Dcera pořád řve. Co by jí mohlo být?

aji81
19. pro 2008

Ahoj holky moc prosím o pomoc protože jsem už naprosto zoufalá. Mám tříměsíční holčičku a ona začala včera naprosto hystericky 2hodiny řvát. Absolutně nic nepomáhalo, vše jsme jí udělali co by jí mohlo chybět nebo vadit ale nic nepomohlo. Museli jsme jí dát do ložnice do postýlky zhasnout a čekat až se uklidní. Jsem měla hroznej strach aby se jí něco nestalo, pač to bylo hrozný. Uplně se zalikala a byla uplně rudá. Pak unavená usnula tak jsem myslela ,že to bylo jedinečné..
Dnes byla přes den relativně vpoho ale je pořád taková neklidná, a vůbec nespala...V kočárku normálně spí a pak ještě hodku u okna, na to je zvyklá ale dnes taky ne!. Jsem myslela, že mám málo mlíka tak jsme jí dala Sunar ale ten vzala jen trošku. Od láhve se odtáhla ale strkala si pak prstíčky do pusinky jakoby měla pořád hlad a u toho řvala. Teplotu nemá, nezrvrací ani průjem. Žádná vyrážka nic. Ale je taková pořád neštastná, vůbec nevím co mám dělat .Si to asi půjdu hodit. Co jí může být????prosím poradte mi, nevím co dělat. Rve mi to srdce, že jí nemůžu pomoci. ☹

theresa
19. pro 2008

Aji, těžko radit, já bych prvně zkusila vyloučit hlad. A z láhve někdy Jasmínka už pila? Třeba nechce jenom tu láhev. Já nevím, kdyby to přetrvávalo, určitě bych zašla k doktorovi, za to nic nedáš.

andrissek
19. pro 2008

Ahoj ,náš malej také občas měl takovéto období a ta bezmoc je šílená 😢
Většinou to bylo když ho bolelo bříško a měl prdíky. Začala jse mu dávat kapičky http://www.docsimon.cz/zbozi/sab-simplex-kapky-... a bylo to o mnoho lepší.

jjaanca
19. pro 2008

Zajdi s ní k doktorovi.

lucinka7988
19. pro 2008

ahojky Aji, určitě jí nedávej Sunar. Mlíčka máš určitě dostatek...To by byla nejlepší cesta k tomu ji odstavit... 😉 Nemá Jasminka prdíčky? Mě dneska i včera Maty taky pořád řval - chudák trpí na prdíčky a pomohla nám až rourka ☹ Bez ní bych už asi skákala ze střechy 😒 😨
Co dělá u toho řvaní? Kope nožkama, máchá ručičkama, kroutí se?

andrissek
19. pro 2008

Jak píše Lucinka tak rourku jsem taky párkrát použila a malému se ulevilo 😉

lucinka7988
19. pro 2008

Jo a já můžu doporučit kapky Baby Calm - jsou 100% přírodní - jen na bázi olejíčků - a nám vždy pomůžou. Dávajíi se před i během kojení. Klidně vícekrát za den - u nás je jich strašná spotřeba... 😉 😀 Jsou bez chemikálíí - právě narozdíl od Sab Simplexu, ale každému dítku pomůže něco jiného - někomu kapky SAb, někomu Baby Calm... Je to individuální a chce to vyzkoušet 😖

lucinka7988
19. pro 2008

andrissku můžu se jen zeptat jak jí dáváš hluboko? Já ji dnes dávala poprvé a bála jsem se abych to nezastrčila moc - jsou tam takový jakoby dvě dírky - tak malej se vyprděl až když byly obě dvě v zadečku 😒 😨 Není to moc?

lucinka7988
19. pro 2008

Aji: když jí dávaš nakojit - po těch zhruba 3 hodinkách, tak ti papká normálně, nebo nechce papat vůbec?

andrissek
19. pro 2008

Já už ji dlouho nedávám ,ale ty dirky jsou právě na to asi aby se vyprděl. Určitě jsem to dávala aby byly v zadečku.

