Dcera pořád řve. Co by jí mohlo být?

aji81
19. pro 2008

Ahoj holky moc prosím o pomoc protože jsem už naprosto zoufalá. Mám tříměsíční holčičku a ona začala včera naprosto hystericky 2hodiny řvát. Absolutně nic nepomáhalo, vše jsme jí udělali co by jí mohlo chybět nebo vadit ale nic nepomohlo. Museli jsme jí dát do ložnice do postýlky zhasnout a čekat až se uklidní. Jsem měla hroznej strach aby se jí něco nestalo, pač to bylo hrozný. Uplně se zalikala a byla uplně rudá. Pak unavená usnula tak jsem myslela ,že to bylo jedinečné..
Dnes byla přes den relativně vpoho ale je pořád taková neklidná, a vůbec nespala...V kočárku normálně spí a pak ještě hodku u okna, na to je zvyklá ale dnes taky ne!. Jsem myslela, že mám málo mlíka tak jsme jí dala Sunar ale ten vzala jen trošku. Od láhve se odtáhla ale strkala si pak prstíčky do pusinky jakoby měla pořád hlad a u toho řvala. Teplotu nemá, nezrvrací ani průjem. Žádná vyrážka nic. Ale je taková pořád neštastná, vůbec nevím co mám dělat .Si to asi půjdu hodit. Co jí může být????prosím poradte mi, nevím co dělat. Rve mi to srdce, že jí nemůžu pomoci. ☹

terrestriss
19. pro 2008

aji, já měla taky růstový spurt a nepřibíraly jsme, nedokrmuj!
lehni si s malou do postele, polož si ji na bok, dej jí prso do pusy a střídej postupně strany a koj ji takhle. ona se uklidní, napije, podráždí bradavky, možná i vyprdí. vždycky kdyžř bude mít ty záchvaty tak si takhle zalezte a kojte a odpočívejte...
taky trpíme na prdy a nejlepší je podržet mimi v klubíčkupo probuzení nad záchodem, vanou, umyvadlem nebo nějakou nádobou - vyprdíá se vyčůrá i vykaká, většinou - my takhle prdíme a kakáme každý den a je to jediné co pomáhá 🙂

aji81
autor
19. pro 2008

no holky, děkuju. Jdu si lehnout jsem uplně hotová. Malá nebrečí ted jen proto, že má dudlík ale oči jak baterky. Vždyt už musí být unavená!!! dnes prakticky nespala!! chjoooo, dobrou

lucinka7988
19. pro 2008

Dobrou noc Aji a zítra napiš jak vám to jde. Držím ti palečky, ať to překonáte 😉

vladis
20. pro 2008

ahojky tak jsme se uřvali ke spanku až v 1 rano pak spal celé dopoledne ani jíst nepotreboval už ted se hrozím zase večera 😖

audri
20. pro 2008

Nám moc moc pomohly probiotické kapky Bio Gaia.. byla to až poslední možnost, co jsme vyzkoušeli, protože jsou vcelku drahé a nakonec na objednávku na netu, ale byla to neskutečná úleva od nekonečného pláče a bolení bříška. A to jsme před tím vyzkoušeli vše.. Sab Simplex, Lefax, Espumisan, Baby Calm. Takže.. kdybych to věděla dřív, tak bych neváhala a ty peníze za ně dala hned. Od té doby, co je máme, měla malá od bolení bříška pokoj.

aji81
autor
20. pro 2008

Ahoj holky, tak noc teda nebyla nic moc jako byla pořád taková nervozní, furt s sebou šila ale nebrečela. Mám pocit, že za celou noc pořádně nespala. Kojila jsem jí tak nějak po 3hodinách, pač jsem furt doufala že bude spát. S manžou jsme se ještě k tomu chytli pač jsme z toho byli oba hotový, noooo super... 😒 Trochu jsem si na sebe zařvali a pak to bylo už dobrý, no Itálie 😎 .Ráno byla veselá i se smála, to pak bych jí odpustila všechno na světě pusinka moje 😵 . Šla jsem jí koupit Baby Calm tak snad na ty prdíky pomůže. UM ani právě moc nechce ale prso ano, tak snad se mi mlíčko zvýší na její potřebu. Rourku prostě na Barrandově neměli 😠 . Tak zítra pojedu dokoupit dárky na Anděla tak se mrknu tam. Před chvilkou jsem jí dala k otevřenému oknu tak konečně za dva dny pořádně zabrala tak jsem štastná ale abych to nezakřikla, uvidíme večer...Ještě určo napíšu. Holky děkuji moc za podporu, fakt jste mi pomohli abych se z toho nezcvokla. Audri: když nepomůže ten BC tak holt taky koupím probio. kapičky, taky mi o nich říkala kamarádka že jsou super. Paaa krásný večer, já jsem si to doma už náááádherně nazdobila, juuuu 🙂

hlavinka
15. bře 2012

Cau holky, chtela bych ozivit tohle tema.

