Dcera se bojí nonstop téměř všeho. Co mám dělat?

modramys
14. říj 2009

Ahoj holky, chci se vás zeptat na vaše zkušenosti. Naše malá se neustále něčeho bojí 😒 Začalo to z ničeho nic.....bojí se zvířat (myš, pavouk, slepice, mucha......) lidí, aut no prostě někdy se bojí jen tak ani nevím čeho. Od mala vyrůstá mezi zvířatama a lidma, autem jezdíme skoro denně já to prostě nechápu. Vždycky řekne "bojí" a sápe se na mě v horším případě spustí hysterák. No včera kvůli muše na stropě 😒 No tak asi to snad časem přejde, teď je otázka, jak se k tomu mám postavit já? Mám to jako brát vážně a chovat ji a utěšovat, nebo spíš nad tím mávnout rukou a říct jí "neboj" a hotovo?? Už mě to vážně štve, ale zase jí nechci nějak odbývat aby se pak nebála ještě víc...Nemáte s tím někdo zkušenost?? Dík

jaku
14. říj 2009

Ahojky, dobré téma 😉 , taky to syn začal z ničeho nic na vše říkat. Původně se bál zvuků od vrtajících sousedů (bydlíme v paneláku), což chápu, a pak začal všeho...Taky řeknu neboj, ale mele si svoji. Nebo začal au, bolí i na bundu, když se oblíká. Snad je to jen takové období...

modramys
autor
14. říj 2009

Tak to je uplne presny 😉 To jsem rada, ze v tom nejsem sama...urco to prejde, ale nekdy me to fakt uz vytaci 😝

maart
14. říj 2009

Tak moje mala je taky strasne bojava....boji se aut (jezdim s ni autem denne!), cizich lidi, ruznych zvuku....Dneska jsme byli po druhe na cviceni na micich a ona se samozrejme tech micu bala, vubec jsem si netroufla ji treba na ten mic posadit nebo polozit, to by byl sileny rev 😒 . Vylozene hruzu ji nahani stekajici psi (psa doma mame, ale nesteka)...proste naslo by se toho spoustu. Zatim to resim tak, ze ji rikam, ze to nic, ze je to prece "jenom auto, jenom pejsek, jenom pani postacka" 😅 😀 ...ale nekdy je to docela narocny. Kluci se takhle vubec nebali, takze i kdyz treti dite, tak nova zkusenost. Nevim jak na ni. Snad je to jenom faze a prejde to samo.

modramys
autor
14. říj 2009

Fakt je, ze jsou ty nase bojavy deticky stejne stary tak treba je to fakt jen nejaky blby obdobi (doufam!)

jaku
14. říj 2009

Co mě ale zaráží je, že se malej bojí až úplně hystericky- není jen že by to říkal, ale leze po mě a pláče- mluveného slova z rádia, rozhlasdu v obchodech, ale i mluvících hraček - př. pejsek od Fisher Price-nemáme ho, ale absolvoval tohle u kamarádky. Hudba mu nevadí,ale to slovo - jestli je to tím, že nevidí artikulující tvář? Dcera tohle měla taky cca do 5ti let - jen s tím rádiem. Neznáte to taky?

modramys
autor
14. říj 2009

Aha, tak to u nas teda neni.....to je zvlastni...ale treba se nekdo ozve kdo to tak ma. No mala kdyz se boji hodne tak ma uplne zachvat place ...ty jo jestli to bude trvat do peti let tak me klepne

jaku
14. říj 2009

Modramys, to ne, on zas po mě leze jen u těch hlasů a vrtání, jinak říká bojím,ale žádná hysterie. Holka to dělala jen u toho mluvenýho slova.

ocicka
14. říj 2009

My to meli taky 😉 Najednou vseho ale i veci, ktere me driv rad..Treba s mm rad vrtal a by z toho nadseny a chtel porad a pak se strasne bal...Myslim ze to trvalo asi 3 tydny a by zase ok..

petja
14. říj 2009

Filí teď často říká sám sobě Nebój!!!

petruna
14. říj 2009

muj syn se taky casto boji a hodne veci, ale nastesti ne nejak hystericky...

napr. se boji nekterych reklam v TV (to jeden cas brecel fakt strasne)....napr. reklama na Listerin (ustni voda) nebo jak byla reklama na Ceskyho lva, jak tam Liska s Trojanem zarvali jako lev (tak to byl takyy hysterickej, vzdycky jsem to musela rychle prepnout a utesovat)

pak se boji nekterych situaci v pohadkach (v krteckovi dil se lvem a bolavym zubem)
jeden cas se bal taky mouchy, vrtani sousedu atd...
kdyz byl malinkej tak smrkani a kaslani.

od malinka nema rad velky hluk (jeceni deti atak) Jako treba usne pri hlasech, od malicka je zvyklej na sramot atak, k usinani nepotrebuje absolutni ticho a kdyz usne, tak ho nic nevzbudi, ani na ulici, ale treba moje netere a synovec jsou dost hlucny a divoky pri hre a to se boji a nechce si s nimi hrat...

kdyz byl malinkej (cca pul roku) tak se bal holcicek 😀 , hlavne kdyz nejak zapisteli nebo tak...

no a pak je na sebe dost opatrnej, v pohybu (nikdy jsme nemeli, takove to, ze by se nekam destrukcne vrhal bez pudu sebezachovy), v jidle (trva mu nez pozre neco co nezna) atd atd....

obecne mame doma straspytla, ale neni to nejak tragicky....hysteraky ted fakt nemiva.

ja myslim, ze to je castecne vekem a castecne povahou.