Dcera pořád řve. Co by jí mohlo být?

aji81
19. pro 2008

Ahoj holky moc prosím o pomoc protože jsem už naprosto zoufalá. Mám tříměsíční holčičku a ona začala včera naprosto hystericky 2hodiny řvát. Absolutně nic nepomáhalo, vše jsme jí udělali co by jí mohlo chybět nebo vadit ale nic nepomohlo. Museli jsme jí dát do ložnice do postýlky zhasnout a čekat až se uklidní. Jsem měla hroznej strach aby se jí něco nestalo, pač to bylo hrozný. Uplně se zalikala a byla uplně rudá. Pak unavená usnula tak jsem myslela ,že to bylo jedinečné..
Dnes byla přes den relativně vpoho ale je pořád taková neklidná, a vůbec nespala...V kočárku normálně spí a pak ještě hodku u okna, na to je zvyklá ale dnes taky ne!. Jsem myslela, že mám málo mlíka tak jsme jí dala Sunar ale ten vzala jen trošku. Od láhve se odtáhla ale strkala si pak prstíčky do pusinky jakoby měla pořád hlad a u toho řvala. Teplotu nemá, nezrvrací ani průjem. Žádná vyrážka nic. Ale je taková pořád neštastná, vůbec nevím co mám dělat .Si to asi půjdu hodit. Co jí může být????prosím poradte mi, nevím co dělat. Rve mi to srdce, že jí nemůžu pomoci. ☹

aji81
autor
19. pro 2008

prave ze ona ted ji docela malo, porad se od toho odtahuje ale pak breci a potom si cuca prsty. Fakt dnes breci tak nejak cely den a jeste vic me stve ze vubec nespinka...sabika mam prave uz asi dva mesice. Jsem ji ho chtela dnes dat ale mozna by to bylo vic skody nez uzitku. Holt to dnes bude muset vydrzet a zitra ji koupim novy. No,ted zase rve. Ja se z toho zlbaznim, mam o ni strach

terreza
19. pro 2008

aha..no muze to byt nejake nechutenstvi vlivem..zacpy treba..jak kaka?

mikulcena
19. pro 2008

aji.. je mi tě líto, taky si vzpomínám na pár takových dní, já vždy vyrazila k dr...byla jsem tam vařená, pečená.. nám na prdy sab nepomohly, ale baby calm.. a samo rektální rourka..ono je spoustu důvodů proč pláče, ve 3m se to láme a děti už jsou trošku"dospělejš".. kdyby měla hlad, tak to poznáš na stolici, byla by zelená, a měla v sobě hlen.. tak to bylo u nás. Vydrž bude líp

andrissek
19. pro 2008

Aji mě je jí tak straŠNĚ LÍTO(A tebe taky samozřejmě),mooooooc vám držím palečky ať je to brzo za váma .

andrissek
19. pro 2008

welinko tobě samozřejmě taky,jen mě tak napadlo nemuže to být přejedením,ale opravdu nevím s tím ani u jednoho dítěte nemám zkušenosti.

vladis
19. pro 2008

ahoj můžu se přidat ? my taky hrozně trpíme na prdíky a dneska jsem poprvé vyzkoušela rourku a doufam,že to bude dobry malej zatím spí a nekroutí se posledně jsem nad ním brečela jak mě ho bylo líto řval 4 hodiny

lucinka7988
19. pro 2008

ted me napada, ze baby calm se prece taky redi vodou a tam je na letaku napsane, ze po otevreni se ma spotrebovat do 4 týdnu, takze to bude asi Sabík neco podobneho ne? 😒 😨

mikulcena
19. pro 2008

sabík se neředí.. baby calm se ředí.. je z bylinek

lucinka7988
19. pro 2008

Aji, to bude určo ten růstový spurt - malá se odtahuje proto, protože jí to mléčko tolik neteče a to jí štve.Mě dělal Maty to samé-přisál se k prsu, chvilinku tahal, po chvilce se pustil a spustil nehorázný řev... Mléčko teď malé teče pomaleji i proto, protože jsi ve stresu!!! ☹ Především se musíš uklidnit a říct si, že takovéhle problémy se spurtem má spouuuusta maminek - určo se jdi podívat na ty stránky, co už ti tady jednou jedna mamča doporučovala www.kojeni.net a tam si najdi podobný problém ☹ A kdyby jsi chtěla znát názor té laktační poradkyně, tak jí napiš do on-line poradny - ta je ale otevřena jen PO, STŘ a SOBOTU-ale napiš dnes těsně po půlnoci, protože je tam omezený počet dotazů a ráno už má paní plno. 😉 😉 Já tuto poradnu nemít, tak už nekojím - ty dva růstové spurty mi taky daly zabrat ale musí se to vydržet...
Jo a právě ten růstový spurt kolem 3. měsíce je prý nejhorší a může být i delší !! ☹ ☹ ☹ Hlavně nepřikrmuj a pokaždé, když si malá řekne, tak koj-hlavně v noci-to bude nejlépe spolupracovat a hlavně bude nejvíce mlíčka....
A pak ještě odsávej, aby jsi si zvýšila laktaci...Já odsávala po každém kojení...A taky jsem brala homeopatika ricinus communis 5CH (v lékárně bez předpisu)-jsou přírodní - cucají se a ty mi teda zvýšily tvorbu mlíčka rapidně!!!-zabírají asi do 3dnů. + to odsávání a časté přikládání k prsu a malá bude zase spokojené miminko. Uvidíš... 😅

