Dcera pořád pláče. Pomohl by dudlík?

gabca1
4. lis 2007

Poraďte prosím, naše malá je jí 15 dní neustále pláče. Chce jen kojit po kojení někdy usne, pak zase pláče, zase nakojím atd. Už je kolikrát i přepitá a zvrací. Prdíky jsme trochu uklidnili kojeneckým čajem, tak ty to také nejsou. V kočárku také vždy chvíli spí. Večer jí nemůžu uspat vůbec. Myslím, že by pomohl dudlík, nemáte někdo nějaký tip jak jí ho podstrčit? Poraďte moc děkuji...

kacka07
4. lis 2007

Ahoj.Naše Kačenka má dudlík už od porodnice.To dudání jí očividně uklidňuje.Když je vzhůru tak ho nepotřebuje,ale usínání bez dudlíku už si nedovedu představit.Ze začátku jsem jí ho musela v pusince přidržovat(neustále jí vypadával).Určitě je také dobré vyzkoušet více tvarů těch dudlíků.Jsou ovšem také děti,které se ošidit šidítkem nanechají.Tak držím palce ať ti to z dudlíkem klapne.Nám už ušetřil hodně pláče.

gabca1
autor
4. lis 2007

Kacko, já mám 3 druhy dudlíků a nic. Když jí ho přidržím u pusinky tak se mi začne jakoby dávit a vyplivuje ho. Já ještě zkusím koupit ten nejobyčejnější a nejlevší dudlíček, říká se, že je dobrý...

orisek1
4. lis 2007

Gabco1, dudlík by mohl pomoct. Náš Martínek začal takhle plakávat asi týden po narození. Prostě se vůbec nechtěl pustit prsa, jinak pořád plakal. Tak jsem nakonec vybalila dudlík a když už nepil a jen si dudlal prso, tak jsem mu jej rychle podstrčila místo prsa. Chvilku si dudlal a usnul. Má to tak doteď - když se nemůže uklidnit a spát, pomůže dudlík. Ještě jsem si všimla, že když mu nechám prso, tak je pořád v polospánku, každou chvilku se trochu probere a ucucne si. Když mu dám dudlík,tak za chvilku usne tvrdě a dudlík mu vypadne.
Ale jak říkala kacka07 - novorozenci ještě neumí ten dudlík v puse sami udržet,takže ho budeš muset přidržovat, nebo pořád dokola dávat zpět do pusinky 😉

viona
4. lis 2007

Gabčo,tak s dudlíčkem už bojuju od začátku,sice jeden čas chvíli dudal,ale poslední dva měsíce to fakt nejde,nakoupila jsem čtyři dudáky a nic,stále to zkoušim,je to fakt dobrý uklidňovadlo,nejhorší je,že má místo dudlíka palec,což mě dost štve,ale nějak není v mých silách ho to odnaučit,tak se taky ráda dozvim pár triků,co holky poradí,tvoje miminko je ještě hodně malinkatý,tak se ti třeba povede dudlík naučit,u mě už teda silně pochybuju,no moc jsem ti neporadila,tak aspoň hodně zdaru přeju a málo pláče 🙂

iza
4. lis 2007

holky a zkusily jste Avent? ten bývá ok, ale některé děti dudáka prostě nechtějí...můžete dělat všechno možný a do pusy si ho nevemou 😅
gabca a nemůžou to být prdíky(kolika)? Vím, že jsi psala, že jste dali čajík, ale ten nemusí zas tak zabrat...

orisek1
4. lis 2007

gabco, ještě mě napadlo,odříhne si mimi po každém jídle? Náš Martínek neměl ani tak problémy s prdíky, jako právě s tím, že ze začátku neuměl odříhnout a pak ho ten vzduch tlačil v bříšku. Vždycky, když byl šílenej řev, tak jsem ho dlouho nosila, on si po čase říhnul a byl klid.

gabca1
autor
4. lis 2007

Možná to bude i tím říháním. Protože mi usíná u prsa. No dnes ještě zkusím koupit 2 obyčejné dudlíčky a zkusím jí je dát. Dnes se mi zase stalo, že jsem kojila po hodině a půl a zvracela mi. Protože je přepitá.... Fakt už nevím co s ní. Zkusím se také zeptat doktorky na tu koliku.

pucik
4. lis 2007

ahojky, tak mi naštěstí tolik nepláčeme, ale dudlíka ani náhodou. Te´d už si ho vezme do pusy,ale musí mít doboru náladu a hraje si sním tak, že ho plive ven a má radost, dkyž mu ho tam strkáme zpátky, možná pomůže ta výměna za prso, když bude v polospánku, tak na to třeb anepřijde, že se to vyměnilo. Nám se na radu holek s koníka tak podařilo naučit na flašku, sice to chviličku trvalo, ze začátku to poznal hned a pak si zvyknul, tak doufám, že se nám brzo podaří i ten dudlík, tak držím palečky, jsou to malí vychytrálkové 😉 🙂

gabca1
autor
4. lis 2007

Tak jsem zvědavá jestli se nám to podaří. Zkusím to v tom polospánku 😕

elly
4. lis 2007

Gabco a zvazujes malou na spani??? To by ji take mohlo klidnit. Nas malej to zboznuje a spi okamzite. Simulijes tim miminka pobyt v brisku. 😉 Zkus to. Nekdy se stava, ze si mimi na to musi 2-5 dni zvykat, ale pak je to k nezaplaceni 😉

gabca1
autor
4. lis 2007

Elly - dávám jí jen do zavinovačky.

