Dcera nesnáší písničky a říkanky. Máte zkušenost?

kapulet
15. dub 2008

Ahoj, my máme veliký problém. Naše 3letá Barunka od malinka nesnáší když někdo zpívá nebo když se říkají básničky. Vždy reaguje velikým pláčem a naříkáním že nechce aby se zpívalo. Nevíme s manželem co dělat. O to horší to bude až půjde v září do školky. Nemáte některá zkušenosti, rady? Zkoušeli jsme i zpívání s dětským kolektivem (děti znala velmi dobře), tanečky atd. pořád stejná reakce, pláč.
moc potřebujeme poradit, jestli ještě něco zkusit nebo zajít k psychologovi (to bych ale ráda jako poslední možnost)

dvojka
16. dub 2008

Kapulet - tak my máme podobný problém,akorát naše malá takhle reaguje když jsme někde na nějaké akci a začne tam hrát hudba a nebo začnou zpívat...Je to hrotně nepříjemné...A taky jdeme od září do školky z čehož máme úplnou hrůzu

fiba
16. dub 2008

Dvojka, skrytě doufám, že ji to ve školce přejde ☹

fiba
16. dub 2008

Jé teď koukám že jsem přihlášená pod fíba, jsem na manželově počítači 😉 kapulet

kapulet
autor
23. dub 2008

dvojka, napiš jestli do té doby na něco přijdete. Naše malá občas reaguje dobře, když zpívám miminku, ale většinou zpustí povyk 😠 .

dvojka
26. dub 2008

Kapulet -no my jí pomalu a jistě otužujeme právě tím,že když ted někam jdeme říkáme jak tzo bude pěkné až přijdou ty děti a začnou zpívat a že může s nima.No vydrží nebrečet tak 5 minut...Za 2 týdny jdu s malou do divadla na dětské vystoupení...Tak jsem zvědavá na reakci.
Ve školce totiž budou chodit pomalu každý měsíc a neumim si představit když tam spustí řev 😒

kapulet
autor
18. srp 2008

ahoj dvojka, jak jste na tom se zpíváním? Nám se zatím daří přes mimi, vždy když pláče a hlavně v autě tak zpíváme a naše Barunka se přidá, už neprotestuje, a někdy dokonce sama začne a nebo nás upozorní, že máme zpívat protože Nikolka pláče. Tak snad se ve školce znovu neblokne a bude to o.k. 😉