Dcera se staví na špičky nohou. Je to normální?

kapsle
16. pro 2008

Ahoj, jestli je někde podobné téma, tak se omlouvám, ale já ho nenašla. Naše malá se staví už od 7.měsíce. Brzo jí bude 10 m. Staví se stále na špičky a zdá se , že jí to nevadí. Chci se zeptat, jestli je to normální? Také má divný styl lezení. Neleze po čtyřech, ale jakoby v sedě se přisouvá. Zdá se, že jí to taky vyhovuje. Je asi tak jistější. Taky leze už od 7.měs. Doktorka se nějak k tomu nevyjadřovala.

knobloska
16. pro 2008

Kapsle děti to dělají asi často, na cvičení nám paní říkala, že v tomto případě je nutné nasadit botičky !!!
Naše malá taky klasicky neleze, ale přisouvá se v sedě 😉

blau
16. pro 2008

AJ nas sa dava na spicky lezie vyborne, zatial to neries, Ked bude samostatne chodit a spickovat vtedy to konzultuj s lekarom. Ide o to aby sa neskracoval lytkovy sval. Deticky lezu vselijako. Je to uplne normalne. Pekny vecer prajeme 😉

kapsle
autor
16. pro 2008

Děkuju, trochu jste mě uklidnili 🙂 Zkouším jí dávat bačkůrky, ale ty si za chvilku sundavá, nebo se vzteká. Zítra asi vyrazím koupit nějaké bez tkaniček.

alishia
16. pro 2008

nas se taky stavi na spicky.)

mkr
16. pro 2008

my se taky stavíme na špičky, jinak máme bačkůrky z globusu mají otevřenou špičku, takže nožička se nepaří, je tam klenba a nejsou na tkaničku, takový klips tam je, takže supr můžu doporučit 😉

certuvka
16. pro 2008

My se taky stavěli na špičky, náš pečlivý pan doktor 🙂 náš poslal na neurologické vyšetření (zdálo se mu, že ani neprošlápne na patu) a byla jsem moc ráda. Tam nám řekli, že je chlapeček naprosto v pořádku, že nejde o žádnou patologii, že nám nedoporučí ani žádné cvičení, že na to holt musí přijít sám . Začali jsme taky dávat botičky a to ho nasměrovalo 😎

schwarzovka
16. pro 2008

taky se nejdřív malej stavěl na špičky, tak jsme nasadili botičky a teď už si na ně stoupá, jen když chce někam dosáhnout.

mrk: my musíme mít na tkaničky, protože si ty klipsy rozepíná 😀 a boty pak sundá. Jo a když vážu tkaničky musím mu udělat nejdřív uzel,protože si je i bohužel umí rozvázat 😀
😉

schwarzovka
16. pro 2008

a nehledě na to, že máme všude podlahu a na ní to pěkně klouže bez botiček... 😀

ssaara
16. pro 2008

My se na špičky stavíme asi od 7.měsíce. Dnes jsme byli na 10ti měsíční prohlídce a dostali jsme kvůli tomu doporučení na neurologii. A navíc ještě nelezeme,malej se jen odstkává rukama,ale na všechny čtyři mu to zatim nejde.

martinka79
17. pro 2008

my se stavěli na špičky asi kolem 6-7měs teď už ne nosíme botičky na prasku normální snadálky jileikož se mu paří nožky. je to už pohoda. a jinak když se natahuje jde na špičky to je jasné. 😀 ovšem lezeme, sedíme a plazíme vše je u nás v pořádku.
neurol doporučuji a také fyzioterapeutku ta poradí velmi dobře. 😉

misakulicka
19. pro 2008

holky-od kdy pořizovat botičky-ne capáčky---když se nám už postavil v ohrádce...tak za jak dlouho může začít chodit---tím pádem koupit botičky?

xuan
8. únor 2009

JA JSEM TAKY BEZRADNA NASE NATALKA MA 8 MESICU PEVNA V NOHACH BYLA OD NAROZENI TED KRASNE LEZE A CHODI ZAS 2 RUKY NEVIM JESTLI JI KOUPIT BOTICKY S PEVNOU PODRAZKOU A NEBO STACI CAPACKY KAZDY RIKA NECO JINEHO TAK NEVIM JSEM BEZ RADNA!!!!

martinka81
8. únor 2009

Tak moje zkušenost od lékařů a rehabilitační sestry - dítě nevodit za ruce, všemu nechat volný průběh, jakmile začne ťapat kolem nábytku, pořídit pevné boty, žádné bačkůrky za 150 Kč. Nejdříve malý nosil kožené sandálky, teď jsme v obchodě s žirafou koupili bačkory od DPK (290 Kč), paní říkala, že jsou jediné na českém trhu na celodenní nošení, všechny ostatní bačkory jsou jen jako doplňková obuv.

martinka81
8. únor 2009

Jo a ještě, capáčky rozhodně ne! Ty jsou pro nechodící, sedící děti. Určitě ne na chůzi.

alishia
8. únor 2009

Tak mi se taky s Vojtou radime k baletkam🙂 KOupila sem mu boticky, ale s nima si proste nestoupne. tak sem mu je sundala, a az to vypiluje, tak mu je zas budu davat.

pismenka
8. únor 2009

četla jsem, že botičky pouze ven, ale jinak by měli být bos. Proto jí je nedávám. Udrží se i bez nich a bot si ještě užije................