Dcera se stydí převlékat, má komplex z bosých nohou

anatanka
13. dub 2012

Nevim vubec, jak na to Miri prisla, ale ma strasny problem se svlekanim - resp. prevlekanim jinde nez v soukromi. Napr. ve skolce nechce spat hlavne pry z toho duvodu, ze se tam deti musi prevlekat, telocvik normalne rada ma, ale opet uvadi, ve ve skolce ho nesnasi, pokud se prevlekaji do cvicebniho uboru. Parkrat jsem ji s sebou musela vzit do prace na sportovni kurzy a ona tam vzdy udelala neskutecnou bulici scenu, ze se odmitala svleknout s ostatnima detma v satne a pokazdy, kdyz se mnou sla pote do prace, tak se zajimala jen o to, jestli se tam nebude muset prevlekat....

Navic ma sileny komplex nebo co z bosych nohou. Co my si s tim uzijeme hlavne v lete, kdyz se venku chodi naboso. Porad jen resi, kdyz nekam jdeme, jestli se tam bude muset zouvat a i kdyby to byla sebelakavejsi atrakce, tak ona tam proste nepujde, pokud by musela sundat boty, kdyz ma nohy bez ponozek.
Znate to nekdo taky? Z ceho to mohlo vzniknout?

mamkamarketa
13. dub 2012

@anatanka ahoj.
to je mi lito. hele a nema mala nejaky ''kosmeticky'' problem? vis,treba nevim,pihu. ze se stydi. treba se ji deti smaly a od te doby se stydi. deti muzou byt zle. 😔

kalo
13. dub 2012

@anatanka K převlékání - těžko říct....možná si začala uvědomovat svoje tělíčko a neví s tím rady..něco je jí nepříjemné. To třeba postupně odstraníte přes léto, když ve vedrech bude mít oblečení jen minimum...

Ale k těm nožkám ze zeptám: a doma bosá taky nechce chodit? Nebo ty sama taky nechodíš doma bosá, bez ponožek????

ludva
13. dub 2012

@anatanka ahoj, moje holka to měla a má do dnes. Doma chodíme normálně, oblečení i neoblečení... Odmalička se chodí převlékat do kabinky v bazénu, na civčení a tak. Prostě je stydlivá 😉

slundo
13. dub 2012

Jediné co mě napadá, že se jí nějaké děti kvůli něčemu smály.To je bohužel dost časté a mívá to takovéto následky. A co se týká bosých nohou ....nezaslechla třeba někde, že může na něco šlápnout apod. ? Děti jsou strašně vnímavé a někdy dokážou překvapit tím, co se jim v tý hlavičce zrodí 🙂 stačí , že paní učitelka dětem ve školce řekne, aby neběhaly bez bot, že by mohly šlápnout na vosu, špinavý hřebík nebo něco jiného a citlivější dítko na to může zareagovat tímto způsobem. Zkus se na to nějak šikovně zeptat.

anatanka
autor
14. dub 2012

@mamkamarketa
@kalo
@ludva
@slundo

Dekuju za reakce.
Zadny problem nema, pihy atd. nikde nic. Proste ji vadi ten princip, stydi se. Kdyby se ji nekdo treba kvuli necemu smal, tak by mi to urcite rekla. Ale dost pochybuju, ze by to tak bylo.

A k tem nozickam - Neboji se, ze do neceho slapne, proste se stydi za bosy nohy. Doma normalne beha bosa, i nahata, to ji spis nemuzu donutit obleknout, ale pred cizima.... Ty nozicky mi prijdou dost divny. Ze se stydi cekove prevlikat bych pochopila, ale proc nohy????

berenika39
14. dub 2012

@anatanka je to zvláštní, ale fakt bych jí prostě nabídla ten komfort - stydíš se, ok, nemusíš se před cizími svlékat (a co to půjde jí to umožnit, i když to asi není úplně jednoduché). nějaký důvod to má, a vůbec to nemusí být pro dospěláka pochopitelné - a pro ní je to prostě důležité. Já bych:
- buď jí vyšla vstříc a v žádném případě nepřesvědčovala, aby se snažila to potlačit, naopak - prostě bych to nechala proběhnout, možná stačí jen čas a přejde to.
- nebo zkusila nějakého psychologa, který by s ní mluvil - jinak než ty - a pokusil se najít původ toho, proč to tak má, a pak vám doporučil, jestli to nechat a nebo s tím pracovat atd.

lucinacka
14. dub 2012

Ja kdyz jsem nastupovala do skolky, tak jsem s prevlikanim mela taky problem. Zive si vybavuju, jak mi vadilo, ze se pred spanim musime prevlikat kluci i holky v jedne mistnosti. Vzdycky jsem se strasne rychle prevlikla a utikala pryc. Akorat ja jsem se to doma stydela rict, takze to nikdo nevedel. Ze skoly uz zadny takovy vzpominky nemam, takze me to v pozdejsim veku asi preslo🙂

gina77
27. srp 2019

Ahoj, snad se mi podaří oživit diskuzi, syn 4,5 roku má velice podobný problém, až do loňska úplně v pohodě a nejednou během letošní zimy začal mít hrozný problém ukazovat se někde nahý a bez bot. Ani tak s trenkami, jako spíš s tričkem má problém, nevím, jestli to vzniklo ve školce, když se třeba dívá na děti, jak se svlékají před spaním (on chodí domů po obědě) a nějak se mu to nelíbilo nebo co, ale na jaře i začal rezolutně říkat, že nepojede k moři, ač se tam do té doby těšil, protože se tam prý na něj lidi budou dívat. Musela jsem mu nakonec koupit takové to koupací triko a to už pak byl spokojený. Občas když se doma zapomene tak tu nahatý běhá, ale třeba ráno při převlékání z pyžama do trička má pomalu trauma, musím mu tričko držet připravené, ujistí se, že jsou zavřené dveře, vleze pomalu do rohu místnosti a volá honem honem a rychlostí blesku si sundá pyžamo a než mu narvu přes hlavu tričko, tak si ještě vytahuje kalhoty, aby měl co nejvíc zakrytý hrudník.
A taky problém s bosými nohami, u moře ještě dejme tomu bosý běhal, i když tedy s botama šel až k vodě, ale jinak přes léto na sebe pořád rve ponožky a jakmile je bez nich jen v sandálech a má se u někoho zout, tak je problém. Snažím se mu vysvětlovat, že jsou všichni v létě skoro nazí a že je to normální a že jsou všichni lidi stejní, ale nepomáhá to. Jako manžel je takový prudérnější, třeba když se sprchuje, do koupelny nikdo nesmí (i se zakrývá před dětma) takže nějaký "stydlivý gen" 😀 tam syn mít asi bude, ale teda u syna a v tomhle věku mi to přijde fakt až moc. Zakladatelko co tvoje dcera, vyrostla z toho nebo to zůstalo beze změny?