Jsem na mrtvici, protote Majda (8 mesicu) ted jen rve a rve. A kdyz myslim porad, myslim fakt porad, kdyz teda nepocitam obdobi spani a dobu, kdy ji nosim. Jinak rve.
Ja uz nevim co s tim☹ Nemuzu ji porad nosit, musim varit, uklidit, vycurat se, najist se. Nehlede na to, ze by se mela zlepsovat v tom, co umi - jakoze plazit se a ucit se lezt, ale ona ne. Jak je na zemi (posteli, kdekoliv), tak rve a rve a rve a nedela nic☹
trva to uz asi 14 dni. Myslela jsem, ze zuby, ale asi ne....Zdrava je, ji dobre, nevim...Dneska jsem si byla pro Neurol a spunty do usi. nekdy totuz rve, i kdyz ji nosim.
Ja uz nemuzu.....nemate s tim nekdo zkusenost? Co pomaha?
Dekuju.

apollo11
15. bře 2012

@hlavinka Ahoj, je mi líto, co prožíváš ty i malá, zkušenost teda nemám, ale ještě bych se snažila hledat příčiny - nejdřív vyloučit všechny fyzické, řekla bych to třeba i dr., nechat udělat vyšetření, které mohou odhalit nějakou bolest, trávící problémy (nemohla spolknout nějaký předmět?), zablokování nervu atd., možná by bylo dobré zajít na neurologii.. Nebo neproběhla u vás v poslední době nějaká zásadní změna režimu, něco co by ji mohlo rozhodit? Protože pokud to nedělala dřív, je to dost zvláštní. Řve opravdu furt, jak píšeš? Taky má asi období separační úzkosti, ale to se většinou neprojevuje kontinuálním řevem.. Držím palce, aby se to zlepšilo. Asi jsem moc nepomohla, jen jsem tě chtěla podpořit.

hlavinka
15. bře 2012

@apollo11 dekuju.
je to od te doby, co byla nemocna, mela 40 horecky a samozrejme jsme ji meli u sebe.
dr. jsem to rikala, rikala, ze je v poradku, ale na neurolog. jsme nebyli. Ona je jinak slunicko, milacek, ale musim ji bud nosit nebo u ni lezet a vylozene byt aktivne s ni. Jak tzreba jdu na wc nebo odbehnu zalit caj a pod., rve jak tur. Takze asi fakt bude zavislak.....Nicmene kdyz je treba s rodicema, tak ji taky musi nosit nebo se hodne venovat, na zemi rve☹ Coz dobry neni, vzdyt se "opozdi" s lezenim a tak. A pritom zacla driv nez segra, rikala jsem si, ze touhle dobou uz poleze, ale nic, jak proste nedela na zemi nic, jen rve.-(

anehap
15. bře 2012

@hlavinka ahoj, to bude dobrý 😉 Myslím, že ta nemoc na to bude mít hodně vliv, ale pokud by to nepokračovalo, zašla bych znovu k dr a probrala to. ALe jestli řve fakt když je sama atd a ty se jí nevěnuješ, tak to asi nebude bolestí, to by podle mě plakala pořád, ale nejsem dr 😎 ALe jistota je jistota....
Naše malá - 20 měsíců - byla před 2 týdny taky nemocná, horečky, šílený kašel, zánět uší, takže pořád byla se mnou, navíc nesnáší dr a tou dobou jsme u nich byli pečení vaření - no a od té doby taky pořád jen máma, máma. nemůže ji pochovat babi,teta(přitom doteď jí to nevadilo),hned chytne amok 😒 , někdy ani táta nemůže. V místnosti s něma si hraje, ale musí mě vidět, jak se k ní přiblíží, hned křičí a volá mě. Prostě jak byla nemocná, byla jsem s ní pořád já, vstávala k ní v noci atd, tak to bylo asi i u vás, tak teď bude větší mamánek. Naše malá to tak má vždy po nemoci, ale časem se to zlepšuje.Plazení, lození atd určitě dožene, to je to poslední... Držím palce, ať je líp 😵 😉

dlabinecka
15. bře 2012

@hlavinka Ahoj! MYslím, že je to fakt jen období, prostě vydrž, aČKOLIV CHÁPU, ŽE JE TO NÁROČNÉ. pOCHYBUJU, ŽE SE S TÍM DÁ NĚJAK NĚCO UDĚLAT,.Pokud potřebuješ něco dělat, zkus si pořídit nosítko a dělat to s ní 😉 KOukám, že má sestřičku, rostě, moudří, třeba žárlí, zjistila, že je bezvadný být s Tebou, tak to chce... A ve vývoji jí to zcela určitě nijak nezbrzdí, o to bych se nebála 😉

samsa
15. bře 2012

@hlavinka
mně to dcera dělala vždy po horečnaté nemoci, nejhorší to bylo, když v roce měla šestou nemoc, horečky 40 st, které nešly srazit 6 dní a pak 14 dní jen v kuse řvala, musela jsem ji nosit, ale řvala i tak. Pak to samo přestalo.

hlavinka
15. bře 2012

holky, moc vam dekuju za podporu. Asi je proste zavislak ted na mne. Snad to prejde.

