Dcera nechce cucat z lahve. Setkaly jste se s tím?

millist
25. únor 2009

Ahoj chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte taky někdo zkušenost s tím, že mimčo nechce pít z lahve? Nemyslím děti, které byly kojené a z lahve neumí pít, spíš děti na UM. Moje malá měla s cucáním problém už při kojení. Od 3 týdnů je na UM, to jí to z lahve šlo, používala jsem Avent, seděl nám nejlíp. Pak měla období, kdy mlíko moc nechtěla, potom se to na 14 dnů zlepšilo, jenže pak to po zavedení příkrmů bylo horší a horší, myslela jsem, že je to mlíkem, ale nechce tu lahev. Dávám jí mlíko po lžičce, dávám jí tak i čaj a teď jsem od Medely pořídila takový kalíšky s nálevkou a pije z toho jako z hrnečku. Pítko taky nechce. Po té lžičce to není zas tak hrozné, ani to tak dlouho netrvá, protože toho zas tolik nevypije, ale zajímalo by mě, jestli jste se s tím některá setkala a jestli třeba později za lahve pít začaly. Nevím, jak to budu dělat až bude větší, to by přeci měla pít už třeba i sama. Nebo jestli bude rovnou z nějakýho hrnečku???

paola.o1
26. únor 2009

a vyskusala si aj ine dudle na flasi? moj napr. vobec nechce pit z aventky a ani z priesvitnych cumlov, iba z tych zltych a iba z jedneho tvaru. dokonca aj cajik mu davam z toho dudlika na mlieko. iny proste nechce.

millist
autor
26. únor 2009

Dudlíků a lahviček máme spoustu, nepije z ničeho.

ewuli
26. únor 2009

U nás to bylo přesně jak popisuješ.také od 3 týdnů na UM z lahviček avent.To šlo tak cca do 4. měsíce(začali jsme s příkrmem) a od té doby mlíčko jen ze lžičky.Jen za spánku jsem do něj dostala trochu z lahve NUK. Také jsem si lámala hlavu,vyzkoušela nejrůznéjší lahvičky,savičky a pak i mlíka a nic..Teď už umí pít z hrnečku(asi od 8. měsíce),ale jen vodu.Mlíko z toho nechce to stále dáváme na lžičku.

missymici
26. únor 2009

millist: ahoj, mě malej taky nechtěl ze začátku lahev, skoušela jsem různe dudáky na lahve anic,tak jsem mu dávala mlíčko stříkačkou přes malíček.Postupně jsem mu při krmení malíček nenápadně vyměnila za lahev,ale nechtěl,tak jsem mu zas vrazila stříkačku a pak zas dudák a takhle dokola.Pak si zvykl na lahev s dudákem. Když měl pořádný hlad tak si dal říct.Tahle metoda se nám osvědčila.

ina.b
27. únor 2009

ahojky. Adélka taky nechtěla pít z lahve, jako úplně malinkaté mimi jsem jí asi 4x přikrmila umělým mlíčkem a pila, ale jak jsem chtěla kolem 5. měsíce přejít na čajíčky, tak si s lahvičkou jen hrála a nepila. Nakonec jsme se rozhodli, že jí nebudem učit na lahvičku, když byla do teď kojená a koupili rovnou hrneček se savičkou, dali do něj dobrý džusík a dali ho malé ochutnat. Ten jí chutnal, tak se naučila pít z hrnečku a pije z něj do dnes.