Dcera nemá ráda cizí lidi. Mám ji brát i tak s sebou?

bonuse
3. srp 2009

Maminky prosím o radu,mám už skoro čtyř měsíční holčičku.Už v porodnici to byl takový vzteklounek a pak často plakávala kvůli prdíkům a bříšku.No ale co nám dělá teď je šílené,nemůžu sní nikam jít pokud je vzhůru.Doma bez problémů,pokud dojde víc jak dva lidi na návštěvu tak už je nervozní a pofňukává a nedej bože aby si ji někdo pochoval,to pak řve tak, jak kdyby ji vraždili!!Pokud jedem mi na návštěvu i k babičkám ani ne cizím lidem,které by ona neznala,okamžitě po příjezdu řev a nedá se ničím utišit.To samé když jedem k doktorce,na plavání atd.Člověk na ni nesmí ani promluvit jinak už natahuje!Už jsem zoufalá a je mi to moc líto že je tak nespolečenská a já sní vlastně nikam nemůžu.Myslím,že je trochu dráždivé dítě a hodně netrpělivé.Nemáte některá z vás takové zkušenosti s dětmi,jestli z toho vyroste a jak se mám vůbec chovat,brat ji všude ikdyž bude brečet ať si zvykne nebo být doma a nechat ji vklidu?Opravdu už si nevím rady..
Porod jsem měla bez komplikací,malá se narodila o deset dnů dřív,plně kojená do teď-prošly jsme bojkotem a já sem to po 9 dnech vzdala...

kubaka
3. srp 2009

bonus - nas prvni syn byl taky velmi drazdivy a citlivy, kdyz jsme nekam sli, mel z toho nocni mury a v noci vriskal. Reseni je omezit tyhle drazdive podnety. Tvoje mala je jeste hodne malicka, musi se vyjit vstric jeji potrebe. Pokud spatne snasi rozruch, rozhodne omezit na minimum. Postupne z toho vyrustaji, ovsem urcita vrozena natura uz se z toho da odhadnout. Plavani bych zrusila a vsechny ne nezbytne nutne aktivity taky. Je to miminecko a potrebuje svuj klid a náruč a ujišteni, že ji mama nenecha napospas. Kdyz se nechce chovat, tak ji nikomu nedavej. Potrebuje nabyt jistotu a bezpeci. Urcite ne lamat stylem, ze si proste musi zvyknout. Bylo by to jeste horsi z dlouhodobeho hlediska.
Mne se toto osvedčilo a pozdeji mi to i potvrdila psycholozka: je lepsi detem vyhovet v potrebe, nez je nutit, aby se prizpusily a zvykly na neco, co jim neni vlastni. Ony se časem otrkaji i tak a vekem se to zlepsuje.
Nic si z toho nedelej, kazde dite ma jine potreby a naturu. Babicky to proste musi pochopit Ja prvniho syna musela branit i pred vlastni matkou 😉

bonuse
autor
3. srp 2009

Kubako děkuji,je ještě malinká,já vím.Nedá se nic dělat a možná mé druhé mimčo bude zase úplný opak 🙂 Ona totiž ani tak nepláče jak se přímo začne vztekat a ani na rukách u mě se moc neuklidní.Vzteká se i u oblékání,přebalování a po koupání když ji mažu a mazlím se sní tak se jí to taky moc nelíbí 😢 Má taky ráda svůj režim a to chápu a snažím se ho co nejvíc dodržovat,potom se zdá být klidnější.Taky doufám,že se to zlepší.Jinak je to naše zlatíčko 😉

kubaka
3. srp 2009

bonus - tak ty jsi to vypozorovala vyborne sama 🙂 - potrebuje rezim, tedy jistotu a to ji ulidnuje - to znamena ze ji navstevy vykoleji a rozrusi a vezmou jistotu rezimu. Potrebuje se usadit ve svete a bude asi vzdy potrebovat tuhle stabilitu a jistotu ve vsem okolo sebe. Ale urcite se to bude vekem menit.

Já mám po 11 letech druheho kluka a je úúúplne opačný než ten první. Naprosto - nechápu, jak jsme mohli uplácat tak odlišné deti povahove i fyzicky. Druhy je nebojácný, veselý, všude se hned zabydlí, nic ho nerozhází, ovšem zase neposedí, nemluví, čurá do plenky ješte ve dvou apul letech. Takze fakt muzete mit uplne jine dite. Spolecneho maji akorat to, ze jsou opa hodni, neagresivni a bezmezne se milujou a porad se mazli. 😅

berenika39
3. srp 2009

ahoj, opravdu je pro tyhle mimča přínosem dodržování nějakého řádu. ted nemyslím na minutu dodržování času jídla a spánku, ale spíš pravidelné střídání aktivit - že po spinkání je přebalení, pak jídlo, pak hraní. že při každém přebalení bude pomazlení s mámou, že třeba ráno po probuzení se jde k mamče do pelíšku na chvíli atd. oni se tím ujistí, že všechno má svůj řád, věří tomu, že máma je tu vždycky pro ně a pak už je nezatěžuje stres z běžných věcí, mohou přesunout svoji pozornost dál do světa - na další lidi, na nová prostředí....

tak moc držím palce, a určitě bych jí dopřála spíš tu variantu klidu, doma, pohoda, jen to, co už zná a dělá jí dobře.

