Dcera pije dlouho, neplače hladem, přesto nepřibírá

usak
13. srp 2009

Chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobný problém - mám 3měsíční holčičku, plně jsem kojila. Porodní váhu měla 3110, nyní po třech měsících pouze 4120. Už minulý měsíc, kdy přibrala pouze 350 gramů mi doktorka radila příkrm, což jsem zamítla a kojila dál. Nyní opět po měsíci - váha stoupla jen o 210 gramů. Takže opět stejný verdikt - nutrilon. Takže od včerejška nakojím a dokrmím 50 ml nutrilonu - kojím tak 20minut, pak malá vypije celou 50. Nechci se řídit tabulkami, vím, že každé dítě je jiné ale i zdravý rozum mi říká, že váží a přibírá opravdu málo. Jen nevím, v čem je problém - malá pije po 3 hodinách,v noci jen jednou a nikdy mi nepláče hladem - vydržela by déle. Mléka mám - dle mého soudu dost, kojím stejně od začátku, kdy mi přibírala. Jinak je aktivní, šikovná, komunikuje a směje se. Maminky jste na tom některá stejně?

mousunek
13. srp 2009

vypije ti alespon 120ml na jednu davku?

usak
autor
13. srp 2009

Tak to nevím - před měsícem vypila tak 70,90, jednou i 130 - ale já jsem ji od té doby "nesledovala" . Když ji mlíčko odstříkám, tak 120 v lahvičce vypije. Před tím měsícem, kdy mi už řekli dokrmovat, jsem se radila s laktační poradkyní a ta mi řekla, že se nemám stresovat vážením - tak jsem se nestresovala ..........🙂 Že jednou vypije míň, podruhé víc, že my taky nejíme pořád stejné množství - což je pravda. Já bych to neřešila ale 210 gramů za měsíc je opravdu málo.

berenika39
13. srp 2009

usak, ahoj, třeba bude malá modelína, prostě drobná slečna 😀
ale: někdy neznamená, že když mimčo nepláče, nemá hlad. zkusila bych jí dávat mm častěji, prostě nejdřív třeba krat ty intervaly na 2,5 hodiny, uvidíš, pokud bude pít i tak, super, zvýší se množství mlíčka, které za den vypije.
A hlavně v noci, dej jí mm častěji, já vím že jsi ráda že spí, ale kolem 3m ještě musí pít v noc,i třeba třikrát - nevím, v kolik usíná, ale třeba po usnutí znovu v deset, v jednu, ve čtyři. ani se u toho nemusí třeba vzbudit, bude spinkat po jídle dál, ale bude mít další dvě dávky navíc. navíc v noci oni pijí velmi intenzivně, sací reflex funguje nejlíp a tobě to podpoří tvoru mm.
A možná bych se i ujistila třeba převážením, jestli máš možnost, jednou denně - kolik ti vyppije, někdy jsou u prsa dlouho ale není to efektivní. Tady to kontrolní vážení před a po kojení jednou denně je na místě, nemyslím kontrolovat každé kojení, ale sem tam, abys měla klid.
Jinak za problém se považuje, pokud by nepřibrala vůbec nebo hubla.
Držím palce.

many
13. srp 2009

usak - tak mi měli takový problém naštěstí jen v porodnici, nechali nás tam i o den dýl, že nepřibíral a pak nás pustili a zvládli jsme to, špatně sál, kojila jsem ho půl hoďky a pak furt spinkal a spinkal a neplakal hlady a doma jsem to udělala tak, že jsem ho nakojila a ještě mi valilo mlíko z druhýho prsa, tak jsme mu to šoupla do flašenky a tím ho dokrmila, dělali jsme to tak 3 měsíce, bych kecala a pak jsem pochopila, že už pěkně saje a přestala jsem mu dávat flašenku, nesaje ti taky špatně, ale je fakt že už je větší 😒

many
13. srp 2009

tak pokud máš dost mlíčka, tak zkus třeba svoje odsát a dát jí to z flašenky a nedávat zbytečně UM 😒 no uvidíš 😉

tytyta
13. srp 2009

ahojky,já jsem měla podobný problém.Malou jsem plně kojila,přes den taky tak po třech hodinách a v noci vůbec,spala totiž celou noc.Taky moc nepřibírala,ale neřešila jsem to,protože byla spokojené miminko.Všichni radili v noci nebudit 🙂 ,takže jsem nebudila.Pouze doktorka říkala jednou vzbudit,ale nedělala jsem to.Kdyby měla hlad,tak se vzbudí,tak to porstě je.Dokotce jsem jsem slyšela názor od lékaře,že některý měsíc mimčo taky nemusí přibrat vůbec nic a nevadí to.Pokud nehubne,neřešila bych to.Kolem čtvrtého měsíce se stejně začla budit sama v noci na jídlo a budila se čím dál častěji,takže v ukončeném pátem jsem jí večer začla dávat kaše.A od ukončeného šestého příkrmy-zeleninku.A vážíme úplně normálně.Prostě si to pak dohnala.Takže bych jenom kojila a na nutrilon se vyprdla 😉