lucinka7988
19. pro 2008

super díky 😉

sylvka
19. pro 2008

Ahoj aji,já si taky mysli,že jsou to ty prdíky.martin to měl přesně do třech měsíců a byl to děs,taky řev a řev,hlavně večer.zkoušela jsem sab simplex(pomohlo jen na chvíli),komu prý nepomůže tak baby calm,též jsem měla a bylo to asi o 50proc.lepší,jenže mám pocit že asi tak za měsíc si na to tělo zvyklo a zas řev.tak mi kamarádka doporučila probiotické kapky,stojí jich teda 5ml. 700kč,ale malej se mi po nich vždyčky krásně vykakal,takže se mu to bříško povolilo 😉 náš brouček je plně kojenej,takže teď už vím,že zaražené větry jsou opravdu jen a jen to že neprdí,protože od těch třech měsíců co je o.k.prdí pořád.(24h.denně i po vykakání).
jo a já dávala taky příkrm a dr.mi hrozně vynadala,že to jen zhoršim.
držim palečky.

many
19. pro 2008

teda tak mi tady to nezažili naštěstí ☹ tak jestli má třeba boleníčko,tak jí zkus nahřát ručníček a dát na bříško 😉 jsem slyšela,že to pomáha,držím pěstičky ať máte brzo klid

sylvka
19. pro 2008

many,to nám teda nepomohlo.ale jinak dr.říkala pasení koníčků že taky pomáhá,nosit v rucea víc už si nevzpomínám 🙂

andrissek
19. pro 2008

Ještě jsem si vzpoměla že náš Péťa se vždycky uklidnil v šátku 😉 . Když už jsem nevěděla co s ním tak jsem si ho uvázala do šátku a to se uklidnil téměř vždycky a kolikrát i usnul 😉

lucinka7988
19. pro 2008

Mě také při prdíkách pomáhá kojit tělo na tělo (mimčo vyslečené do plínky a jeho bříško na mém 😉 ).
A taky cvičit s nožkama- přitáhnout k bříšku a trošku zacvičit 🙂

aji81
autor
19. pro 2008

Ahoj holky, dekuji za rady. Jsem z toho hotova. Ze by ji brisko trapilo cely den?. Prave ze u toho zveda nozicky, macha rucickama a je celkove takova nervozni. Asi mam malo mlika, jelikoz jsem ji vazila a za tyden pribrala jen 100g!!! normalne pribejvala 250g. Jit na kontrolu do poradny tak dostanu sprdaka. Ale ja ji kojim jak si rekne, nekdy i kazdou hodku tak nechapu ze tak malo pribrala.....Asi teda tu rourku budu muset koupit. Prosim Vas prodavaji to v drogerii a kolik stoji? se omlouvam ale vubec to neznam ani doktorka mi to nedoporucila tak nevim.Chjo to jsou starosti..

zorina
19. pro 2008

ahoj, my jsme ji koupili v lékárně a státla asi 40 Kč.

misakulicka
19. pro 2008

aji....my kojili 3 měsíce----a zažili jsme taky takový hysteráky----fakt jsme nevěděli co s tím...taky nám začal po 3 měsící málo přibírat...20 g...prý jsou některý děti takový kolísavý ve váze...takže-neboj se umělé výživy-svět se nezboří....jako ten náš-přibral 20 g a další týden 250g a další zase nic.....takže jsme pak přešli na Nutrilon a bylo to zase v pohodě...

lucy..
19. pro 2008

Ahoj Aji, take si myslim, ze to bude tzv "trimesicni kolika", nas Luky take obcas mival zachvaty place...u nas hodne pomahalo nahrat a masirovat krouzive brisko, Sabik, cvicit nozickama..pak zabalit natesno a houpat treba na mici....no uvidis, drzim palecky at je mala klidnejsi. Jinak s tim pribiranim je to individualni..100g za tyden neni nejhorsi.

terreza
19. pro 2008

100g je spodni hranice,hlad to neni si myslim..mame casto tendence hned hledat duvod v hladu,ale pokud ti doposud pribirala krasne nemuzes ze dne na den ztratit mleko,to je nesmysl..zkus se dat do pohody at mliko dobre tece/na www.kojeni.net jsou rady jak lepe mlicko tece, teply napoj,nahrat prsa..atd../zkus kapicky,masirovat brisko proste vse na prdiky a uvidis..nas matej tohle mel jeden cely den v kuse-sileny prdy ale zase uz nikdy jindy..ovsem ten den byl sileny!!!cely den sem ho nosila na rukach a pomohly nam kapky sab simplex.

