Dcera se nesměje. Může to být povahou miminka?

veronikapulkertova
21. lis 2008

Mame 4,5 mesicni holcicku, at delame cokoliv, pusinkujeme ji, zlobime, lechtame, rechtame se na ni,delame legraci, ona se usmiva jen vyjimecne anebo se usmeje na cizi lidi, co se nakloni nad kocarek. Jsem s ni neustale, hodne chovam, hraji si s sni...urcite citove nestrada !!! Miminka ostatnich kamaradek se rechtaji od rana do vecera... Muze to byt povahou miminka?

anke
21. lis 2008

veronika: muze to byt povahou
nas Dada ma 7. mesicu a za celou tu dobu jsem ho nahlas smat se videla tak 5x ... muzu delat co chci - usmiva se, ale nerehni se ... nekdy dokonce jen povytahne jeden koutek ... kdyz uz ho neco rozesmeje, tak to funguje jen jednou a pak uz to neni tak vtipne 😀
je to zvedavej kluk, vsechno musi videt, na vsechno musi sahnout, hodne mu zpivam, nosim ho, chovam ho v naruci a taky urcite nestrada ... netrap se tim, vsak se nemusi mlatit smichy nad kazdou blbinou 😉

barusha
21. lis 2008

Náš malý se zase kření i na ty, co nemám ráda 😠 Je to fakt zřejmě povahou a pokud je jinak spokojené mimi, buď ráda. Však on se jednou bude umět smát z plných plic 😉

kubaka
21. lis 2008

veru - a co na to doktorka? ta by ti řekla nejvíce. Je to určitě zvláštní.

naši kluci se tlemilli v jednom kuse a naopak úsměvem se snažilii vyprovokovat úsměv náš. Ten malý dodnes provokuje lidi v tramvaji a čeká, že je uhrane a budou se s ním bavit. Povedlo se mu to i s telefonujícím byznysmenem 😅 . Naštěstí si nikdo nestěžoval na obtěžování, tak se nemusím cítit trapně 😀
určitě to popiš doktorce.

maart
21. lis 2008

Veroniko...nemyslim si, ze to je problem pro doktorku (teda zatim urcite ne), malinka je fakt jeste mala a kdyz pises, ze se obcas usmeje, tak je to urcte v poradku...neboj, ona se zacne usmivat a pak i nahlas smat proste pozdeji. Ja mam skoro 11-ti mesicni holcicku a ta byla taky prvnich par mesicu (oproti mym dvoum synum) velmi vazna, az mne to prislo vtipny 😉 . Ruzny lidi na ni delali do kocarku "cukrbliky" a ona byla jako socha nebo jeste "lip", zacala plakat. Proste byla opravdu vaznejsi damicka, ale cim byla starsi, tim vic se smala a ted, hlavne kdyz blbne s brachama, tak se chechta jako dabel. K cizim lidem je ale porad znacne neduveriva 🙂 ...je mi to jedno, vsak se nemusi tlemit na kazdyho.

andy80
21. lis 2008

Já si taky myslím, že to není pro doktorku a rozhodně to není zvláštní. Některé děti jsou vysmáté od rána do večera, jiné ne. Každé dítě je prostě jiné. Neboj, ono to přijde.

veronikapulkertova
autor
21. lis 2008

Moc vsem dekuji, usmev sveho miminka hreje mamu na dusi a i ja potrebuji semtam zahrat 🙂 Je to hrozne zvedave ditko, chodim po byte a vse male ukazuji a povidam ji. Tak zkusime jeste pockat 🙂 Treba je po tatovi, premyslivejsi povahy 🙂

safron
21. lis 2008

Ahoj, presne to same jsem resila na emiminu, nazvala jsem diskuzi Nesmeje se...no a ubehlo par tydnu a smeje se porad, nahlas teda moc ne, otevre pusu, ale zvuky moc nevydava...je takova premysliva, vsechno mam pocit musi nejdriv pochopit a az pak to prijme za sve..takze tak.

