Dcera si na klíně stoupá. Mám jí to povolit?

misak19
28. dub 2008

Ahoj chtěla bych se zeptat co s malou malá ještě neumí sedět ale když si jí dáme na klín takse zapírá patíčkamy a stoupe si a už začala dělat kručky.Myslíte že ji to nemám povolit nebo ji nechat.Děkuji za radu

misak19
autor
28. dub 2008

má 5 měsícu

jabber
28. dub 2008

Ahoj, nám nějak taky kolem těch 5 měsíců začala malá hopsat na klíně - jakoby pérovala - ptala jsem se na to mudry a ta mi řekla, že v pohodě, že pérovat může, že si tím posiluje nohy, jen nesmí samozřejmě stát. No a na den přesně v 7 měsících se sama postavila o židli 🙂

klarec
28. dub 2008

Ahoj v 5 měsících má na vše ještě dooost času. Určitě je lepsí nestavět. Nejsříve musí přijít na to jak se plazit, sednout ,lést, stoupnout.... nemá ještě vyvynuté svaly tak by jí to v budoucnu mohlo dělat potíže( bolesti zad , špatné držení těla ploché nohy atd.) Raději ji nechávej na podložce ať se snaží. Když jí ukážeš něco zajímavějšího tak se jí pak nebude chtít dělat ho ostatní. 🙂

jabber
28. dub 2008

misak - jestli si stoupne a chce stát, tak jí ještě určitě nenechávej......postavit se musí sama 😉

trata
28. dub 2008

ahoj, náš malej v 5,5 měsících se taky snaží stoupat si na špičky, když cítí, že má oprou pro nohy. Nechávám ho hopsat a pérovat, ale držím ho a snažím se ho nadlehčovat,aby nestál na nožičkách plnou vahou. Dělá mi i to, že když leží a začne se mi přitahovat za ruce tak šup a někdy si i stoupne....

evitek
28. dub 2008

Malý se poprvé postavil až když měl skoro deset měsíců, takže si myslím, že vy na to máte taky ještě dost času. Stát by měla až když to sama dokáže.

schwarzovka
28. dub 2008

já nevím...podle mamky jsem snad ani pořádně neuměla sedět a chtěla jsem si hned stoupat...nechala mě a chodila jsem už v 8 měsících...a žádný trvalý následky nemám 😉

luciferek
28. dub 2008

tak naše malá začala sama sedět až kolem 8 měsíce, miminka se nemají násilně posazovat s podporou a tak, měla by jsi počkat, až na to příjde sama 😉 . I s tím stáním... ona si sama začne stoupat a bude dělat první "krůčky" okolo nábytku a tak... za ručičky bych jí v žádném případě nepodporovala v chození, i když to vypadá, že by se jí to líbilo 😉

sylvar
28. dub 2008

naše malá se posadila 17.3.,takže v 10m,a stoupla sama přesně 20.4.v 11m, teď si stoupá pořád

kajule
28. dub 2008

Tak nas Pata zacal lezt po osmem mesici, tri tydny na to se sam posadil a ani ne za mesic na to se postavil, ale sam zatim vydrzi stat jenom chvilicku, jinac smajda podel nabytku. 🙂

susik77
29. dub 2008

ja jsem malou davala hopsat v kline kolem 5.mesice, asi od 7.mesice si sama zacala stoupat, ted na zac. 9.mes. uz zacina delat prvni krucky u nabytku. Ja si myslim ze to hopsani v kline, kdyz ji to bavi je v pohode, kdyz ji nadlehcujes 😉 Ale nasilne bych nic nedelala...ma na vsechno cas...

jitrulka
25. bře 2009

Ahojte holky, dnes se mi stalo, že když jsem malou přitahovala do sedu ta se mi chytla za výstřih a s mírnou podporou se začala stavět na nohy? Úplně jsem žasla. Sama to ještě neumí se za něco přitáhnout a postavit, ale když ji trochu přidržuju, tak se sama staví. Jen nevím jestli jí to neškodí... jak se začli děti stavět vám?

jitrulka
25. bře 2009

A když se drží v postýlce, tak stojí úplně sama.

paolin
25. bře 2009

ahojky, náš mrňousek se taky stavěl na klíně-vytahoval. posiloval nožičky 🙂 lezl a seděl od pátého měsíce, od desátého chodí. ptala jsem se na to ortopedky a pokud to dělá dítě samo, tak OK. není prý dobré, když dítě chodí, ale neleze. to ho pak do chození nemotivovat.

dnada
25. bře 2009

tak mě zas dr říkala,že dítě nemusí všechno umět než se začne stavět 🙂 můj malej(je mu 8 a půl) sám pořádně nesedí,neposazuji ho ,ale občas když ho oblíkám musím,protože v leže se nedá oblíct. Ještě se ani neplazí,neleze,houpe se jen na kolínkách,za to válí sudy o stošest. No a na hohy se mi staví cca od 8mi měsíců. Dr říkala,že některé děti válej sudy a pak se postaví a pak teprv začnou sedět a lézt a plazit se. Důležité je,že se nějak hýbe a posiluje svalíky. Já si myslím,že nám hrozně pomohlo plavání,tam děláme i cviky na posílení břišních svalů a zádových a jsou to spíše rehabilitační cviky. Jinak do sedu se sám přitáhl cca ve 4měsících,nožičky má taky silný,pořád s nima kope od narození 😀 Mě se zdá,že on chce teď zvládnout všechno najednou,lezení,sezení i stání 😀