usak
autor
13. srp 2009

Děkuji za odpovědi, bereniko jen se zeptám, odkud máš to, že by měli pít i 3x za noc? Znám spoustu kojených stejně starých dětiček které pijí pouze jednou a vše je ok. Nevím, zdá se mi škoda kazit spánek probouzením, když ve výsledku si všechny přejeme a spějeme k tomu, aby se miminko naučilo spinkat celou noc...........můj názor, nic ve zlém. A častější kojení jsem zkoušela - výsledek - pláč a ublinkávání. Navíc jsem ji několikrát musela budit a jediné - já vystreslá neustálým kontrolováním času a malá mrzutá buzením ☹
Many - myslím, že pokud saje,tak saje dobře, je pravda, že někdy se odtrhává a mele se u toho. Nebo se na mně dívá a začne se smát a pak už přes opakované nabízení prsu nechce..................
Osávání mi moc nejde - ztěží odsaju jednu dávku na 3x. A upřimně - odsávání po každém kojení, tak tomu bych se vyvarovala - to pak nebudu dělat nic jiného.......to radši investuji čas na hraní s malou.
Ale moc děkuji za rady 🙂

usak
autor
13. srp 2009

tytyta - díky 🙂 taky mi přijde škoda ji budit - když má hlad nebude předse tiše ležet a trpět 🙂

schwarzovka
13. srp 2009

přikláním se k názoru tytyta...mimčo si řekne, kdy chce papat...přes den, bych jí třeba nutila prso častěji, ale v noci bych zbytečně nebudila 😉

berenika39
13. srp 2009

😉 , jj, určitě můžou kojený děti taky tak hezky spát, celou noc, to je jasnočka,když normmálně přibírají z denního kojení, není to tak, že by "musely" pít x krát za noc, to neeeee...naopak,samozřejmě že sítě co spí celou noc je super, ale mě to jen prostě přišlo jako řešení v tvém případě, prostě že by jí přibylo dávek mlíčka váha a se pohnula...možná jsem to napsala nějak nesrozumitelně, tak omluva.

Už si rozumíme? Nechci ani náznakem nějak prudit,opravdu ne 😉 😉 😉

usak
autor
13. srp 2009

bereniko - pochopeno 🙂 já myslela, že jsi přesvědčená o tom, že MUSÍ pít 3x za noc, tak to jo 🙂 a díky!

usak
autor
13. srp 2009

Holky já tu diskuzi spíš myslela tak, jestli nevíte 🙂 proč když je spokojená, pije a neřve hladem PROČ přibírá tak málo - nemyslím rady jak zvýšit tvorbu mléka - mám ho dost..........
ale i tak moc děkuji za příspěvky

daisy1
13. srp 2009

my jsme taky z tech velni hubenych deti, mala je pul roku vyhradne kojena, mliko bylo, protoze nepribirala, tak jsem ji schvalne jednu dobu 2x v noci budila a davala pit a nic, porad byla hubena a je i ted, kdy spraska kdykoli cokoli ji dam... nektere deti holt jsou takove

schwarzovka
13. srp 2009

určitě, jestli to má třeba geneticky...jestli jste taky hubení, nebo má te rychlý metabolismus...tak nemusí tolik přibírat, ikdyž toho sní dost...znám taky pár holčin, co snědí na co přijdou a ještě se trápí tím, že nemůžou přibrat...no jejich problémy bych chtěla mít 😀

berenika39
13. srp 2009

pak jedině zkontrolovat, jestli opravdu od tebe pije dostatečné dávky, může třeba sát jen slabě, je u prsa dlouho, ale ml je to málo...
nemůžeš si zkusit půjčit váhu a zkontrolovat to? za den by to mělo dát doporučenou dávku, kojení od kojení se to samozřejmě může lišit.
nevím úplně přesně, ale je to cca 150ml na kg váhy za den, to je u tebe asi 620ml. Takže pokud by pila do 100ml 6x za den, je to málo! Prostě mě tam chybí ještě další dvě kojení, 8x za den by to dalo. Zkus....at máš klid, že pije dost.

