Dcera nechce léky 😞 Poraďte

luciferek
10. zář 2009

Nevím, jestli tady již takové téma není, hledala jsem a bohužel nenašla :(. Mám od malinka se starší dcerkou problém když je nemocná, ani za nic do ní nedostanu žádné léky. Hrozně se vzpouzí, kříčí, když jí je dávám ústně, tak se mi buď přidouší nebo je bezokolků vyplivuje :(. Čípky proti teplotě dáme občas,ale je to i tak šílené... Sirupy jí musíme doslova potají dávat třeba do trošky čaje, tak aby nic neviděla a stejně je nikdy nevypije úplně... jsem už zoufalá. Momentálně má Vanesska zánět ledvin a dostala docela silné antibiotika. Jsou ve formě sirupu, bohužel kalně bílé, takže do pití jí to nedám, to pozná a pak si nechce vzít už vůbec nic... vím, že to zní divně, ale já už nevím, jak na ní. Už třetí den má 40 a pokud jí teplota nezačne klesat, hrozí nám hospitalizace, což vzhledem k tomu, že máme 3 měsíční miminko nevím, jak by dopadlo 😢 . Prosím, nenajde se maminka, která řešila stejný prohlém? jak na takto zapřísáhlého malého vzteklounka? 😔

sisstin
10. zář 2009

luciferek: asi tě nepotěšim, ale jinak než násílím to nepůjde...syn je dost hysterickej, a dobrovolně by si nevzal nic...takže mi na pohotovost poradili položit..jeden drží hlavu, když máš druhého..tak ten drží tělo..a prostě nalej do pusy 😖 ...takhle jsme do něj dostali i diazepam..ale není to nic příjemnýho teda 😖 ale u některých dětí to prostě jinak nejde 😔

luciferek
autor
10. zář 2009

sis, moc děkuji ☹ , no ona to ani nepolkne, fakt hrůza 🤐, mě to asi zničí 😒

sisstin
10. zář 2009

luciferek: naprosto tě chápu 😔 důležitý je jim to tak hodit rychle, a rychle jim dát nějaký pití, co mají rádi..aby to polkli 😒 blbý je, že syn se občas i pozvrací...minule nám zvracel z nurofenu, takže já radši dávám čípky 😉 jinak on je hysterickej úplně strašně, obzlášt u doktorů...naštěstí zatím nebyl nějak nemocnej, aby to bylo na pravidelné léky..no už se toho děsim dopředu..protože já ho sama nepřeperu..a to je to vyzáblinka..ale jak jsou hysterický, tak maj neskutečnou sílu 😖

luciferek
autor
10. zář 2009

sis, tak my máme taky pěknou vyzáblinku, ve 3 letech má 11 kg 😉 . No já jí musím momentálně dávat celou injekční stříkačku 5 ml, což jsou tak 2 vrchovaté lžičky, takže najednou to do ní nedám, ona to vždy vyplivne a o další dávce už si můžeme nechat jenom zdát 😠 . A u doktorů to ani nemluvím, nemůžu jí dostat ani do dveří a teď to musím ještě k tomu absolvovat s naší malinkou, páč hlídání taky nemáme, takž jsem už úplně vyřízená... minule jí brali krev, chtěli vycévkovat, protože se nemohla vyčůrat a to byla síla, bylo mi jí tak hrozně jíto, k tomu ty vysoké horečky a i tak se vzpouzela jako divá, to já bych byla úplně k.o.

sisstin
10. zář 2009

no, ta jestli nemáš někoho na pomoc..tak to je síla 😒 a i tak je to hnusný, když je vidíš, jak brečej a nechtěj 😲 ..já si právě vůbec neumím představit nějaký větší zákroky, když i poslouchání stetoskopem je noční můra..řve, jak kdyby ho vraždili...strká do tý doktorky, kope... 😠

luciferek
autor
10. zář 2009

😀 jako bych viděla nás :(, na hlídání tak max. manžu, ale ten pracuje, takže smůla, babičky na Moravě a kamarádky daleko, páč jsme se nedávno přestěhovali a zatím bych nikomu tak malý mimčo nesvěřila 😕 no síla a zítra musíme na kontrolu, tak už teď mám nervy... tak ti moc děkuji a přeji hodně zdravíčka, aby jste nemuseli nic takového absolvovat... 😉

sisstin
10. zář 2009

luciferek: držim palce 😉 a budu na vás myslet 😉

luciferek
autor
10. zář 2009

sis: děkujeme moc 😉 🙂

kaleilah
10. zář 2009

luci, doufám že to tu nesmáznou, tuhle lahvičku jsem koupila i já, ten lék tahá zároveň s čajíkem, kakaem...je fakt super, nám dost pomohla od bojů a rvaček 😉 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18601590&tab=0

berynka
10. zář 2009

Luci, četla jsem začátek...pokud to malá nevyzvrací, tak musíš prostě násilim! Vždyť je to pro její dobro 😉 . Hedu brala Zinat (možná máte to samé), byl to taky boj, ale představa být v nemocnici byla daleko horší. Občas taky zabrala motivace, že když si lék veme, tak pak bude nějaká velká dobrota.

