Dcera si pořád cucá palečky. Jak ji toho zbavit?

martii07
29. zář 2009

Ahoj,
prosím maminky o rady jak odnaučit malou cucat si paleček!Asi cca od 1 měsíce objevila palečky,dávání dudlíku nepomáhá,vždy se jí ho podaří nějak si ho vyhodit a nahradit ho palečkem.Teď má 3 měsíce a cucá si palečkay pořád,jsem z toho dost nešťastná,bojím se aby si palečky nějak nezdeformovala.....
Prosím maminky,které měly stejný problém,aby mi poradily jak se tohohle zlozvyku zbavit.
Předem děkuji

ferinka
29. zář 2009

taky cucáme a houby naděláme... 😅 😀 😀

sklenicka24
29. zář 2009

JJ, u nás je to to samé, pořád mu je vyndavám. Bylo mi porazíno rukavičky, ale ono prd, bral to i s 😅 nimi

mili84
29. zář 2009

ahojda, my máme dvaměsíce a asi před 14ti dny Toník objevil pěstičku a rve si ji tam celou a solidně nasává 😀 Bavila jsem se o tom s doktorkou - prý je to normální vývojový krok (prostě objevil, že ty ruce k něčemu má). Paleček je horší, na ten zatím nepřišel - a na ten prý jedině důslednost hned od začátku. NENENE a strčit dudlík...asi až do zblbnutí. Takže bych to asi zatím nechala...ono ji to přejde třeba časem samo 😉 Neboj, do 18ti to dělat nebude 😉 😀

pusinecka
29. zář 2009

Ahojky,
my si necucáme pouze paleček, ale rovnou celou ručičku. Vždy když malého přistihnu, ručičku vyndám a řeknu, že se ručička nestrká do pusinky, no a v tu ránu je tam zase 🙂 , tak opět vydnám no a tak je to pořád dokola. Snažím se mu vnutit hračku, kterou strká do pusinky. Paní doktorka nám říkala, že lepší je hračka, než ručička.
Doufám, že se to taky jednou odnaučíme 😉

martii07
autor
29. zář 2009

Taky jsme zkoušely ty rukavičky,ale bohužel nějak zjistila jak je sundat dolů,takže to nám nepomohlo!První jsem si myslela že si je cucá třeba z hladu,ale cucá je i po kojení,takže hlad to asi nebude!!!

aponchie
29. zář 2009

me co nakoji to v zapeti blinka ven pac si narve ruku celou do pusy anebo jak koketa prstickem jednim rejdi a prsk au toho a cpe si to az dozadu nakrkava se a prd..dudel vyplivne a jede dal 😀

martulikk
29. zář 2009

Ahoj, tak my jsme taky před časem objevily pěstičku a někdy i paleček 😀 Je to mazec... ve čtyři ráno mě vzbudí šílené mlaskání a je pravda, že nepomůže ani dudlík... ten totiž za chvilku vyplivne a nasává zase "po svém" 😅 Taky zkoušíme dávat rukavičky, ale v tom žádný problém malá nevidí, však se to dá cucat i s nimi 😉 Snažíme se jí ručičky z pusinky vyndavat a dávat místo nich dudlíčka, ale někdy to zabere a někdy taky ne. Asi jediné co se dá dělat je VYDRŽET. 😉

jeudi
29. zář 2009

nas malej se tak uklidnuje myslim ze ted to nevadi horsi by to bylo kdyby to pretrvalo az treba do tri let

bera28
29. zář 2009

Holky, pokud jsou děti tam malé, jako vaše, tak to ještě jde, ale doporučuji fakt se snažit odnaučit. Bohužel nevím jak☹ U nás si palec cucá holka, už ho má slušně okousanej, zuby jí na jedné straně rostou křivě a má z toho předkus. Cucá si totiž stále jen levý.

jeudi
29. zář 2009

pry prodavaji lak na nehty s hnusnou prichuti ..tak se zkusit zeptat v lekarne od kolika let se to smi

pikusa
29. zář 2009

Dětičky mají "hmat" v puse....tak to prostě jao malinké dělat budou...
Malej cucá prsty,pěstičky,mojí ruku by nejraději cumlal a to máme dudel.
Tak bych to řešila až dýl....

mobina
29. zář 2009

Souhlas s Berou. Odnaučit ještě teď než pak poslouchat blbý kecy od kde koho. My jedeme palec do teď. Zatím všechno v pohodě až na nehet, který se třepí a placatý palec. Teď už s tím fakt nic neudělám a musím počkat na dobu, kdy si to začne uvědomovat nebo třeba na školku, kde ho to odnaučí děti.
Takže nejlíp ručičku nějak zafixovat v lokti, aby se k pusince nedostalo. Ale pokud si cucá jen pěstičku nebo různá místa na ruce, tak to je opravdu jen vývojový skok. Pokud strká automaticky palec, tak bych zasáhla u takhle malinkého miminka.