usak
autor
13. srp 2009

daisy - co ti na to říkal doktor? Mně ten první měsíc, že sice málo nabrala ale že budeme dál kojit a tenhle měsíc už "dal" nutrilon. Já nevím, co si o tom mám už myslet - nechci aby byla za každou cenu cvalík ( to jsem byla já a žádná výhra to není 🙂 ) ale zase nechci něco zanedbat - byť to zní možná směšne - ale určitě chápeš, co tím myslím...............

daisy1
13. srp 2009

no tak nekdy ve 4 mesici rikala, at zkusime dat Bebu, tak jsme zkouseli, ale mala flasku vubec nechtela, max. rozkousal dudlik. takze jsme jeli dal v kojeni... jo, jeste jsme udelali rozbor mnoci male, ten byl v poho. jinak nic

daisy1
13. srp 2009

zrovna dneska jsme byly na prevenaru, mae 80 cm a 8900 g a doktorka byla v klidu, uz vi, ze to tak holt je. jeste tenkrat ve tech plus minus 4 mesicich jsem nakojila u ni a zvazili jsme kolik vypila.

veruska007
13. srp 2009

Ahoj, Usak. Tak my jsme na tom byli taky tak, ale ted uz mame skoro 5 mesicu.
1. radim v noci nebudit, pokud miminko spi. Nas taky nutila doktorka budit, tak jsem skoro mesic budila. A k nicemu to nebylo. Malej se na jidlo nemohl probrat, plakal, kdyz jsme ho budili, odmital pit, hodinu jsme ho budili, prebalovanim se nevzbudil vubec, pomohla vetsinou az voda v umyvadle; kdyz se nakonec jakz takz vzbudil, stejne za tri minuty u jidla spal, a kdyz jsme si rekli, z prsu to nepujde a dali mu sunar, stejne vypil cca 30 ml. Proste vedel, ze noc je na spani 😀 . A jeste pak byl podrazdeny, protoze nemohl po probuzeni poradne usnout. Prestali jsme ho v noci budit a nepribiral mene, dokonce pribral vice, protoze ho spanek vic posiloval (rikala maminka, detska sestra).

2. my jsme nakonec do prikrmovani sli, protoze maly hubnul a byl silne dehydrovany. Mimochodem, na rozkojeni mi pomohlo cervene vino. Ale malej stejne malo kdy vypije vse, co je v prsu.

Ja se hodne stresovala kvuli tomu sunaru, taky jsme vazili skoro porad, krmili strikackama, ale ted v klidu dokrmujeme, z lahve, malej miluje prso i flasku, oba jsme v klidu, malej je porad drobek a pribira pomaleji, ale hlavne ze jsme ted oba v poradku a spokojeni.

3. Kdyz byl maly dehydrovany a ocividne vypil mnohem mene, nez mel, take neplakal hlady a krasne spal... asi se podle toho neda soudit.

usak
autor
13. srp 2009

schwarzovko-hubení nejsme, právě proto mi to přijde tak divný 🙂 já i manžel jsme byli cvalíci jako miminka ...........
bereniko - váhu mám, zkusím teď zvážit.
verusko - díky moc - budit určitě nebudu,to bych z toho brzo zcovkatěla. A dokrmovat budu - hodně jsem o tom přemýšlala,minulý měsíc jsem to zamítla ale už si netroufnu - nechci plně kojit za každou cenu - třeba nedělám 100% dobře ale budu mít v duši větší klid.Jak si psala, že jsi se hodně stresovala kvuli tomu sunaru, tak já nad tim taky pořád přemýšlím - ale aby mi pak ještě hubla a byla dehydrovaná - vím, každý jsme jiný ale jistota je jistota. Tak díky a hodně sil do papání synkovi 🙂 A mimochodem - to je fakt divný, že se ty děti neozvou když mají hlad...........

tytyta
13. srp 2009

Každý dítě je jiný,některý papá víc,tudíž přibírá víc a některý mín,takže přibírá i míň.My jsme oba hubeňouři,takže u nás nemá po kom být cvalík,takže jsem to neřešila.Ono se pořád kouká na nějaký tabulky,že by mělo přibrat min. tolik a tolik za měsíc,ale už se nekouká na to mimčo jako na individuum.Já bych neřešila že přibírá míň.Jestli budeš mít klid na duši,tak přikrmuj,ale nestresuj se že nepřibíráte 😉

usak
autor
13. srp 2009

tytyta - já nechci "jet" podle tabulek ale chci aby mi aspoň trošku víc přibrala - kdybych plně kojila dál, budu se neustále ptát - pije dost? má dost? přibírá ? funguje? neumře mi 🙂 černý humor - pardon 🙂
Takhle to budu asi taky řešit ale zas - co tím pokazím?
Asi každá z nás neustále něco ohledně svých miminek řeší - milujeme je, tak je to logické.