😉 😉 😉

bonuse
autor
3. srp 2009

Já vím,budu se snažit ať je malá šťastná.Jen nechápu po kom to má?? 😒 Já i manžel máme moc rádi společnost,výlety a lidi kolem sebe!Tak jsem se těšila jak si budu s malou užívat a podnikat s ní různé věci a aktivity 😅 Neměla bych možná najít nějakého odborníka-psychologa?A co homeopatika??

bonuse
autor
3. srp 2009

bereniko určitě s vámi všemi souhlasím 🙂 Budu se snažit malou udržet spokojenou a nestresovat jí!!Děkuji za rady 🙂 😉

berenika39
3. srp 2009

bonus, určitě ne teď, nikoho nehledej...je to normální, napíše ti tu třeba víc maminek, které mají děti podobné, hlavně se takhle projevují skoro všechny děti, ale v různých obdobích, fakt to není nic "nenormálního", jen to od tebe vyžaduje hoooodně trpelivosti a nenechat si do toho moc mluvit. bude se to lepšit s tím, jak malá poroste, a i když třeba nebude hrrr s bábovkou po hlavě dětem na písku, bude třeba umět malovat nebo mít talent na jazyky...však nemusí být každý - tak jak se to dnes "nosí" - společenský. a možná nakonec překvpí, z tohohle období vyroste a ještě si s ní užijete...v pubertě taťka nebude stačit odhánět nápadníky.

Píšu ti jenom pro povzbuzení, je to ted nepříjemné, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Hlavní je, aby byla zdravá, ne?

bonuse
autor
3. srp 2009

Bereniko,tak s těmi nápadníky jsi mě rozesmála 😀 Jo chápu,je to prostě jiné mimčo,má ráda svůj klid a mamku s taťkou a toť vše 😎 Oni totiž lidi dost nechápou když někam dojedem a malá začne ječet!!Myslí si jaké máme nedobré dítě a mě je to líto.Ona je přece doma zlatíčko,ale vysvětluj to někomu ☹ A souhlasím,jen at je zdravá a to všechno ostatní se zlepší!!! 😉

sisstin
3. srp 2009

bonuse:tvoje holčička je strašně malá ještě,u nás se ten odpor začíná zmenšovat až teď,ve 21m!Syn uz začíná být schopny chodit na hřiště,nebrečí,když přijde jiné dítě,neodvrací hlavu,pokud na něj promluví někdo cizí.Ale bojacnejsi než jiné děti asi uz bude pořád,mě to přešlo v 6letech až.Taky jsem se tím trápila,že s ním nikam nemůžu chodit,pořád sedíme doma...ale nucenim nic nezmůžes.Navíc,tvoje dcera je fakt miminko,to se ještě může změnit.

jeudi
3. srp 2009

ahojky myslim ze je to prechodna zalezitost kazde dite si projde obdobim kdy se boji ostatnich a nemusi to byt jen jednou.vetsinou to zacina okolo 8 mesice,u meho syna to zaclo okolo roka a pak uz nastesti ne trvalo to asi 2 mesice a preslo to..drzim pesticky ,zvladnete to 😉

mayerka
3. srp 2009

Ahoj, tak náš Jaroušek je extrémně citlivej už od narození.. Jak píšeš, ani babičky se nesměj přiblížit. Kamarádky mě nutily, že ho musim zvykat. No zkusila jsem to párkrát, ale místo zvykání to pak bylo ještě horší. Takže už na všechny prdim, jsme většinou doma nebo drandíme s kočárem, občas ho na hřišti dám na deku, aby se na ostatní koukal z dálky, to mu už nevadí (asi měsíc... 🙂 ) Nejhůř to snáší tchýně, taky se jí to nejhůř vysvětluje, že jí Jardu nenechám, když jí vříská v náručí... Když k nám přijdou návštěvy, beru si Jardu na ruku a ostatní se směj jenom koukat z dostatečný vzdálenosti. Jak začne natahovat, už je ženu 🙂 Sice mi občas někdo řekne, že mám rozmazlený dítě nebo tak, ale na to kašlu, radši se s tim dotyčnym už nebavim. Většinou největší chytráci vůbec žádný dítě nemaj, jen "věděj", jak by se to mělo...