zlatouch
29. zář 2009

Ahoj, taky cucáme. Podle dr psychologove nedoporucuji vyndavat, pry se tim deticky uklidnuji a mohly by z nasilneho vyndavani palecku mit ruzne tiky treba 😒 Stejne netusim, jak byćh ji to mela odnaucit, u starsich zabira odvest pozornost, ale pri usinani to stejne nejde... Uz se taky trochu bojim co zuby, ale pry souvislost mezi cucanim a krivymi zuby zatim nikdo neprokazal, tak snad to bude OK.

makoush
30. zář 2009

Pridavame se do klubu 🙂 Taky dudame a taky jen jeden levy. Nejdriv jsem ji to zakazovala, kdyz byla miminecko. No a protoze jsme mely docela tezky zacatek, nakonec jsem si rekla, hlavne at je jinak zdrava a palec jsem povolila. Komentare od okoli, rodiny i nahodnych kolemjdoucich jsou pravidlem, ale neresim to. Proste dudliky jsme zkusili uz vsechny znacky a palec vyhral. Na druhou stranu si polozme otazku: kdyby okoli nebuzerovalo chytryma recma, resily byste to?

raady
30. zář 2009

ahoj, Barunka si cucá palec asi od 2 měsíců. Do té doba měla dudlík, občas. Pak objevila ruce a byl to konec. Snažila jsem se jí paleček vyndavat, dávat pořád dokola dudlík. Zkusily jsme také všechny značky, materiály. Marně 😒
Má na levém palečku takovou bouli, jako mozol a roztřepený nehet.
No tak už to neřeším. Myslím, že dudlík se lépe odnaučuje, vezmu a je to. Ale palec ji neuříznu 😅

zedra1
30. zář 2009

Malej nechce ani dudu ani paleček (zatim),ale mě naši vzali dudu moc brzy a začala jsem si cucat palec a vydrželo mě to do 8 let,pak jsem přestala ze dne na den.Zuby mám v poho,palec taky.Táta skoušel pepř,hořčici,ale neuspěl. 😠

vercak.
1. říj 2009

Ahojky, máme stejný problém. Malej objevil paleček kolem druhého měsíce, ale zase mi od té doby spí celou noc. Bez palečku by asi ani neusnul. Cucá si jen ten na levé ruce a zdá se mi, že ho má maličko placatější než ten druhej. Teď mu ale lezou snad všechny horní zuby a jak ho to bolí, tak na palec nemá ani pomyšlení a usne i bez něj 😉
Myslim si, že se tomu cucání prostě zabránit nedá a jak už tu někdo psal, do 18-ti si ho vážně cucat nebudou.

martulikk
1. říj 2009

Když tak čtu vaše příspěvky, tak se musím na něco zeptat. Naše malá taky cucá jen jednu ručičku a to tu levou. Myslíte, že se z toho jako si vybere ručičku dá už teď poznat, jestli bude mrňousek levák nebo pravák?

bera28
1. říj 2009

Martulikk, tak to se poznat nedá. A jak koukám na stáří Tvé holčičky, tak by neměla mít vyhraněnou lateralizaci. Mojí je 15 měs. korig, cucá taky jen levý palec a je bez lateralizace.

makoush
1. říj 2009

raady..jukla jsem na vasi barču do albika a je to legrace ta nase barbora si levy palec cuca uplne stejne jako ta vase 😀 jakoby byly holky na nejakem palcovem skoleni.

raady
1. říj 2009

makoush 😀

zedra1
1. říj 2009

No já jsem si cumlala levej palec a jsem levačka,ale myslim si ,že to nepozná podle palečku ale až když vezme poprvé tužku do ruky. 😉

vercak.
2. říj 2009

Holky víte co je mi divný? Že si tu většina dětí cucá jen levý paleček. 😀 😀 😀

janulla84
2. říj 2009

Ahoj my cucame taky!!!!!!!!! 😀 a taky prevazne levou rucicku no super probuzenicko hlavne v noci to jsou zvuky tako blazen 😝

pavlicka
2. říj 2009

ZKUSTE TOHLE.
První syn si taky od 3 m cucal palec, dnes ve 2,5 letech jen před spaním a když je unavenej. Když s tím začal druhý syn cca taky ve 3 měsících tak jsem mu na noc dávala dětské bavlněné rukavičky a přes den do kočárku plínku přes obličej a částečně jsem ji namuchlala i na tu levou ruku co si cucal a on se s tím tak jakoby rval až usnul. To jsem musela dělat cca měsíc a pak ho to přešlo. A jsem ráda. Obě mé švagrové taky vyřešily cucání plínkou... Jinak pokud děti nemají zdeformovaný patro nebo samotnej palec tak se zase tak nic neděje🙂)

vercak.
2. říj 2009

Pavlička - tvoje rada je fakt skvělá, ale u nás bohužel marná. Malej totiž pravou rukou muchlá plínku a u levý cucá palec 😀 😀 😀
Ale asi ho to přejde díky tomu, že mu teď rostou zuby, tak nedá do pusy vůbec nic 😅