Dcera se vzteká u přebalování. Má smysl ji plácnout?

radkar
28. bře 2009

poraďte prosím. Má 11,5 měsíční dcerka se strašně vzteká u přebalování - kope,propíná se, otáčí, tahá za plínu. Nejvíc jí vadí otírání. Dávám ji do ruky hračku, to na chvilku pomůže, ale není to žádný zázrak, snažím se jí rozptylovat, mluvím na ní. Nevím, jestli už je k něčemu v tomhle věku třeba plácnout lehce přes nožky, ať ví že to nesmí nebo to v tomhle věku ještě nemá smysl? Mám být spíš jenom trpělivá? Zase nechci, aby si myslela, že si může dělat co chce. Máte někdo stejnou zkušenost?

slunicko552
28. bře 2009

Radka malý měl taky takové období,tak jsem ho přestala utírat a umyla ho ve vaně.To se mu líbilo.S plenkou to bylo horší,ale naučila jsem se to dělat neuvěřitelně rychle a v různých pozicích 😀 Třeba i ve stoje.Ale vždycky jsem mu říkala,že toho má nechat.Pak to přešlo.Určitě bych nebila,to nepomůže,jen to bude myslím horší.Mohla by si přebalování spojit s plácáním ☹ .Ale neboj určitě to přejde 😉

radkar
autor
28. bře 2009

ježiš o bití jsem nemluvila 😲 . Spíš jsem myslela naznačit plácnutí. Dala jsem to jako příklad. Prostě aby věděla, že to nesmí. Jen nevím,jestli si to v tom 11 měsíčním mozečku už přebere 😀 Ale taky si myslím, že to asi nepomůže. Stačí když jí okřiknu a přijde mi, že pak je ještě víc nevrlá. Tak to holt budem muset nějak překonat.

petyfox
28. bře 2009

Radko,máme stejný problém a nic nepomáhá 🙂 .Koupila jsem pleny co jsou už jako kalhotky a je po problému a dupku umyju pod vodou 😉
....snad to brzo přejde

robi
28. bře 2009

ahoj, u nás to stejný, pomáhá "dospělácká" hračka, např. rybilka (ale do ní se umí dostat a je pak všude), poloprázdná krabička tictac, kelímky krému. Akorát všechno odhazuje, takže pak jenom sbírám 😀

petyfox
28. bře 2009

..asi jsme na tom všechny stejně 😉 😉 😉 😉

sisi.v
28. bře 2009

taky to máme, pomáhá tuba s dětským krémem, maže si ho všude, aby byla krásná 😎 , ale je klid.

majaaita
28. bře 2009

U nás fungovalo jasné ne a otočení zpátky. Po dvou měsících to pochopil a nepřetáčí se.
Mladší je zatím telátko a sleduje, jak na něj dělám ksichtíky 🙂

hancas
28. bře 2009

u nás pomáhá mobil,ovladačka,nebo krém prostě to musí být honem,protože pak je zle a děláme mosty,přemety....

slunicko552
28. bře 2009

Radka ,je mi jasné,že by jsi ji nemlátila 😉 Napsala jsem bití,moje chyba,se omlouvám 😅 Ale myslela jsem to plácnutí 😉

timbouctou
28. bře 2009

je to práce s nima 😀 mě výborně fungoval hrnek s pitím, ten netekoucí. Vezme ho a cucá a cucá.

radkar
autor
28. bře 2009

No já taky dávám všechno možný do ruky. Ale ono už to nějak přestává fungovat ☹ 😅 . Ona je celkově teď strašně vzteklá. Když jí něco vezmu z ruky, co nesmí, tak sebou praští o zem a řve. Nebo když jí místo toho dám nějakou hračku , tak s ní vzteky třískne o zem. Myslela jsem, že nás tohle čeká tak ve dvou , třech letech a ne už v 11 měsících 😢 No jo musíme mít trpělivost s těma zlatíčkama. Ale když se pak usměje a přitulí se , tak jí všechno odpustim 😀

eppik.m
28. bře 2009

dávám do ruky hrneček s pitím, hračku, krém nebo něco nového co není pro něj na hraní, co zrovna mám po ruce, než ho to přestane bavit tak ho mám přebaleného, někdy ho tedy nechám at peláší s tou holou prdelkou pak ho přebalím, někdy nechám plakat, někdy jemně plácnu .... je to různé ale vždy v poho přebalím 😉 klop, klop

katrinaaa
29. bře 2009

jak to tak čtu tak se mi zdá že jste všechny u nás doma protože to probíhá úplně stejně ted už je to lepší máme 13 měsíců ale tak před dvouma měsícema ji přebalovat bylo hotové peklo nic nechtěla do ruky řvala a obracela se vždy jsem ji převrátila zpět ale velký úspěch to nemělo.Jednou jsem jí zkusila dát kukuřičnou přírodní křupku a od té doby ji je dávám vždyky u přebalování a mám klid

j.a.n.u.s.
29. bře 2009

Presne kolem toho mesice jsme meli i my problemy, naucila jsem se to ve stoje, za chodu, v drepu.....placnout?
Nedelala bych to!
Prejde to samo.

Uz ji ucite na nocnik? Mozna, ze je ready!

katrinaaa
29. bře 2009

zkoušela jsem nočník když ho vidí je to v pořádku ale v momentě kdy ji na něho chci posadit tak se našponuje a neposadím ji je u toho řevu jako blázen takže neúspěch a to mám doma tři nočníky každej je jinej ale bohužel nic

petrana78
29. bře 2009

Holky, pročítám si toto téma a jsem klidná 😀 ... nám bude 16 měsíců a právě u nás probíhá přesně to, co u tu popisujete - horor s přebalováním 😠 . Myslela jsem, že ten náš prcek (kluk) nám to dělá naschvál, ale asi je to normální... uf. Zkusila jsem vše co se tu popisuje - od mobilu přes pití - vše zabírá na chvilku. Je to fakt boj!

radkar
autor
30. bře 2009

No tak koukám, že je to všude stejný, tak už jsem klidná. Beru to , tak jak to je, jsem v klidu a je to s ní trochu lepší. Zkusila jsem to pití, to jsem jediný nezkusila a celkem to zabírá. Tak díky za rady a přeju všem pevné nervy s těma našima zlatíčkama 😅

muminek
30. bře 2009

tak my máme stejný problém přebalit Martínka je jak zatrest a hlavně pokakanýho teď právě u nás zabírá mobil když hraje písničky. Jinak nevím co bych dělala kdybych ho neměla. Jsem zvědavá kdy to přejde ☹

elly
30. bře 2009

U nas se taky vzteka, kdy ho mam prebalit a je pokakany..vetsinou mu dam piti do ruky nebo knizku..pak se to celkem da. 😉

markeeta
30. bře 2009

My mame tedka druhe kolo v 19. mesicich. Proste ji reknu ne, drzim ji za kotniky a kolena ma u bricha, aby se nemohla otacet. Reknu ji, jestli se bude cukat, tak to bude trvat dele. Ona se vzdycky prevaluje, ze se pro neco natahuje, tak ji to dam do ruky a je klid. Kdyz rve, tak halekam taky a ona se na me diva a prestane.