welinka
19. pro 2008

Holky my jsme na UM a mame necele 3tydny...dneska maly prorval cely den krome 3hodin kdy spal...zase rve a rve a rve.,,,,,,,,,,uz mu nemame jak pomoct, vyzkouseli jsme vsechno. bojim se ze bude mit pupecni kylu z toho revu a navic mame hnedo zelenou stolicku a zapacha teda fest.. ☹ jsem nestastna a nevim co delat

tannawe
19. pro 2008

z ceho maji ty kojene deti ty silene prdy? z toho co ji maminka? Vzdyt pri dobrem prisati teoreticky nemuzou lokat vzduch jako, kdyz piji z lahve...proto se delaji i ty protikolikove dudliky co nejvice podobne fyziognomicky bradavce...
A pokud to tedy je z toho co ji matka a co prechazi do MM, tak to uz byste mohly mit vysledovane po cem vam dite vic rve nebo ne? Ve trech mesicich se hlavne lame to, ze miminko uz zacina vnimat vic svet, najednou se jakoby rozsviti, takze nektere deti muzou byt dost nerudne, ze maminky byly zvykle na to, ze mimink jen ji, spi a obcas je vzhuru. Ale trimesicni dite uz nebude spat stejne jako mesicni... 😉 takze ne vsechno budou vetry... 😵

lucinka7988
19. pro 2008

Aji, je taky možný, když píšeš, že kojíš i každou hodinu, že je to růstový spurt-neboli laktační krize - ta je právě kolem 3. měsíce (i ve 3.,v 6. týdnu, pak ve 3.měsíci a pak v 6.měsíci) Projevuje se to tak, že mimčo furt brečí, mamina kojí i každou hodinu a myslí si že má málo mléka -což je napůl pravda-trvá to tak max. týden, kdy musí mamča přikládat mimíska pokaždé, když si řekne a tím pádem se jí tvoří mléka víc a víc - my to měli už dvakrát a je to pěkně na palici, ale musí se to vydržet. A hlavně nepřikrmovat...(a miminko také samozřejmě přibere méně, než bylo doposud zvykem 😉 ) Popiš trošku víc váš režim - jak často kojíte a jak vám to kojení probíhá )
A taky tím, že je ta laktační krize a mimčo pije častěji, tak vypije hodně předního mlíčka, které je víc sladké a tím pádem ho z toho bolí víc bříško....

aji81
autor
19. pro 2008

ja mam doma sabika ale nevim jak dlouho se muze pouzivat kdyz uz byl otevreny a zredeny? to nemohu na letaku najit. Je to hrozny ,porad breci. To jsem davala teple pecicky na brisko a mazala pupikem. Ja fakt nevim, si rikam kdyby to neco bylo tak ma horecku a zvraci ne?..

lucinka7988
19. pro 2008

Já si hlídala co jím asi 14, kdy jsem nejdla skoro nic 😒 😒 a malej stejně řval - některé děti nemají prdíky i když mamina jí co chce a některé řvou i když mamina celej den nejí ☹ ☹ Každé mimčo je jiné... 😖

lucinka7988
19. pro 2008

A jak dlouho už ho máš otevřený?

lucinka7988
19. pro 2008

Nám také nezabírá nahřívání bříška pecičkama a mastička Pupík už vůbec ne 😠

lucinka7988
19. pro 2008

Já taky byla úplně mimo, když mi malej brečel celej den a ke všemu mi ani nechtěl papat. Jak jsem vytáhla prso, tak spustil řev - měli jsme ukázkový bojkot 😉 😉 Alespoň že malá papká...

andy80
19. pro 2008

taky se přikláním k růstovému spurtu, aji vydrž týden a zas bude dobře

terreza
19. pro 2008

jo to je pravda,spurt to byt muze..kazdy den je jiny neboj 😉