Dcera se přestala otáčet. Máte zkušenost?

aneta15
25. led 2009

Ahoj holky,
mám pětimesíční holčičku, která se začala ve 4 měsících sama otáčet na bříško, pořád válela sudy nešlo ji ani uhlídat a poslední týden nic, když jí dám na bříško tak na něm leží a je spokojená ale sama se neotočí, nemáte někdo zkušenost

alishia
25. led 2009

aneta: neres to, ona zase zacne.) Memu klukovi se vzdycky neco povede, a pak jak kdyz utne. Tyden treba nic a pak se vrati z vylepsenou formou a nedela nic jineho🙂 Kdyz je spokojena tak ji nech. Jinak sem cetla v nejakym clanku, ze detem kterym rostou zoubky, se obcas jakoby vrati zpet ve vyvoji...tak nevim co je na tom pravdy. ale zoubky v jejim veku by to klidne mohli byt. uvidis.

aneta15
autor
25. led 2009

Díky za uklidnění už z toho začínám být nervozní pořád jí sleduju..ale zdá se být v pořádku 🙂

alishia
25. led 2009

neboj je v poradku, a jeslti te to uklidni tak si zkoc za pediatrickou.

dnada
25. led 2009

ahojky, tak můj malej se taky otáčel a i mu to šlo a teď je to asi 14dní tak ho nedonutim ani když ho chytim za ručičku nebo mu dám hračky tak aby na ně nedosáhl.Leží jak mrtvola a kouká na ně a žvatlá 😀 Ale dneska jako by do něj píchlo tisíc včel,přetáčel se,kopal kroutil,nadzvedával se na boku jakoby se chtěl posadit,takhle blnul dopoledne a celé odpolkko zas nic,jen ležel,ruku či cokoli v puse a kňoural,asi mu už polezou zoubky. A něco na tom posunu asi bude,občas se chová jako by mu byli 3měsíce,leží na bříšku a kouká

sharon2
26. led 2009

ahojky, anet...buď v pohodě, to je normální 🙂
naše malá měla snahy o přetočení ze zad na břicho už před 3 měsícem, skoro se jí to už i dařilo, ale pak se naučila cestovat po dece přetočená na boku a snahy o přetočení okamžitě ustaly 😀

lenkazdenek
26. led 2009

ahoj,u nás to bylo to samé,chvilku se otáčela jak blázen a pak zas třeba týden ne,navíc sme chodily na rehábku ,takže já taky nervní,dokonce sem tam i volala a prej pohoda,pokud to jednou zvládne zvládne to i podruhý 😉 takže fakt klídek

danae
27. led 2009

Měli jsme podobnou zkušenost. Dcerka se velmi brzy začala převracet z bříška na zádíčka (cca 2.5 měsíce). Asi dva týdny se docela pravidelně převrátila a potom nic 😅 Kolem pátého měsíce se začala otáčet ze zad na bříško a teprve pak se zas začala otáčet z bříška na záda. Myslím, že to může mít i souvislost s váhovým přírustkem, protože přecijen větší bříško se hůře zvedá a asi trvá, než miminko opět získá dostatečnou sílu.

dukie
28. led 2009

Ahojky. My to máme naprosto přesně jako danae. Z bříška na záda velmi brzy (tedy o malinko později, asi tak ve 3,5 měsících), pak jako když utne a nic... a ve 4,5 začal ze zádíček na bříško, teď má první pokusy dostat se vleže na kolínka (což mu teda vůbec nejde a hrozně se vzteká 😀 ), ale z bříška na záda prostě pořád ne a ne. Ale netrápím se tím, ono to snad přijde... 🙂

petka80
28. led 2009

dukie, toníček je ještě malej, neboj, to přijde 😉 Ono to přetáčení z bříška na záda ve 3,5 m bylo spíš takové "přepadnutí", děti to dělávají, ale není to skutečné přetočení. Nejdříve se totiž přetáčejí ze zad na bříško (cca na 5 m.) a až pak z bříška na záda (cca o měsíc později), je to totiž náročnější. Takže máte ještě moře času 🙂

dukie
28. led 2009

petka80: Myslím, že máš pravdu. Tak nějak to bude. 🙂

millist
2. únor 2009

Ahoj. My teď máme přesně to samý. Přesně ve 4 měsících se začala přetáčet ze zad na bříško, dělala to něco přes týden úplně pořád a suveréně, skvěle jí to šlo, jen se vztekala, protože nemohla zpátky a pak jsme jeli k babičce, že jim to tam ukážeme a nic, od tý doby se nepřetočila. Sice se otočí na bok a třeba tak i dobu leží, ale nedotočí se, ani s pomoci se ji moc nechce a ani hračky nezaberou. Asi je to normální, ale taky jsem si prvně myslela, že je to divný 😵

beata.n
2. únor 2009

millist můj prdolka malej se poprvé přetočil v 5.měsících ze zad na bříško a pak měsíc nic.už sem panikařila,ale v lednu se najednou otočil a dělá to od té doby pořád.užívej sladké chvíle,kdy memusíš tolik hlídat 😀 😀 já ted musím dávat pořád pozor,páč se začal i koulet,tak pořád hlídám,kam se mi to dokoulí 😕 😅