Vydrž, bude líp! (já taky holt musim vydržet...)

giorgina
3. srp 2009

chudak decko - dostalo nalepku nespolecenske dite.

bonuse
autor
3. srp 2009

Je ještě malinká,musíme vydržet.Ale myslím,že je v tom i něco víc,než jen strach z lidíí.Pokud ji někdo jinak drží tak spustí a jen tak si ležet na dece nebo v lehačce taky nevydrží 😖 Moc věcí se jí nelíbí,mám šátek a snažila jsem se jí nosit a uklidnit tak,ale taky nepomohlo.Když sní jdu v kočárku a nespí tak tam taky dlouho nevydrží.Tak mě přijde,že není moc šťasné mimčo 😢 Tak nevím jestli nedělám někde chybu!! 😒 Doufám,že je to přechodné a brzo ji to přejde 😉

giorgina
3. srp 2009

mimino neni panenka na hrani - je to samostatna bytost, chce to mit trochu ohled...

bonuse
autor
3. srp 2009

giorgina-nemyslela jsem nic ve zlém!!Pouze jsem potřebovala poradit,jak se mám v určitých situacích chovat!!Ano bohužel některé děti nejsou společenské a nechcou se usmívat na všechny kolem!! 😒

meleri
3. srp 2009

to samé byla bratrova dcerka. přešlo ji to v předškolním věku..nesnesla kočárek, cizí lidi, ani vlastní prarodiče, ani mě, přesně jak píšeš..tedkom je to skvělá holka, s kterou jezdíme na výlety...
tyhle děti jsou hodně opatrné...ale budte rádi, protože pokud vím, tak nikdy nespadla, ani neměla žádný úraz, protože si fakt dává pozor...a s cizím člověkem vám taky neodejde..zkus to brát jako plus..
třeba náš syn je takový že mu vůbec nevadí kdo ho bere do náruče..někdy mě to děsí páč si uvědomím že kdyby ho někdo ukrad tak mu to asi nebude vůbec vadit...

giorgina
3. srp 2009

fakt se s tim nestresuj, hodne deti je takovych. moje dcerka taky hodne uplakana a stale jen nalepena na me a ted je velmi spolecenska a niceho se neboji. chce to cas a klid.

bonuse
autor
3. srp 2009

meleri ano bude sní skvělá holka a třeba je to jen přechodné a vyroste z toho brzo!!Jen je takových dětí si myslím málo a tak mě to zarazilo.děkuji všem maminkám za rady 😉 😉

germik
3. srp 2009

ahoj bonuse: skus sa mrknut na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
to o čom píšeš velmi dobre poznám, moja malá už má skoro 5 mesiacov a niekedy je to na zbláznenie...kričí ked ju prebalujem,kričí ked ju obliekam, kričí po kúpaní, v kočárku hned ako sa prebudí, ked si ju moja mama vezme na ruky...no niekedy si vravím,či ja nie som všetkému vinná ☹ Ale verím,že to časom prejde a z vlastnej skúsenosti viem, že sa to fakt lepší !!! Tak musíme len vydržat, detičky nám určite stoja za to 😀

bonuse
autor
3. srp 2009

Ahojky germik,díky za odkaz!!Něco už jsem o tomto četla a asi to bude trochu náš problém!Ona teda se spaním nemá takové velké problémy,ale usne jedině s plenkou na hlavě a dudlíkem v puse,jinak dudel odmítá a normálně by si ho nevzala!!Ale jak píšeš o tvojí malé tak je to úplně stejné u nás!!!Myslela jsem si,že tak hrozně moc trpí na prdíky a bolení bříška,ale asi to byla i její nespokojenost ze vším okolo!! 😒
Určitě vydržíme a jak říkáš dětičky nám za to stojí 😉 😉 🙂

germik
3. srp 2009

bonus - ak ti ešte možem poradit, tak mne strašne ulahčilo život nosítko. Začali sme ho nosit asi pred mesiacom, dovtedy som vždy trpla aby sa mi malá v kočíku neprebudila, pretože to bol rev až pokým sme neprišli domov 🙄 Ja mám Manducu, maximálna spokojenost, práve teraz som sa vrátila z úradu,kde som bola požiadat o rodičovský príspevok. A nezáleží,či mi zaspinká alebo nie...Ak nespí, i tak je tichúčko a pozoruje okolie...tak to bolo aj pred chvílkou v meste - bola tichúčko až pokial sa na nu teta v električke nezačala usmievat...to hned spustila rev 😝 asi jej teta nesadla 😀 😀

bonuse
autor
3. srp 2009

Germik nosítko nemáme ale mám šátek a snažím se šátkovat!Chvilku je tam spokojená ale pak ji to přestane bavit a fňuká a kroutí se jak žížala.Tak ji vydělám a jdem zas dělat něco jiného 😝 Máme jít taky na vítání občánků a nechcu si ani představit jak bude chuděrka hotová!!Kdyby aspon chtěla dudlík,ale chce ho jen na spaní a jinak vůbec.Zdá se mě totiž že ji to uklidňuje.Ale bude líp,já tomu věřím 😉 😉