@dlabinecka Nositko mam, jenze to nejde pouzit na vsechno - treba vyklizeni mycky ci vareni, protoze je desne ziva a strka do vseho ruce, nohy, cili pri krajeni a vareni horke vody a pod. to nepouziju. Ale jinak ho obcas pouziju.
Problem je jeste v tom, ze mam pupecni kylu, tudiz noseni neni nic moc a nechci, aby se mi zvetsila.

diky moc holky 😉

germaine
15. bře 2012

@hlavinka Čau, mám doma podobného zlobra 😒 s tím rozdílem, že u nás to je takhle odmalička (ve většině případů) pořád si hrajeme, nosíme, zpíváme...teď máme asi dva měsíce velkou ohrádku a když jdu třeba na WC, tak ho tam nechávám samotnýho(někdy si nevšimne, že jsem pryč ale jinak ve většině případů je okamžitě hysterickej řev) takže si ho dost často nosím sebou na záchod ☹ nyní to dospělo do takový fáze, že i když je u něj taťka on vidí, že odcházím (do vedlejšího pokoje, do koupelny prostě jsem doma) tak začíná hysterčit...tobě nemusím vysvětlovat, jak je to náročný, za těch 10m už začínám pomalu padat na hubu...nutno podotknout, když jsem s ním a věnuju se mu, tak je milionovej 🙂

hlavinka
16. bře 2012

@germaine To mne mrzi, ze to mate od malicka. Jo, tohle je presne to stejny u nas. I s tim manzelem. Hraje si s nim, ale jak projdu okolo, zacne fnukat. Ja jsem na to nebyla vubec zvykla, protoze prvni dcera byla v pohode. I Majda byla v pohode, az do te nemoci nedavno.
Nekdy si ji beru taky na zachod🙂 Ale nekdy holt musi rvat, neda se nic delat.
Sice je 2x tydne na pul dne s nekym jinym, ale to je v pohode. Taky se chce vic nosit, ale i beze mne umi byt. No, snad to fakt prejde, jinak nevim nevim☹
Clovek si teda zvykne na vsechno, ted uz pozoruju, ze proste rve a mne je to fuk, teda ne fuk uplne, ale proste vim, ze to jinak nejde. Nicmene po celem dni uz mam hlavu uplne ohucenou, no vsak to znas 😲 😔

germaine
16. bře 2012

@hlavinka Jo znám, taky nechávám řvát a někdy prostě radši jsem u něj, ptž nemám náladu na řvaní. Nezbejvá nám nic jinýho, než čekat, až to přejde 😖 do deseti to dělat nebudou 😉

ewwwelina
16. bře 2012

Ahoj Hlavinko a ostatní, trochu jsem si oddechla, když to tady čtu. Stalo se nám to samé. Mája (7 a půl měs.) byla klidné, samostatné mimčo (byla zvyklá být sama v postýlce nebo autosedačce, hrát si nebo jen tak pozorovat okolí). Ale v únoru jsme se přestěhovali a trošku se to zhoršilo ,pak jí lezly zuby (2spodní) a začala řvát. A nakonec prodělala 6.nemoc a od té doby neustále řve. Jak píše Hlavinka - řve furt, pokud se jí 100% nevěnuju nebo pokud nespí. Na zemi být nechce - aby se učila lézt, v postýlce taky neee, ani v sedačce moc nevydrží. Je to sice "teprve" pár týdnů, ale už teď si říkám, jestli to vydržím. Jsem podrážděná, bolí mě z toho hlava a hlavně se mi to vůbec nelíbí. Byla jsem zvyklá na úplně jiné dítě a teď tohle... Navíc začala od té nemoci odmítat všechny příkrmy (které ani předtím moc nechtěla), teď prostě zavře pusu, když se blíží lžička, a pak hystericky řve. Ach jo!!!!! Taky si říkám, že to snad nebude trvat věčně ,ale dny jsou teď nějak nekonečné, když jen řve a řve a nic ji nebaví...

hlavinka
16. bře 2012

@ewwwelina chuderko.
S tim jidlem to mela Majda taky, ale po tydnu se to zlepsilo. Ale taky nechtela jist, vratili jsme se k plnemu kojeni. Ale jak rikam, ted uz ji normalne.
@germaine jo, to je fakt, ze vecne to nebude, musime to holt prezit