Dcera přes noc u babičky ve 3 měsících. Je to brzo?

andykov
14. říj 2009

Holky, potřebovala bych se poradit.... Rozmýšlím, kdy je vhodné malou nechat u babičky přes noc? Bohužel nekojím, byla by u mé mamky, která vše zvládá v poho, myslím péči o malou. Chtěla už si malou nechat na 3 měsících, ale to fakt bylo ještě brzo. A teď pořád váhám? Jak to vidíte Vy? Díky.

kristi
14. říj 2009

uplne v klidu

karca21
14. říj 2009

Andy, jestli máš k mamce důvěru, tak proč ne. Taky záleží, jestli se Ti chce, aby si to nedělala jen kvůli mamce. Mně by se třeba malou nechtělo nikde nechat, chci jí mít u sebe, doma. Takže babičky možná až za pár let 😀 😀

misi78
14. říj 2009

Andy pokud mamce veris a mala neni na tobe zavisla tak si myslim, ze taky v pohode 😉

kremca
14. říj 2009

andy: mně malou moje maminka hlídala celé dopoledne, když jsem chodila o prázdninách týden na angličtinu, ale na noc bych ji tam ještě nenechala. ne kvůli tomu, že by to maminka nezvládla, ale pro můj blbý pocit, že jsem ji tam nechala. Je ještě malá a já bych se necítila dobře kdybych ji neměla u sebe. 🙂

berenika39
14. říj 2009

ahoj,petovi je rok a kousek a bude příští týden poprvé sám spát u babičky, s tátou. (jdu na operaci s kotníkem). a jsem z toho nervozní, nevím proč, přes den hlídají, pohoda,petas s tím nemá problém, ale ta noc - to bude poprvé, tak nevím....je už velkej, spíš s tím mám problém já ☹ ☹ .

beruska2x
14. říj 2009

ja mela na cely vikend poprve v asi 5m, dostala jsem desnou anginu a fakt jsem byla k.o. tak jsem byla rada ze si hi mamka vzala a neresila jsem to 😀 od te doby tam byl na vikend sam tak 2x a na 1 noc tak 4x a vzdycky v poho, naopak, nesmutni kdyz odjizdi a delaji s nim blbiny co ja mu asi nedovolim tak si to uzivaji, myslim ze to to dobre, prcek pak neni tak fixovany, nema stresy a cas jen s manzou a relax prospeje kazdemu...
😉

jituskak
14. říj 2009

tak malej poprvé spal u mamky když mu bylo asi 6 týdnů. byla to záchraná mise. bylo to v době, kdy mi přestalo jít mlíko a malej měl hrozný dny i noci, pořád plakal a já byla ko. i po fyzické i po psychické stránce. vzala si ho na noc a já se po dlouhé době dobře vyspala a ráno bylo dobře. malej v poho. sice mamka bydlí s náma v domě, ale to už asi není rozdíl.

shaula
14. říj 2009

Jituskak - podle mě je to velký rozdíl, protože v případě potřeby jsi v dosahu... Navíc v 6 týdnech je to úplně o něčem jiném 😉

Andykov - já bych asi poprvé spala u babičky s ní. Ono chování v noci je naprosto jiné než přes den, že je spokojená u babičky přes den, ještě neznamená, že v pohodě přežije noc... Naši kluci jsou taky s manželem přes den úplně v pohodě, ale večer a v noci je prostě musím uklidnit já, když tam jde manža, tak řvou ještě víc 😨
A souhlasím s Karcou - jestli to děláš jen kvůli mamce, tak to nedělej. Pokud si nejsi jistá a váháš, zda ji tam nechat, tak ji nenechávej 😉

beruska2x
14. říj 2009

no je pravda ze mi tam s nim predtim spali kazdy vikend takze xxkrat , to prosteredi znal..
v baraku je to urco neco jineho nez nekolik km .. uz ten pocit ze jsi v dosahu par kroku je jiny...

petrach
14. říj 2009

naši hlídali prvne Elin asi v 5 mesících,když jsme šli s manžou na akci,ale pak jsme spali u nich i my..pokud jste hodne u babičky a malá je zvyklá,tak asi problém nebude..zaleží jak to cítíš ty 😉

beruska2x
14. říj 2009

ja myslim e maminy by to mely zvazit a trosku "povolit" aby prcek byl zvykly i na jine lidi.. ono pak je to treba nutne z nejakych vaznych, treba zdravotnich duvodu a je to problem...neni prece nutne ho tam nechavat porad ale mit to v zaloze...
aby se otrkal 😉

jeudi
14. říj 2009

ahojky kdyz se mi narodil filipek bylo mi 19 let a strasne jsem se tesila az po porodu budu moci vyrazit si zatancovat .k mamce mam velkou duveru v techto vecech nebojim se ze by mu davala napr.med na dudlik bo vi ze je to alergen..no proste je informovana dnesni dobou.takze ve 3tydnech tam filipek spal pres noc a v pohode..ted u druheho ditete tam sem jest nepotrebovala a mozna ze mam uz i trosku strach i kdyz nemam z ceho je to jine ...ale ma odpoved na tuto diskusi je ano v pohode proc ne

bunicka
14. říj 2009

Andy-Já jsem asi úzkostlivá a malou bych přes noc nikde nenechala,to by muselo být hodně vážný(nemocnice aj)a to by stejně hlídal manžel 😝 ,ale je to mnou,já bych nebyla vůbec v klidu,potřebuji ji mít na dosah. 🙂
Ale co vím,tak tvoje máma je zodpovědná ženská a Kíka je na ni zvyklá,tak pokud to tobě nevadí,tak proč ne 😉

