Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dcera si přikrývá obličej plenkou, máte zkušenost?

jhudcova
20. únor 2014

Zdravím. Chtěla jsem se poradit. Dávám malé pod hlavu na spaní od mala složenou plenku, kvůli ublinkávání a nějak mi ten zvyk zůstal. Malá se snaží si s ní přikrýt obličej🙂
Máte podobné zkušenosti. Evidentně se jí lépe usíná pokud si plenku našmudlá na obličej. Dělalo to některé vaše dítko? 🙂 Přijde mi to komické a plenku ji asi nechám i když už není moc potřeba. Bude se s ní šmudlat.

xsaruska
20. únor 2014

ahojda, já dávám obou dětičkám plínku přes obličejík, ani nevím proč, ale když usínají tak ji mají přes očička 🙂 a když pak usnou, tak jim ji stáhnu, ala když se pak proberu a vidím, že ji mají zase našmudlanou přes půl ksichtíku 😎 tak jim to nechávám 😀

laurital
20. únor 2014

@jhudcova Ano, obě 😉

leonakv
20. únor 2014

@jhudcova Ahoj, náš malej s plínečkou usínal jako miminko pořád, klidně si jí zakryl celý obličej, jakmile jsem mu jí chtěla trochu shrnout hned se probudil. Takhle s ní spal asi půl roku, celý obličej si zakryl

blahova_andrea
20. únor 2014

náš to nedělal, měl jiné uspávací rituály. právě se mi taky nezdály, tak jsem pročítala různé diskuse a články a každé dítko si prostě najde rituálek na usínání. některé kroutí hlavičkou, některé se přikryje plínkou, jiné žužlá usínáčka, některé musí mít za každou cenu holé nožky a větrat s nimi...komické je všechno, jsou prostě roztomilý u všeho, ale skoro vše je u nich v podstatě normální 😉

gepe
20. únor 2014

@jhudcova ano, nase mala taky 🙂

petrau1980
20. únor 2014

naše taky 🙂

dalfy
20. únor 2014

u nás to začalo tím, že plenkou jsem podpírali dudlík aby nevypadával a malá si plenku dávala sama přes obličej. Když usnula tak jsem jí stáhla. Byl to pro ní muchlováček

zuzlinka92
20. únor 2014

Štěpánek neumí usnout bez plíny 🙂

jetynka
20. únor 2014

@jhudcova Klárce jsou 2roky a usne jedině s plínkou na hlavě, dělá to spousta dětí 🙂, pokud jí to vyhovuje tak bych hí tak nechala usnout, bude i klidněji spinkat 🙂

sarriku
20. únor 2014

Ahojky, můj malý synovec (3) taky usíná s plínou, je to normální, když se vzbudí dřív, tak se s plínu i rád muchluje a zase ho to uspí. Neřešila bych to, v tomhle věku je to taková berlička proti strachu:-P

jhudcova
autor
21. únor 2014

Děkuju za reakce, jo, vypadá při tom spokojeně, tak já jí tu plenku nebudu shrnovat, což jsem se zatím většinou snažila🙂

osicenka
30. dub 2014

Já jsem někde četla, že miminka to mají rády z toho důvodu, že jak byly v děloze, tak měly vlastně na oblíčejíku taky něco přitisknuté (asi tu dělohu, břišní stěnu a tak) a prostě tohle jim to připomíná a uklidňuje je to 🙂 Nám to mamka dělala všem a já jsem u Matyho vypozorovala, že když byl jako malinký v něčem zabalený, tak se pořád snažil ten obličejík nějak zachumlat, tak jsem zkusila plínku přes obličej a od té doby to má rád a je klidný 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli