Dcera se nechce česat. Máte tip, trik, jak na to?

erika9110
22. pro 2011

Dobrý den, potřebovala bych nějakou radu ohledně česání vlásků. Mám skoro 2letou dceru s hodně kudrnatými - úplné prstýnky, po celé hlavě a jemnými vlásky. Ale jako napotvoru ať se snažím sebevíc nechce se nečasat. Vlastně jakýkoliv dotek na vlásky, je pro ní jako kdyby dostala tisíc žihadel:D Bohužel se jí dělají úplné dredy po každém spinkání. O sponkách, gumičkách nebo cokoliv na hlavě ani nemluvím, prostě to tam mít nebude 😝 , nemáte někdo nějaký tipy,triky nebo rady jak na to?

cikilik
22. pro 2011

Jediné co můžu za sebe doporučit,je hodně kondicionéru na vlásky po umytí šamponem,ale ne na pokožku,ať se nemastí,jen opravdu na vlásky.Nebo nakrátko ostříhat ,samozřejmě ne na 1cm ježka.Až se bude chtít časem česat,tak ji nechat delší vlásky.

erika9110
autor
22. pro 2011

Už mě to taky napadlo, že jí ostříhám, jenže nám vlásky narostly až po prvních narozeninách 😀 takže na druhou stranu jsem ráda, že je má. A kondicionér používám, ale je to boj ji jen umýt hlavu, přitom koupání miluje....

veruska007
22. pro 2011

Na střední jsem měla dvě kámošky s takhle vlnitými vlasy a nečesaly je ani jedna. Jen po umytí s kondicionérem. A pak je jen rozvrkočené spínaly sponkami, maximálně je uhladily prsty. Já bych to česání nehrotila.

erika9110
autor
22. pro 2011

Já taky ne, jenže mě štvou ty dredy, co jí trčí ze zadu....jak spinká a šolíchá to hlavičkou o polštář, tak pokaždý je tam má....

levandule_vanilkova
22. pro 2011

Nevím jak u dětí, ale já mám snad už od narození problém s rozčesáváním vlasů a kondicionér taky moc nezabírá, našla jsem ale speciální kartáč, kterým to skutečně nebolí. Mají i růžový Tangle Teezer kouzelný květináček pro malé slečny - co zkusit ten? http://tangleteezer.salonpro.cz/

erika9110
autor
22. pro 2011

Jeeeeee, ten je super...děkuji!!! Koupím a vyzkouším!!!

beruska24.9.
23. pro 2011

@erika9110 - sponky, gumičky apod. dětem běžně vadí, tahá jim to vlásky. když už, tak je lepší jen látková/pružná čelenka, né plastová 😉

lenulab
23. pro 2011

To znám, malá si taky nechce nechat sáhnout na vlásky ☹ a umývání je vždy boj ☹

baris
23. pro 2011

@erika9110 tak to taky znám 🙂 Po každém umytí vlasů nastříkám na vlasy bezoplachový kondicionér. Používám speciální kartáč na hodně zacuchané vlasy (taky se mi točí a vím jak to bolí, když to chci rozčesat 😝 ).

A co se týče sponek - gumiček ... Buď vyčkáš do školky, kde jak uvidí, jak mají ostatní holčičky hezké sponečky, culíčky ... tak to bude chtít taky. Nebo "uzavřeš" s malou dohodu - já to mám s Katuškou tak, že do obchodu, na hriště, k babičce ... se chodí jen s culíkem/culíky. 😀 Dokonce už sama občas příjde, že chce sama od sebe udělat culík. Ale mladší - skoro dvouletá - taky jen sponky omylem. Některé holky na to musí přijít samy a nepomůže nic. Rozhodně bych nestříhala, okolo 3 let na to příjde sama a do té doby přeji pevné nervy 🙂

adeska888
26. únor 2014

Já to znám.....řekla bych buď sponky nebo stříhání na kraťoučké mikádo. Vlasy jsou vlasy.... Ale když se jí to cuchá i na krátkých..... To už ti poradit nemůžu. Jenom hřeben Tangle Teezer.