senja
14. říj 2009

Ja jsem nechavala maleho pres noc u babicky uz ve 2 mesicich, mela jsem totiz horecky. Zvladala to perfektne, jen maly asi citil, ze u nej neni maminka, tak babicce daval zabrat tim, ze se nekolikrat za noc budil a odmital usnout 😒
Jinak moje tchyne to takto praktikovala s mym manzelem uz od jeho narozeni. Pry spaval u babicky, ktera se o nej starala vetsinu casu, a mamine ho donesla jen na kojeni 😖 A kdyz ty navic nekojis, tak neni co resit 😉

zuzik24
14. říj 2009

andy, vzhledem k tomu, že je Kika na mamču zvyklá, tak bych ji tam nechala. 😉 Já teda jsem na tom podobně jako bunička, taky bych ji u mojí mamči, nedej bože u tchýně, nechala jen ve fakt velký nouzi 🙂 Prostě by mi chybělo to vědomí, že ji mám u sebe a strachy bych neusnula 🙂 Ale u vás je to něco jinýho, takže pokud potřebuješ, tak ji tam nech 🙂

misakri
14. říj 2009

já myslím, že uplně v pohodě.. 😉
u dcerky, jako u prvního dítka, jsem měla strach ( ani nevím z čeho 😀 ) a malá u našich spala až asi v roce..
ale u syna to je jiné.. ten spal u nich už v cca 1měs.. 😉

nevidím problém.. pokud mamce důvěřuješ a víš, že se postará, tak je to ok.. 😉

bobas
15. říj 2009

Hoj Andy vse je o pocitu. Vim ze se mama postara, ale zvladnes to ty? Ja se priznam ze bych se vubec nevyspala furt bych musela myslet na maleho. takze rodice maji smulu. Jsem v tomhle hodne podobna manzelovi, oba mame radi kdyz jsem doma vsichni spolu. Takze zalezi jen na tobe 😉

andykov
autor
15. říj 2009

holky, děkuju Vám za odpovědi.
Pravdou je, že u babičku občas spáváme. Jednou dokonce, když jsem byla u ní, mi navrhla, že bude spát u ní ona. Takže jo, no ale stejně, když se v pět vzbudila a mamka ji šla udělat jídlo, tak jsem šla k nim jak závislák 😅 A pak jsem nemohla usnout, protže jsem pořád číhala jestli nebrečí. Vzládly to v poho, jen já spala míň jak, když spí u mě 😀
Tak třeba, kdybych spala jinde by to bylo jiný. Já bych byla strašně ráda, aby na ní byla zvyklá, teď už je větší a vníma prostředí i lidi kolem sebe a nerada bych, aby třeba brečela nebo tak, kdyby byla jen zvyklá na mě a opravdu by to třeba nešlo jinak. To by mi rvalo víc srdce. U nás taťka bohužel s péčí o malou moc nefunguje ☹ Ale stejně ještě s tou babičkou vyčkám, nejdřív zkusím ji nechat jen tak přes den a uvidíme 🙂

shaula
15. říj 2009

Holky, vy tu pořád řešíte, jestli to zvládne babička nebo maminka... Hlavní otázka ale přece je, jestli to zvládne dítě. Můžu babičce 100 % věřit, že se postará, ale když by tam mělo dítě jen plakat a nedat se uklidnit, tak je zbytečné ho takhle trápit, ne? A znovu opakuju, že chování v noci je jiné, než přes den... Takže já bych to hodně zvážila, hlavně vy znáte své děti nejlíp a víte, jestli to zvládnou v pohodě nebo ne. Ale určitě je dobré být připravena si pro ně kdykoli přijet 😉

beruska2x
15. říj 2009

shaula.. no ja prave vim ze malej si name ani nevzpomel, vetsinou nej trauma z toho ma maminka 😀 a ostatni si uzivaji blbinek, je ale pravda ze nas malej spi a spal vzdy super a je povahove pohodar, suveren, neboji se je spolecenskej...

shaula
15. říj 2009

Beruska - tak u tebe je to OK, to bych ho klidně k babičce dala. Ale třeba naši jsou přes den OK, ale večer a v noci vyžadují jen mě, manžel jim prostě nestačí, když se vzbudí a pláčou. Já tohle ale "naštěstí" řešit nemusím, my už žádné babičky nemáme...

beruska2x
15. říj 2009

no my mame taky jen jednu ae o to vic si to uziva a snazi se mu to vynahradit takze to tak vypada 😀 a Sima je na ni hodne fixovanej, vi kde ma zastani nerad 🙂 😖

blandik
15. říj 2009

Náš malý tedy ještě u babičky nespal sám, ale spala jsem tam s ním já už pár krát. Poprvé jsem se dost děsila usínání - spával ještě i 2x přes den, ale překvapil mě, jak to bylo naprosto v pohodě. V klidu usnul. Jinak moje máma už 2x byla u nás doma s malým sama tak na dva dny - včetně noci. Malý je na ni zvyklý a tak je to v pohodě.

A hlavně ty pocity maminky se hodně mění v čase. V půl roce bych měla taky obavy, ale te'd v roce jsem v této věci v klidu - tedy u mé mámy. U tchýně bych ani oka nezamhouřila.

bemo
17. říj 2009

Tak já bych naši Natálku u nikoho přes noc nenechala, stejně kojím, ale i kdybych mohla, tak bych to neuděla. Ne že bych babičkám nevěřila, ale bydlíme daleko a nejsem zvyklá ji půjčovat.
Ale pokud to Tobě jako mamince nevadí a Kristýnce se u babičky líbí a je na ni zvyklá, tak v tom nevidím žádný problém.
Já bych tam Naty nemohla nemohla nechat taky proto, že u babiček se Natálce teda vůbec nelíbí a nechce se od nich nechat ani chovat, takže by to opravdu nešlo.