mikulcena
19. pro 2008

řekla bych, že první 3 měsíce jsou fakt nejhorší 😠 🙄

lucinka7988
19. pro 2008

Aji tak vy jste měli doma asi baby calm, když píšeš, že jste ho zředili ne? 😨

lucinka7988
19. pro 2008

vladis: já dneska taky - malej mi prořval střídavě celej den, až ta rourka nám pomohla ☹ ☹ Doufám že už bude brzo konec - většina říká, že to zkončí ve třech měsících, ale některá mimča na to prý trpí až do půl roku... 😕 😕 😕 😒 😠 😠
To bych si asi hodila mašli 😀 😀

andrissek
19. pro 2008

Tady ten růstový spurt jsme naštěstí ani nezaznamenli. Určitě se to zlepší a bude zase dobře a budete si moct naplno užívat jedna druhou.
Ten náš péťa už je pěkné číslo ale napít mlíčka se ještě ted příjde 😉

andrissek
19. pro 2008

Rourka je opravdu dobrá věc. Když byla malinká dcerka tak vubec nebyla k dostání a když bylo nejhůře (nebyly ani kapky) musela jsem ji pomoct teploměrem 😒

mikulcena
19. pro 2008

mi měli prdy hafo dlouhou, ale pomalu se to zklidňovalo od těch 3 m. každý mimi je jiný.. holky je to těžký

lucinka7988
19. pro 2008

andrissku, já to také zkoušela nejdřív teploměrem, ale vůbec mi to nešlo 😒 😒 Já se i bála aby se třebas nezlomil 😨 😨

mikulcena
19. pro 2008

teploměr nám nepomohl taky vůbec 😖

andrissek
19. pro 2008

Ono to nejde jako s tou rourkou,hlavně se člověk bojí aby tomu prďánkovi neublížil,ale občas jí to pomohlo.

mikulcena
19. pro 2008

andri.. asi tak

andrissek
19. pro 2008

Holky takhle to řeknu když už nebyla žádná jiná možnost tak jsem zkoušela všechno možné 🙂 Ted už je to 6ti leté někdy pěkně drzá princezna 😝 🙂 🙂 😉
Peťulkovi tomu opravdu hodně pomáhal ten šátek ,kolikrát v noci už jsem padala unavou a jak jsem ho dala do šátku byl klid

lucinka7988
19. pro 2008

já jsem levá, bojim se abych to dokázala zavázat...já mam baby vak- a nepouzivam ho, protoze je tam malej strasne skrcenej 😒

andrissek
19. pro 2008

Hm taky jsme prvně nad nim uvažovala,ale potom jsem šla do toho šátku. Taky jsem měla strach z uvazu,ale nakonec to bylo v poho 😉

alenach
19. pro 2008

Ahojky holky, musím se přidat k názoru toho spuru zažila jsem si to s Matýskem ve 3 měsících a byla jsem tak ve stresu, že jsme druhý den letěli koupit váhu abych si ho vážila kolik vypije a byl to šok protože jsem ho jednou vážila u kamarádky a z jednoho prsa vypil 110 a pak najednou ze dvou jen 30 byla jsem z toho na nervy ale pak mi manžel řekl ať nešílím maximálně ho budeme krmit umělým. Takže se uklidni a říkej si že to brzy přejde u nás byl za 2 dny pokoj. Jo a ještě kdyby to byly ty prdíky tak ten Baby Calm můžu vřele doporučit myslím, že nás zachránil a už jsem je poradila kamarádkám a byly taky nadšené tak přeju hodně štěstí, síly a trpělivosti.

aji81
autor
19. pro 2008

tak já zítra koupím tu rourku a baby calm. Myslíte teda, že to jsou ty prdíky?Pořád s sebou hrozně šije, nožičky, ručičky, hlavu pořád otáčí sem a tam...Příjde mi, že na to kolik jsem jí dala sunaru odpoledne, tak toho málo vykadila. No, musí holt vydržet do zítřka, snad bude líp. Pupík ani pecičky nepomohly

lucinka7988
19. pro 2008

Aji nedokrmuj! bude to určo ten růstový spurt, jak jsme psaly nahoře a k tomu ty prdíky. Opravdu jí nedokrmuj, nebo ji do pár dní odstavíš od prsa!!! 😉 😖 😖

mysinka
19. pro 2008

Aji, zkoušela jsi zavinout do zavinovačky? Pěkně napevno, ručičky k tělu, malému to občas pomohlo na takovéto záchvaty... Taky trpěl na prdíky, rourka pomáhala. A na celkové zklidnění zavinout nebo napevno uvázat do šátku.

A jinak na růstový spurt kamarádce její doktorka doporučila zalézt s prckem na celý den do postele a kojit kojit kojit kojit, dojít si na záchod, najíst napít a pak zase kojit kojit a kojit 🙂

Ať to brzy přejde!

lucinka7988
19. pro 2008

a už vůbec se neřiď pokakanými plínkami- kojené mimčo kaká i po každém kojení, někdy celý den nic a někdy třeba i celý týden ! 😒 Jestli nekaká, tak strávila všechno mlíčko. 😉 Sleduj jen počůrané plínky- 6-8 denně.

aji81
autor
19. pro 2008

to vím že kojené mimi nemusí mít stoličku třeba 14dní ale mě jde o to, že jsem jí dneska dokrmila sunarem!. Jako, ted se mi podařilo zacvičit nožičkama až šly větry ven ale neulevilo se... ☹

lucinka7988
19. pro 2008

no ono jí určo teď dělá neplechu to střídání mlíčka a sunaru. A taky jí určitě chvilku potrvá, než ten Sunar ztráví. Nemá tvrdé bříško? ☹ zkusit opravdu jen kojit. Když to překonáte těch pár dní, tak to pak bude dobrý 😉

lucinka7988
19. pro 2008

jestli bude trpět na prdíky i zítra, tak zkus tu rourku - mě se pak malej hezky vyprdíkoval i vykakal, ale taky úplná úleva nebyla- kroutil se mi až do teď ☹