Dcera se odstavuje se od mlíčka. Mám to tak udržovat?

evikuu
29. bře 2009

Ahoj holky,malá se pomalu odstavuje od mléka.Vše chce jen lžičku.Dáváme HERO a pije ho s chutí-není to tím že by jí nechutnalo ale prostě vypije 120ml a víc ani ň... Kde jsou ty časy kdy vybumbala na ex i 180ml...
S jogertem a kaší nám to ten pulitr denně dá ale je to boj.Dopoledne jí dávám jenom mlíčko 2x a po obídku znova jen aby něco měla.Jak dlouho jí mám takhle udržovat?? Myslím že zachvilku bude dopoledne místo mlíčka chtít svačinku a tak bude mít denně jen 240ml mlíčka.

mousunek
29. bře 2009

evikuu - to vis ma jine zajmy nez mlicko hracky a aktivity jsou lepsi, mame to tak taky, ale na noc s chuty vytahne 200ml kase z flasky a rano 180ml mlicka pres den ho krmenim spis rusim od hrani si 😀

vikinka27
29. bře 2009

evikuu, tak skus davat take jedla, aby tam bolo viac mliecka - miesto mliecka napr. kasu aby mohla jest lyzickou. su deticky, co sa skor odstavia...
prip. zarad jedla s vyss. obsahom vapnika. neviem ake jedla uz mate zaradene, ale taka brokolica, zelena listova zelenina, proso myslim, a celozrnne vo vseobecnosti (ryza) maju vyssi obsak vapnika. (pozri si nejake tabulky).
ja som tak riesila so zelezom: robila som jedla tak, aby kazdy obed bolo nieco co ma zelezo...

evikuu
autor
29. bře 2009

Snažím se ob den jí sřídat jogurt /honlandia a nebo aktivii s ovocem/ a nebo ovoce.Kaše zbaští taky dost ale na lžičku.Ona by asi místo mlíčka kaši brala ale máme už 8360g takže žádnej drobek,aby se zachvilku unesla a není blbí dávat jí 2x denně kaši?? Teda až přijde varianta úplného odstavení.
možná to bude fain takto:
120ml mlíčka ráno /třeba dá někdy víc/
10h jogurt s ovocem 100ml jogurtu
12h zelenina + maso /už jíme vše!!! a má zeleninku ráda/
16h ovoce
18-19h kaše 160ml kaše
bude to tak 420ml mlíčka ale třeba sní ještě víc.....
On je problém taky vtom jak se začíná převalovat tak mě pak dopolední mlíčko někdy blindí,možná jogurt bude fain.mousunku jaký máte jídelní režim??