coriven
21. lis 2008

Ahoj Veru,
určitě to není zvláštní, naše Kája taky není smíšek, taky je furt jakoby vážná a vypadá, že furt přemýšlí. Taky mě to trápilo, ale mamka mně říkala, že sem byla do 1 roku taky taková a pak se to zlomilo, takže to u nás budou geny a nemyslím si, že jsem nějaká zvláštní 😅 a snad mě nepoznamenalo 😀 . HOlt osobnost se projevuje už v tak malém věku. Taky jsem u naší Káji vděčná za jakýkoliv náznak úsměvu a jak píšeš, když někdo na ni nakukuje do kočárku, tak se usměje a doma mně to dá pěknou fušku, úsměv na ní vyloudit 😅
Ale věřím, že se to brzo zlomí. 😉 Občas už i mě bolí pusa, jak se na ni furt usmívám a směju 😅 a reakce - žádná, zkoumavě mě prohlíží 😀

motylek
21. lis 2008

Tak náš Jakub se taky moc nesměje, jako usměv vykouzlí často, ale nahlas téměř jedině na našeho potrhlýho psa 😀 😀 😀. Ta ho dokáže rozchechtat, ale my jen málokdy. Jo a začalo to až asi kolem toho 4,5 měsíce. Takže je to normální. Kamárádka má o měsíc mladšího chlapečka (cca jako vy) a ten se jí nahlas řehtal už snad ve dvou měsících. Úplně jsem jí záviděla 😉 😉 😉 , ale taky jsem se dočkala, i když se směje nahlas málo, ale o to víc si toho cením 😉 .

kalo
21. lis 2008

Naše malá dostala první záchvat smíchu, že jsem převlíkala peřiny. Chechtala se nahlas a my byli mrtví smíchy z ní. To jí bylo kolem 5 měsíce.. 😵

motylek
30. pro 2008

TAk co Veru, už se řehtá???? 😀 😉

cerstvamama
30. pro 2008

Holky, naše Adélka se chechtá nahlas když:
1) pes chlemtá vodu z misky až to žbluňká
2) schováváme se a bafáme na ní
3) mečíme na ní jako koza
😀
(ale jinak jsme normální)

gedgitka.a
30. pro 2008

ahojky, tak náš malej se řehní nahlas, už hrozně dlouho snad někdy ve 2 měsíci ho manžel, tak rozchchtal, že se smál nahlas snad minutu, až to manžela rozbrečelo a dnes se třeba chechtal, když se prvně překuloval sám z bříška na záda a já ho načapala a vrátila ho zpět na bříško, tak šup a on zas na záda a začal se chechtat, jakoby říkal mamko tůdle 😀 😀 , ale myslím, že každé mimi je jiné některá se smějí brzo jiná pozděj a zas třeba o to intenzivnějc, uvidíš, že se s malou ještě nasměješ, až budeš potřebovat třeba sama plenku 😀 😀 😀

plostice
31. pro 2008

Hoj. Náš malej má 4,5 měsíce a smát se umí, když ho házíme vysoko ke stropu.... to se svíjí jak žížala a chláme se jak taková ta vyzváněcí znělka na mobilu... zkus to taky, ale nezapomeň dobře chytat 😀 Manžel dodává, že neradno zkoušet v paneláku, kde jsou stropy 2,3m. Ideální je strop tak tři metry a výš.

veronikapulkertova
autor
1. led 2009

Motylek dekujeme za optani,uz se mesic rechtame! Zacala az od toho pateho mesice 🙂 ja uz mela strach,ze to bude mrzout a ted se na nas porat culi! A neustale piska a vresti,takze uz vse v poradku. Dekujeme vsem za podporu v cekani na usmev!

gedgitka.a
1. led 2009

veronikapulkertová: tak vidíš dočkala si se 😉 tak přeju v letošním roce spoustu řehtání a úsměvů s tou Tvou princeznou 😉

lu777
2. led 2009

jj, asi se to neda odhadnout... Matysek se na me culil od ucha k uchu v 5. tydnu... nacez nasledovaly skoro dva mesice hysterickeho revu nekolikrat denne... pak se uklidnil, ale moc se neusmival nebo nesmal....

a ted je jak na houpacce, jednu minutu rve a knika, druhou minutu jeci smichy...
nejvic se mu libi vyhazovani do vzduchu nebo kdyz ho jakoby honim a on sem i snazi utect, to se smichy zalyka...

veronikapulkertova
autor
2. led 2009

Lu777:
jojo!! Jakoby vyhazovani do vzduchu, "prdeni" pusou na brisko, nozicky a do podpazi ji vzdy strasne rozrechta 🙂))) Je to fakt super pocit, nekdy se na ni zlobim a mracim, kdyz treba nechce spinkat a ona se pak na me usmeje a vse je zapomenuto 🙂

gingerone
29. říj 2013

@cerstvamama Ahoj, zabrousila jsem na tuhle diskuzi a chci ti poděkovat! Zkoušela jsem všechno - lechtání, blbosti, zvuky, prdění na pusu, bříško, krk... a jenom jednou jsem dostala vlažné "checht", jinak nic. No a zkusila jsem kozu (to by mě nenapadlo) - a výtlem na celé kolo. Poprvé se mi rozřehtala naše 4 měsíční holčička 😀 Díky za tip!

