Dcera se chová příliš srdečně k cizím lidem, přejde to?

popelka30
2. dub 2013

Ahoj, mám dcerku v květnu ji bude 3,5roku a ona je prostě každým coulem ženská.Je to malý chytrolín je ukecaná, ale má to jeden háček vůbec nikoho se nebojí a nestydí se.Nebyla by na závadu malá zdrženlivost vůči cizím.Například dnes jsme byly u lékaře a do čekárny tam po nás přišel pán s holčičkou, ano byl milý ke své dceři což je pěkné, ale reakce mé dcery byla, že holčičce nabídla bombonek a zeptala jejiho tatínka (malá mu hned řekla strejdo ) jestli si může holčička vzít.Klárka nikdy nevynechá větu ,, Ale my máme taky tátu" on je často v práci a tak ho vidí jen ráno než odejde do práce jinak spolu času moc netráví.Pak tam na celé kolo začla povídat všechno možný že se dělí o hračky......... naučené třeba věci jak se jmenuje ale dovršila to tím že k tomu pánovi přistoupila pohladila ho po ruce a řekla mu že ho má ráda.Když jsem ji napomenula, že je to cizí pán a že tohle se nedělá tak mi na to odvětila, že on je hodnej.Je mi jasný že usuzovala z jeho chování ke své dcerce, ale takhle to přeci nejde.Už mi dochází slova jak ji vysvětlit že je to cizí člověk, že neví jestli není zlý........, že nemůže věřit každýmu..... Že si od nikoho nesmí nic vzít, nikam jít.... Ona je totiž schopna se sbalit a odejít s naprosto cizím člověkem čehož se samozřejmně bojím.Myslýte že ji to přejde?Že se začne stydět? Já už nevím jak ji to vysvětlit.Děkuji předem za Vaše reakce.Hanka

veruska007
2. dub 2013

Tohle jsou moji kluci 😉, oba to mají od necelého 1,5 roku, odešli by s kýmkoli. Dost jsem se toho bála... o to víc mě překvapilo, že o starším ve školce říkají, že je tichý a introvertní! A teď měl 4 a hodně se zklidnil, začal se před cizími stydět, na návštěvě se mi aspoň chvíli drží za ruku. Ale třeba chlapeček od sousedů je takový sociabilní pořád, manžel tam včera zvonil a přišel mu otevřít 3letý prcek, pak zašel k nám, povídal si se mnou jak s kamarádem... na jednu stranu jsou dnes asi děti trochu jiné, než jsme bývali my.

gammaray
2. dub 2013

@popelka30 mám ten samý "problém" prakticky malička , s dětmi (skoro pět let),tak jsem zvědavá na reakce.

marcelka287
2. dub 2013

@popelka30 AHoj, mě naši vyprávěli, že když jsem byla malá (školkový věk - nevím přesně kolik), tak jsme se byli podívat na letišti na nějaké létání letadel. A já jsem se od nich sebrala a odešla jsem a když mě našli, tak jsem si povídala s úplně cizími lidmi.. Ale to bylo jen jednou. Jinak jsem nic nedělala. Ono podle mě toho asi moc dělat nemůžeš, než jen dokola opakovat, jak se chovat k cizím lidem, i když budou vypadat že jsou hodní. Ještě bych zkusila pokud chodíte do školky a máte tam nějakou rozumnou paní učitelku, tak jí vysvětlit situaci a poprosit zda by také nemohla v tomto ohledu na dcerku působit..

popelka30
autor
2. dub 2013

@marcelka287 ne bohužel do školky ji nevzaly snad až od září.Ono je to s ní pořád, kam koli vlezeme tak je tak strašně srdečná až mně to opravdu děsí.V dnešní době nikdy nevím co se může stát koho se chtne a pak když koukám na zprávy....... myslým že není třeba více rozepisovat.

popelka30
autor
2. dub 2013

@gammaray je to děs co?V dnešní době....

marcelka287
2. dub 2013

@popelka30 No jasný, je to pochopitelné, že máš strach.. teď mě ještě napadlo, co zkusit vyprávět pohádku, kterou si vymyslíš a byla by právě na tohle téma.. Jak holčičku odnesl pryč cizí pán, který byl na ní hodný a ona už nikdy neviděla maminku ani tatínka a blablabla.. Nebo zkus hledat na netu, jestli třeba nebude někde takováhle pohádka i s obrázkama. To by bylo super..Možná přeci jen by to působilo lépe, než to vysvětlování. A nebo jí to zahrát jako divadýlko s panenkami nebo plyšáky.. Aby viděla na vlastní oči, co se může stát..

popelka30
autor
2. dub 2013

@marcelka287 mmn to by nemuselo být špatný to mně nenapadlo,mrknu a zkusím to no a určo dam vědět.Děkuji

marcelka287
2. dub 2013

@popelka30 nemáš zač a držím palce!! Určitě dej vědět, zajímalo by mě, jestli to pomůže..