niega
4. lis 2007

Ahoj, náš Edík od 2 týdnů víceméně všechen čas, co byl vzhůru, prokřičel. Byla jsem z toho zoufalá a myslela si, že se mu u mě nelíbí a podobný hovadiny 😝 . Dudlíka jsme nikdy nezkusili, páč jsme byli naočkovaný z porodnice, že dudlík může udělat paseku s kojením (osobní zkušenost ale nemám, dudlíka jsem fakt nikdy nedala). Edík plakal jednak kvůli bolavému bříšku (nejvíc pomohlo přitlačování kolínek na hrudníček) a pak taky z únavy (vůbec mu nešlo usínat a já ho neuměla uspat). Co nám na 100 % zabralo byl babyšátek. V něm se nádherně uklidnil a prospal celé 2 hodiny do příštího kojení (někdy i více 😀 ). Šátek má navíc i tu výhodu, že s ním můžeš doma udělat spoustu věcí (což nejde, když budeš dřepět u postýlky a podávat dudlík). Neříkám, že je to řešení tvého problému, ale myslím, že za zkoušku to stojí!

s.arik
5. lis 2007

gabčo, jak psala niega, šátek je skvělá věc! Dítě tam celkem rychle usne, můžeš doma něco udělat, dobře uvázaný podporuje správný rozvoj kyčlí a neškodí páteři dítěte...pokud se moc nehrbíš, tak ani té tvojí 😀
díky postavení nožiček od sebe a podsazené pánvi se mimi lépe vyprdí a ve svislé poloze i říhne...o citových pozitivech ani nemluvně...nosím malou od začátku i několik hodin denně a bez šátku bych nechtěla být 😉 taky s ní tak hodně cestuju...s kočárem jsme byly venku dvakrát a bylo to děsně nepohodlné 😝

suki
5. lis 2007

Tak to malá je na dudlíčku úplně závislá 🙂 Dala jsem ho už v porodnici, protože chtěla něco pořád dumlat a to bych jí od prsu neodpojila. S kojením potíže nemáme, jen ten dudlíček chce skoro pořád.Ale zase na druhou stranu jí pomáha při prdících, hezky ji uklidňuje, takže myslím, že totak nevadí, že dudlá

alcatko.j
5. lis 2007

gabi, jako bys psala o nasi nelci 😅 Rvala furt, jen u kozy byla v klidu, dudel nikdy neprijala a zajimavy je, ze cecik zuzlala furt 😅 ja uz byla naprosto zoufala, rvala v naruci, v kocarku, nespala, rval a rvala rvala...radu ti nedam..zadnou nemam, ale snad te uklidni, ze ted uz nerve, ma pul roku 😅
Proste to preslo a to jsem myslels, ze mam nejurvanejsi dite na svete, fakt 😔 Ted je zlata, a 100000x mi to vynahrazuje, porad se smeje, je vesela mila holcicka a spinka jak andilek 😵

gabca1
autor
5. lis 2007

s.arik, niega - začínám o tom šátku uvažovat, ale některé miminka v něm prý nechtějí být.

alcatko.j - přesně tak to máme, řve všude jen u kozy je klid a když usne. V kočárku usne všem, jen ne mě... 🙂 Tak nevím jestli si babičky nevymýšlí, když chodí vozit.

pucik - včera si vzala dudlík, který jsme koupili v Tescu za 15 korun. A cumlá ho, občas vypadne tak jí ho vrátím. Připadá mi, že s ním, ale nemůže usnout. Tak jsem zvědavá jak jí to dlouho vydrží a co z toho bude. Dala jsem na Tvou radu, dala jsem jí ho, když usínala u krmení. A klaplo to zatím... Tak uvidíme.

niega
5. lis 2007

Gabčo, nechci tě k šátku přemlouvat, ale fakt doporučuju. A když v něm nebude chtít být, tak ho prodáš třeba na Mimibazaru. Ale pokud si šátek oblíbí, budeš nadšená - uděláš práci doma, na nákupy autem nebudeš tahat kočárek, malá bude mít své hodiny spánku a bude pak hravější a veselejší.

machire
5. lis 2007

Ahoj holky, můj malý taky hrozně rád dumlal prsíčko a u toho spokojeně usínal. Dudlík vyplivoval, až mi kamarádka poradila koupit ten nejlevnější český, kulatý. A to je něco úplně jiného, teď už nemáme problémy a s dudlíkem dokonce vydrží dýl spinkat. Doporučuju vyzkoušet 😉