blahova_andrea
29. říj 2013

náš malý byl stejný. vyvýšený koutek byl pastva pro oči, ale smích? kde že. kamarádka měla řehňu a já kakabusa snad celý první půl rok. pak se to postupně začalo zlepšovat. pak se její přestal všemu řehnit a můj začal být smíšek. teď má ataky obojího. vzteklýho kakabusa i neskutečnýho smíška 😀 myslím, že je to normální. nemusí mít nutně takovou povahu (i když já se tehdy taky bála, skoro jsem si myslela, že nemá mimické svaly 😀).

dendy88
8. lis 2013

@gingerone
@blahova_andrea koukam ze je to normalni, uz me to taky prijde divny, starsi dcera se nahlas smala uz na 3 a pul mesicich a ta mladsi se neumi smat nahlas ani na skoro 7 mesicich , o 4 mesice mladsi dvojcatka kamaradky se uz smeji nahlas a ta moje pistala nic

blahova_andrea
8. lis 2013

@dendy88 neboj....ono to určitě přijde. ten náš se chechtá kolikrát až moc nakonec 😀 občas jsou i lidi, co se moc nesmějí. třeba můj přítel. toho rozesmát aby se fakt chechtal...no jsme spolu 4roky a mockrát jsem to neslyšela. i takoví lidé jsou.

dendy88
8. lis 2013

@blahova_andrea tak u dospeliho chapu, ale u miminka ? clovek to ditko lehta, simra , blbne s nim a co udela ? otevre papulu a kdyz mam stesti tak udela h 😀

blahova_andrea
8. lis 2013

@dendy88 to znám. jen počkej...mě se to tu teď chechtá a dělá blbiny tak, že nemám šanci slyšet vlastní slovo, natož přítele nebo tv 😀 to je jako si každý přeje, aby už dítko mluvilo a když začne, tak hned po ránu bolí hlava a vzpomínáme na sladké ticho 😀 neboj...ještě si smích určitě užiješ 😉

dendy88
8. lis 2013

@blahova_andrea a neprijde ti ze by byl maly treba opozdenejsi i v mluveni ? moje starsi uz v tuhle dobu vyluzovala slabiky jako baba, na 7 mesicich i tata , ale lucinka si akorat brouka

blahova_andrea
8. lis 2013

@dendy88 vůbec ne. je narozený o měsíc dřív a máme tu kamaráda donošeného, o jeden den mladšího. skoro ve všem byl syn cca 2 týdny napřed a v mluvení? kamarád používá asi 5 slov a jen si žvatlá a náš kluk už mluví ve větách. takže tohoto se vůbec neboj. prostě má své tempo, ale nakonec se naučí všechno 😉 chodit, mluvit, zlobit...

dendy88
8. lis 2013

@blahova_andrea tak uvidim , asi bych byla nesva kdyby byla pomalejsi v mluveni jak starsi dcera 🙂 ta zacala spojovat slova az po druhym roce a vsechny kamaradky s mladsima detma spojovali driv 🙂 a se zlobenim problem nema 😀

blahova_andrea
9. lis 2013

@dendy88 jsou děti, které skoro nemluví ještě ve 3 letech. je to nepříjemné, ale pořád to nemusí nic znamenat.

monad
9. lis 2013

myslím si, že klidně může, naše zse nemluvila a ani nějak nemluví at děláme co děláme ☹

gabulinasalatova
9. pro 2013

Ahoj, náš malý kluk se taky nesmál brzy. Ani ve dvou, ani ve třech měsících se mu do toho vůbec nechtělo. Jeho dva starší bráchové se smáli snad už v měsíci. Byla jsem z toho špatná, pročítala tady diskuse.... Teď je mu rok a stále to není žádný velký smíšek, ale rozchechtat se umí pořádně. Nahlas tak asi od 5-6 měs. Se slabým usmíváním začal taky déle, myslím, že až tak ke konci toho 3 měs. Říkala jsem si, že sem musím napsat, jakmile se zasměje, abych povzbudila ostatní maminky se stejným trápením. Trvalo mi to sice 3/4 roku, ale slib jsem splnila🙂. Každý má hold mozek jinak postavený, každý má svůj čas na smání, každému přijde k smíchu něco jiného nebo v jinou dobu......a nebo mu hold nepříjde k smíchu nic🙂