jabber
10. zář 2009

Tak já jsem ze začátku cpala malé sirup stříkačkou taky násilím, naštěstí to teda neplivala 😅 No a pak jsem jí začala vysvětlovat, že má bebí ( 'ideální' je, když to dítě opravdu něco bolí - což nevím, jestli zánět ledvin bolí) a dokud to bebí má, tak nemůžeme chodit ven na houpačky....a na to hnusný bebí máme léky a my to bebí vyženem!!! A pak jsem zírala - ona to začala brát dobrovolně, přestože to byl fakt hnusný hořký sirup a ještě před tím vždycky vykřikla 'bebí pyč!' 😀 Zkoušela jsi jí to vysvětlit? Protože když byla malá, tak to pochopit nemohla a možná se jí udělal při braní léků násilím nějaký blok... 😅 ale teď už by to pochopit měla 😅

Jinak kamarádka řešila to samé - a musela to do malé cpát stříkačkou, když ležela - klekla si nad ní, ruce jí dala podél těla a přimáčkla je koleny, aby se nemohla hýbat, jednou rukou držela hlavu, aby jí nemohla hodit na stranu a nevyplivla to, no a ona než by se zadusila, tak samozřejmě polkla - ale boj to byl 😅

sisi.v
10. zář 2009

u nás to bylo to samé, děs běs, nechtěla nic, ani to, co bylo dobrý, jako třeba sirup. tak když bylo skutečně potřeba, dávali jsme násilím, položili jí na zem, jeden držel a druhý nalil do pusinky. nakonec něco spolkla, ale jinak hrozný, už bych to zažít nechtěla. většinou jsem pak chtěla všechno v čípkách, to sice taky nadšená nebyla, ale dalo se to zvládnout líp.

kolem roku jsem zjistila, že když jí tu dávku dám do takové té sosací odměrky (např. od nurofenu), tak si s ní hraje, a vysosá sama 🙂.

teď kolem dvou let jako jabber - vysvětlování. to zabírá, když je bebí, nemůžeme ven na houpačku, a to by pak spolkla cokoli 😉

jabber
10. zář 2009

Zrovna tuhle jsem říkala naší mudr, že nechápu proč ještě někdo nevymyslel atb a další léky v čípkách pro prcky 😅 Bylo by to možná trochu složitý s dávkováním, ale věřím, že i to by se vyřešilo. Když si vezmu jaký všelijaký hovadiny se vymejšlej....

luciferek
autor
11. zář 2009

holky, strašně moc vám děkuji 😔 ,
večerní dávku antibiotik jsme do ní nacpali s manžou násilím, v leže, nalili do krku a tak jí natáhlo, že to vyplivla a zbytek vyblinkala. Pak jsem jí dala za hoďku novou dávku, už mi je jedno jestli jí toho dám o trošku víc, pod pohrůžkou, že ji nak jedeme k panu doktorovi to v džusíčku vypila z láhve, pak si hrála, byla docela v poho a asi po 15 minutách říkala, že musí zvracet a vše mi vyhodila ven, tak už jsem jí to nedávala vůbec. Dnes jdeme ráno na kontrolu, tak se bojím, jako malé dítě 😢 . V noci měla zase 40,5, to už trvá tři dny, fakt jsem zoufalá. Držte nám palce.pa...

jabber
11. zář 2009

luci, to mi přijde trochu zvláštní, že to po čtvrt hodině vyhodí, říkalas to mudr? Třeba by jí mohla dát jiné léky, jestli jí tyhle nesedí 😅

luciferek
autor
11. zář 2009

holky, tak jsme zpátky 😠 ,
ráno jsem byla u doktora a ten malou zase napíchl, vzal krev, znova prohlídl krk, břicho, poslechl a řekl, že je mu líto, ale hodnoty krve jsou tak alarmující, že je nutná okamžitá hospitalizace, když mi nechce vzít antibiotika ☹ , dal nám lhůtu do dnešního večera a pokud si je opět nevezme a bude plivat, tak nástup. Když jsme přijeli domů a opět si je nevzala, tak jsme se z těžkým srdcem sbalili a vydali na cestu ☹ , ořvala jsem to jako malé dítě, když jsem si představila co tam s ní budou dělat a tak... no a v nemocnici světe div se zjistili u naší malé prdelky ošklivou hnisavou angínu 😠 , píchli injekci s antibiotiky a byl klid... on to vůbec nepoznal a to jí prohlížel ve středu a dnes dopoledne taky 😅 , nevěděla jsem jestli mi rupnou nervy, ale nakonec jsem tu naší berušku vzala a upalovali jsme domů, jsem tak šťastná. Budeme tam teď po 10 dní dojíždět na injekce, ale už mi to ani trošku nevadí, hlavně, že bude zdravá a vyléčená 😉