tytyta
13. srp 2009

To je jasný,já tě neodrazuju od toho aby jsi přikrmovala,jen chci říct,aby jsi se tim netrápila,že přibírá míň 😉 .Samozřejmě chce každá pro své miminko to nejlepší 🙂

usak
autor
13. srp 2009

tytyta - já to tak beru - dík🙂

berenika39
13. srp 2009

určitě děti nemusí plakat, když mají hlad, některé prostě jsou unavené, usnou, nekřičí hlady, nemají na křik už dost energie, prostě raději usnou. a to je právě dost nebezpečný,, protože to svádí k tomu- nebrečí, nemá hald - na jídlo je čas. ale mlíčka prostě k tomu,aby rostli, potřebují určité množství, podle váhy, takže by ho měli dostat.

usak, hlavně se nemrač, nic tak strašného se neděje, uvidíš, bude to hezká štíhlá kočka v pubertě a ještě si vzpomeneš na tyhle začátky...

usak
autor
13. srp 2009

Tak jsem ji zvážia před a po kojení a vytáhla si 60!! A to pila zas tak kolem 20 minut a ještě se parkrát pustila........tak nevím, je možný aby byla líná sát? Já myslím, že mám mlíka opravdu víc............jedné moji kamarádce syn u pití usínal, nepomáhalo nic, nakonec skončili na nutrilonu ještě dřív než začala pořádně kojit....

daisy1
13. srp 2009

60 je asi malo..

henri001
13. srp 2009

babulka, 60 nie je tak malo , moj malinky pil niekedy aj po 30 , takze taku 60 som brala ako "vdaka ti boze" , tiez nam chceli dat bebu , ale ja som videla ze drobcek nechudne, akurat nepriberal tolko akoby chcel dr ...vydrzali sme , mala som malinkeho skoro stale na prsicku a on sa pekne rozpil , potom to boli 100 za par minutiek , nie je lina, proste niektore miminka sa to ucia dlhsie a lahko sa pri sani unavia , drzim palceky 😉 ja som po vsetkych vysetreniach na ktore nas dr poslal ( a zistil ze je maly v poriadku a inym dr v nemocnici sa pacil) vymenia dr . 😅

haanhobe
13. srp 2009

Přečetla jsem si tvůj příspěvek a vrátila se o půl roku zpět. Malý se narodil s 3300g, zpočátku pěkně přibíral, od dvou měsíců méně.Ve třech měs. vážil 4400g. Přibíral cca 90 g týdně.Průběžně jsme převažovali,hledala jsem každý faldík. Všichni říkali moc to neřeš, je spokojený, bude drobnější, nemusí být cvalík.Hlady nekřičel, co jsem nakojila, to mu stačilo.Ale dr. se to stále nezdálo, dokonce mu udělala všemožné krevní testy, vše v pořádku.Vysvětlila mi, že spavé děti se o jídlo hlásit křikem nemusí.To co snědl, mu stačilo na růst,bohužel později už ne na růst svalové hmoty Rostl do délky, odpovídal i obvod hlavičky, ale trochu slábl. S obtížemi pásl koníčky, na břichu se mu nelíbilo, pozdě se začal přetáčet. Množství nakojeného mléka jsme kontrolovali vážením tři dny po sobě,zpočátku jsem přidávala v rozdělených dávkách cca 100ml stříkačkou.Ale i to bral pouze jako laskominku, ne z hladu.Vše se samozřejmě odráželo na mé psychice, jen jsem uvažovala, jestli pije dost, jestli příště přibere. Po 4 měs. jsem vzala láhev, nakojila, dokrmila Bebou (po Nutrilonu měl průjem). Samozřejmě se kojení tím pádem začalo odbourávat, malý dával přednost lahvi.Ale věděla jsem, že vypil dost a najednou jsem se uklidnila, začal přibírat. Nyní je mu 9 měsíců, nekojíme, dohání, to co zameškal.

berenika39
13. srp 2009

usak, to je přesně vončo, prostě na svoji váhu potřebuje určité množství mléka, aby přibírala...pokud dostává jen 6 kojení denně, pije - hodně přibližně, protože se to kojení od kojení mění - 6x60ml, dejme tomu i při 80ml by to bylo 6x 80 tj 480 ml. A měla by mít asi 600ml a víc!
Bud budeš muset přidat dávky, otázka je jestli bude pít stejné množství nebo méně, nebo možná zkusit jeden den vážit každé kojení a sečíst denní dávku. Pak budeš vědět jistě, jestli dokrmit.

Fakt někdy dlouhé sání neznamená, že pije hodně. Moc tidržím palce, a i kdyby došlo na UM, není konec světa....hlavně at jste v klidu obě. 😉 😉