ☹ a tak jsem se na to ptala doktorky a ta řekla, že není pro mlácení nebo nějaký tresty, ale tohle jsou fakt hysterický stavy a ty se musí něčím přebít....takže plácnout přes zadeček tak aby to fakt štíplo, aby se probral z toho amoku a nebo ho osprchovat studenou vodou - na tohle nemám asi tu správnout odvahu, ale už máme vypozorovaný, že jak to přijde, tak ho plácnu a většinou to zabere a když ne, tak mu opláchnu obličej studenou vodou a je klid. Doktorka řikala, že tohle jsou stavy při kterých dětem může i zapadnout jazyk a tak to nemám nechat dojít takhle daleko...ale můžu Vám říct, že jsem z toho fakt špatná...kolikrát jsem v duchu odsoudila maminy v krámu, když se jim tam děti válely po zemi a teď mám doma to samý ☹

beatrice.h
autor
12. lis 2008

Teda, tak to se mi hodně ulevilo, že na to nejsem sama - už jsem myslela, že jsem matka Herodes. Tak vím, aspoň, co a jak - taky nejsem pro ty tresty, atd. Ale jemné plácnutí, aby to bylo spíše výchovné dítěti přece neuškodí, ale přímo bití - to nerespektují!!!! Takovej trest se mi příčí. :( Jenom je zvlášní to, že mě doma nechce jíst, ale jak jde k tetě (k moji ségři) o patro níž, která má o 5 týdnů starší dcerku Agátku, tak spolu poseděj a papají krásně spolu, ale taky mají období, že se mezi sebou štípou, bijou - ale žádná hrůza, ale řevu u toho je. 😝

Už jsem si i říkala, že začneme plánovat sourozence - ale do tohoto stavu dcerky??? 😅 Díky - eeeee ☹

Takže fandím a hlavně sklápím klobouk dolů před PETULE.H. 😎

liviky
13. lis 2008

tak naše starší zlato Vikinka ted taky prošl změnou o 360st.,ale to asi bude tím,že začíná trochu žárlit na Lilinku,doufám,že to brzy přejde,jinak m odvezou 😅 😀