jabber
11. zář 2009

luci - super 🙂 pořád nakukuju, jestli už nepíšeš 🙂
Takže jako zánět ledvin nemá??? A jak na něj teda přišel? Kontroloval jí moč? Pokud vím, tak to pozná mudr z moči hned v ordinaci a pak to ještě posílá na rozbor do laborky 😅 A jak se jí do toho krku teda díval? Ty brďo, já teda nevím, ale jestli doktor nepozná blbou angínu, tak bych si asi našla hodně rychle jiného 😅

Teď už budete brzo zdraví 🙂 😵

sisi.v
11. zář 2009

luciferek - to je dobře, že to relativně dobře dopadlo!!! jinak tedy má tvoje malá fakt výdrž 😠, to je ve všem, nebo jen ty léky?? já když řeknu, že by paní doktorka udělala pích pích, tak ta naše fakt ochotná udělat všechno na světě, jen aby se tomu vyhla 😉

luciferek
autor
11. zář 2009

jab: zní to asi divně, ale mému mudr stačilo, že si malá stěžovala na bolest zádiček (to bylo ale nejspíš z teplotky), pak ty vysoké markery v krvi na které prý musí dát okamžitě antibiotika, nemohl prý počkat do rána na moč a kdyby to bylo cokoliv tak antibiotika jsou širokospektré a zaberou na vše a toť vše 😀 :(, no a tak jsme dopadli...
sis: vzpouzí se úplně všemu co se jí nelíbí a že je toho teda hodně 😀 . Jenže teď ty antibiotika nevzala spíš proto, protože nemohla z té angínky polykat, chudinka a my jí tak trápili. Teď se jí sice ty injekce taky vůbec nelíbí, ale já jsme o dost klidnější, že do ní dostanou celou dávku a nemusím řešit blinkání apod...

jabber
11. zář 2009

luci - hm, tak to jsem zvědavá, co řekne na to jak to pak v nemocnici dopadlo 😀 Si bude muset připadat jako úplnej trotl 😅 😀

luciferek
autor
12. zář 2009

jab: no to doslova 😀 😀 😀, docela síla 😅 😀

jabber
12. zář 2009

Ale stejně si myslím, že i když nasadil ty antibiotika - víceméně od boku - tak vás tam měl ještě ráno hnát s močí, aby si to ověřil 😅 Jak říká naše mudra - pojišťovnu to nepoloží 😀 a hlavně on by sám hned v ordinaci tím testem zjistil, že moč má v pořádku 😅 No nic, to už jsme mimo téma, tak hlavně že už je to na dobré cestě 😉

sisa31
12. zář 2009

tak holky vidím, že je to všude stejné, nejhorší je, když má miminko vys. teploty a není jiné východisko, než léky do nich narvat 😢 ,nemůžeš jim vysvětlit, že jim to pomůže, ted jsme to taky absolvovali,malej má 8 měs.starší něco dotáhl ze školky a už to jelo,čípek vykakal, sirup vyplivnul a když má studené končetiny, zábaly se nesmí dělat,takže to chce velkou dávku trpělivosti, protože je každé mamince na nic, když prakticky jen přihlíží,jak se její dítě trápí,je to hnus,tak se holt musíme držet,jsou na prd tyhle nemoci!!!

luciferek
autor
12. zář 2009

sis, to jsem ani netušila, že se nesmí dávat zábaly, když má studené končetiny 😒 , u nás jsme šťastní, že existují t injekce, děkuji za to, je to i tak hnus, páč ona chudinka, jak jí ráno oblíkám už ví, kam jdeme, ale... nějhorší je ta naše bezmocnost 😔

sisa31
12. zář 2009

luciferek, tak aspon, že existuje tato možnost,antibiotika zaberou a bude všechno ok.Zábaly se nesmí dávat,pokud má dítě studené končetiny nebo mramorovou kůži,prý by to mohlo vyvolat teplotní šok,ale co to přesně znamená nevím a raději ani vědět nechci,taky jsem to nevěděla 😢 ale už si na to taky dávám pozor,jooo, furt se máme co učit,já mám 3 děti a ještě toho spoustu nevím,tak držím palce,at jste brzo v pohodě a klidu 🙂